Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

От къде мога да си закупа "рейки " (мисля че така се казва ) за палатка , че моите изчезнаха ?

 

 

едит : Палатката ми е от 20 лева. Заслужава ли си въобще да купя рейки ( Намерих някакви за 25 лева бройката ) ?

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От къде мога да си закупа "рейки " (мисля че така се казва ) за палатка , че моите изчезнаха ?

 

 

едит : Палатката ми е от 20 лева. Заслужава ли си въобще да купя рейки ( Намерих някакви за 25 лева бройката ) ?

 

 

Въобще не си заслужава да търсиш рейки. Единствено съм намирал за по 25-30лв комплект рейки като за твоята палатка, така че сам си прецени. Информацията ми е от миналата седмица.

Link to comment
Share on other sites

Имам нужда от "разгадаване" на една такса от виваком.

 

 

Телефонната услуга е с 300 безплатни минути.

 

А отдолу в отчета пише следното:

 

Общо селищни разговори 25:23 м. 2.14 лв.

Общо селищни разговори към други фиксирани оператори 9:51 1,73 лв.

Общо междуселищни разговори 12:49 м.1,96 лв.

Общо междуселищни разговори към други фиксирани оператори 2:53 м. 0.44 лв.

Общо разговори към национални мобилни мрежи 5:07 м. 1.14 лв.

Общо други разговори 3:43 м. 0.30 лв.

 

Мисълта ми е защо като има безплатни минути те ми начисляват още минути? Все едно не приспадат нищо.

Link to comment
Share on other sites

Имам нужда от "разгадаване" на една такса от виваком.

 

Телефонната услуга е с 300 безплатни минути.

 

 

300 минути към кого? В мобилната мрежа на Виваком, към стационарни телефони, към всички без ограничение или....?

Link to comment
Share on other sites

Въобще не си заслужава да търсиш рейки. Единствено съм намирал за по 25-30лв комплект рейки като за твоята палатка, така че сам си прецени. Информацията ми е от миналата седмица.

 

Все още ти е валидна информацията. Не си струва, купи си нова за 20лв.

Link to comment
Share on other sites

колко е необлагаемия минимум за международни пратки(страни извън ЕС)? доколкото мога да намеря инфо в мрежата, ако двете страни са физически лица - 45 евро, а ако едната страна е юридическо - 150 евро ... така ли е?

 

сега гледам, че това е за мито ... иначе за ДДС - до 15 евро.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

колко е необлагаемия минимум за международни пратки(страни извън ЕС)? доколкото мога да намеря инфо в мрежата, ако двете страни са физически лица - 45 евро, а ако едната страна е юридическо - 150 евро ... така ли е?

 

сега гледам, че това е за мито ... иначе за ДДС - до 15 евро.

 

ДДСто обаче си го плащаш в пощата на митницата на ул. Иван Вазов - отиваш, плащаш, взимаш си пратката, докато стигне ли се до мито процедурата е отиваш на Ив.Вазов, дават ти една бележка с нея отиваш на митницата на кукленско шосе. Там си вадиш ЕУРИ номер ако си нямаш (нормалните хора не внасят стоки всеки ден значи няма да си имаш, съответно става за следващия ден). На следващия ден отиваш взимаш си ЕУРИ номера, попълваш си митническа декларация (или ако сметнеш че е непосилна задача да попълниш 10 листа документи приличащи на данъчна декларация), даваш 20 лв на някоя агенция да ти ги попълни, след това плащаш в клона на банката (там те оскубват още 6-7-8лв комисионна) и накрая оттам ти дават документ с който да идеш в пощата на Ив. Вазов да си вземеш пратката. Като от цялата работа основното което си платил на държавата е ДДСто, а митото обикновено е 5-6лв максимум, а останалите 30-40лв са ти за агенцията, банката, издаването на ЕУРИ номера (не знам махнаха ли таксата) и т.н... това + 2 дена разправии.

Link to comment
Share on other sites

е, па пичка им матерна ... ква е тая процедура ве?!?! кво стана с "обслужване на едно гише" ... както и да е.

