Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, RaptoR said:

Доживях да видя Лего с липсваща част в комплекта... Съсипаха го тоя свят!!! 

Не е учудващо, имайки предвид че голяма част от  производството е изнесено в Мексико, а от тази година и в Китай.

Аз на липсващи части не съм попадал, но като поставя Лего Сити-тата на малкия до моите Лего-та от преди 30 години, разликата е като между днешно Лего и китайски конструктор от левчето. 

Все още Лего си остават най-добрите конструктори от този тип, но като качество на материали и изработка е само надолу от 90-те насам. Както и всичко останало.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, deus_pld said:

Не е учудващо, имайки предвид че голяма част от  производството е изнесено в Мексико, а от тази година и в Китай.

Аз на липсващи части не съм попадал, но като поставя Лего Сити-тата на малкия до моите Лего-та от преди 30 години, разликата е като между днешно Лего и китайски конструктор от левчето. 

Все още Лего си остават най-добрите конструктори от този тип, но като качество на материали и изработка е само надолу от 90-те насам. Както и всичко останало.

 


Абе не е съвсем така, мили мой. Преди време лапнах на търг един кашон лего от 80-те - ей тва ти стои като китайски конструктор в сравнение със сега. А да сглобявам аз Лего FRIENDS (сериала, не срията) и да ми липсва парче - бах маа му!!! Сега остава да видя да не е в грешното пликче, че ми остават още 2. Не че нямам купени ей така лего части на килограм за без пари, но това е МЕГА резил за мен. И ако имам време ще им пиша.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vikktorpenchev said:

И аз така си мислех, върнах се назад и видях, че съм объркал една част с друга. 
Какво сглабяш? Аз съм още на Land Rover-a


Нищо особено като сложност - CENTRAL PERK и да, частта я няма. Добре че имам лего боща с килограми, децата намериха друга.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Клавиатурата от темата за хвалби е с някво Ч бутона до shift. Ще пробвам да я върна. Жалко само, че големия шифт и Ч горе до 1 е с 40 лв отгоре. Ако изобщо картинката е вярна. 
 

Ще ми я приемат ли без найлона? Няма как да я върна в оригинално състояние. 

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

Не разбрах. Какъв е проблемът? :) 
Как така Ч бутон до Shift? Така като гледам е с ISO подредба.

 

image.png

Стандартната за Европа, с големия ENTER, но Ч-то си е горе вляво до 1-цата. Освен това можеш да си подредиш бутоните както искаш и дори бутон "`" да не е горе до 1-цата, да направиш този горе до 1-цата да ти е Ч-то.

Link to comment
Share on other sites

Да, мислех си да ги разменя, но после си помислих, че другия вариант (в случея на розовата клавиатура) ми харесва повече. Не бях обърнал внимание на това до сега. Дори се чудя дали да не пробвам обикновената mx keys, която има numpad и малко по-големи копчета. Но като цяло не знам дали изобщо ще приемат връщане....

 

Я кажи, ако знаеш, стандарта къде в модела е описан?

примерно - един и същи цвят, само подредбата е различна.

Клавиатура LOGITECH, Keys мini, Minimalist, Wireless, Illuminated. 920-010500 - eMAG.bg

Клавиатура Logitech MX Keys Mini, Осветена, Wireless, Layout US INTL, Розов - eMAG.bg

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

На копчето до 1-цата можеш да си сложиш Ч-то и няма да разбереш разликата дори. Ще свикнеш с по-големия ENTER и различното местоположение на Ю-то.

 

На тази от първия линк пише: LOGITECH MX Keys Mini Minimalist Wireless Illuminated Keyboard - ROSE - US INT'L - 2.4GHZ/BT - INTNL

US International лейаута е ANSI.

UK лейаута е ISO.

 

300 лв за тая конкретна клавиатура е малко абсурдно като цяло...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

300 лв за тая конкретна клавиатура е малко абсурдно като цяло...

 

За 160 я взех. И за това все още се колебая дали да я върна или не, защото минимума, който намерих, е 215. 

Ще разгледам днес как стоят нещата с големия й вариант. 

 

Дълго време обмислях тази покупка, но вместа да я гледам на всяка промоция, реших да се възползвам.

