Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В момента се занимавам с един такъв имот, дето се води на прадядото на един човек дето е към 70-те.

Ако се каже къде е имота, може стещу някой лев да помогна, но много зависи къде е и дали имам познати там.

 

Раптор - говориш за неща от който не разбираш.

Ако не е общинско мястото, кмета има точно нулева значимост, и може да ти даде нулева информация, ако е общинско пак не зависи от кмета на населеното място, а от общината.

Кмета може и да не разбере, че даден имот е продаден.

 

А и вече всичко минава през общински съвет, с протоколите и другите му салтанати.

 

 

Не знам с колко имоти си се занимавал, ама не си съвсем наясно с нещата. Във всяко едно средностатистическо село може да получиш спокойно такава информация от кмета. Тази информация НЕ Е тайна. Да не говоря, че в такива места кметският подпис е като нотариална заверка и спокойно лице Х може да продаде парцел на лице Y без да излизат от селото (примерно). В крайна сметка нека каже човека къде и какъв е тоя пусти парцел и ако можеш му помагай.

 

Между другото в нотариалните актове на ВСЕКИ от съседите е записано кой е собственика на съответния имот, след като той граничи с тях. Тоест всеки един от тях може да каже кой е собственик по документи. При съмнение, че има промени в собствеността вече се прави подробна поверка в регистрите.

 

Да не говорим пък, че всеки от тези съседи може да отиде да поиска една скица на парцела си срещу една смешна такса и по този начин веднага ще разбере кой точно му е комшия към настоящия момент.

Link to comment
Share on other sites

Правилно, RaptoR! Във всяко село информация можеш да получиш от кмета или от попа. Пробвано и доказано десетки пъти. Съдействие за нещо - пак от тях.

Link to comment
Share on other sites

Във всяко село информация можеш да получиш от кмета или от попа.

 

...или дори от селските клюкарки. :P ...В малките и средните села всичко се знае от всеки.

 

Имах предвид предимно за имоти ;)

 

 

Е да де - и аз това казвам.

Link to comment
Share on other sites

Не знам с колко имоти си се занимавал, ама не си съвсем наясно с нещата. Във всяко едно средностатистическо село може да получиш спокойно такава информация от кмета. Тази информация НЕ Е тайна. Да не говоря, че в такива места кметският подпис е като нотариална заверка и спокойно лице Х може да продаде парцел на лице Y без да излизат от селото (примерно). В крайна сметка нека каже човека къде и какъв е тоя пусти парцел и ако можеш му помагай.

 

Между другото в нотариалните актове на ВСЕКИ от съседите е записано кой е собственика на съответния имот, след като той граничи с тях. Тоест всеки един от тях може да каже кой е собственик по документи. При съмнение, че има промени в собствеността вече се прави подробна поверка в регистрите.

 

Да не говорим пък, че всеки от тези съседи може да отиде да поиска една скица на парцела си срещу една смешна такса и по този начин веднага ще разбере кой точно му е комшия към настоящия момент.

 

Не знам колко си се занимавал с имоти, но това с кмета отпадна. Всеки договор за покупко продажба минава през нотариус и агенция по вписванията, заверката от кмета не важи.

Бахти, остави да има хора дето да са по наясно с дадени неща от теб.

Link to comment
Share on other sites

Аз много държа да ми покажеш кога и как "това с кмета отпадна". Дай да видим кой норматиен документ го постановява, защото аз за такъв не знам. Ако го има - покажи го тук да го видим всички и да го имаме предвид.

Link to comment
Share on other sites

Аз много държа да ми покажеш кога и как "това с кмета отпадна". Дай да видим кой норматиен документ го постановява, защото аз за такъв не знам. Ако го има - покажи го тук да го видим всички и да го имаме предвид.

 

От 2007 (може и 2006 да е) година кмета няма права на нотариус по сделки с имоти, не знам дали е по закон и по някой правилник към закон, но няма право да удя печат по договори с имоти и пълномощни за такива.

Това го направиха с цел намаляване на имотните измами и всичко се подписва при нотариус и после агенцията по вписвания.

А информация може да се вземе от къде ли не, от съседи, кмета, попа, селския даскал. Аз обикновенно си ползвам поддържащата фирма към кадастъра.

И пак да подчертая нямат законно право да дават информация за имот не твоя собственост или уреден с други такива права.