аз досега и ДДС не съм плащал в пощата, ама ще изчакам един приятел да видя какво и къде ще получи.

 

п.п. никога не съм ходил да получавам нещо от клона на Иван Вазов. всичко ми идва в кварталния(в Кичука) ... говоря за малки суми. 40-50 лв. най-много.

Link to comment
Share on other sites

п.п. никога не съм ходил да получавам нещо от клона на Иван Вазов. всичко ми идва в кварталния(в Кичука) ... говоря за малки суми. 40-50 лв. най-много.

 

Клонът в Кичука е всеизвестен със заобикалянето на митата и ДДС-то (проверено и потвърдено от netrootbg). :D

Link to comment
Share on other sites

е, па пичка им матерна ... ква е тая процедура ве?!?! кво стана с "обслужване на едно гише" ... както и да е.

аз досега и ДДС не съм плащал в пощата, ама ще изчакам един приятел да видя какво и къде ще получи.

 

п.п. никога не съм ходил да получавам нещо от клона на Иван Вазов. всичко ми идва в кварталния(в Кичука) ... говоря за малки суми. 40-50 лв. най-много.

 

всичко зависи от това на каква сума са декларирани нещата. и от година насам свалиха необлагаемия минимум на 15евро. трябва да се провери, но дори за неща от 30 $ съм ходил на ив. вазов да им дам 10лв ддс. и много държат на пейпалът-демек фърчащо листче доказващо колко си платил. по-находчивите трием по една цифра от сумата :-)

 

Клонът в Кичука е всеизвестен със заобикалянето на митата и ДДС-то (проверено и потвърдено от netrootbg). :D

то не зависи от тях. всичко първо пристига на ив. вазов

Link to comment
Share on other sites

всичко зависи от това на каква сума са декларирани нещата. и от година насам свалиха необлагаемия минимум на 15евро. трябва да се провери, но дори за неща от 30 $ съм ходил на ив. вазов да им дам 10лв ддс. и много държат на пейпалът-демек фърчащо листче доказващо колко си платил. по-находчивите трием по една цифра от сумата :-)

 

Потвърждавам - за $22 съм плащал ДДС, а пейпал-листчето го прилагат като доказателство за декларираната сума. Проблемът се усложнява, ако в това листче не пише точно за какво е преведената сума - в този случай се налага да занесеш и копие от самата поръчка на сайта с покупките.

 

А за клона в кичука - поговори си малко с netrootbg, да ти обясни някои неща. :P

 

-----------------

 

Забравих да спомена, че инспекторите вече не се връзват като едно време на примерно GPS, деклариран за $20 или на телефон с допълнение "as gift".

 

refurbished от друга страна минава

 

Евентуално...и то, ако се разбереш с продавача.

Link to comment
Share on other sites

За триенето на нулите - как минавате?

На мен досега 3 пратки са били за митницата на Ив. Вазов - намръщената лелка директно ги проверяваше в ибей по Item No. - не я интересуваше дали имам разпечатка от банката или от пейпал (а идеята беше, че продавача ми направи отстъпка и тая отстъпка беше разликата дали ще плащам данъци или не). За разпечатка от транзакцията в банката - не може вика, трябва ми печат от банката и вярно с ориигнала :).. и стана много забавно.

Link to comment
Share on other sites

За триенето на нулите - как минавате?

На мен досега 3 пратки са били за митницата на Ив. Вазов - намръщената лелка директно ги проверяваше в ибей по Item No. - не я интересуваше дали имам разпечатка от банката или от пейпал (а идеята беше, че продавача ми направи отстъпка и тая отстъпка беше разликата дали ще плащам данъци или не). За разпечатка от транзакцията в банката - не може вика, трябва ми печат от банката и вярно с ориигнала :).. и стана много забавно.

 

Няколко подробности:

 

1. ако има фактура в пакета не можеш нищо да направиш - те го отварят и го взимат оттам.

2. никой не те кара да разпечатваш всичко от-до - все пак уеб страница е - копираш я в word коригираш каквото и както ти е кеф и тогава печаташ

3. може да им дадеш и разпечатка от банката в края на месеца. най-учтиво молиш намръщената леличка да изчака до 15то число на следващия месец да си получиш разпечатката от банката за направените транзакции с кредитната си карта. не е нужно да се караш дори, на нея също ѝ е ясно и блъфира.

