Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам проблем с компютъра и смятам да питам тук, като по-посещавана тема. Та на кратко казано - мишката като я ръгна в юсб-то светва, обаче курсора не мърда. Пробвах с друга мишка - същото. Пробвах да я ръгна в другите юсб-та, там пък изобщо не светва. Та проблема явно не е в мишката, възможно ли е всички юсб-та по дъното да са изгоряли по едно и също време или проблема може и да е от уиндоуса?

 

Пробвай с някакво друго устройство дали пали USB-то. Ако не запали - имаш проблеми с портовете. Ако запали - търси трета мишка, щото ще си голям карък :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Еми почти съм сигурен, че е от портовете, ама въпроса е в случая какво е решението - смяна на цялото дъно ли или има и по-безболезнен и евтин начин?

Link to comment
Share on other sites

Някак си странно ми се види да ти изпляскат всички портове по дъното. То невъзможни неща няма де... Други устройства освен мишка пробва ли по тия портове? Опитай да преинсталираш драйвърите, примерно...

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа дали още съществува, недоразумението, входна такса да Чудните мостове?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли ми международен паспорт за преминаване през Сърбия, другата сряда тръгвам за Унгария и се чудя откъде да минавам?

 

netrootbg, благодаря! И аз така бях чул, но попитах тук защото се сетих, че ти имаш най-достоверна информация и се надявах точно ти да ми отговориш.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Трябва ли ми международен паспорт за преминаване през Сърбия, другата сряда тръгвам за Унгария и се чудя откъде да минавам?

Не ти трябва. Само с лична карта може да преминеш.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с компютъра и смятам да питам тук, като по-посещавана тема. Та на кратко казано - мишката като я ръгна в юсб-то светва, обаче курсора не мърда. Пробвах с друга мишка - същото. Пробвах да я ръгна в другите юсб-та, там пък изобщо не светва. Та проблема явно не е в мишката, възможно ли е всички юсб-та по дъното да са изгоряли по едно и също време или проблема може и да е от уиндоуса?

Ако си с XP, трябва да си рестартираш компютъра, за да тръгне мишока :).

А лесно може да разбереш дали usb-тата не са ти в ред като ръгнеш нещо друго в тях и не го засече - примерно флашка.

Link to comment
Share on other sites

Откъде се завива за ИКЕА при идване от Пловдив, защото за 2ри път стига почти до Перник и там обръщам. Този път слезнах на едно колело и не намерих как да стигна до магазина освен ако не навлеза в насрещното.

Link to comment
Share on other sites

Откъде се завива за ИКЕА при идване от Пловдив, защото за 2ри път стига почти до Перник и там обръщам. Този път слезнах на едно колело и не намерих как да стигна до магазина освен ако не навлеза в насрещното.

Преди можеше, в момента няма как. Иначе като завършат ремонта на пътя ще стане през пътя за лифта. Първото място да обърнеш е на кръстовището за Симеоново/Ст. Град.

 

 

Един въпрос и от мен. Дайте идея за портмоне (и от къде да го взема), в което да си държа парите за бира на плажа. Аз си имам джобче на банския, не ми трябва от тези дебилните за ръка. Миналата година пробвах със затварящо се пликче, обаче ако не отделя 20 секунди да го затворя изцяло плътно и да го проверя, не ставаше....за сега го оставям като резервен вариант.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Преди можеше, в момента няма как. Иначе като го завършат ремонта на пътя ще стане през пътя за лифта. Първото място да обърнеш е на кръстовището за Симеоново/Ст. Град.

 

Имаше едни детелини ама на sygic-a беше явно по-стара картата и не знаех откъде да мина. Обърнах на OMV-то чак псувайки половината време по пътя дотам...

Link to comment
Share on other sites

Имаше едни детелини ама на sygic-a беше явно по-стара картата и не знаех откъде да мина. Обърнах на OMV-то чак псувайки половината време по пътя дотам...

До скоро имаше светофар който спираше движението на околовръстното, ама понеже беше абсурдно, го спряха и сложиха мантинела дори.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

До скоро имаше светофар който спираше движението на околовръстното, ама понеже беше абсурдно, го спряха и сложиха мантинела дори.

