Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Глобул а.к.а THE WRONG MOVE

 

Човек може да сбърка повече само с Виваком..... Една друга подигравка...

 

Но да не размиваме тая тема по тия въпроси....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако си купя Iphone от "чужденеция" и го разкодирам...нашите мили оператори ще ми дадат ли мини СИМ карта?

 

Не съм се засилил де...но ми стана интересно :)

 

Отиваш в деком и ти изрязват излишното от сим картата срещу 5лв

Link to comment
Share on other sites

Глобул а.к.а THE WRONG MOVE

 

Човек може да сбърка повече само с Виваком..... Една друга подигравка...

 

Но да не размиваме тая тема по тия въпроси....

 

Да, да...те Мтел са цъфнали и вързали. Аз съм точно с тия двата и си ми е айляче ;). Все пак телефона ми не е по 3 часа на ден залепен за бузата(в мноoooооого редки случаи се случва) :D :D. На Мтел не се връщам и с пистолет на глвЪтЪ ;) ....дори съм забравил кви им бяха кодовете пред номерата :D :D

 

Отиваш в деком и ти изрязват излишното от сим картата срещу 5лв

 

Интересно решение :)

Link to comment
Share on other sites

Ако пък и 5лв не ти се дават, слушаш Ванката, хващаш една пиличка за нокти и се забавляваш.

Link to comment
Share on other sites

Търся интернет сайтът на Аукцион Тракия - чух една реклама по радиото, че продават 2-ра употреба ел. уреди от Италия и искам да разгледам, спомням си, че имаше klima в url-то, но (явно е толкова зле SEO-то) нищо не откривам в Google™.

Моля, ако някой е чувал за този магазин, да ми сподели каквото знае. В случей, че е забранено да се поставят интернет адреси във форумът, ще помоля да ми изпратите лично съобщение, за което ще съм Ви още по-признателен :P

 

Лек ден и усмихнат уикенд.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали тука му е мястото, но: кажете банка от която да си извадя дебитна карта (ползвам я за плащания/получаване на пари в интернет) и да няма смешните такси на Булбанк?

 

П.С. Де*ба и алчните спагети...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали тука му е мястото, но: кажете банка от която да си извадя дебитна карта (ползвам я за плащания/получаване на пари в интернет) и да няма смешните такси на Булбанк?

 

П.С. Де*ба и алчните спагети...

ЦКБ за BGN, USD и EUR

ПИБ за GBP, но имат такси

Link to comment
Share on other sites

Всяка банка има някаква минимална такса за поддръжка на сметката - колко е в Булбанк?

 

П.П. Моята карта за Интернет пазаруване е към Пощ.банка - не съм забелязал нищо драстично...даже може да се каже, че е таксата е незначителна, понеже дори и не съм я усетил колко е, а постоянно извършвам транзакции. ;)

Link to comment
Share on other sites

Кои по - точно са тези такси. Аз няколко банки смених докато най - накрая се установих в Булбанк.

 

Такса обслужване: 1лв на месец, ако имаш месечен предов по картата поне 10лв и 1.50лв ако нямаш.

Такса банкомати: проверка на сметка от банкомат на Булбанк 0.20лв , от чужд 0.98лв

Такса обмен на валута: някакъв процент е, но на €90 е около 3лв.

 

Сега вкарват и такса за 3D защита, но поне за момента е само по желание на клиента (защитата де :) )

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Някой с добри познати по заложните къщи?

Искам да си потърся фотоапарат - от тия огледално-рефлексните, а там чат пат попадат и такива на сносни цени. Но обикновено тези неща се запазват за "наши" хора, та ако може някой да съдейства, ще съм благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Как мога да проверя дадена вода дали е алкална или киселинна? Лакмусче някакво или с друго? И от къде да си намеря въпросното средство?

С лакмус може да я определиш с точност минимум 1 единица (ако имаш изключително добро цветоусещане), което в най-общия случай е достатъчно, но за специфични нужди е крайно неточно.

За прецизно измерване ти трябва pH метър и задължително калибровъчни разтвори (буфери) за калибровка преди измерване: обикновено за долната точка се използва буфер със стойност 4.00, а за горната точка се използва буфер със стойност 12. Добре е уреда да е снабден с вход за температурен сензор, защото pH се влияе и от температурата, при това в не малка степен. Ще ти трябва и 3M KCl за съхранение на pH сензора (в краен случай може и дестилирана вода).

Лакмусите се ползват предимно за бързо определяне на диапазона с точност 2-2,5-3 единици и за нищо повече.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря кожени верижки(за врата), по възможност да има разнообразие ? Търсих къде ли не и или нямат въобще, или не това което търся.

Link to comment
Share on other sites

В "Бижуленд" може да има 2-3 вида... В капана се намира, зад халите.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря кожени верижки(за врата), по възможност да има разнообразие ? Търсих къде ли не и или нямат въобще, или не това което търся.

 

Мънисто.ком - аз от тях зареждам верижки, шнурчета и всякакви такива. Правят и по поръчка.

 

http://www.munisto.com/

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Имам казус :)

 

Не мога да отворя от моя компютър Facebook. Много рядко успявам да го отворя и не знам как се получава.

Пробвам с FireFox и Chrome. Изтрил съм кеш, всичко и пак не става. Изключвам spy-bot-ове, антивирусни и т.н. и пак.

 

А от друг компютър със същия интернет си работи нормално.

 

Изчерпах се от идеи.

Link to comment
Share on other sites

Провери hosts файла ако там не е зададено нещо за фейсбук например localhost като адрес, то най-вероятно имаш вирус :) Имах същия проблем обаче с още няколко сайта освен фейса :)

Link to comment
Share on other sites

Ще ми препоръчате ли сносна програма за четене на e-books с разширения .epub, .fb2 и т.н. Вчера свалих "ICE Book Reader Professional", но ми се струва твърде тромава, с прекалено много функции и ми крашва доволно често. Та в общи линии си търся нещо с опростен интерфейс и да работи бързо rolleyes.gif

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Ще ми препоръчате ли сносна програма за четене на e-books с разширения .epub, .fb2 и т.н. Вчера свалих "ICE Book Reader Professional", но ми се струва твърде тромава, с прекалено много функции и ми крашва доволно често. Та в общи линии си търся нещо с опростен интерфейс и да работи бързо rolleyes.gif

CoolReader.

Не знам дали чете .epub, но .fb2 чете.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с компютъра и смятам да питам тук, като по-посещавана тема. Та на кратко казано - мишката като я ръгна в юсб-то светва, обаче курсора не мърда. Пробвах с друга мишка - същото. Пробвах да я ръгна в другите юсб-та, там пък изобщо не светва. Та проблема явно не е в мишката, възможно ли е всички юсб-та по дъното да са изгоряли по едно и също време или проблема може и да е от уиндоуса?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...