Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Процедура няма, ще го отнесе собственика. Ти ще му върнеш парите.

Има си процедура да се прехвърли фиш на друг човек. И точки също няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма такова нещо като пътен лист за служебна кола, стига да не е камион (имам предвид КАТ не ги интересува, от тях се интересува само ДАИ и то само за тежкотоварни автомобили и превозващи пътници).

Отива се със собственика в КАТ, казва се кой е карал, май се пише и някаква декларация, че еди кой си е карал и това е.

И да точки не се отнемат, май над 50 км. в града взимаха книжката, поне такива им бяха идеите за промени в закона, дали са го приели така, не съм проверявал.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

така и така за коли сме подхванали - къде да си оправя предно стъкло на фиест'96-та година и лепене ли препоръчвате или смяна?

Link to comment
Share on other sites

Има си процедура да се прехвърли фиш на друг човек. И точки също няма.

 

Не знаех, че при частни лица го има това.... И как ще няма точки?

 

Няма такова нещо като пътен лист за служебна кола, стига да не е камион (имам предвид КАТ не ги интересува, от тях се интересува само ДАИ и то само за тежкотоварни автомобили и превозващи пътници).

Отива се със собственика в КАТ, казва се кой е карал, май се пише и някаква декларация, че еди кой си е карал и това е.

И да точки не се отнемат, май над 50 км. в града взимаха книжката, поне такива им бяха идеите за промени в закона, дали са го приели така, не съм проверявал.

 

Да се хванем на бас, че го има? Щом колата е на ЮЛ, как ще ми докажеш ти кой кога я кара? Ако я карат 4-5 лица? Фейс рекогнишън в съда ли ще правим без пътен лист? А ако лице не се вижда? При това положение и липса на пътен лист ще го отнесе лице, на което колата се води, ако има записано такова в ЮЛ (както баща ми без да е карал отнесе глобата в неговия случай, заедно с точките). Иначе ела ми кажи кой кара. Най-много фирмата да получи финансовата част на глобата.

 

така и така за коли сме подхванали - къде да си оправя предно стъкло на фиест'96-та година и лепене ли препоръчвате или смяна?

 

Никакво лепене не ти препоръчвам. Смени си стъклото с ново.

Link to comment
Share on other sites

При електронен фиш няма отнемане на точки.

 

Трябва да ми го опишеш тоя електронен фиш - това е пълна новост за мен. Верно че много време не са ме закачали (чуквам на дръвце), но последно се твърдеше, че фишове вече не се издават и се пишат директно актове. Което не значи, че някои не спекулират с подобни твърдения...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте :)

Искам да ви питам как се играе на играта "Кенеф", нареждаха се карти под формата на елипса, само това помня, моля ви доста ми е важно събра ли сме се и се чудим какво да играем :)

Ако някой може да предложи и други игри на карти за четирима освен Белот, Кент и Макао да казва :) ?

Мерси много

Link to comment
Share on other sites

Не знаех, че при частни лица го има това.... И как ще няма точки?

 

 

 

Да се хванем на бас, че го има? Щом колата е на ЮЛ, как ще ми докажеш ти кой кога я кара? Ако я карат 4-5 лица? Фейс рекогнишън в съда ли ще правим без пътен лист? А ако лице не се вижда? При това положение и липса на пътен лист ще го отнесе лице, на което колата се води, ако има записано такова в ЮЛ (както баща ми без да е карал отнесе глобата в неговия случай, заедно с точките). Иначе ела ми кажи кой кара. Най-много фирмата да получи финансовата част на глобата.

 

 

 

 

Да мога да хвана бас, колега го бяха снимали с камера още докато отнемаха книжки за над 30 км., колата беше фирмена и лизингова, отидоха с шефа в КАТ той си е казал аз карах и глобата и отнемането на книжката си бяха за него или очакваш да вземат книжката на собстеника на фирмата или на мола на банката отпуснала лизинга, щото колата се води на банката по документи?

Пътен лист КАТ не искат, карам от 6 години само служебни автомобили (все категория Б) и досега не са ми искали, както и никой не ми е искал пълномощно да карам този автомобил и ДАЙ никога не ме е спирал (то май нямат и право да ме спират).

