Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Става дума за изображение на смърфче (за момченце) и смърфиетка (за момиченце) върху бяла тениска. Общо 20-тина броя. За всеки случай би ли дал координати?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хм,за първи път ми се случва да забравя нещо в хладилника  :shy:

В случая оставени в камерата свински гърди пълнени с кайма,чийто срок е изтекъл на 11.10.2012.Това ,че са замразени прави ли ги годни за консумация?

Link to comment
Share on other sites

Хм,за първи път ми се случва да забравя нещо в хладилника  :shy:

В случая оставени в камерата свински гърди пълнени с кайма,чийто срок е изтекъл на 11.10.2012.Това ,че са замразени прави ли ги годни за консумация?

Нищо им няма.Ние какви по-големи боклуци ядем от магазините...

 

За печат на тениски намерих на 12лв, но ми казаха, че като кажа какво точно искам и колко бр. , цената може да падне.Намира се срещу спирката до Синдикалния дом.

 

От къде да си купя говорител 7,8см или макс 8см?На едната ми колонка, говорителя се прецака и сега се чува мн мн слабо.Ходих до Викиват-а но имаха 8,5см а идва голям и няма да може да се побере.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли БНТ1-HD на ефирната цифрова телевизия наистина ли е HD, защото се изписва като 1080i (HD) / HE-AAC 2.0, но реално не виждам почти никаква разлика в качеството на картината и звука спрямо "нормалната" БНТ1, на която пише 576i (SD) / stereo. Всъщност...като че ли има някаква минимална разлика с плюс към HD-то, но ми се струва че по-скоро си го въобразявам, знаейки коя от двете е HD. ;)

Link to comment
Share on other sites

И как да разбера кога има предаване в HD след като досега никога не са излъчвали нещо, дето да му сложат логото на HD? И освен това нали онази информация с удебелените букви от горния ми пост ми излиза един вид "по цифров път", след като поискам от приемника "цифрово" инфо за моментното излъчване от съответния канал....

Link to comment
Share on other sites

Ами предаванията в HD бяха около световното първенство и олимпиадите. А това, което приемника ти показва е без значение. Той сигнала пак може да си върви с размер 1080, но реално ако няма 1080 на него, няма какво да видиш. На мен от приемника, всичките канали ми излизат с 1080 написано горе. Приемник от доставчика, а не за ефирна телевизия.

Link to comment
Share on other sites

Замразени от над 6 месеца... аз не бих ги ял 

Дори след термична обработка като изпичане?

 

 

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Хм,за първи път ми се случва да забравя нещо в хладилника  :shy:

В случая оставени в камерата свински гърди пълнени с кайма,чийто срок е изтекъл на 11.10.2012.Това ,че са замразени прави ли ги годни за консумация?

И аз не бих ги яла. Виж, да бяха 2 седмици след края на срока, да, но 6 месеца... А и термичната обработка убива микробите... Не го прави по-годно за ядене (според мен).

alchemy е по химията, нека да каже като специалист. Но според мен просто тия пържоли не са годни вече за нищо. Дори на котка/куче не бих ги дала.

Link to comment
Share on other sites

Хм,за първи път ми се случва да забравя нещо в хладилника  :shy:

В случая оставени в камерата свински гърди пълнени с кайма,чийто срок е изтекъл на 11.10.2012.Това ,че са замразени прави ли ги годни за консумация?

 

 

Дори след термична обработка като изпичане?

 

Ако са замразени преди изтичане на срока на годност нищо им няма. Печи и яж спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Киснали са над 6 месеца във фризера. Аз опечени вече пържоли като съм ги вадил са били едни такива побелели и не са били вкусни. Вероятно зависи от фризера. Моя е на около -15 - -18 някъде.

Link to comment
Share on other sites

Ако са замразени преди изтичане на срока на годност нищо им няма. Печи и яж спокойно.

 

:thumbsup:  ...обаче във фризера е добре да е поне -18.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си взема някаква нова мишка.До сега бях с Benq M800 (близо 5 години):

 

benq-m800-optical-mouse-retail-white_iph

 

, но явно не издържа на Diablo ръновете :) (колкото и за кратко да бяха) и левия бутон здаде багажа.

Искам да си взема нещо пак с 3 бутона което да е удобно и леко.Насочил съм се към няколко модела на Razer, но не знам дали си заслужава "инвестицията" :)

Някой с повече опит с мишките, да даде едно рамо.

Link to comment
Share on other sites

$$$?

 

Ами... 60-70лв.Мисля, че за мишка за работа (не за гейминг) няма смисъл от повече, но може и да греша.

 

П.С. Разбира се тук е в пълна сила анти-мечо Пух правилото - колкото по-малко, толкова по-добре ;)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

+1

Стария ми плъх беше gigabyte-ски (все още го ползвам в офиса), разгледай им гейминг серията, моя плъх не е никак лош.

Link to comment
Share on other sites

От къде дойде идеята, когато в заведение се счупи чаша, да последва ръкопляскане?

Link to comment
Share on other sites

От Happy

Ахам, но какъв е смисъла на това действие? Морална подкрепа за този, който е счупил чаша, нещо друго или да се правят на интересни?

Link to comment
Share on other sites

Да се правят на интересни според мен. Позьорщина като почти всичко в тая държава..

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Мен пък ми е интересно номерът със салфетките откъде идва - питах нашия спец Чефо, но и той не можа да ми отговори...вероятно символизират хвърляне на пари, но не съм сигурен...

 

Доколкото знам гръцкият вариант в таверните е с листенца от рози...ама пък салфетки... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...