,

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

От това, което виждам на няколко места:

 

Съгласно чл. 83 от ЗННД - Когато в населеното място няма нотариус или районен съд, кметът на населеното място, което не е общински център, а ако е общински център - кметът, заместник кметът, секретарят на общината, както и кметският наместник удостоверяват подписите на частни документи, които са едностранни актове и не подлежат на вписване, както и верността на преписи и извлечения от документи и книжа.

 

Тоест както казах и по-назад съвесем спокойно може да даде достоверна информация относно собственост на имот, като дори завери съответен препис на документа. Наистина има рестрикции, тъй като покупко-продажбата трябва да се впише в крайна сметка, НО - от това, което прочетох, далеч не се анулира възможността за злоупотреби. Причината е много проста. С пълномощно заверено от кмет може да се извърши сделка, изискваща нотариална заверка на подписите. Мисля не е нужно да навлизам в повече подробности.

 

Така или иначе казуса не е свързан с покупко-продажба, а чисто и просто с добиване на информация за собственост да даден парцел. Нещо, което съвсем спокойно може да стане със съдействие на кмета. Това изрично казах важи на "селско ниво". При други условия (примерно в Пловдив), когато общината е на 5, а не на 55 км от проверяващия, много ясно, че проверката ще стане там. Проверка може да се направи и в Службата по вписванията към съответния районен съд. Всичко опира до това колко налична информация съществува за този парцел. Колкото повече - толкова по-добре. Както казах неколкократно - първият източник са съседите и техните документи, след това кмета (ако е в някое село), след това общината и РС. Това мога да кажа аз по тоя казус и повече нямам намерение да се повтарям.

 

И пак да подчертая нямат законно право да дават информация за имот не твоя собственост или уреден с други такива права.

Това те ли ти го казаха, защото ги мързи да се разровят, или го видя черно на бяло? Откъде накъде ще се покрива тази информация, след като тя е в ПУБЛИЧЕН РЕГИСТЪР? Всеки може да я провери. Може да стане бързо, може да стане и бавно, но тя не е тайна.

ЕДИТ: Току що виждам, че освен всичко друго иформацията може да се добие и онлайн - ИНФО. Гледам, че таксата за скица още е 7 лв...

Link to comment
Share on other sites

От това, което виждам на няколко места:

 

 

Тоест както казах и по-назад съвесем спокойно може да даде достоверна информация относно собственост на имот, като дори завери съответен препис на документа. Наистина има рестрикции, тъй като покупко-продажбата трябва да се впише в крайна сметка, НО - от това, което прочетох, далеч не се анулира възможността за злоупотреби. Причината е много проста. С пълномощно заверено от кмет може да се извърши сделка, изискваща нотариална заверка на подписите. Мисля не е нужно да навлизам в повече подробности.

 

Така или иначе казуса не е свързан с покупко-продажба, а чисто и просто с добиване на информация за собственост да даден парцел. Нещо, което съвсем спокойно може да стане със съдействие на кмета. Това изрично казах важи на "селско ниво". При други условия (примерно в Пловдив), когато общината е на 5, а не на 55 км от проверяващия, много ясно, че проверката ще стане там. Проверка може да се направи и в Службата по вписванията към съответния районен съд. Всичко опира до това колко налична информация съществува за този парцел. Колкото повече - толкова по-добре. Както казах неколкократно - първият източник са съседите и техните документи, след това кмета (ако е в някое село), след това общината и РС. Това мога да кажа аз по тоя казус и повече нямам намерение да се повтарям.

 

Това те ли ти го казаха, защото ги мързи да се разровят, или го видя черно на бяло? Откъде накъде ще се покрива тази информация, след като тя е в ПУБЛИЧЕН РЕГИСТЪР? Всеки може да я провери. Може да стане бързо, може да стане и бавно, но тя не е тайна.

ЕДИТ: Току що виждам, че освен всичко друго иформацията може да се добие и онлайн - ИНФО. Гледам, че таксата за скица още е 7 лв...

 

 

Това е ако има кадастрален план и скицата е 50 или 60 лева бърза поръчка, другото е за месец.