Единствените пълномощни вадени за автомобилите са като ще се излиза извън границите на България.

 

 

Едит: Не споря, че пътни листове се пишат, иначе няма как да се осчетоводи горивото (освен с дизел генератори и машини на дизел, но е по сложно за големи количества), но КАТ, ДАИ и други такива неприятни организации на автомобил с Б категотия пътни листове не искат.

При товарен автомобил е друго - длъжен си да носиш пълномощно, тахошайба, договор за работа с фирмата и документи на превозвания товар.

 

Едит 2: Отнемане на точки при снимане с камера НЯМА, има глоба, която ако платиш до определен срок е с 30% по-ниска.

При снимане с над 20км. в населено място глобата е 100 лв., ако платиш мисля до месец глобата е -30% тоест 70 лв.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

Да мога да хвана бас, колега го бяха снимали с камера още докато отнемаха книжки за над 30 км., колата беше фирмена и лизингова, отидоха с шефа в КАТ той си е казал аз карах и глобата и отнемането на книжката си бяха за него или очакваш да вземат книжката на собстеника на фирмата или на мола на банката отпуснала лизинга, щото колата се води на банката по документи?

 

Разбира се, че ще я отнемат! Или на собственика (ако е едноличен) или ако е на лизинг - на лицето с пълномощното, което я кара! Тъй като по принцип друг няма право да я кара. Лизингодателят НЕ Е и няма как да бъде шофьор на автомобила. Това става ако не иде виновният да си признае, което за мен е странно, тъй като може винаги лесно да се спекулира и реалният виновен да се покрие.

 

Аз пък ще ти кажа, че баща ми го глобиха СЪС отнемане на точки, защото служебната кола беше снимана уж да минава на червено. Снимана по начин, който не позволява установяване на шофьора. Отделно, че никой не може да докаже дали който и да е шофьора е бил виновен, тъй като не се знае дали просто червеното не е светнало преди да се изтегли от кръстовището. Тъй като в тоя случай той си "осъмна" образно казано глобен и санкциониран, предложих да обжалваме или поне да прехвърлим вината на брат ми (примерно), който кара кола в България един път в годината, тъй като живее в Лондон. Именно тогава нещата опряха до това, че вината няма как да се прехвърли и нищо не може да се докаже без редовен ПЪТЕН ЛИСТ, който да покаже, че точно в този момент брат ми е бил с автомобила или поне той е бил под негова опека. Така и глобата се плати и баща ми остана без съответни точки.

 

Нека се замислим също, както казах по-горе, че по тая логика аз мога да замъкна всеки келеш за ушите и той да "признае", че е извършил нарушение вместо мене.

 

Пътни листове и осчетоводяване на гориво не знам как свърза, но да не коментираме това в тая тема. След като един автомбил е служебен законно, горивото му се осчетоводява изцяло без значение кой, кога и колко е изгорил, което дефакто може да се установи с пътните листове.

Link to comment
Share on other sites

Така и така темата е в тая насока. Какво мислите за тоя случай ако предположим всичко за 100% истина. Всъщност ми е интересно след като съм паркирал кола, камион, мотор, подводница....и минута по-късно ме спре КАТ-аджия...мога ли да се заям и да му покажа НИЩО друго освен ЛИЧНАТА ми КАРТА.

 

 

Здравейте! понеже темата е стара , а вчера станах жертва на безпредел от страна КАТ , при което ми бе отнета книжката

Именно се случва следната картина :

Спирам с мотоциклета си на "обособен" паркинг в 23,30 , загасям го , слизам от мотора,вземам личните си вещи и тръгвам да се прибирам.отсрещната страна на улицата става дума за около 30-ТИНА МЕТРА, КАТ правят безпощадни проверки.Спират всички.. и за никого прошка няма.. яки брадви...

20-30тина секунди , след като изгасих мотора , и вече се бях запътил към блока в който живея, ме настигна униформен , и пожела да ми види документите. Попитах го..ако му трябва лична карта, мога да му я покажа, но той поиска да види документите на мотора и шофьорската ми книжка.Отговорих му че не се изисква книжка когато се ходи пеш.Тогава униформеният служител , който не се представи кой е , и с какво звание е , взе да ми говори от рода..."прави каквото ти нареждам или ще стане по лошо".

