Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Вече не се продават. Ако знаеш къде има - купувам 20 бройки без да мисля особено

на 'Руския' има бол.

по 5лв./бр.

но не ми харесва 'изработката' - не вдъхва доверие

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

future, последното нещо, което съм искал е да те изкарам глупак. Аз си мрънкам, че изпитвам желание на този дето е измислил въпросния претенциозен термометър да му го затъкна отзад защото освен че е скъп не мери правилно изобщо. И същия този модел термометър детски лекар ми го е препоръчал като надежден и точен. Ей затова съм толкова щастлив.

Интелигентен и умен човек си а се оставяш лекар да те съветва за техническо средство каквото е електронният термометър. Той да си гледа заболяванията и да се не меси там, където нито му е работа, нито има милиграм знания.

Лекарите, понеже са много алчни и тъпи копелета, си гледат финансовия интерес (в случая комисионната) и им е през оная работа дали това нещо върши работа.

Живачните термометри също не са толкова точни, колкото си мислиш, но за сметка на това са доста инертни и поради тази причина вършат добра работа в случая. Но, са и твърде опасни ако се счупят.

Нямам нищо против да ти дам моя Омрон и да го тестваш. Ако го одобриш - ще знаеш какво да търсиш.

Ето ти един пример колко са точни, точните лабораторни, живачни термометри:

http://www.valerus-bg.com/lab/chem-lab-equipment/lab-termometer/11/150/

най-евтиният вариант е с клас на точност 1 градус. Има и с по-голяма точност, но те са и доста по-скъпи а неудобството е, че са и дълги - 300мм.

Може да провериш в Македония или Сърбия (ако някой има път натам). В евро булшит зоната няма да намериш.

Link to comment
Share on other sites

@future, на линка са съвсем друг вид живачни термометри, с огромен диапазон (-/+) и за съвсем други цели, затова е логично да измерват през градус. Медицинските са със съвсем друг дизайн и друго сечение на тръбичката с живака и когато са правилно изработени, наистина измерват с точност до десета от градуса в диапазона 35-42С.

Link to comment
Share on other sites

@future, на линка са съвсем друг вид живачни термометри, с огромен диапазон (-/+) и за съвсем други цели, затова е логично да измерват през градус. Медицинските са със съвсем друг дизайн и друго сечение на тръбичката с живака и когато са правилно изработени, наистина измерват с точност до десета от градуса в диапазона 35-42С.

Там има и с диапазон 0-50 градуса. За тях говорех. Иначе има и с точност 0,1 градуса, но както споменах - твърде неудобни са заради голямата дължина.

Преимуществото им обаче е и високата скорост на измерване, която е в пъти по-голяма от най-добрите бързодействащи образци за измераване на телесна температура (2 минути).

 

А електронните дотук един свестен не мога да намеря.

Предложих ти да ти дам моя за проба. Ако те удовлетворява може да си го купиш. Въпреки, че е модел 1989/90-та, все може да го има някъде навън да се продава.

Link to comment
Share on other sites

Искам да изкопирам сайт, който има MySQL база данни, включително и нея. Идеи как да стане/с коя програма?

Link to comment
Share on other sites

Искам да изкопирам сайт, който има MySQL база данни, включително и нея. Идеи как да стане/с коя програма?

Копираш всички файлове + експорт на базата данни. Това е при положение, че имаш достъп до файловете на сайта. Ако нямаш е почти невъзможно. Поне не и лесно за изпълнение.

Link to comment
Share on other sites

Какво ще рече - достъп? С логин ли?

 

Достъп до контролния панел на хостинга с който да сваляш файлове през FTP примерно и да можеш да бърникаш базата данни с phpMyAdmin или нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

Мисля Петък на центъра на "стълбите на Каменица" имаше някакво модно ревю.Някой знае ли каква беше музиката която пускаха?Изпълнител и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Вчера и днес, докато си пиех с кеф кафето на терасата, установих, че някакви оси са тръгнали да си устройват жилище в една дупка в мазилката, където ни стоеше предишното външно тяло на климатика. И сега се чудя как да ги изгоним, без да дадем жертви от наша страна. :) Ако напръскам с Райд да речем, май няма да има голям ефект, защото дупката е на открито и отровата бързо ще изветрее. А ако вземем силикон, за да запълним дупката, не съм сигурна, че ще се получи, както трябва, защото от нея стърчи един кабел... Страх ме е да не направим някоя глупост и да ги ядосаме, та да не можем да излезем на терасата без онези мрежестите шапки на пчеларите. :) Ще съм благодарна на всякакви идеи.