 

Има едно кръгово точно до изхода на ИКЕА но оттам нямаше как да влезна.. Дано при следващото ми идване да са го оправили щото мисля да мине през насрещното ако не са, това да мина още 10км за да обърна е простотия ... не че навлизането в насрещното не е по-голяма простотия де :)

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има спортна зала където мога да си тренирам салта-малта и такива фрий стайл неща? И има изобщо някъде където се водят изобщо тренировки от такъв тип? Например ако искам някой да ме научи на такива неща.

Мерси

Link to comment
Share on other sites

Има едно кръгово точно до изхода на ИКЕА но оттам нямаше как да влезна.. Дано при следващото ми идване да са го оправили щото мисля да мине през насрещното ако не са, това да мина още 10км за да обърна е простотия ... не че навлизането в насрещното не е по-голяма простотия де :)

 

Ъъъ...Като идваш от Плд, си завиваш надясно по пътя за Симеоново и си влизаш в ИКЕА-та....Поне допреди две седмици беше так.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде да намеря сезон 1 и 2 на сериала "Life of Riley"? В Замунда има само два епизода от сезон 3. В Арената няма нито един (уж)... Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ...Като идваш от Плд, си завиваш надясно по пътя за Симеоново и си влизаш в ИКЕА-та....Поне допреди две седмици беше так.

 

Не виждам къде се завива, имаш нещо като магистрала има и една отбивка. Като слезнеш по отбивката от околовръстното долу има 2 кръгови, на 2рото единственото по-близо е пътя за бистрица (не съм 100% сигурен бистрица ли беше но нещо такова), но е на поне 50метра от другия път, който минава покрай ИКЕА. Освен да се обръща някъде по-надолу но той завиваше в обратна посока.

 

Преди 4 седмици положението беше същото. Освен да има друг път, защото GPS-a ме прекара по околовръстното за Перник.

 

https://maps.google.com/maps?q=%D0%98%D0%BA%D0%B5%D0%B0,+%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F,+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F&hl=bg&ie=UTF8&ll=42.623665,23.357143&spn=0.002088,0.004984&sll=42.664261,23.326721&sspn=1.135049,2.551575&hq=%D0%98%D0%BA%D0%B5%D0%B0,&hnear=%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F,+%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4,+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F&t=h&z=18

 

Снимката не е особено точна, но се вижда как единия път минава покрай ИКЕА другия тръгва на майната си. За да мина покрай ИКЕА трябва да влезна в насрещното

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Трябва да купувам мотика и гребло 14-18 зъба,от тия по-стабилните.Някой да знае магазин,откъдето да купя?В Практикер и Баумакс са по 20 кинта едното.Намерих една фирма в по пътя за Труд за по 7-8 лева,ама са в отпуска.На руския пазар дали ще има,или в някоя квартална железария?

Link to comment
Share on other sites

Не виждам къде се завива

 

Мноо съм смотан, снощи писах на пияно. Като идваш от Плд, завиваш на ЛЯВО/правиш обратен на практика/ и се връщаш по тоя път, дето минава покрай ИКЕА-та. От там се и влиза.

Link to comment
Share on other sites

Мноо съм смотан, снощи писах на пияно. Като идваш от Плд, завиваш на ЛЯВО/правиш обратен на практика/ и се връщаш по тоя път, дето минава покрай ИКЕА-та. От там се и влиза.

 

Така и направих, само че този завой е 5-6 км по-надолу

Link to comment
Share on other sites

Баща ми днес бил карал колата на сервиз да я погледнат, че бие надясно като се пусне волана. Казали му, че маншоните, тампоните и единия носач били за смяна (преди 2 години ги сменях всичките тия части, как я кара тоя човек тая кола...). В Четвъртък смятам да тръгвам за морето и обратно. Мога ли да стигна безпроблемно или не е хубаво да тръгвам с такива повреди?

 

Питам, защото нищо не разбирам от автомобили.

Link to comment
Share on other sites

Баща ми днес бил карал колата на сервиз да я погледнат, че бие надясно като се пусне волана. Казали му, че маншоните, тампоните и единия носач били за смяна (преди 2 години ги сменях всичките тия части, как я кара тоя човек тая кола...). В Четвъртък смятам да тръгвам за морето и обратно. Мога ли да стигна безпроблемно или не е хубаво да тръгвам с такива повреди?

 

Питам, защото нищо не разбирам от автомобили.

 

Дупките ебават мамата на всичко,а тук ги има в изобилие,по добре си оправи предницата аз така бих направил.

Link to comment
Share on other sites

И си направи стенд задължително като смениш всичките тия работи, че да не си изядеш гумите по пътищата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...