 

Последния път ми се направи на интересна колко струвало това и що не съм си носел "пейпалът". Като че ли фърчащото листче е кой знае колко достоверен документ. Та обяснявах, че не съм плащал с пейпал показах ѝ откъде съм го купил тя гледа, кокори се, търси в ибей и като не намери миряса. Отделно това, че нещо се продава за $100 не значи, че не може да си го купил за по-малко втора ръка примерно. Затова ако продавача е готин може да го помолиш да лепне стикер някъде "refurbished" и спокойно обясняваш, че това не е нова стока и затова си го намерил толкова изгодно. А за по-достоверно ако леко намачка някой и друг ръб на кутийката става муцка.

 

Но цялата работа е една голяма разправия и винаги ми е било досадно да се занимавам. Затова поръчвам основно от UK да си спестя времето...

Link to comment
Share on other sites

....намръщената леличка....

 

 

Въпросната лелка-инспектор, от години е една и съща и винаги е намръщена. Последно когато взимах един китайски телефон за един съфорумец, хем й бях занесъл пейпал-фактура, хем се бях подписал под "Вярно с оригинала" и пак ме накара да влезнем в сайта, защото не вярвала, че можело да има толкова евтин тъчскрийн телефон. Успокои се едва, когато видя, че такива телефони започват от $35 и плавно вървят нагоре....ама си ми прибраха ДДС-то и 3-те лева редовна такса "магазинаж". ;)

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив могат с лазер да ми изрежат едни отвори на капак на приемник? Как вървят цените за такъв вид услуга и нарушава ли се покритието?

Link to comment
Share on other sites

PVC или метален е капака?

Предполагам е метален.На бул.Кукленско шосе...От кръстовището с въртящият се мотокар, като тръгнеш в посока града (надлез Родопи, ОМВ...), лазери има в първата пресечка вдясно, после има в четвъртата вдясно.Едната фирма е ЦЛТ (Център за лазерни технологии), другата мисля че беше Ceyan...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Налага ми се да попитам нещо, от което нищо не разбирам. :) Знае ли някой къде в Пловдив има завод / сервиз за някакви мини италиански тракторчета? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Цвети, на Карловско има маса фирми, продаващи селскостопанска техника, рескпективно и сервизи към тях. Мога да те пратя и там, където обслужват моите машини, но те предупреждавам, че ще комуникираш с психопат. biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Как мога да проверя дадена вода дали е алкална или киселинна? Лакмусче някакво или с друго? И от къде да си намеря въпросното средство?

Link to comment
Share on other sites

Цвети, на Карловско има маса фирми, продаващи селскостопанска техника, рескпективно и сервизи към тях. Мога да те пратя и там, където обслужват моите машини, но те предупреждавам, че ще комуникираш с психопат. biggrin1.gif

 

Мерси, някакъв адрес трябваше да дам на хората, че не са от Пловдив. А не мога за момента да потърся по-конкретно из нета, защото забравих модела на тракторчето. :) Все ще го открием някак си.

Link to comment
Share on other sites

Как мога да проверя дадена вода дали е алкална или киселинна? Лакмусче някакво или с друго? И от къде да си намеря въпросното средство?

 

Лакмусче от аптеките.

Link to comment
Share on other sites

Ако си купя Iphone от "чужденеция" и го разкодирам...нашите мили оператори ще ми дадат ли мини СИМ карта?

 

Не съм се засилил де...но ми стана интересно :)

Link to comment
Share on other sites

Да, ще ти дадат. Даже не е нужно теУефон да им покажеш. Носи снимка на Милко Боклукчиев, който не е циганин. За всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

Ако си купя Iphone от "чужденеция" и го разкодирам...нашите мили оператори ще ми дадат ли мини СИМ карта?

 

Срещу 12лв и лична карта ще ти я подменят без да задават никакви въпроси. Глобул.

Другите май също имат такса.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...