Раптор спирам да споря с теб, приеми че има хора дето с това си вадят хляба и за проба може да идеш и да се пробваш да изкараш скица на имот за който нямаш грам документ.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

Ще я изкарам срещу 7 лева. Защо продължаваш да твърдиш неверни неща не разбирам??? Отвори сайта на кадастъра като не вярваш на мен!

 

Справка за собствениците на имот струва 3,50 лв

С това окончателно отговаряме на въпроса на колегата. Повече приказки на пазара.

Link to comment
Share on other sites

Някой занимавал ли се е с експорт на автомобил от България? Интересува ме каква е процедурата и как се прави оценка за стойността на автомобила и съответно ще си прибера ли ддс-то когато го изнеса.

Link to comment
Share on other sites

Ще я изкарам срещу 7 лева. Защо продължаваш да твърдиш неверни неща не разбирам??? Отвори сайта на кадастъра като не вярваш на мен!

 

С това окончателно отговаряме на въпроса на колегата. Повече приказки на пазара.

 

Съглсен съм, ако има кадастър.

За протокола Раптор е прав и знае винаги повече от хората които се занимават всеки ден с това.

И само да го питам кога последно е влизал в поземлена комисия или в кадастър?

В България какво пише по закон и как се случват реално нещата има голяма разлика.

При последното ми влизане в кадастъра само дето акта за раждане не ми поискаха.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички за отговорите.Имота е в село от община Родопи,човека си има скица на собствения имот и се интересуваше от съседния.Ще му кажа какви стъпки да предприеме,за да узнае кои са собственици.Още веднъж благодаря

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да дам поръчка да ми сложат лого/надпис вършу бяла часа за кафе/чай?

В по-големите фотостудиа.

 

От къде мога да закупя кошници за пазаруване в Пловдив? Някой има ли на идея колко струват приблизително?

Link to comment
Share on other sites

Понеже описанието на продукта е директен копи/пейст от място като това, точка 4 изисква ако се продават повече бройки от даден продукт - общата бройка да бъде написана в самата обява, така че моля това да се добави в първия пост.

 

Освен това понеже по стечение на обстоятелствата вече имам и такъв адаптер, закупен от DX, мисля че е редно да дам някои допълнителни разяснения. Реалната цена на адаптера е $22.70, което прави около 35 лв., което да кажем, че не прави кой знае колко по-малко от исканите 50 лв. от продавача, но нека се има предвид, че тези 4 км. обхват в практиката в градски условия просто няма как да се доближат и наполовина.

Думата ми е обаче за изречението от рапорта - с адаптера върви единствено един диск, който може да ви свърши работа единствено ако работите под Линукс. С други думи - опитът за хакване на защитени мрежи се осигурява само ако работите под Линукс, а и самият процес на хакване невинаги води до 100% успех. По тази причина рекламното изречение "безплатен интернет" трябва да се приема с известни резерви.

Въпрос. Имам филтър по мак адрес и по IP(ако не се бъркам) имам и парола на рутера. Такова у-во дори да ми разбие паролата може ли да се свърже към моя рутер. Не, че имам нещо секретно по компа или т.н. Просто ми е любопитно :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Въпрос. Имам филтър по мак адрес и по IP(ако не се бъркам) имам и парола на рутера. Такова у-во дори да ми разбие паролата може ли да се свърже към моя рутер. Не, че имам нещо секретно по компа или т.н. Просто ми е любопитно :)

 

Може, но хората които могат да го направят няма да се хванат точно за твоя wireless :)

 

За логото: и аз за фототата се сетих, но там едва ли ще имат чаши (големи) и то чисто бели.Ставаше дума, ако някой е правил да каже къде точно.

 

И още едно питане: от къде да си купя електронен водомер и какви са им цените?Казах ми нещо от рода на 35лв.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

...

За логото: и аз за фототата се сетих, но там едва ли ще имат чаши (големи) и то чисто бели.Ставаше дума, ако някой е правил да каже къде точно.

...

Във фотото на колелото на гарата имат точно големи бели чаши ;) . Преди две години направих два броя - до този момент са поизбледнели, но още се вижда.

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам някакво леко трептене на подсветката на екрана на сив фон (кабелите си смених, монитора е нов). Предполагам проблем в захранването (не в кабела, а тока, че ми е зле нещо). Нещо като буфер преди контакта или подобно има ли за да не трепти? На никакъв друг фон го няма това.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...