Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

И още едно питане: от къде да си купя електронен водомер и какви са им цените?Казах ми нещо от рода на 35лв.

 

СофиТерм преди една-две години купувах от тях един мултифункционален, електронен водомер (топла, студена, калориметър), цената беше.... сериозна. Имат и само за студена вода, но дори и за тях, цената която споменаваш ми се струва меко казано - занижена!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мдаа - цената нещо не е в час. Дори прост сух водомер е по-скъп. Иначе звучи интересно това с електрониката. Но дали е удачно, особено на студено?

Link to comment
Share on other sites

Мдаа - цената нещо не е в час. Дори прост сух водомер е по-скъп. Иначе звучи интересно това с електрониката. Но дали е удачно, особено на студено?

Опасността от замръзване е същата и не, не става за монтаж в подпокривното (ако камерата не е отоплена)! Просто вместо да има въртяща се турбинка, машинката измерва дебита чрез ултразвук.

Link to comment
Share on other sites

Опасността от замръзване е същата и не, не става за монтаж в подпокривното (ако камерата не е отоплена)! Просто вместо да има въртяща се турбинка, машинката измерва дебита чрез ултразвук.

 

Аз нямах предвид измръзване, там е ясна работата. Просто не всяка електроника работи добре около 0-та. Друг момент е и точността на мерене. Това е важно, защото си има своите вреди/ползи. devil.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз нямах предвид измръзване, там е ясна работата. Просто не всяка електроника работи добре около 0-та. Друг момент е и точността на мерене. Това е важно, защото си има своите вреди/ползи. devil.gif

Точността е доста по-висока от колкото на обикновените, но при температури около нулата, електрониката далеч няма да е това което ще ти създава проблеми! Още повече, че на доста от моделите панелчето с компютърчето и дисплея може да се сваля и да се монтира на подходящо място, за целта си има един скрит под капсулът кабел, дълъг към 1,5 л.м.

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам някакво леко трептене на подсветката на екрана на сив фон (кабелите си смених, монитора е нов). Предполагам проблем в захранването (не в кабела, а тока, че ми е зле нещо). Нещо като буфер преди контакта или подобно има ли за да не трепти? На никакъв друг фон го няма това.

 

Нищо чудно да е дефект на самия монитор. Недей да търсиш факторите само навън. Обикновено такива дефекти с подсветката се проявяват при сив фон главно. Намали яркостта и виж дали няма да изчезне трептенето.

Link to comment
Share on other sites

Имах на стария същия проблем ;) сега е на др. място стария монитор и няма такова нещо. Или е кофти кабел VGA, или е кофти ел. подаване. Довечера и 2те ще ги сменя.

Link to comment
Share on other sites

Имах на стария същия проблем ;) сега е на др. място стария монитор и няма такова нещо. Или е кофти кабел VGA, или е кофти ел. подаване. Довечера и 2те ще ги сменя.

 

Аз имам същия проблем, но при мен е фабричен за модела, затова ти казвам. Трептене от напрежение съм го виждал, но не само на 1 цвят, а на цялата картина.

Пробвай яркостта. Ако намалянето на яркостта премахне трептенето на сив фон, значи проблема ти е в дефектна подсветка.

Link to comment
Share on other sites

Нз защо продължаваш за подсветката. Монитора който съм взел съм го използвал преди това на др. място - с хубав кабел и без проблеми по ел. мрежата. Стария ми монитор (който си мислех, че е дефектен) също сега е на това място и е без никакви проблеми. Този също знам, че е без дефект. Проблема е от МЯСТОТО ( а) кабел VGA, б) захранване ). Хардуера е тестван и съм го изключил от списъка с вероятно променливи ;)

 

А между другото е грехота какви VGA кабели се продават. Този (който и той може да е виновен в случая) ми е 3ти. Предишните 2 бяха проблемни и този в момента мисля, че беше 15лв или нещо от сорта. Но и 5лв да бях дал ако е от него пак е грехота. 1вия кабел който беше "някакъв" незнаен имаше такова трептене, че не беше истина просто. Него директно го хвърлих. Другия беше малко по-добре, но пак ме съмняваше и последно взех този и вече бях се "убедил", че стария ми монитор Филипс е "за боклука". Е смених го още онзи ден, пускам го на др. място... FACE PALM! работи като чук. Никакви проблеми. Викам си ок, шанс. Пускам днес тоя, FACE PALM. Монитор който знам, че работи перфектно има пак същия проблем.