ПОказах му я , а докато се разправяхме с него , вече бяха спряли 3-4 коли за проверка. , оставиха "клиентите" и ме наобиколиха. После културно ми предложиха да дам тест за алкохол.да бях вече пил *** на гладен стомах, дрегерът показа 0,6

тогава му вметнах че , все пак НЕ МЕ СПИРАТ ДВИЖАНИЕ НА МПС-ТО, НИТО СЕ ПРЕДСТАВЯТ кой е по звание и имена, нито някаква значка .Тръгна насреща с думите - ти на умен не ми се прави , ами ела с документите , в другата кола отсреща.

В другата кола отсреща , униформеният тругва да описва акто че са ме задържали...аз повтарям отнмово че никой не ме спирал,а се прибирам пеш!!! Следва зъл поглед и отговор...млъкни и ме остави да си върша работата.Били са ме задържали с 1,5 промила !!! казвам му.. старши..имате грешка...не са 1,5 а са о,6. Следва отново каменно изражение , "подпиши тук"....аз казвам че не съм съгласен с тази цялата ситуация,пак поглед от него страна...."кат нещеш..колегата ще го разпише" !!!, казах му "ок"...и драснах акта, след това.."подпиши и тук" , ПОнеже бе тъмно... този полицай дане не ми обясни за какво ми съставя акта , и каква е другата бележка."Сега вземаш тези двете бележки и си свободен"...Питам го..разясни ми ..акта го видях..другото за какво е (понеже за пъри път изпадам в тази ситуация се ошашавих...не знах какво да правя) , Оня ме гледа.. и ми казва "СВОБОДЕН СИ" !!!:

 

оказа се че.. това било талон за медицинско изследване за установяването на количеството алкохол в кръвта. А те копелетата гадни даже не ми казаха какво да правя с тази бумажка. ако бях отишъл тогава...в 24.00 в болницата за това излседване..надали бих седял тук и ви бях питал за това..."А ОТ ТУК НАТАТЪК КАКВО ДА ПРАВЯ"....

 

 

 

Понеже ми е за 2-ри път сега да се занимавам с адвокати заради некопетентноста на органите на реда, Пак ще отида при адвокатата си , Пак ще се пише какво е , що е ....НО !!!

Сега от това зависи моята работа, от това зависи дали ще имам прехрана за мен и семейството ми , не че в 23,00 се прибирам от гаража , където работя "2-ра" работа , нищо че ставам в 7сутринта и се прибирам в малко след полунощ, тези ченгета, дето се правят на рамбовци , продължават вилнеят по улиците на града.

нАМИРАМ СЕ НА КРЪСТОПЪТ.... дали да си търся правата като неволен участник на униформен тормоз, или да се смиря...Но си мисля че , нямаха правото , това да се случва когато съм пешеходец !!!

Същите полицай преди около 5 години бяха ми изкъртили вратата на автомобила - колата бе с десен волан , а от лявата страна седеше съпругата ми , този униформен удари силно със "слънчогледа" по прозореца,жена ми се стрестна и заключи вратата....последва сценарий от "РОБОКОП" и ...фордчето ми остана с една врата по малко.Другата лежеше на асфалта, Оня се извини с думите..."а...колата била с десен волан..а аз си помислих че......" този можел да мисли" !!!!

Не знаех че униформените имат такава власт , да колят и да бесят...но.. България е полицейска държава......добре де.., НО имам въпрос...:

 

АЗ КОЙ ПЪТ ДА ХВАЩАМ СЕГА...???

Благодаря ви за търпението че прочетохте този среднощен театър , в който се оказах някакъв участник !!!

Дали да пускам насрещна жалба срещу господата рамбовци , които не се представиха как се казват и досега не знам техните имена.....или да защитавам правата си...

