Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

27 minutes ago, netrootbg said:

В цяла България няма такава специализирана... От много години има борба да се изгради, но под вещото ръководство на мутрата така и не се осъществи. 12 години не им стигнаха дори да стартират строежа. Опитаха се да направят далавера и по тази тема миналата година, но не се получи. Има започнат строеж преди 40 години, но е изоставен. На мутрата му хрумна да изхарчат 100 милиона за да го довършвали. Разбира се парите щяха да минат през ГБС... Строеж на нова сграда излиза няколко пъти по - малко от тези пари. Да не говорим, че не отговаря на сегашните стандарти и то по критерии които няма как да се направят. Например височината на тавана в операционните зали. Имаше доста протести по темата. Ако не се лъжа сегашното правителство задвижи нещата за да може да се бутне старият строеж и да се изгради нова и модерна болница специално за деца.

Абе май я бутнаха сградата, но след това нищо. Те закриха фонда за лечение на деца в чужбина, та от тука ли няма да откраднат пари... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, Ferante said:

Знам, че не е подходящо да се дават акъли в този момент, ама не е ли по-разумно детето да се лекува в детска болница, отколкото болница за възрастни? Поне на Запад това е практиката...


Какво разбираш под "болница за възрастни"? Детето е в реанимацията на ПЕДИАТРИЯТА на Пирогов - надали има по-добро възаможно място в България. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Какво разбираш под "болница за възрастни"? Детето е в реанимацията на ПЕДИАТРИЯТА на Пирогов - надали има по-добро възаможно място в България. 

В нормалните държави има специализирани болници само за лечение на деца. Всички отделения и специалисти се занимават само с тях.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, netrootbg said:

В нормалните държави има специализирани болници само за лечение на деца. Всички отделения и специалисти се занимават само с тях.


В случая какво общо има това? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:


В случая какво общо има това? 

Обсъждаме с останалите хора тук. Ако имаше такава болница, можеше да бъде настанено там детете и да се грижат за него хора които са специализирани изцяло в педиатрия.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Обсъждаме с останалите хора тук. Ако имаше такава болница, можеше да бъде настанено там детете и да се грижат за него хора които са специализирани изцяло в педиатрия.


Ами точно това се случва в момента. Единствено липсва такава изцяло тясно профилирана болница, което не виждам с какво би променило ситуацията в нашия случай. Такава болница ще бъде от полза предимно на деца с по-тежки, продължителни и специфични заболявания, които имат нужда от специално лечение и контрол (дано са колкото по-може малко такива), по-продължителен болничен престой и вероятно специфична медицинска апаратура.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ходихме да купим на жената iWatch не от къде да е, ами iAbalka. Мисля, че са едни Пт първите представители на apple. Много лесно ни взеха парите.  Вкъщи обаче се оказа, че едната от двете верижки,  която извън комплект струва 120 лв, има някакъв странен дефект. Не се закопчаване правилно на часовника. Върху моя няма проблем. С другата каишка също няма проблем. Но тази - по-късата, прави проблем. Отиваме на следващия ден, голяма табела “пари не връщаме”. Викам не може ли да се замени. Не може, разпечатан е. Сервиз. Каза, че най-вероятно ще стане за седмица и ще заменят верожката. Минавам през там днес, случайно и го питам тоя може ли са попита на какъв етап е, взели ли са решение по казуса. И той вика няма да им се обадя, те ще се обадят като решат какво са правят. И му се обяснявам, че каишката е нова. Трябва само да се замени. Никаква философия. Законовия срок е 30 дена. Изтеглил си късата клечка. 
 

И се сетих, че точно тук обсъждахме, че в цената на един продукт е включена и поддръжката и такова отношение за часовник от 600 лв не е нормално. Това не е нормално за Apple, според един приятел в САЩ. Обаче в България … тоя прее@а unboxing experience и всякакво вълнение от нова покупка. 
 

* * *
миналата седмица си поръчах един портфейл ogon Stockholm и в Еконт пише, че нямам задължение. Очудих се, но си замълчах. Днес ми се обажда някъв и вика ми не си го платил. Отговарям му, че не са ми искали да го плащам. И той казва , че е някаква грешка. Съответно му отговарям, че грешката не е моя. Помоли ме да ида да му преведа пари. Аз съм добра душа и не мога да вдигам скандали и такива разправии, но мисля че това не е редно и трябва да си търсят парите от Еконт. Фирмата е ntech. 
 

това е. 

 

* * *

имам една пратка, доставчик Интер Логистика. В СМС-а пише за връзка с куриер <номер>, обаче той свързва с няква централа. От там диктуват номер. От офиса в Пловдив ми отговаря “ми предадена е на куриер…чакайте да го чуя. ” след 20-30 Мин ще дойде. Това ми звучи като ела да вземеш пратката да я закараш на адрес. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

За тва не си купуваш продукти на Apple :) На Съквартиранта ми му умря Mac-a Е 1300лв, нов екран и нов корпус :) Ако щеш :D 

 

Само ще ти кажа, че с доставките и в Европа е майката си трака. Работил съм 3 месеца в deutsche post и е доста тегаво. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kotora said:

За тва не си купуваш продукти на Apple :) На Съквартиранта ми му умря Mac-a Е 1300лв, нов екран и нов корпус :) Ако щеш :D 

 

Само ще ти кажа, че с доставките и в Европа е майката си трака. Работил съм 3 месеца в deutsche post и е доста тегаво. 