 

Та за това подминавам въобще въпроса за подсветката ;)

 

_______________________________

 

Някой скоро с покупка на свестни кабели да сподели от къде (знам, че има спец. тема ама да не съм хептен офтопик с тоя отговор - довечера като купя и тествам, ще си допълня поста да се знае от какво е било, барем някой му е полезно за друг случай)?

Link to comment
Share on other sites

_______________________________

 

Някой скоро с покупка на свестни кабели да сподели от къде (знам, че има спец. тема ама да не съм хептен офтопик с тоя отговор - довечера като купя и тествам, ще си допълня поста да се знае от какво е било, барем някой му е полезно за друг случай)?

 

Миналия ден дадох 2 от моите на Rumbata, ела да ти дам един и на теб - гарантирано качествен. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам някакво леко трептене на подсветката на екрана на сив фон (кабелите си смених, монитора е нов). Предполагам проблем в захранването (не в кабела, а тока, че ми е зле нещо). Нещо като буфер преди контакта или подобно има ли за да не трепти? На никакъв друг фон го няма това.

 

Нз защо продължаваш за подсветката. Монитора който съм взел съм го използвал преди това на др. място - с хубав кабел и без проблеми по ел. мрежата. Стария ми монитор (който си мислех, че е дефектен) също сега е на това място и е без никакви проблеми. Този също знам, че е без дефект. Проблема е от МЯСТОТО ( а) кабел VGA, б) захранване ). Хардуера е тестван и съм го изключил от списъка с вероятно променливи ;)

 

Продължавах, защото нов монитор за мен е монитор, дето си го изкарал от кутията, включил си го и на сивото ти е трептял. От къде да знам, че на друго място не е трептял?

 

И реално проблема пак е в захранването към подсветката, защото не е достатъчно и ти трепти на сивото. Не е фабричен обаче.

Link to comment
Share on other sites

Тези чаши в портокала не ти ли харесват?

 

Да харесват ми :) Мерси.

За водомера, цената ми я каза, човек който работи охрана към едно от гишетата на ВИК.Бил си закупил и той електронен преди 2,3 месеца.

Link to comment
Share on other sites

host първото, което ми идва наум (след като на друго място е работил нормално) е източника и монитора в един контакт ли са включени? Ако проблема е в тока, пробвай с разклонител със защита, нищо че всеки разправя как нямало смисъл от тях. Другото, което ми идва наум, вече е споменато - кабела.

Link to comment
Share on other sites

host първото, което ми идва наум (след като на друго място е работил нормално) е източника и монитора в един контакт ли са включени? Ако проблема е в тока, пробвай с разклонител със защита, нищо че всеки разправя как нямало смисъл от тях. Другото, което ми идва наум, вече е споменато - кабела.

или ако комп-а е включен И към ТВ / от кабелната/

Link to comment
Share on other sites

Какви ще са последствията, за нов климатик, оставен да работи 3 часа на отворен прозорец?

 

Според мен - никакви, ако е читаво произведен, но най-добре питай gado да ти отговори.

Link to comment
Share on other sites

Според мен - никакви, ако е читаво произведен, но най-добре питай gado да ти отговори.

Правилно казваш - никакви!

Link to comment
Share on other sites

Сега пък аз да питам gado нещо за моя климатик в колата.

Парното в колата ми по принцип е много силно, без значение колко градуса е навън - вчера пътувах по ранните часове на няколкостотин километра из планините, а вътре си беше баня, дори отварях прозорците от време на време. Вентилаторът в купето също е на ниво - на няколко позиции е, като на първите две степени изобщо не се чува и си духа много прилично, а на последната степен даже може да те издуха.

Забелязах обаче друго - когато превключвателят е на положение за топло (парно) и в този момент включа климатика, още на момента вентилаторът, дори и да е бил на най-силната последна степен, започва да духа още повече, а излизащата топлина от шибрите е с такава температура, че ако си задържиш за малко ръката пред тях, направо може да се опариш.