Link to comment
Share on other sites

Аз така и не разбирам чий гладък мозък е решил, че е добра идея наклонената черта, дето я ползваш веднъж на петилетка да ти е супер голям клавиш, а ентера, да ти е по-малък от shift-a...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди 2 дена ми надраха таралясника открай докрай с ключ, задето си позволих да паркирам пред съседния вход. Конкретно на това място не спира никой постоянно. Знам единствено от кой вход е незнайния селяк. Дайте идеи за вандалщина.

Link to comment
Share on other sites

Е тва е българската селяния... На мен са ми рязали гума по подобен начин. Тия хора са толкова жалки, че квото и да направиш все тая. Той живота ги е пребил на макс. 

 

Link to comment
Share on other sites

Освен камера и после или му правиш ти мизерии или опитваш полицията да направи нещо.

Иначе идеи много - стъклена вата на предното стъкло, че като пусне чистачките да му се надере стъклото, лютеница през нощта по боята, да замине лака/боята, дранета, гуми. То вече мизерии много

Link to comment
Share on other sites

Ема ми е накърнено егонцето. Не знам дали знаеш чувството.

Мисля си една кофа боя да има лисна на входа на селската панелка. Щом толкова ги влече боята... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, earache said:

Преди 2 дена ми надраха таралясника открай докрай с ключ, задето си позволих да паркирам пред съседния вход. Конкретно на това място не спира никой постоянно. Знам единствено от кой вход е незнайния селяк. Дайте идеи за вандалщина.

 

31 minutes ago, earache said:

Ема ми е накърнено егонцето. Не знам дали знаеш чувството.

Мисля си една кофа боя да има лисна на входа на селската панелка. Щом толкова ги влече боята... :rolleyes:


Излишно е да страдат невинни хора, защото после ремонтирането ще е за обща сметка. Идентифицирай говедото - това е от първостепенно значение. Идеи иначе много. Двете класики - стек запалки в ауспуха и/или лютеница - ще си боядисва колата бетер тебе. Запалките също са голямо шоу, попилявал съм се от смях само при описване на резултата.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, earache said:

Преди 2 дена ми надраха таралясника открай докрай с ключ, задето си позволих да паркирам пред съседния вход. Конкретно на това място не спира никой постоянно. Знам единствено от кой вход е незнайния селяк. Дайте идеи за вандалщина.

 

Вандалщина на кое?
Секундно лепило в ключалката на вратата на колата. Дори ще е с отложен старт. Ще разбере, че не може да си отключи, едва тогава, когато му се наложи,та ще го заболи още повече. Демек - като падне акумулатора и спре централното.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Излишно е да страдат невинни хора, защото после ремонтирането ще е за обща сметка.

Тя и жена ми е невинна, но сега ще се бръкне и тя за ремонта. За нея никой не е помислил.

 

Идеите ви са супер, благодаря. Само да имах начин да го проследя, без да вися пред блока като клошар...

Link to comment
Share on other sites

Зависи от видимостта ти към въпросното място. Накаква action камера или фотоапарат през деня, настроени за timelapse снимки - през 5-10 секунди примерно и вечер гледаш материала, докато зареждаш батериите отново или хванеш мръсника

Link to comment
Share on other sites

Няма ли осветление пред това място - нещо от вход, улична лампа?

Не знам за нощните камери. Повечето май ползват някакви инфрачервени диоди и резолюцията е кофти.

Един фотоапарат с вдигнато ISO и по светъл обектив, би правил прилична снимка и през тъмното, стига да има поне някаква светлина. Колкото по-светло, толкова по-малко време ще е нужно за снимката и ще имаш по-ясен образ на заподозрения.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

А убеден ли си, че причината за надраскването е паркирането на жена ти пред съседния вход? 

Може да са просто някакви малоумни лапета, минали случайно. Има такива случаи много, минават, дерат и заминават, ей така заради мизерията просто...

 

Ако все пак ще слагаш камера, не е ли по-удачно в случая да е от тези, които се слагат вътре в колата, от типа на видеорегистраторите? 

 

Link to comment
Share on other sites

трябва да е някаква 360, ка кда хване иначе, ако някой дере странично. Пък и той няма да паркира пак там. Освен ако не иска да види кой ще му надере колата 2-ри път. Иначе може да следи, кой олигофрен оглежда колите там

Заподозрения почти сигурно е някой 40+ годишен, даже някой чичак 60+. Обикновено тия са тези, където си мислят, че тротоара им е бащиния. По-малко вероятно е да е някой млад - освен ако не е пълен дебил за да е с такова мислене.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...