Все пак.. имах половин минутка да се сгрея със 100 грама водка , СЛЕД КАТО ПАРКИРАХ , ИЗГАСИХ И СЛЯЗОХ ОТ МОТОРА СЕ ЗАПЪТИХ КЪМ ДОМА !!! (гаража ми е на 40 км разстояние !!! и това в полунощ..при минусови температури !!!)

а те писали... бил задържан пиян по време на движение.......

 

с какво бихте ме посъветвали..какво да правя сега.

това става на 16.01.2012 в 23,30 !!! а навън е малко под нулата.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Raptor, относно точките за превишена скорост вече не се отнемат такива справка: http://www.btv.bg/ne...na_skorost.html

Относно втория казус по темата може ли да се поема вина от второ лице, което не е собственик на автомобила съм чувал, че може, затова и попитах. Все пак мненията са различни, затова след като проуча въпроса ще напиша тук какъв е бил резултатът :)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Стефчо, това е абсолютен полицейски произвол, но цитираният е допуснал толкова много грешки, че вече няма как да го докаже. Като почнем от това, че не се легитимра нахалникът, минем през грубата грешка да се съгласява на дрегер, подписва документи и т.н, та до простия момент, че не гледа какво подписва. Този така се е самозаклал, че почвам да си мисля дали не лъже....

 

Raptor, относно точките за превишена скорост вече не се отнемат такива справка: http://www.btv.bg/ne...na_skorost.html

Относно втория казус по темата може ли да се поема вина от второ лице, което не е собственик на автомобила съм чувал, че може, затова и попитах. Все пак мненията са различни, затова и след като проуча въпроса и ще напиша тук какъв е бил резултатът :)

 

Стенли - за скоростта не казвам нищо. Както казах, сава богу отдавна не съм имал проблеми, та не знам с точност. Нека обаче отбележим, че НЕ САМО за скорост снимат.

Link to comment
Share on other sites

Това е абсолютен полицейски произвол, но цитираният е допуснал толкова много грешки, че вече няма как да го докаже. Като почнем от това, че не се легитимра нахалникът, минем през грубата грешка да се съгласява на дрегер, подписва документи и т.н, та до простия момент, че не гледа какво подписва. Този така се е самозаклал, че почвам да си мисля дали не лъже....

Нямам никаква идея. Не го познавам човека. Обаче ми стана интересно какви са правомощията на КАТ-аджия ако ме види, че паркирам и съм СЛЕЗНАЛ от колата, но съм пийнал/напълно трезвен.(и двата варианта).

Link to comment
Share on other sites

Ако те видят още в движение и докажат, че си шофирал пил - да. Не забравяй, че когато са повече от един винаги си стават свидетели.

 

Първо и най-важно - никога не карай пил. Второ - спокойно може да кажеш, че си дошъл да си прибереш .... плаката на Ферари от жабката и да им кажеш да си гледат работата. Легитимираш се с ЛК, нищо друго не вадиш - не е в тебе. Да доказват противното.

Link to comment
Share on other sites

Като попрочетох цитирания от Стефчо случай, някой може ли да ме насочи къде по точно да попрочета какви са ми правата и задълженията? Както и тези, на органите на реда?

 

Щото дори не знам къде да търся, а да изчитам целия lex.bg просто не виждам как ще стане...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Имам едно въпросче :) Някой свързвал ли е smart TV с клавиетура и мишка и може ли да стане това? Имам в предвид модел LG L w5590.

Благодаря предварително :)

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли магазин за спортни стоки с по-сносни цени ?

 

Най-сносният е sportsdirect :) Вече има толкова хора за комбинирана доставка, че си е грехота да се взима каквото и да било от родните магазини.

Link to comment
Share on other sites

Най-сносният е sportsdirect :) Вече има толкова хора за комбинирана доставка, че си е грехота да се взима каквото и да било от родните магазини.

 

Това е магазин от който повече НИКОГА няма да пазарувам.

Link to comment
Share on other sites

Що ?

 

Защото стоките им на разпродажба са от витрина.

Защото системата им за поръчки е крайно елементарна. Не можеш да смениш поръчка 1 минута след като си я направил.

Поръчваш артикул и след 2 дни получаваш мейл, че той бил свършил и няма да ти го пратят.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...