Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Трябва ми Bluetooth програма, която да върши следните функции:

- да търси през възможно най-малък интервал от време нови устройства (в частност мобилни апарати) - нещо от порядъка на под 30 секунди

- след като намери устройствата, да им изкара заявка за сдвояване

- след като са сдвоени лаптопа и намереното ново устройство, да се изпрати автоматично картинка /.jpg файл/ към мобилния апарат

 

Това са фукциите които ми трябват, подобно нещо съм виждал функциониращо преди 5 години в Панаира, фирмата не беше софтуерна за да е тяхна разработка.

http://bluetoothinstaller.com/bluetooth-command-line-tools/

 

Подреждаш си ги в .bat файл както ти трябват и си готов.

 

Ред.:

Може би с бат файл няма да стане и ще ти трябва по-мощен shell. Или другия вариант - да напишеш малко код да парсва резултатите.

Ако не можеш да се справиш, мога да помогна, но тия дни съм доста зает.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вземи ме подготви тогава. За нищо друго не става при Айфон, ако става - дай акъл как да го направим. tounge.gif

 

Някой с Айфон тук да е правил трансфер на данни през bluetooth? laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Мите, в твоя квартал не знам , но централните са на линия. Пробвай Пинк примерно ...

 

Или пък другия път просто се свържи с мен навреме ninja.gif

 

/сега ще кажеш, че ми нЕмаш номера/ laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Може и да греша, но не се сещам каква ще да е тази програма. Когато две устройства имат хардуеърно Bluetooth, всичко изредено от теб е налице (с изключение на Айфон, който "умно" го ползва само за хендсфрий)....

 

е че то съм го написал, че трябва автоматично да стане :blink: а програмите които го могат са сигурно 1-2

 

 

Колегата ти е дал съвет - обърни му внимание!

писах му и ще го видя този вариант

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Мите, в твоя квартал не знам , но централните са на линия. Пробвай Пинк примерно ...

 

Или пък другия път просто се свържи с мен навреме ninja.gif

 

/сега ще кажеш, че ми нЕмаш номера/ laughing.gif

Благодаря драги ми приятелю.И не, нЕмам ти номера. :))

Иначе си намерих фото.Намира се, в локалното платно на бул.Македония, на около 200мт. в посока север от кръстовището Скопие,Македония,Кондолов.

Link to comment
Share on other sites

Да знаете някой, който се занимава с флашване/хакване на конзоли в Пловдив?

За София знам, но не ми се занимава с куриери да се лашка бокса.

Link to comment
Share on other sites

Някой скоро да е засичал някъде да се продават почистващи видеокасети ? В техномаркетите не мисля,че съм виждал.В магазините за електроника,където съм питал,ме гледат странно. :)

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

В смисъл пак при видеоплей изпълва екрана? Ако е така със сигурност вече проблема е в настройки от драйвъра.

Да му го забия на драйвъра от сайта на Тошиба го свалям и пак не ми дава да го инсталирам.

 

Като натискаш O на BS Player не се ли променя?

 

Не изобщо! :(

 

Едит: Сега се сещам че при първите ми пускания на Бс плеъра ми изписа някакво съобщение за някакво си Аеро. Ама аз взех че го игнорирах. Дали има връзка?

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

Някой скоро да е засичал някъде да се продават почистващи видеокасети ? В техномаркетите не мисля,че съм виждал.В магазините за електроника,където съм питал,ме гледат странно. :)

 

Гледат те странно, понеже са от поколението, което не помни на какво се е записвало преди 10-15 години.

Скоро и аз не съм засичал да продават някъде, но ако си отвориш капака на видеото (с 3-4 винтчета е), спокойно може да си почистиш всичко което искаш, вкл. и да смажеш или гресираш някои неща ако имат нужда.

Link to comment
Share on other sites

 

Не изобщо! :(

 

 

Пробвай да отвориш видеофайла с Media Player Classic.Докато филма върви, цъкни с десен бутон в/у екрана и избери VIDEO FRAME. Пробвай различните варианти там. Също може и да пробваш ръчно да настроиш картината, като използваш NUMPAD бутоните 2 и 8.

 

Гледат те странно, понеже са от поколението, което не помни на какво се е записвало преди 10-15 години.

Скоро и аз не съм засичал да продават някъде, но ако си отвориш капака на видеото (с 3-4 винтчета е), спокойно може да си почистиш всичко което искаш, вкл. и да смажеш или гресираш някои неща ако имат нужда.

 

Баси,изведнъж се почувствах доста стар, а съм едва на 24 хахаха.Колкото до отварянето на капака и почистването на "главата" - това ми е пределно ясно и го правя редовно,само че е доста по-занимавка, отколкото с почистваща касетка :)

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да отвориш видеофайла с Media Player Classic.Докато филма върви, цъкни с десен бутон в/у екрана и избери VIDEO FRAME. Пробвай различните варианти там. Също може и да пробваш ръчно да настроиш картината, като използваш NUMPAD бутоните 2 и 8.

 

Мерси! Това е най-доброто което може да се направи до момента. Явно така ще я карам...

Link to comment
Share on other sites

а пробвал ли си с KmPlayer? Там има също доста опции за видео фрейма, но трябва да се поровиш. Аз го ползвам за обратното - за разширяване, и това е най-добрия плеър според моите нужди, предполагам и обратното може да става.

Link to comment
Share on other sites

Някой скоро да е засичал някъде да се продават почистващи видеокасети ? В техномаркетите не мисля,че съм виждал.В магазините за електроника,където съм питал,ме гледат странно. :)

 

Няма и да намериш. Отвори си видеото и почисти главата с памук като бял човек.

 

Едит: Сега се сещам че при първите ми пускания на Бс плеъра ми изписа някакво съобщение за някакво си Аеро. Ама аз взех че го игнорирах. Дали има връзка?

 

Като нищо може да има връзка!

Link to comment
Share on other sites

Едит: Сега се сещам че при първите ми пускания на Бс плеъра ми изписа някакво съобщение за някакво си Аеро. Ама аз взех че го игнорирах. Дали има връзка?

 

Иди в настройките на BS Player и смени Default Render настройките за видеото. Сега нямам програмата и не мога да ти кажа къде точно бяха. С една от всичките няма да ти я вади тая грешка. А и сигурно ще ти оправи пропорциите.

Link to comment
Share on other sites

Имам едно захранване за ПС ( apple ) което даде фира.Вътре има един бушон който "гърми".

След известно ровене в интернет се оказа, че причината най-вероятно е в няколко кондензатора.Хората са сменили тяхните и проблема се е оправил, но са ги сменили с "качествени" и изрично са казали, че ако кондензаторите са "кучешка" марка, бушона ще продължи да гърми.

Човека който го отремонтира казва, че захранването тръгва и малко след това спира ( или на 2рото пускане бушона пак гърми ), та ме съмнява, че ползва някакви не много читави компоненти.

Някой има ли идея от къде могат да се купят качествени компоненти?Дори и от е-shop да са, въпроса е да свършат работа.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея от къде могат да се купят качествени компоненти?Дори и от е-shop да са, въпроса е да свършат работа.

Трудна работа.... Ако искаш да си сигурен в качеството, намери си някой климатикаджия да ти даде някоя стара платка от японски климатик (от онези, дет са на 100 волта) и да си насваляш каквото ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...