Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Здравейте. Имаме проблеми с едни zip архиви, които са заключени с код и разбира се кодът е забравен. Имате ли си на представа как може да се преудолее защитата на архива. Някой имал ли е работа с конкретна програма, защото вече опитахме с една и нищо не стана. Благодаря

 

Пробвай тази

http://www.elcomsoft.com/archpr.html

(има я в "залива")

доколкото си спомням, при зип-а не беше силно криптирането, за разлика от рар-а. Така или иначе тази програма има брутфорс.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пробвай тази

http://www.elcomsoft.com/archpr.html

(има я в "залива")

доколкото си спомням, при зип-а не беше силно криптирането, за разлика от рар-а. Така или иначе тази програма има брутфорс.

 

Благодаря. Точно това имах предвид като търсих инфо във форума, човек с конкретен опит с дадена програма :). Преинсталирах няколко програми, но тази свърши работата. Благодаря още веднъж.

Link to comment
Share on other sites

Два (не)стандартни въпроса от мен - за колко време си намери паролата и с колко символа беше? ;)

 

преди време пробвах да разбия една парола която беше със 6 символа.Чаках близо 1 седмица и я спрях...и започнах да търся в google...и намерих паролата :)

 

---

 

Къде във FB да цъкна и да си променя настройките ,да мога да одобря някое отблелязване по снимки и чак тогава да ми се появяват на моя профил,а иначе тага да продължава да стой .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Два (не)стандартни въпроса от мен - за колко време си намери паролата и с колко символа беше? ;)

 

"Guaranteed unlocking of archives created with WinZip 8.0 and earlier in under one hour is possible by exploiting an implementation flaw.

Guaranteed recovery of archives in under 1 hour for ZIP archives created with WinZip 8.0 and earlier and containing at least 5 files"

 

Тончо, кажи все пак как я разби, и каква се оказа (АЕС?) - речник, брутфорс.. ?

Link to comment
Share on other sites

Два (не)стандартни въпроса от мен - за колко време си намери паролата и с колко символа беше? ;)

 

 

Здравейте, извинявам се за късния отговор. Ще отговоря на всички в коментара на Мидекс, за да не трупам коментари излишно.

Паролата беше от 8 символа (12345678) и ги откри за няколко секунди като пробвах със всички кодеци от прозорчето, за разлика от Пасуорд Маджика, която нищо не намери в рамките на едно сране, вечеря и къпане от 1час.

Предполагам, че се справи бързо, защото е само от числа, докато горепосочената търси основно, но намирала със сигурност при непредвишаване от 6 символа, а за повече наистина може да мине и седмица както каза колегата по-горе.

Интересно ми беше как може такава "блондинска" парола да се забрави, но понеже момичето е русо, му е простено.

Програмката е Advanced Archive Password Recovery и е единствена в замундата, няма други версии.

 

ЕЕК! - Не стана с Брутфорс, а с мисля последния от кодеците. Програмата се справи Уникално и в срок, Благодаря още веднъж и на всеки който ми е помагал с инфо без излишни коментари!!!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Паролата беше от 8 символа (12345678) и ги откри за няколко секунди...

 

Тази парола май и ти самият можеше да я откриеш за няколко секунди. :laughing:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Аз пък имам един проблем...от половин час се опитвам да разделя тонер касетата от барабана на един лазерен принтер - не става и не става. Вече нервите ме хванаха - разгледах подробно всички картинки от мануала, натискам там всичко каквото трябва да се натисне....седи си закачена тая касета и някакви пружини все я опъват обратно...и не ще, мамицата й и касета. Ако е възможно някой по-сведущ на ЛС да ме поупъти какво и защо, че вече съм на крачка от това да взема чука. :woot

 

Принтерът е Kyocera FS680 - в мануала на страници 2-8, 2-9 и 2-10 (отговарящи на 32, 33 и 34) е описна въпросната процедура със схеми. Целта на цялата задача е да напълня касетата с тонер, който съм купил отдавна, но така както е свързана с барабана няма как да стане. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Тази парола май и ти самият можеше да я откриеш за няколко секунди. :laughing:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Аз пък имам един проблем...от половин час се опитвам да разделя тонер касетата от барабана на един лазерен принтер - не става и не става. Вече нервите ме хванаха - разгледах подробно всички картинки от мануала, натискам там всичко каквото трябва да се натисне....седи си закачена тая касета и някакви пружини все я опъват обратно...и не ще, мамицата й и касета. Ако е възможно някой по-сведущ на ЛС да ме поупъти какво и защо, че вече съм на крачка от това да взема чука. :woot

 

Принтерът е Kyocera FS680 - в мануала на страници 2-8, 2-9 и 2-10 (отговарящи на 32, 33 и 34) е описна въпросната процедура със схеми. Целта на цялата задача е да напълня касетата с тонер, който съм купил отдавна, но така както е свързана с барабана няма как да стане. :wacko:

 

Оп Мидекс, моя е почти същия Kyocera FS1020D двустранка, поне касетите са им еднакви на вид до колкото си спомням като ги гледах.

