Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Еми не сме всички баровци като теб, Фатима :)

 

Принципно си толкова далеч на къра, че идването на паяка там е на загуба от финансова гледна точка. И тъй като 12973645% не си в маршрута им (дано поне си в регулация :laughing: ), за да дойдат там, то трябва някой да ги повика по телефона. И най-вероятно този някой ще трябва да плати пари, за да дойдат там. Така че ако видиш изобщо някога да дойдат да вдигнат някого - снимай ги, защото ще е куриоз.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Принципно си толкова далеч на къра, че идването на паяка там е на загуба от финансова гледна точка. И тъй като 12973645% не си в маршрута им (дано поне си в регулация :laughing: ), за да дойдат там, то трябва някой да ги повика по телефона. И най-вероятно този някой ще трябва да плати пари, за да дойдат там. Така че ако видиш изобщо някога да дойдат да вдигнат някого - снимай ги, защото ще е к☠риоз.  

И ако този някой е човека с връзките, уредил да сложат знаците?

Link to comment
Share on other sites

Ами ако му се дават по 50 лева на кола (тук май искат 30) - да вдига. Не виждам начин да стане редовна практика. Аз съм викал паяк така и въпреки че е в маршрута, въпреки че ми е пред гаража - предупредиха ме, че трябва да имам И изрична забранителна табела на вратата на гаража! Сега, на тях може да са им наредили знакчета, понеже лице Х е почерпило пияния квартален на Горна Баня, НО - репатрирането е друга работа. Макар да са им пратили плашещи поУицаи, което е принципно типично плашене на гаргите, някак си не виждам да се разходи дотам паяк, защото горивото му само ще е 30-на лева. Та представям си на повикване по телефона и цитиране на адрес какво ще поискат за идване.   

Link to comment
Share on other sites

Банкер, майна, банкер. Ако наистина той стои зад това, не се съмнявам, че би се бръкнал, за да направи мизерия. БМВ 7 серия, Х5 и S класа има в двора, колко му е да дава по 200 лв на месец за паяци.

 

Както и да е, местенето не ми е болка. А не знам откога е това, което ти гледаш, ама чак пък кър - все пак сме до един от големите булеварди, а около нас всичко е ново строителство. Недей така :)

Link to comment
Share on other sites

Борисе, там сигурно мирише на лайна, щото т'ва е бати г*за на географията :lol: Т'ва не стига, че е на майната си, ми и да няма къде да паркираш... не знам, на квартира ли си, или си го купил жилището, ама ако е квартира - на твое място бих се преместил да живея някъде в София...

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни защо като сложа чисто новите си Варти 2500mAh на зарядното, като поседят половин час и мога да пържа яйца отгоре? Изгарят ми ръката и не мога да ги държа. Такова нагряване не е нормално! 

Link to comment
Share on other sites

Аз спрях да купувам акумулаторни батерии. Ако искаш ела да ти дам каквото ми е останало (ако изобщо стават за нещо) - имам 20тина. Нищо не спестяват, карат 5 пъти по-малко от нормалните батерии и само си играеш да зареждаш. Едно нормално фенерче с обикновени батерии кара по 3-4 месеца. С акумулаторите на 3тата седмица вече не свети.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни защо като сложа чисто новите си Варти 2500mAh на зарядното, като поседят половин час и мога да пържа яйца отгоре? Изгарят ми ръката и не мога да ги държа. Такова нагряване не е нормално! 

Направо от опаковката ли ?Защото точно на варта пише ready for use доколкото помня 

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае от къде може да се закупят капсули кафе Lavazza на цена под 60ст за 1бр?Преди взимахме от София, но се оказа, че склада бил с леко крадена/фалшива стока и го затворили :)

Става дума за ето тези капсули:

 

gusto_dolche_hd.png

 

П.С. Говорим за количество 1 кутия или повече (100бр. в кутия).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Аз спрях да купувам акумулаторни батерии. Ако искаш ела да ти дам каквото ми е останало (ако изобщо стават за нещо) - имам 20тина. Нищо не спестяват, карат 5 пъти по-малко от нормалните батерии и само си играеш да зареждаш. Едно нормално фенерче с обикновени батерии кара по 3-4 месеца. С акумулаторите на 3тата седмица вече не свети.

 

Тия щуротии не знам как да ги коментирам, но ще ти иззема батериите. 

 

Направо от опаковката ли ?Защото точно на варта пише ready for use доколкото помня 

 

Момче. Изтощени са и ги слагам на зарядно. Не знам за батерии, които да не изискват начален пълен заряд, но това е друга тема. 

