Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

имам следното питане ... постигнал съм договореност за плащане чрез paypal. по какъв начин paypal предпазва мен като купувач в случай, че стоката не пристигне или не е това, което трябва да е, след като всичко за което се договарям е извън всякаква платформа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Важи същия принцип както и когато купуваш през Ибей. Ако стоката не пристигне в уречения срок или не е това, ето си поръчал (или е повредена) - подаваш оплакването директно през Пейпал. Разбира се гледаш да не изпуснеш крайния срок за оплакването. Преди няколко месеца купувах от UK разни стоки, закъсняха, питах продавача какво става, каза, че ще ги пратят отново, пак не дойдоха, пуснах оплакване в Пейпал и ми върнаха моментално парите.

Link to comment
Share on other sites

 А някой да е забелязал, че като получи пари от сделка от ибей, се виждат в сметката на пейпал, но  не може да ги ползваш 21 дни. Явно чакат да видят дали няма са се пусне оплакване и тогава ти ги освобождават, което е  голяма простотия

Link to comment
Share on other sites

Това го въведоха неотдавна, защото явно е имало доста спекулации и в Пейпал са видели, че са вътре с тази гаранция която предлагат, тъй като след рекламация не могат да си възстановят парите от всички....поне аз така си го обяснявам. Иначе едно време си взимах парите още в момента, в който отсрещната страна плати продукта.

Link to comment
Share on other sites

 А някой да е забелязал, че като получи пари от сделка от ибей, се виждат в сметката на пейпал, но  не може да ги ползваш 21 дни. Явно чакат да видят дали няма са се пусне оплакване и тогава ти ги освобождават, което е  голяма простотия

 

Това се дължи на рейтинга ти като продавач (има го описано в хелпа).По принцип има варианти по-рано парите ти да са "освободени", но те не работят за БГ (поне за БГ пощи).

Дори и оставен положителен фийдбек на купувача не е гаранция за пристигналата стока (според тях).

 

"If you're a new seller, your payments may be delayed by up to 21 days so that we can make sure your buyer is satisfied with their purchase. You can often get your payments sooner if you provide us with an online tracking number that confirms delivery of your item."

Link to comment
Share on other sites

"If you're a new seller, ..."

 

Не само нов, но и ако отдавна не си продавал. Аз също не бях продавал от доста време, но ми освободиха парите 1-2 дена след фийдбека на купувача. В момента също имам блокирана сума, но пък и продуктът ми още не е пристигнал до купувача...ще видя тези кога ще ги освободят...

Link to comment
Share on other sites

Важи същия принцип както и когато купуваш през Ибей. Ако стоката не пристигне в уречения срок или не е това, ето си поръчал (или е повредена) - подаваш оплакването директно през Пейпал. Разбира се гледаш да не изпуснеш крайния срок за оплакването. Преди няколко месеца купувах от UK разни стоки, закъсняха, питах продавача какво става, каза, че ще ги пратят отново, пак не дойдоха, пуснах оплакване в Пейпал и ми върнаха моментално парите.

 

Значи да разбирам, че ако извърша плащането директно в системата на PayPal, пак съм предпазен по същия начин, както ако купя от ebay....

Казаха ми, че ако отсрещната страна е недобросъвестна, може да прехвърли изпратените пари към друг акаунт, така че този, който е свързан със сделката да се "нулира", за да не може след това PayPal да ги дръпне обратно, ако цялата работа се окаже измама.... но доколко чета тук в постовете, парите във всеки случай се задържат за определено време, предполагам точно поради тази причина. Един вид PayPal има достъп до последната транзакция към всеки търговец...

А има ли някакъв лимит на сумата при такава сделка, която да се гарантира от PayPal?

