Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

На кума ми родителите имат малко ателие за такива работи точно до Верди-то в Кичука. Мога да ги питам за цена. Кажи какво точно ти трябва.

 

 

Благодаря за отговорите и на двама ви!

Близо съм до верди-то и щом е за такива услуги, чудесно.

Преди време събрах матраците и скарите на две стари ъглови легла в едно, но нямам цял чаршав за случая с които да покрия за основа.

Интересува ме да се направи цяло парче като за голяма спалня, тази вечер ще измеря и преценя размерите и още утре ще отида да ми го отрежат и подгънат в крайщата, това е цялата философия.

Остави ми точни координати и телефон да се свържа. Спести ми търчане за платове и шивачки за което Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От известно време като отворя dir.bg и ми дава:

400 Bad request

Your browser sent an invalid request.

изчиствам данните от браузъра и моментно се оправя, но след това пак се появява същия проблем. Някой да има идея от какво може да е?

 

:пп използвам Google Chrome

 

 

 

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

някой да знае къде преработват малки бензинови двигатели на пропан-бутан.

с въздушно охлаждане, за помпи и подобни цели,

цената бил аоколо 50 - 80 лв. ???

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае автоморга за части за Kia Rio или за корейски автомобили?

 

ЕДИТ: Мерси колега.Това което търся (един метален пръстен), върви в коплект с друга част и струва около 120лв, за това и търся 2ра ръка ;)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Някой да знае автоморга за части за Kia Rio или за корейски автомобили?

 

Звъниш и питаш.. Даже някой морги имат скайп и ще ти излезе по-евтирно търсенето.

Киата са таксиджийски марки и рядко се ползват за цивилно шофиране и рядко населяват моргите понеже за жалост не са наложила се марка. По-добре от магазина, не им е скъпа подръжката, никак даже и са здрави, получаваш много повече за парите си (информация от бакшиши). Дори и да намериш част като броня или калник или броня е възможно да е с много поправки по нея и не ти препоръчвам, нали гледам когато баща ми ги оправя.

 

п.п. Ако няма да ти е проблем, дръж ме в течение ( на л.с. ) как ти е протекла работата с търсенето на частите като пари и намиране. Дори информация за Киа-та като цяло, интересно ми е информация от кухнята, защото съм се насочил към тази марка. Благодаря предварително!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Й ще го имат някои "специални хора", ако изобщо има отпеачано. Цяла България го издирва... Точно както и иминалия път. Вятър и мъгла.

Link to comment
Share on other sites

А дали е наказуемо едно такова действие? Излиза, че в момента примамват хората с фалшива игра, в която няма победители.

Link to comment
Share on other sites

Да, би трябвало да е наказуемо, и аз съм мислил по този въпрос...ако направят една хайка здрава и изземат всички търкащи картончета дали ще има Й и да видим за какво иде реч....ама се съмнявам..все пак Лукойл...

Link to comment
Share on other sites

Да, би трябвало да е наказуемо, и аз съм мислил по този въпрос...ако направят една хайка здрава и изземат всички търкащи картончета дали ще има Й и да видим за какво иде реч....ама се съмнявам..все пак Лукойл...

 

Й-та има, но не са за всеки. И стига спам тука по тая тема.

Link to comment
Share on other sites

Имам два въпроса:

1. Сега, като си слагам SSD харда, какво да слагам на него? Само операционната или и игри и програми? Стария ми хард е на два дяла. Има ли начин да ги обединя безболезнено, или трябва формат?

 

2. Интересува ме палатка. Коя е най-евтината свястна? Ако може с линкове и цени!

Link to comment
Share on other sites

Каква е актуалната цена на тока за фирмени абонати?

 

На какво напрежение (ниско, високо), колко скали на отчитане, каква доставена мощност?

Link to comment
Share on other sites

Имам два въпроса:

1. Сега, като си слагам SSD харда, какво да слагам на него? Само операционната или и игри и програми? Стария ми хард е на два дяла. Има ли начин да ги обединя безболезнено, или трябва формат?