Link to comment
Share on other sites

защото са НиМХ и искат по-силен точец в началото на заряда. повечко точец=повечко греене. това отговаря на въпроса защо са топли. все ще са топли, но ако "парят" има вероятност да са пробити и да тече по-голям точец от допустимото.

а втория въпрос е марката и китайските ментета :) тия 2500 mAh са такива само при пълно използване на кривата на разряд и то при отдаван ток не по-голям от 20mA, а примерно блескавиците на фотоапарат си искат повечко. отделно че формата на кривата е силно ВГЗ, щото в началото между 100% и 80-85% е почти идеално хоризонтална и има възможност да се отдава цялата мощност и тук там някой импулс с по-силен ток, но после рязко става ~отвесна, еле пък ако са минали няколко неправилни цикъла на зареждане и електродите вече са понатрупали кристалчета. реално използваемия капацитет в такъв случай е около 20-25% от написания на етикета :) отделно че с времето семплите НиМХ батерийки се заморазреждат.

напълно изтощена батерия е тази която дори светоидиодче не може да накара да мъждука. препоръчително е на НиМХ батериите да се прави пълен разряд поне веднъж на 3-4 цикъла с надеждата да се бутне некое кристалче и да се запази годността на акумулаторчето за по-дълго време.

 

както и да е. опитайте на майтап едни батерии Sanyo Eneloop дори и да им пише че са само 2100 mAh (има ги в Конрад на цени като на нормални акумулаторни: 4-5лв/бр). използваем им е над 70% от общия капацитет и имат нищожен ток на саморазряд. лошото е че и за тях се навъдиха ментета.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае от къде може да се закупят капсули кафе Lavazza на цена под 60ст за 1бр?Преди взимахме от София, но се оказа, че склада бил с леко крадена/фалшива стока и го затворили :)

Става дума за ето тези капсули:

 

gusto_dolche_hd.png

 

П.С. Говорим за количество 1 кутия или повече (100бр. в кутия).

genara.eu

 

аз от тях взимам, точно вчера ми донесоха. И тези баш не ме кефят особено - лилавите ми харесват повече. 

7e5543827aa9.jpg

 

напоследък са закъсали и изобщо не мрънкат че поръчвам малко даже са навити да носят по 30-40 бройки даже, ако искаш дай да се комбинираме да са по-щастливи че поръчвам повече?

 

както и да е. опитайте на майтап едни батерии Sanyo Eneloop дори и да им пише че са само 2100 mAh (има ги в Конрад на цени като на нормални акумулаторни: 4-5лв/бр). използваем им е над 70% от общия капацитет и имат нищожен ток на саморазряд. лошото е че и за тях се навъдиха ментета.

Имаше някакъв маниак беше направил тестове на 1 камара батерии (нормални) - беше излезнало че някакви евтини батерии май от Лидл издържаха повече от прехвалените duracell - някъде в hardwarebg по форумите май го имаше.

Link to comment
Share on other sites

Аз от акумулаторни батерии минах точно на тези от Лидл дядо и определено съм по-доволен. Преди какво ли нямах, то Energizer от Щатите ли не беше, то 4 Sanyo от Англия ли не бяха.... баш когато най-много ти трябват и хоп - умрат. Сега отивам и си купувам една кутийка с 8 бройки за 3 и нещо и се родих. 

Link to comment
Share on other sites

genara.eu

 

аз от тях взимам, точно вчера ми донесоха. И тези баш не ме кефят особено - лилавите ми харесват повече. 

7e5543827aa9.jpg

 

напоследък са закъсали и изобщо не мрънкат че поръчвам малко даже са навити да носят по 30-40 бройки даже, ако искаш дай да се комбинираме да са по-щастливи че поръчвам повече?

 

 

Имаше някакъв маниак беше направил тестове на 1 камара батерии (нормални) - беше излезнало че някакви евтини батерии май от Лидл издържаха повече от прехвалените duracell - някъде в hardwarebg по форумите май го имаше.

 

Ами аз искам да взимаме за офиса.Преди взимахме по 3-4 кутий (горе-долу на месец), така че не е проблем да се направи някаква комбина.Въпроса е на каква цена ги дават?Ще им звънна след 9ч да видя какво ще кажат.

 

 

Аз от акумулаторни батерии минах точно на тези от Лидл дядо и определено съм по-доволен. Преди какво ли нямах, то Energizer от Щатите ли не беше, то 4 Sanyo от Англия ли не бяха.... баш когато най-много ти трябват и хоп - умрат. Сега отивам и си купувам една кутийка с 8 бройки за 3 и нещо и се родих.