 

Turn off this option! HTC Desire S

Link to comment
Share on other sites

Един вид задържат хиляди долари от хиляди продажби по света, и си ги внасят на лихва за 21 дена и гушат пари, отделно ти взимат и такси за продажбата в ибей. А ,че те ощетяват за 21 дена  и не може да си ползваш парите- къде ми е на мене неустойката за пропуснати ползи. Тва е направо пладнешки обир. Да имаш реално преведени пари и да не може да разполагаш с тях. фиитбека ми е 100 процента положителен за 538 коментара. Ама като са монополисти и правят каквото си искат-дано фалират

Link to comment
Share on other sites

Даниеле, никой не те е вързал за пейпал и таксите им - има директни преводи от карта, има уестърн юниън и още много други, ама и те между другото също си имат прилични такси. :)

Мен напр. ме урежда да продавам от време на време в ибей, понеже така на практика излизам на един от най-големите пазари. И мен не ме кефи ибей да ми удържа 10% след продажба, пейпал - и той не знам колко си, че и на всичкото отгоре да ми задържа парите, но пък в обратния случай когато дадена стока, която съм поръчал не дойде или е повредена, винаги съм си получавал парите обратно, което за мен е удобно, а за удобството се плаща. :))

 

П.П. Btw и аз съм на 100%, но ти си с повече отзиви от мен. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Един вид задържат хиляди долари от хиляди продажби по света, и си ги внасят на лихва за 21 дена и гушат пари, отделно ти взимат и такси за продажбата в ибей. А ,че те ощетяват за 21 дена  и не може да си ползваш парите- къде ми е на мене неустойката за пропуснати ползи. Тва е направо пладнешки обир. Да имаш реално преведени пари и да не може да разполагаш с тях. фиитбека ми е 100 процента положителен за 538 коментара. Ама като са монополисти и правят каквото си искат-дано фалират

 

.. ами виж сега, ти разсъждаваш като търговец, но купувачът няма как да е на твоето мнение. той иска застраховка/гаранция, че някой няма да го измами. на мен ми се е случвало, не е приятно, но точно заради тази система на paypal, сумата ми беше възстановена, а предполагам и на още десетки като мен тогава. няма как да извършваш търговия в интернет, при която стоката реално не я виждаш, не я взимаш при самия акт на купуването(натискането на един бутон "плати сега"), а я чакаш да ти я пратят ... след като ти реално си я предплатил! като така разпространеното сред китайците T/T(банков трансфер). извинявай, ама това си е чист подарък! все пак след като един търговец е решил да е online, той сам трябва да приеме някои ограничения на този вид търговия. като искаш парите веднага и на момента, направи магазин, поддържай склад, плащай осигуровки на продавачите/ките.

 

 

някой знае ли какъв е % при плащане през paypal? защото на мен ми искат 3,9% от сумата, което в конкретния случай ме устройва, но искам да знам с точност.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Колко време отнеме за превод на сума от PayPal към дебитната карта. Имам едни пари върнати от един търговец и в PayPal акаунта ми изписва, че са преведени към картата, а в интернет банкирането си не ги виждам.

Link to comment
Share on other sites

Дам оказа се,че ми бяха локнали акаунта та трябваше да им звъня на ирландския телефон и след тва на един друг и нещата се оправиха :) 

Link to comment
Share on other sites

бтв много съм доволен от захранването на акаунт през банка без кредитна карта. Вчера си вкарах едни пари, днес сутринта бяха в акаунт-а. Дори не ползвах тяхната Райфайзен ами друга банка. Много добра опция е това ако не искаш да имаш свързана карта към акаунта.

Link to comment
Share on other sites

бтв много съм доволен от захранването на акаунт през банка без кредитна карта. Вчера си вкарах едни пари, днес сутринта бяха в акаунт-а. Дори не ползвах тяхната Райфайзен ами друга банка. Много добра опция е това ако не искаш да имаш свързана карта към акаунта.

А обратноя вариант от PayPal към банкова сметка дали го има ?

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

А обратноя вариант от PayPal към банкова сметка дали го има ?

 

 

Естествено - "withdraw". :)

На възрастните хора трябва да им се забрани да пишат по форумите. Нямаш възможно да си прехвърлиш парите към банкова сметка, единствено към карта.
Link to comment
Share on other sites

Нямаш възможно да си прехвърлиш парите към банкова сметка, единствено към карта.

 

В обясненията на Пейпал не е указано директно, че трябва да е единствено към карта - навсякъде се говори за банкови сметки, но не и за карти.