 
E това не е решение. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мм да любимото ми изпълнение, да се прибера по-пребит от оптуска отколкото преди отпуската. 

 

Тоя път бонуса е, че настинах доволно(нз дали не е КОВИД) и си изкълчих рамото :) 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Мм да любимото ми изпълнение, да се прибера по-пребит от оптуска отколкото преди отпуската.

Това си е напълно нормално, иначе не е било отпуска.

Link to comment
Share on other sites

Даже мислех да се прибирам в събота, а не в неделя, ама останах на палатки в off shore camp на Градина. Честно казано не беше чак толкова зле колкото си мислех. 

 

Модерна работа, зареждаш си в една карта пари и можеш да се къпеш на душове с топла вода, иначе е студена :) 

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2021 at 10:32 AM, kotora said:

 

 

Модерна работа, зареждаш си в една карта пари и можеш да се къпеш на душове с топла вода, иначе е студена :) 

Верно ли ходите да "почивате" на такива места баси....

Link to comment
Share on other sites

Случайно стана. Едни приятели бяха решили да са хипстъри тоя уикенд и си бяха наели палатки. Един приятел имаше бонус палатка и останах за 1 нощ. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

За мен няма такава утрепия, като лятно време да си на палатка, на място, различно от планината..

Мои приятели честичко ходят на клошарско море лятото. Сериозно се замислям и аз да се включа в бъдеще. Това лято определено ми се ослади морето :)

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2021 at 11:14 AM, w00x said:

За мен няма такава утрепия, като лятно време да си на палатка, на място, различно от планината..

Ако е на някой хубав гръцки къмпинг,с чиста баня и сянка става,иначе си е мазохизъм за повече от една вечер...

Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2021 at 1:01 PM, HEMO said:

Ако е на някой хубав гръцки къмпинг,с чиста баня и сянка става,иначе си е мазохизъм за повече от една вечер...

Мм да Porto Elea е чуден къмпинг :) Проблема е, че има доста от българската "буржоа" там :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тия от габиели са пълни пъпеши.

Не стига, че спряха доставките от uk, доставките от Германия станаха 15 дена. И отгоре на всичко в офиса им се мотат като мухи без глави. Преди беше една мацка и всичко ставаше за секунди. Сега са двама джендъри дето не знаят за какво са там.

Габко имат по 2 курса на седмица от Германия и нещата идват за 3-4 дена в България. На следващия вече са в еконт. Друга софийска фирма доставя от uk за 4-5 дена без ддс върху цената на стоката. Значи може. Щото е от месеци.

Вече за нищо не стават тия. Забравям ги тотално. Шопите доставят от САЩ, Испания, Германия и Острова. Бързо и експедитивно. И на добри цени.

Пловдив се наводни от селяци, това е.

Link to comment
Share on other sites

Един колега от предишната работа беше в София и си доставяше само с Габиели. Аз само веднъж ги пробвах, офиса беше в кв. Витоша и си вкарах едно кило кал в колата с обувките. След това и аз не повторих.

Link to comment
Share on other sites

Сестра ми поръча само през Gabko. Днес буквално влезнах казах номера на пратката, платих 4.80 и излезнах :) И служителката беше супер любезна.

 

Поръчва ли сме какво ли не от Amazon.co.uk преди Brexit, сега от немския амазон. 
2 броя прахосмукачки Miele, air purifier Rowenta, бебешко столче, което тука е с поне 200лв отгоре и т.н. 
Ама тва столче тежеше майка си и баща си :D 



 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, biodesign said:

Тия от габиели са пълни пъпеши.

Не стига, че спряха доставките от uk, доставките от Германия станаха 15 дена. И отгоре на всичко в офиса им се мотат като мухи без глави. Преди беше една мацка и всичко ставаше за секунди. Сега са двама джендъри дето не знаят за какво са там.

Габко имат по 2 курса на седмица от Германия и нещата идват за 3-4 дена в България. На следващия вече са в еконт. Друга софийска фирма доставя от uk за 4-5 дена без ддс върху цената на стоката. Значи може. Щото е от месеци.

Вече за нищо не стават тия. Забравям ги тотално. Шопите доставят от САЩ, Испания, Германия и Острова. Бързо и експедитивно. И на добри цени.

Пловдив се наводни от селяци, това е.

 

На мен ми доставиха пратка от Германия преди месец за 5 дни.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Голямата щерка с полжителен тест за ковид...

Въпроса е ние дали сме лепнали нещо от нея и да избие и при нас следващите дни...

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mIRCata said:

Голямата щерка с полжителен тест за ковид...

Въпроса е ние дали сме лепнали нещо от нея и да избие и при нас следващите дни...


100000000% - изчакай да видиш кому как ще се отрази. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...