 

Ще взема да ги пробвам и аз, че за тази си цена са без пари направо...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ами аз искам да взимаме за офиса.Преди взимахме по 3-4 кутий (горе-долу на месец), така че не е проблем да се направи някаква комбина.Въпроса е на каква цена ги дават?Ще им звънна след 9ч да видя какво ще кажат.

http://genara.eu/index.php/office/view/6

 

0.696 ст/капсула. горе-долу 70лв 100те бройки излиза.

Link to comment
Share on other sites

http://genara.eu/index.php/office/view/6

 

0.696 ст/капсула. горе-долу 70лв 100те бройки излиза.

 

 

Ах то трябвало да се цъкни на капсулата...

Ами аз ги намерих за 0.60лв с ДДС, за това питах дали някой не знае по-добра цена.Предните ги взехме на 0.42лв ;)

Link to comment
Share on other sites

защото са НиМХ и искат по-силен точец в началото на заряда. повечко точец=повечко греене. това отговаря на въпроса защо са топли. все ще са топли, но ако "парят" има вероятност да са пробити и да тече по-голям точец от допустимото.

 

В крайна сметка така и не разбирам причината. В бтериите ли е или евентуално в зарядното, защото с другия чифт Варта (2700), Дюрасел също (2450) - такива проблеми нямам. Има едно нормално нагряване, но не и жестоко парене.

 

Тези Варта ги купих на баща ми за фотоапарат. Хич не са евтини и бяха в оригинална опаковка. Купени са, заредени са и сега след около мисля месец ги слагам за втори път на зарядното. Е само дето не пламнаха.  

Link to comment
Share on other sites

Ами най-вероятно проблема е в батерията, когато са прецакани прегряват и даже гърмят...Хвърляй ги..

 

Дори и чисто нови? Е те такова не бЕх виждал... Освен всичко май ми я няма и касовата... 

 

Между другото в момента са на зарядно заедно с другите Варта (2700) и както са четирите нагряване засега няма...

Link to comment
Share on other sites

Проблема, както обясни и мобо е, в по-големия точец от нормалното, което навежда на мисълта за проблем с батерията, при условие, че при другите батерии го няма това прегряване..А си е опасно..гърмят си...Другия въпрос е, дали зарядното е умно и зарежда правилно...силен начален ток, с постепенно намаляване...

Link to comment
Share on other sites

Точно такива подозрения имам и аз. Зарядното уж го взех по-скъпо, дори с LCD дисплей, защото ме предупредиха, че евините са боклуци. Вече бая време работи. Реших обаче да не зареждам батерии с различни mAh едновременно, защото почнах да подозирам, че това е проблем. Ето обаче току що 4-те Варта заедно заредиха до макс, само леко затопляйки се. Нарочно ще ги оставя да поседят още докато изстинат, защото май тогава спира зареждането. . 

 

В тоя ред на мисли - Е ли проблем евентуално зареждането на батерии с различни mAh едновременно? 

Link to comment
Share on other sites

Аз от акумулаторни батерии минах точно на тези от Лидл дядо и определено съм по-доволен. Преди какво ли нямах, то Energizer от Щатите ли не беше, то 4 Sanyo от Англия ли не бяха.... баш когато най-много ти трябват и хоп - умрат. Сега отивам и си купувам една кутийка с 8 бройки за 3 и нещо и се родих. 

аз говоря за Eneloop серията, а не за марката Sanyo по принцип.

отличително белички без много лъскавини по тях са. но съдържат правилните вид и доза катализатор в елементите, съответно и не натрупват кристали по повърхностите на електродите. от там пък губят ефекта на "памет" при недозареждане или неразреждане. а най-якото е никаквия ток на саморазряд  - по над 2 месеца си стоят заредени.

Link to comment
Share on other sites

В тоя ред на мисли - Е ли проблем евентуално зареждането на батерии с различни mAh едновременно? 

 

Зависи от зарядното ти - ако всяко гнездо е независимо от другото и можеш да зареждаш нечетен брой (1 или 3), няма проблем ; ако обаче за да тръгне зареждането трябва да направиш чифт - по-добре не меси различни капацитети.

Link to comment
Share on other sites

Точно такова е - на чифтове. Което адски ме дразни, защото имам няколко "соло" батерии. Значи правилно съм подозирал... Сега ще пусна Вартите 2х2 да видим какво ще покаже.... Мдаааа - заедно ги дава фул - поотделно не... Зарядното е с гръмкото имe Power Mate VTA1200:

 

VTE1200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...