 

Операционната система главно. Ако е повече от 60ГБ, може да сложиш и игрите. Програмите така или иначе са ти в Program Files.

Стария хард можеш да го обединиш, но трябва да ползваш допълнителен софтуер. И за по-сигурно - трябва да си направиш бекъп на информацията, защото не знаеш какво може да се обърка, а обърка ли се - проблем. На кратко - не си заслужава, освен ако на единия дял нямаш много малко информация, която можеш да копираш и да освободиш изцяло дяла. Ако единия дял е празен е лесно.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Както каза w00x, на SSD само OS-а.Може да обедениш дяловете с Acronis Disk Director.За разлика от партишън меджика, софтуера на актронис не ми е прецакал нито един път ХДД-тата.

Link to comment
Share on other sites

Ето.

Смятай.:laughing:

 

 

На какво напрежение (ниско, високо), колко скали на отчитане, каква доставена мощност?

 

 

Ох мъка. Взех една джаджа за измерване на консумацията и ми трябваше да пльосна някаква цена понеже е нагласена да смята все едно цената е 21 евро цента на kwh. Ама тези сметки горе са сложни. T.e. цената на тока в офиса - фирмен е не е домашен абонат. Само това знам.

Link to comment
Share on other sites

Щом си в офис си на ниско напрежение. След маса разговори с три диспечерки (всичките по нешо сгрешиха!!!) и 4 часа главоблъсканици миналия ден, аз съм калулирал новите цени така:

 

Нощна - 0,1483 ст/кw

 

Дневна - 0,2113 ст/кw

 

Върхова - 0,2915 ст/кw

 

Тък не ти влиза акцизът, който е 2лв на мегават и таксата мощност. При теб мощността е смешна, но ето как се смята:

 

Киловати доставена мощност Х 0,01650 Х 31 дни Х 1,2 ДДС

 

И акцизът и мощността може да ги прескочиш, защото при теб ще са пълна дреболия. Разгледай си фактурата из основи. Ще видиш колко са точно. Например при мен на 3060 лева фактура акцизът е 31 лева...

Link to comment
Share on other sites

Операционната система главно. Ако е повече от 60ГБ, може да сложиш и игрите. Програмите така или иначе са ти в Program Files.

Стария хард можеш да го обединиш, но трябва да ползваш допълнителен софтуер. И за по-сигурно - трябва да си направиш бекъп на информацията, защото не знаеш какво може да се обърка, а обърка ли се - проблем. На кратко - не си заслужава, освен ако на единия дял нямаш много малко информация, която можеш да копираш и да освободиш изцяло дяла. Ако единия дял е празен е лесно.

 

Харда е 120 ГБ. От стария хард, за C: ми е през кура...

Това за обединяването на партишъните как става? Като инсталирам новия Уин и после, така ли?

Link to comment
Share on other sites

Щом си в офис си на ниско напрежение. След маса разговори с три диспечерки (всичките по нешо сгрешиха!!!) и 4 часа главоблъсканици миналия ден, аз съм калулирал новите цени така:

 

Нощна - 0,1483 ст/кw

 

Дневна - 0,2113 ст/кw

 

Върхова - 0,2915 ст/кw

 

Тък не ти влиза акцизът, който е 2лв на мегават и таксата мощност. При теб мощността е смешна, но ето как се смята:

 

Киловати доставена мощност Х 0,01650 Х 31 дни Х 1,2 ДДС

 

И акцизът и мощността може да ги прескочиш, защото при теб ще са пълна дреболия. Разгледай си фактурата из основи. Ще видиш колко са точно. Например при мен на 3060 лева фактура акцизът е 31 лева...

 

 

Каква е тази "върхова" и откога я има, че явно съм проспал нещо... Акциза ще е смешен, въпреки че сметката е около 300лв...

 

Иначе гледам компютъра ми заедно с мониторите консумира 500w... 600 ако го натоваря... а съм взел захранване от 1KW...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...