 

Bank transfer

 

The most popular way to withdraw from your PayPal account is to transfer the money directly into your bank account.

Log in to your PayPal account, enter the amount you want to withdraw, and select the bank account to receive the money.

We securely transfer the amount from your PayPal balance into your bank account at no cost to you.

Link to comment
Share on other sites

Последно като гледах, това с банковата сметка (без дебитна/кредитна карта) беше възможно само ако си в US (или ползваш US банкова сметка), но не и в бъгария.

Вече може ли да си регнеш само банкова сметка без дебитна карта, и трансферите да могат да стават по-бързо?

Последно като витдраввах пари, в страницата с избор на метод/карта видях че през дебитна карта дават по-късо време (3-4 дни), отколкото към банков акаунт (5-6 дни ако не се лъжа).

Link to comment
Share on other sites

Последно като гледах, това с банковата сметка (без дебитна/кредитна карта) беше възможно само ако си в US (или ползваш US банкова сметка), но не и в бъгария.

Вече може ли да си регнеш само банкова сметка без дебитна карта, и трансферите да могат да стават по-бързо?

Последно като витдраввах пари, в страницата с избор на метод/карта видях че през дебитна карта дават по-късо време (3-4 дни), отколкото към банков акаунт (5-6 дни ако не се лъжа).[/quote

]Това ми беше идеята, да не чакам от 5 до 7 дни за превод по карта.

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Последно като гледах, това с банковата сметка (без дебитна/кредитна карта) беше възможно само ако си в US (или ползваш US банкова сметка), но не и в бъгария.

Вече може ли да си регнеш само банкова сметка без дебитна карта, и трансферите да могат да стават по-бързо?

Последно като витдраввах пари, в страницата с избор на метод/карта видях че през дебитна карта дават по-късо време (3-4 дни), отколкото към банков акаунт (5-6 дни ако не се лъжа).[/quote

]Това ми беше идеята, да не чакам от 5 до 7 дни за превод по карта.

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

 

Дните са "2 до 3 работни дни" или по-точно 2.Във Вторник вечер (20ч) пуснах, днес в 12:20 бяха по сметката (Булбанк).

 

Не може да се тегли към банкова сметка, поне за БГ.Не знам каква е логиката, след като така или иначе за верификация ти искат кода, който може да вземеш само с извлечение от банковата сметка (не проверяват "директно картата", както е в сайтовете за пазаруване с кредитни/дебитни карти)

Link to comment
Share on other sites

 

Последно като гледах, това с банковата сметка (без дебитна/кредитна карта) беше възможно само ако си в US (или ползваш US банкова сметка), но не и в бъгария.

Вече може ли да си регнеш само банкова сметка без дебитна карта, и трансферите да могат да стават по-бързо?

Последно като витдраввах пари, в страницата с избор на метод/карта видях че през дебитна карта дават по-късо време (3-4 дни), отколкото към банков акаунт (5-6 дни ако не се лъжа).[/quote

]Това ми беше идеята, да не чакам от 5 до 7 дни за превод по карта.

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

 

 

 

Дните са "2 до 3 работни дни" или по-точно 2.Във Вторник вечер (20ч) пуснах, днес в 12:20 бяха по сметката (Булбанк).

 

Не може да се тегли към банкова сметка, поне за БГ.

 

Странно. За каква сума на изтегляне на веднъж става дума ?

Аз тегля по 250 валутни единици ( максимума, който е разрешен) FIBank

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

ame='exabyte' timestamp='1384526999' post='1495614755']

 

 

 

Странно. За каква сума на изтегляне на веднъж става дума ?

Аз тегля по 250 валутни единици ( максимума, който е разрешен) FIBank

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

 

Не знам да има лимит на валутните единици (от къде го виждаш това нещо?).Моя акаунт е верифициран освен с кода от банката и с билинг сметка (това мисля го искаха когато минеш общо 2000лв теглене ) и уж нямам никакви лимити.

Иначе най-много съм теглели 500+ лв на едно теглене.

 

П.С. Предполагам е възможно, ако сумата е по-голяма, акаунта е сравнително нов с малка история на теленията или са теглени до сега само малки суми, да има и забавяне заради повече проверки.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...