Link to comment
Share on other sites

Имам един приятел пчелар, на който му обяснявах как едни такива гадини ги изтрепахме с 2 флакона препарати (понеже след първия ни се стори че нещо мърда хубаво напълнихме всичко с някаква пяна за почистване на фурни.

 

Човека умря да се хили и вика че най-простия начин да ги разкараш е да подпалиш парче вестник и да го държиш около входа на кошера. При излитането си огъня им изгарял крилата и били дотам. Мене би ме било шубе и отново бих изпръскал в флакона препарати :)

Link to comment
Share on other sites

ъх,мъчи ме тука една дилема :lol: .С 3 ,или 4 ...гига рам.

 

Миналата седмица рових да видя как става ,и попаднах на тези неща :

 

http://www.youtube.com/watch?v=-8iat68yS5s

 

http://www.jensscheffler.de/using-gavotte-ramdisk-in-windows-7

 

http://www.unawave.de/windows-7-tipps/32-bit-ram-barrier.html?lang=EN

 

Пачва се кернел-а и работи на 4,вместо на 3 (под 32 битовата версия на вин7цата).

Добра идея ли е това ,или ш'се омаже всичко :D

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

 

Пачва се кернел-а и работи на 4,вместо на 3 (под 32 битовата версия на вин7цата).

Добра идея ли е това ,или ш'се омаже всичко :D

 

По-добрия въпрос е "защо"? Къде е проблема да пуснеш х64 ?

Link to comment
Share on other sites

Не всички приложения са писани за 64 бита :)

А и виждам,че 32 битовата версия на вин-а работи по-добре.

 

Като не са писани за 64-бита си работят като 32 бита, без да ползват 64 битовата архитектура. Никакъв проблем. От 2 години работя само на 64-битов Уиндоус 7 и изобщо не съм имал проблем. Дори работи по-бързо ако хардуера е подходящ. Тия ~3,7 ГБ са общо за цялата система, а не за РАМ-та само. Паметта на видеокартата също влиза в тях. Общо взето е безсмислено и е много по-вероятно да имаш проблеми като пипаш кърнъла, отколкото ако сложиш просто 64-битова версия.

Link to comment
Share on other sites

Вчера и днес, докато си пиех с кеф кафето на терасата, установих, че някакви оси са тръгнали да си устройват жилище в една дупка в мазилката, където ни стоеше предишното външно тяло на климатика. И сега се чудя как да ги изгоним, без да дадем жертви от наша страна. :)...

Може и Райд, може бензин за запалки, може ацетон. Последните две ги усмъртяват за секунди а предимството им е, че се изпаряват бързо след това и не оставят токсични вещества.

П.П. Насекомите трябва да бъдат напръскани директно с разтворителите. Предполагам, че така се запушват дихателните им тръбички, разположени по хитиновата обвивка.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Вчера и днес, докато си пиех с кеф кафето на терасата, установих, че някакви оси са тръгнали да си устройват жилище в една дупка в мазилката, където ни стоеше предишното външно тяло на климатика. И сега се чудя как да ги изгоним, без да дадем жертви от наша страна. :) Ако напръскам с Райд да речем, май няма да има голям ефект, защото дупката е на открито и отровата бързо ще изветрее. А ако вземем силикон, за да запълним дупката, не съм сигурна, че ще се получи, както трябва, защото от нея стърчи един кабел... Страх ме е да не направим някоя глупост и да ги ядосаме, та да не можем да излезем на терасата без онези мрежестите шапки на пчеларите. :) Ще съм благодарна на всякакви идеи.

 

Нищо не убива осите както простата нафтица. Умират на секундата. Ако можете да сипете малко в дупката всичко ще се оправи. След това с пяна или нещо друго я запълвате и забравяте. Може разбира се и с Райд да се пробвате, пак ще стане. Важното е в крайна сметка да запълните дупката.

Link to comment
Share on other sites

Много благодаря за съветите. Засега все още не сме предприели нищо. От една страна защото имаме само Райд вкъщи и дори и да пръснем, няма с какво да запушим дупката след това, а от друга - още разсъждаваме над въпроса като се приближим достатъчно, че пръсването да е ефикасно, какво ли ще излети отвътре и колко ли ще е разлютено. Май май ще изтикам мъжо на предна линия, а аз само ще надничам иззад ъгъла. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...