Не ми е чудно, че въпреки перфектното парно, са добавили към топлото в зимата още един тласък с климатика, но ми е чудно как всичко това се случва още в момента, в който включа климатика, изхождайки от наблюденията ми върху стайните климатици, които се нуждаят от поне 5 минути предварително (първоначално) загряване на standby , преди реално да започнат да издухват топлина. :confused

Link to comment
Share on other sites

Сега пък аз да питам gado нещо за моя климатик в колата.

Парното в колата ми по принцип е много силно, без значение колко градуса е навън - вчера пътувах по ранните часове на няколкостотин километра из планините, а вътре си беше баня, дори отварях прозорците от време на време. Вентилаторът в купето също е на ниво - на няколко позиции е, като на първите две степени изобщо не се чува и си духа много прилично, а на последната степен даже може да те издуха.

Забелязах обаче друго - когато превключвателят е на положение за топло (парно) и в този момент включа климатика, още на момента вентилаторът, дори и да е бил на най-силната последна степен, започва да духа още повече, а излизащата топлина от шибрите е с такава температура, че ако си задържиш за малко ръката пред тях, направо може да се опариш.

Не ми е чудно, че въпреки перфектното парно, са добавили към топлото в зимата още един тласък с климатика, но ми е чудно как всичко това се случва още в момента, в който включа климатика, изхождайки от наблюденията ми върху стайните климатици, които се нуждаят от поне 5 минути предварително (първоначално) загряване на standby , преди реално да започнат да издухват топлина. :confused

Пламене, фордовете са известни с калпавите си жици! Топлото в колата ти няма абсолютно нищо общо с климатика*. Ако не те дразни, не го ръчкай! Ако пък прекалено много ти бърка в здравето, намери читав автожичкаджия, който обаче да си има понятие от Форд! В случая става дума или за утечка по инсталацията, или за проблемен комфортмодул. Като вариантите за комфортмодула са два, първия е да се разминеш само с компютърно ръчкане по софта на колата, а вторият е ... страшен, много страшен...

 

* Всъщност, климатикът в автомобила е съвкупността от парното и хладилната част, но понеже терминът "климатик" е добил гражданственост само за охлаждащата част, та за това се изразявам така.

 

 

Като стана въпрос за климатици и изолации и аз имам въпрос:

Има ли някакви минимални изисквания за разстояние между стената и климатика?

Преди 2 седмици сложих външна изолация 7см. Сега климатиците ми са на около 3-4см от стената. Достатъчно ли е? Единият е 14-ка, а другият 21.

Да, има такова изискване и то е минималното разстояние да не бъде по-малко от 120мм. за машини до 24 000 BTU и не по-малко от 180мм. за по-големите климатици.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ако не те дразни, не го ръчкай!

 

Няма какво да ме дразни, понеже това го приемам като някакъв бонус, който за отрицателно време може да ми затопли купето, въпреки, че не виждам дали ще ми се наложи изобщо да го ползвам някога, предвид достатъчно доброто основно парно, работещо перфектно при тия -20-25 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да ме дразни, понеже това го приемам като някакъв бонус, който за отрицателно време може да ми затопли купето, въпреки, че не виждам дали ще ми се наложи изобщо да го ползвам някога, предвид достатъчно доброто основно парно.

Абее..., избягвай да го използваш този бонус, щото има вероятност да останеш без топло ;)

Link to comment
Share on other sites

Ама и аз съм много умен. Тоя въпрос трябваше да го задам преди да сложа изолацията. Сега какво следва? Предполагам, че КПД-то на климатиците ще падне?

Да, особено при по-екстремни температури (зиме и лете), както и има не малка вероятност да започнат да замръзват доста сериозно през късната есен и някои моменти на зимата.

 

П.п. Иначе, по складовете вече има и готови конзоли, които са предвидени за монтаж под изолация.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз пък да се похваля, че тоя климатик дето gado ми го монтира преди повече от 8 години бучи само първите няколко минути след пускането и после е патрон.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...