Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Аз ще ги сменя, но ще е другата седмица след морето. Идеята ми е дали е рисковано да тръгвам с тия повреди нататък.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз ще ги сменя, но ще е другата седмица след морето. Идеята ми е дали е рисковано да тръгвам с тия повреди нататък.

 

Ами най добре иди в сервиз да ти я огледат хубаво и питай тях дали е рисковано.

Link to comment
Share on other sites

...Идеята ми е дали е рисковано да тръгвам с тия повреди нататък.

Категорично ДА!!!

Тая гимнастика я правих ден преди да тръгнем за морето и добре, че я закарах да я прегледат!

Два накрайника, един шарнир, два тампона на стабилизиращата щанга + труд излезе към 130 лв + още 15 лева стенд накрая. Е, доста ме заболя да налея наведнъж тия пари в старата кошница, но пък бях спокоен, че ще си закарам и върна домочадието без излишни рискове.

Link to comment
Share on other sites

Аи ще кара на висока скорост по магистралата. Не си е работа да си постоянно нащрек и да да коригираш постоянно движението на колата заради носенето на дясно.

Link to comment
Share on other sites

Аи ще кара на висока скорост по магистралата. Не си е работа да си постоянно нащрек и да да коригираш постоянно движението на колата заради носенето на дясно.

 

Каква ти висока скорост. Повече от 120 никога не мога да вдигна с тоя Голф. :)

Link to comment
Share on other sites

Каква ти висока скорост. Повече от 120 никога не мога да вдигна с тоя Голф. :)

Не се облягагай на тая кълка. Повреда по ходовата част може да направи автомобила неуправляем и тогава няма абсолютно никаква разлика дали ще караш с 80, 90 или 120 км/ч.

Или имаш коварен план да се мъкнеш с 20?:laughing1:.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Не се облягагай на тая кълка. Повреда по ходовата част може да направи автомобила неуправляем и тогава няма абсолютно никаква разлика дали ще караш с 80, 90 или 120 км/ч.

Или имаш коварен план да се мъкнеш с 20?:laughing1:.

 

По този път има голяма вероятност да кара със средна скорост 70км/час ...

Link to comment
Share on other sites

Не се облягагай на тая кълка. Повреда по ходовата част може да направи автомобила неуправляем и тогава няма абсолютно никаква разлика дали ще караш с 80, 90 или 120 км/ч.

Или имаш коварен план да се мъкнеш с 20?:laughing1:.

 

Благодаря за отговорите.

Един приятел ще дойде да погледнем дали е сериозна повредата на носача или не.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да стигна безпроблемно или не е хубаво да тръгвам с такива повреди?

 

Питам, защото нищо не разбирам от автомобили.

 

Можеш да стигнеш - не е фатално. Но е силно глупаво. Най-малкото ще си унищожиш гумите. В момента с крива предница гумите ти се износват неравномерно. Ако я изправиш след това ще има бая олово да катериш при баланс. Иначе ще ти бие волана.

 

По-сериозни повреди няма какво да ти обяснявам, защото е дълга и широка, но знай, че е и опасна. Най-малко може да останете на пътя. Може и да се метнете от пътя.

 

Накратко - ОПРАВИ СИ ПРЕДНИЦАТА. Задължително. Работата е за един следобед в сервиз, мога да ти кажа и при кого да идеш.

Link to comment
Share on other sites

Можеш да стигнеш - не е фатално. Но е силно глупаво. Най-малкото ще си унищожиш гумите. В момента с крива предница гумите ти се износват неравномерно. Ако я изправиш след това ще има бая олово да катериш при баланс. Иначе ще ти бие волана.

 

По-сериозни повреди няма какво да ти обяснявам, защото е дълга и широка, но знай, че е и опасна. Най-малко може да останете на пътя. Може и да се метнете от пътя.

 

Накратко - ОПРАВИ СИ ПРЕДНИЦАТА. Задължително. Работата е за един следобед в сервиз, мога да ти кажа и при кого да идеш.

 

Преди 2 години като оправих предницата, баща ми не я закара на стенд. Не разбрах защо. Тя си е негова, той си я кара. Така че гумите 2 години са се износвали вече, но тва не-закарване на стенд ѝ е разказало играта отново и сега пак ще сменям части по предница.....

 

По-сериозни повреди няма. Аз затова му казах да я закара на сервиз преди да тръгна.

Link to comment
Share on other sites

но тва не-закарване на стенд ѝ е разказало играта отново

По-скоро прекрасните улици и пътища и техните хубави бонуси - дупки, вълни, неравности и т.н

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 години като оправих предницата, баща ми не я закара на стенд. Не разбрах защо. Тя си е негова, той си я кара. Така че гумите 2 години са се износвали вече, но тва не-закарване на стенд ѝ е разказало играта отново и сега пак ще сменям части по предница.....

 

По-сериозни повреди няма. Аз затова му казах да я закара на сервиз преди да тръгна.

 

Недей да си толкова сигурен. Колата ми не е виждала стенд от 5 години и нямам проблеми. Ще го кажа само още веднъж, тъй като подозирам как ще тръгне Вентилатора - оправи си предницата. Това е моят съвет.

