Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

до сега не съм изпращал с куриер нищо и въпроса ми е как да изпратя колет за сметка на получателя и да не се прецакам нещо и как ще си получа парите после :confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Отиваш в офис на Еконт и им казваш адрес, име и тел. На получател, съответно казваш дали има наложен платеж или не, и че ше пътува за сметка на получател. Наложен платеж е сумата която искаш да получиш от човека на който получава колета. Ако всичко е нормално той отива на следващия ден и си взима пратката, плаща на куриера, а на по следващия ден ти отиваш в офиса и си взимаш банкнотите :) дано съм помогнала. Успех ;)

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в офис на Еконт и им казваш адрес, име и тел. На получател, съответно казваш дали има наложен платеж или не, и че ше пътува за сметка на получател. Наложен платеж е сумата която искаш да получиш от човека на който получава колета. Ако всичко е нормално той отива на следващия ден и си взима пратката, плаща на куриера, а на по следващия ден ти отиваш в офиса и си взимаш банкнотите :) дано съм помогнала. Успех ;)

 

мерси :D

забравих да питам трябва ли в нас да опаковам кутията или и там може

Edited by mmuto
Link to comment
Share on other sites

Добре е ти да си опаковаш това, което ще изпращаш - там само ще го приберат в техен плик (голям или малък, в зависимост от габаритите). Ако е чупливо - заяви го пред тях, но при опаковката пак сам се погрижи за предпазването на изпращаното. Освен това дори може да не ходиш в офиса, а със заявка куриерът ще дойде да го вземе от вас. Единствената разлика е, че когато изпращането е "от офис-до офис" излиза малко по-евтино за този, който поема пътните.

Link to comment
Share on other sites

Сяяя, признавам си, че ще спечеля няколко бели точки ако намеря драйвери за камерата на това: http://www.zkdoverie.com/bg/product/6/34/19360

 

Да обаче не намирам. Ще се радвам на малко помощ :)

 

Ако по стандартните начини (сайт на производителя) не става можеш да пробваш да потърсиш в Google по VID (Vendor ID) и PID (Product ID) на камерата.

Тях можеш да ги видиш като намериш камерата в Device manager-a на Windows и отидеш на Properties -> Details -> Hardware Ids.

Link to comment
Share on other sites

Ако по стандартните начини (сайт на производителя) не става можеш да пробваш да потърсиш в Google по VID (Vendor ID) и PID (Product ID) на камерата.

Тях можеш да ги видиш като намериш камерата в Device manager-a на Windows и отидеш на Properties -> Details -> Hardware Ids.

Мерси

Link to comment
Share on other sites

Абе да няма някаква нова кампания във ФБ?

Все по често попадам на статуси от рода "заминавам за Ню Йорк за 17 месеца", "заминавам за Австрия за 13 месеца", "заминавам за Луната за 10 месеца"? Прилича ми на онези простотии с цвета на сутиените...

Link to comment
Share on other sites

Малко глупав въпрос, но все пак... може ли на дъно което поддържа SATA да се сложи хард SATA II с някакъв преходник?

 

Бях чувал, че е възможно, ама не съм сигурен дали беше от SATA <-> SATA II или SATA II <-> SATA III

Link to comment
Share on other sites

И за какво ти е преходника, ако мога да попитам? Просто слагай диска и това е - ще си работи с трансфера на SATA-I, но в нормални ситуации мисля, че дори няма да го забележиш.

Link to comment
Share on other sites

Имам малък проблем с Мюторент.Когато сваля торент чрез magnetlink не може да почне да се сваля,а когато си го свалям по нормален начин захапва веднага.Някаква идея от къде може да е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ами защото не знам, че може без :D

 

В много редки положения може да се наложи само да щракнеш едно от пинчетата на харда, с което да го накараш да работи като SATA-I и да подаде информация на дъното, че става дума за SATA-I, но обикновено не се налага, освен ако дъното не е някое супер "неинтелигентно". :P

Link to comment
Share on other sites

В много редки положения може да се наложи само да щракнеш едно от пинчетата на харда, с което да го накараш да работи като SATA-I и да подаде информация на дъното, че става дума за SATA-I, но обикновено не се налага, освен ако дъното не е някое супер "неинтелигентно". :P

 

 

Ми с това съм. Дано тея дето са го правили не са си оставили ръцете. :)

Link to comment
Share on other sites

Как да ги филтрирам спам ботовете ?

 

Взе да ми писва всеки ден да трия и блокирам в един друг форум.

 

4303003S.jpg

Форума е IP.Board 2.3.6 © 2012 версия,и съм с модераторски права.

Link to comment
Share on other sites

Как да ги филтрирам спам ботовете ?

 

Взе да ми писва всеки ден да трия и блокирам в един друг форум.

 

Ти пък...много мързеливата го даваш - аз сменям вече втора клавиатура и трета мишка само от цъкане насам-натам. :bgrin:

Ако под "филтритане", разбираш "изолиране" - няма как да го направиш по друг начин, освен да продължиш да си им слагаш по един бан или мод-режим (при явни ботове, втората мярка е излишна). Трябва да имаш администраторски права, че да го блокираш по IP, но и това не е решение при ботовете, понеже почти винаги ползват различни и сменящи се IP-та.

Link to comment
Share on other sites

Аз в едно PHPBB им праснах една recaptcha or google - не е най-защитената, ама регистрациите секнаха. Ако набараш да сложиш и нещо просто като колко е 3+5 примерно още по-добре.

+ задължителна регистрация през отговор на писмо и ако не се регистрира до 3 дни примерно да се трие регистрацията. Така такива чакащи няма и да ги триеш, то форума сам ще си ги маха

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Това той няма как да го направи, защото е само модератор и няма достъп до админ-панела.

Т.е опира до желанието на админа да свърши малко допълнителна работа, че да облекчи работата на форума и модераторите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...