Ще ти споделя как разглобих моя за да го оправя.

- Значи още в първия ден в който го купих и се "задави" с един лист хартия и в еуфорията си от премесените чувства на радост и яд, като се опитах да го отворя и да махна касетата и не успях и постъпих така.

Качих се горе, пийнах една голяма чаша вино, за да ми мине амбивалентното чувство и се наядох добре. Слезнах и съвсем спокоен му махнах останалите капаци и с едно дъгообразно движение го отстраних.

Малко е интересно връщането му обратно, но цялата работа е в това като го махаш да гледаш, за да видиш как ще съвпаднат зъбчатите колелца отново.

Целия механизъм си плава по някакъв начин и може да си мислиш, че не си го поставил, а всъщност да си го поставил и да е готов за работа :laughing:

От коментари на хора тук съм чувал, че си нервак и лесно се палиш, така че пробвай да се успокоиш и ще стане. Чак и аз се чудя как се събира така, но явно това е положението, щом завода производител го е одобрил, значи..

 

пп. Относно паролата си прав, но как да открие нещо повърхностно човек - който задълбава във всичко, а все пак смятам, че като съдържа класифицирана информация ще има по-читава парола :)

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

...

От коментари на хора тук съм чувал, че си нервак и лесно се палиш, така че пробвай да се успокоиш и ще стане. ...

 

:confused Аз - нервак? Нервак е Васко (Zlobil), нервак може да наречеш даже Виден (раптора), а аз се имам за един от най-спокойните хора на света. :laughing: Обаче тая касета наистина ме изкара извън нерви след половин час безуспешни опити. :P

Link to comment
Share on other sites

:confused Аз - нервак? Нервак е Васко (Zlobil), нервак може да наречеш даже Виден (раптора), а аз се имам за един от най-спокойните хора на света. :laughing: Обаче тая касета наистина ме изкара извън нерви след половин час безуспешни опити. :P

 

 

Значи имам един спомен, че някой ти отговори по име даже като ти каза "стига си се палил" и ще рече че те познава лично и затова подходих малко "по-така". Възможно е и аз да греша, извинявай ако съм те обидил.

А иначе за раптора и злобил си проличава още от самите им никове. никът може и да е просто ник, но и просто никът като хрумване е продуктуван от недрата на душевността. Ако човек е нервен е хубаво да поработи върху това, защото ако не поработи, ще стане един от много примери описани в учебниците. Гледам че подхвана темата за нерваците о малко се отплеснах. Да не се обиди някой.

 

Извинявай, грешно съм те разбрал, ти вече си махнал устройството и искаш да отделиш вала от касетата. Тук вече нямам наблюдения, но това което си спомням, че беше в студена стая и нищо не махаше от него и запалих печката в стаята и след 1 час дойдох и цялия от топлината някак си се беше "поотпуснал" и всичко беше някак си готово да се разглоби и не по мое желание. Сам знаеш за свиването и разширяването на материалите, това също може да е вариант. А също е вариант и да пробваш да потърсиш клипче в Ютуб ако не си пробвал до сега, защото няма да си първия с такъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Тончо, лъже те, нервак е и налита на бой. Мен няколко пъти ме е заплашвал във форума и извън него. Изкарал съм си ограничителна заповед, че не се знае тоз манЯк какво може да стори. :ninja: :tongue :rolleyes:

 

Иначе един въпрос от мен. Я ми препоръчайте някакъв сос, ама да е много лют, че от няколко месеца здраво си тествам стомаха, който се оказа доста як, та си търся нещо много люто, с което да го сломя! :) (може и някви чушки да ми предложите, ако не ви досрамее :P )

Link to comment
Share on other sites

Тончо, лъже те, нервак е и налита на бой. Мен няколко пъти ме е заплашвал във форума и извън него. Изкарал съм си ограничителна заповед, че не се знае тоз манЯк какво може да стори. :ninja: :tongue :rolleyes:

 

Иначе един въпрос от мен. Я ми препоръчайте някакъв сос, ама да е много лют, че от няколко месеца здраво си тествам стомаха, който се оказа доста як, та си търся нещо много люто, с което да го сломя! :) (може и някви чушки да ми предложите, ако не ви досрамее :P )

 

Значи, слушай внимателно... В някой шкембеджийници с традиции си стриват червените люти чушлета със семената на прах, така демиджа им се вдига моментално. Значи веднъж питах в шкембеджийницата до стадина "Тодор Диев" и ми казаха, че ползват домашни. Веднъж когато бях загорял за люто и си взех няколко чушки, стрих ги и си ги сложих в малко шишенце с кетчуп, понеже никой чили кетчуп не ми е достатъчно лютив. Кетчупа ме задоволи донякъде и разплака останалите които дръзнаха да го вкусят. Никакви уасабита и прочее, пробвал съм ги, боза са.