Link to comment
Share on other sites

Недей да си толкова сигурен. Колата ми не е виждала стенд от 5 години и нямам проблеми. Ще го кажа само още веднъж, тъй като подозирам как ще тръгне Вентилатора - оправи си предницата. Това е моят съвет.

 

Да де, разбрах те. Идеята ми беше, че е сменяна предницата и не е ходено на стенд след това, а до колкото съм чувал е задължително.

Ще я оправя предницата. Като дойде тоя приятел да я погледнем, ще видя дали ще я оправям утре или другата седмица.

 

Мерси за съветите.

Link to comment
Share on other sites

Недей да си толкова сигурен. Колата ми не е виждала стенд от 5 години и нямам проблеми. Ще го кажа само още веднъж, тъй като подозирам как ще тръгне Вентилатора - оправи си предницата. Това е моят съвет.

 

Тя и моята не е виждала ама нали се сещаш на колко годинки са нашите и на колко годинки са другите. То си казва думата това. Пък и не знам колко са неговите гуми ама аз наскоро смених моите - тези 800 кинта дето дадах за гуми са нищо пред сумата, която ще дам дори в официалния сервиз.

 

Всъщност не знам какво я правят когато я водя да я обслужват - нали по задължение всяка година трябваше - може и да са я качвали на стенда. Тази година ще видя кога, къде и какво ще я правя като му дойде времето.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча сносен сервиз, защото вече 3 сервиза минах и не могат да оправят колата...

Става въпрос за fiat brava от '97, проблема е че не може да върви на бензин, а само на гас.

 

Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Ако на талона за гражданската като дата е перфорирана днескашната дата (валиден до 25/07/2012), мога ли днес да карам или е бил валиден до вчера? :)

Link to comment
Share on other sites

Така и така тука подхванахме за коли - някой да знае отде мога да си намеря кори за Сценика? От тия, дето играят ролята на калобрани за картера и дъното на предницата. Че моите са се изяли и като се вдигнат над 90-100, ручи като АН-2.... Не ми пречи, но е досадно.

Link to comment
Share on other sites

Ако на талона за гражданската като дата е перфорирана днескашната дата (валиден до 25/07/2012), мога ли днес да карам или е бил валиден до вчера? :)

Можеш и днес да караш. Все пак си погледни гражданската. На нея трябва да пише деня и часа. Тя е важната, а не малкото талонче.

 

Така и така тука подхванахме за коли - някой да знае отде мога да си намеря кори за Сценика? От тия, дето играят ролята на калобрани за картера и дъното на предницата. Че моите са се изяли и като се вдигнат над 90-100, ручи като АН-2.... Не ми пречи, но е досадно.

Или ибей или някоя автоморга.

Link to comment
Share on other sites

или някоя автоморга.

 

Няма по моргите, няма...Ще видя освен в някое представителство, ма и там като търсих последно нямаше...

Link to comment
Share on other sites

Няма по моргите, няма...Ще видя освен в някое представителство, ма и там като търсих последно нямаше...

 

В морга трудно ще намериш читава най-трошената част на колата. Аз за моята съм намирал в официалния сервиз, където обслужват коли с каско и подменят всички кори, дори да не са много ударени. Често запазват по-читавите пластмаси и може да се изрови нещо. Но твоята кола е доста стара, така че най-добре да посетиш някой по-евтин магазин и да си купиш. Едва ли са толкова скъпи, но се приготви да са по-калпави от оригиналните. И-бей ще е сложна занимавка, а и тая кора е бая голяма, че да я поръчваш така...

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча сносен сервиз, защото вече 3 сервиза минах и не могат да оправят колата...

Става въпрос за fiat brava от '97, проблема е че не може да върви на бензин, а само на гас.

 

Мерси предварително :)

на ЛС ще ти пусна ГСМ на човека, но да знаеш, че ако си с газов инжекцион и 1.6 16 мотора, никой не може да ти я оправи.

Ако не си с ГИ - ще ти я оправят.

Link to comment
Share on other sites

. Едва ли са толкова скъпи, но се приготви да са по-калпави от оригиналните.

 

95 гледах на едно място, ма бяха свършили...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какво и е дефектното на Мозила-та, че да не мога да пиша обяви в Продавалник-а, да не отваря Dox в abv.bg, да не работи с новия вид на пощата там, да не отваря Бгмапс и тем подобни? Нещо трябва да трия ли? Специално за Продавалник-а, всичко е ок, докато не стигна до полето за въвеждане на допълнителна инфо. Цъкам ли, цъкам, не мога да сложа курсора в това поле и да пиша. Дано някой се сети, не че е спешно, ама е дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какво и е дефектното на Мозила-та, че да не мога да пиша обяви в Продавалник-а, да не отваря Dox в abv.bg, да не работи с новия вид на пощата там, да не отваря Бгмапс и тем подобни? Нещо трябва да трия ли? Специално за Продавалник-а, всичко е ок, докато не стигна до полето за въвеждане на допълнителна инфо. Цъкам ли, цъкам, не мога да сложа курсора в това поле и да пиша. Дано някой се сети, не че е спешно, ама е дразнещо.

 

Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features ,махаш Firefox ...и слагаш CHROME на негово място.

Лесно е :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...