Също много ми харесва да объркам кетчуп, майонеза и горчица, като горчицата е голямо шише. Същите люти чушки, но в майонезата разбъркваш стар чесън (но не на прах), който да е минимум цяла глава на пакетче майонеза.

Това недей да го ядеш повече от двапъти седмично, защото може и да ти е некомфортно на митницата когато излиза, все пак и стомаха е човек и той си има някакви граници.

Много сериозно ме наплаши човек който разбира, до какво води лютото, особено ако се прекалява и затова се поспрях. Иначе прилично ми идваше шкембето с половин глава чесън и 6 лъжички червен пипер...

Link to comment
Share on other sites

Тончо, лъже те, нервак е и налита на бой. Мен няколко пъти ме е заплашвал във форума и извън него. Изкарал съм си ограничителна заповед, че не се знае тоз манЯк какво може да стори. :ninja: :tongue :rolleyes:

 

 

Забрави да кажеш за случая когато ти подпалих колата и после когато пращах борците да те бият. :spam-die:

 

И понеже много се разспамихме, само да дам линк към въпроса ми по-горе за тези, които имат навика да четат само последните 3 поста. B)

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми в момента с facebook-a? Мозилата зарежда празна страница, а IE зарежда индекса и като се опиташ да се логнеш, пак бяла страница.Някой сървър е хвърлил ремък ми се струва...

 

EDIT: оправи се.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Виброцил! Има и едни капсули с масло от евкалипт, но ще ти изгори нослето..

 

По бабешки - свари лайка/липа и с една хавлия на главата дишай над тенджерата laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли бабешки ефикасен лек срещу зловеща хрема? Така че да спре до утре сутрин. С разните му видове капки не се получава нищо.

 

Пробвай със солена вода.

 

Разтвори малко сол в една чаша вода и смъркай от шепичката през ноздрите. Една по една. Всичко ще ти отпуши.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Виброцил - нула ефект. Някакво "Родопско чудо" - пак нищо. Лайката действа за пет минути и после се връщам в изходна ситуация. Това със солената вода ми го каза една приятелка, обаче още не мога да се прежаля да го направя. Струва ми се много гадно. Мерси още веднъж. (Подсмърк.)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Виброцил - нула ефект. Някакво "Родопско чудо" - пак нищо. Лайката действа за пет минути и после се връщам в изходна ситуация. Това със солената вода ми го каза една приятелка, обаче още не мога да се прежаля да го направя. Струва ми се много гадно. Мерси още веднъж. (Подсмърк.)

 

Гадно е, но не чак толкова. Все едно си се нагълтал в морето. Аз го правя всяка сутрин и всяка вечер, за да си промивам ноздрите, за да ги мажа с едно лекарство. Може да повърнеш малко, защото ти стимулира рефлекса в гърлото, така че недей да ядеш и пиеш малко преди това. 5 минутки. Да отмине вкуса само.

 

Ще се закашляш, ще изплюеш и тва е. Като си издухаш носа, всичко ще излезе. Трябва да смъркаш водата така, че да ти излезе през небцето в устата. Иначе няма ефект.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Каква е тая хрема бе! laughing.gif

 

Продава се на солена цена разтвор тип морска вода в аптеките. Купувал съм на детето от него. Много е полезен за лигавицата, но отпушване не мисля че ще постигнеш.

 

Пробвай нещо с ксилометазолин тогава. Не е като евкалипта, но пак ще ти поизгори лигавицата, Няма какво друго да те отпуши....

Link to comment
Share on other sites

Каква е тая хрема бе! laughing.gif

 

Продава се на солена цена разтвор тип морска вода в аптеките. Купувал съм на детето от него. Много е полезен за лигавицата, но отпушване не мисля че ще постигнеш.

 

Пробвай нещо с ксилометазолин тогава. Не е като евклаипта, но пак ще ти поизгори лигавицата, Няма какво друго да те отпуши....

Морската вода по аптеките е много добро средство за отпушване на носа. Иначе Олинт може да пробваш, но като гледам твойто си е за лекар

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли бабешки ефикасен лек срещу зловеща хрема? Така че да спре до утре сутрин. С разните му видове капки не се получава нищо.

Хехе..., относно хремата, докторите сами си го казват - Лечението с лекарства отнема седем дни, докато, примерно, лечението без лекарства отнема една седмица...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...