Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

При хрема промиването на носа с физиологчен разтвор или Стеримар (морска вода от аптеката) помага за почистването на секретите и по-бързото възстановяване. Промиването трябва да е пълно, тоест да премине през ноздрите и да стигне до гърлото. По-нататък може да се приложи мазане на носната лигавица с клеева тинктура (чрез напоена клечка за уши). Това "запечатва" за известно време секретите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой да знае сайт, където може да се провери дали ти е готовата шофьорксата книжка?

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае сайт, където може да се провери дали ти е готовата шофьорксата книжка?

 

За Пловдив доколкото знам все още няма такъв. Когато през декември 2010 ми откраднаха всички документи, се наложи да ги изкарам отново, в т.ч. и шофьорската книжка. Казаха ми някакъв ориентировъчен срок, в който ще е готова ; няколко дена след този срок се разкарах до КАТ...отново изчаках всичките опашки (които по онова време хич не бяха малки), но като ми дойде реда ми казаха да проверя след 1 седмица. След 10 дена пак изчаках опашките и пак не беше готова. Следващия път се обадих по телефона и от там доста грубо ми отговориха, че справки по телефона не се правели....помолих учтиво, обясних за липсата на всичките ми документи, за това, че вече съм ходил лично 2 пъти и онази взе, че се смили да провери - точно след 20 секунди ми каза, че още не била готова, защото имали проблеми с компютрите (редовното извинение). Значи все пак можело за 20 секунди да се провери, но не - всички трябва да се разкарат дотам (щото е много "близо"), да чакат по опашки и като им писне, даже могат и да дадат някой рушвет, че да им свършат работата - ето как се създават условия за корупция. :pirate

Link to comment
Share on other sites

Е та кой по дяволите е телефона? laughing.gif

 

Парадоксът беше, че ми отговориха "- По телефона не извършваме такива справки.", а на сайта им са поместили:

 

Tелефони за справки в сектор ”Пътна полиция”:

 

Справки за документи за свидетелство за управление на МПС / подмяна и подаване/ : 032 932 714,032 932 724, 032 932 763,032 932 727, 032 932 728

Получаване на свидетелства: 032 932- 729

Link to comment
Share on other sites

С какъв рейс да стигна до Захарна фабрика ? За предпочитане е да минава по Васил Априлов,съответно да го хващам от централна :tongue

 

Преди години, 222 ходеше. Сега не знам, но най-вероятно не са му сменили маршрута. Другия вариант е 113.

Link to comment
Share on other sites

Преди години, 222 ходеше. Сега не знам, но най-вероятно не са му сменили маршрута. Другия вариант е 113.

 

мерси :) отдавна не съм се качвал и съм ги забравил.

Link to comment
Share on other sites

Преди години, 222 ходеше. Сега не знам, но най-вероятно не са му сменили маршрута. Другия вариант е 113.

 

Охо, ходи си 222-то по този маршрут даже по хиляди пъти на ден. Най-добрия приятел ми е. В делнични дни в учебните месеци от 7:30-10:00 сутринта са през 15мин. а после едната кола хваща друга линия и стават през около 25, но това зависи според мен колко е заледено :rolleyes:

 

Значи с Майкрософт 2007 съм с рибон меню, незнам какво правих, но който и да инсталирам е с все едни и същи настройки, т.е. никакви, при кнтрол+А не иска да се селектира, при контрол+Ц и П (Копи и Пейст) не реагира.

Мъчих му настройките и така не ги намерих. Въпроса ми е: - Има ли нещо като Дефолт, който да върне класическите настройки. Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Значи с Майкрософт 2007 съм с рибон меню, незнам какво правих, но който и да инсталирам е с все едни и същи настройки, т.е. никакви, при кнтрол+А не иска да се селектира, при контрол+Ц и П (Копи и Пейст) не реагира.

Мъчих му настройките и така не ги намерих. Въпроса ми е: - Има ли нещо като Дефолт, който да върне класическите настройки. Благодаря

Само на офиса ли е така? Опитай в Notepad, Wordpad, в браузъра. Опитай и с десния контрол. И Ctrl+P е Print, не е Paste ;).
Link to comment
Share on other sites

тежък ден,нова работа ... освен аспирин какво друго става за мускулна ? утре съм 2ра смяна и незнам дали ще имам крака да стана сутринта.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как стои въпроса с доставката при поръчки от Амазон ? Плаща ли се по-голяма такса, като трябва да се достави до Бълагрия,лесно ли се взима поръчката или има много хамалогии и много разкарвация насам-натам и да ме мотаят, до дома ли се пращат или трябва да се отиде на определено място да се вземе ?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как стои въпроса с доставката при поръчки от Амазон ? Плаща ли се по-голяма такса, като трябва да се достави до Бълагрия,лесно ли се взима поръчката или има много хамалогии и много разкарвация насам-натам и да ме мотаят, до дома ли се пращат или трябва да се отиде на определено място да се вземе ?

 

Кой Амазон?

 

Амазон е портал. Имай го предвид. Само стоки, които се продават реално от Амазон или през Амазон, ще ти бъдат доставени до България. Другите в 90% от случаите не доставят до тук.

 

Пратките пристигат в пощата.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ами английският или американският.

В пощата, в смисъл до някой клон в града, така ли ?

 

От Американският не съм поръчвал, но там има и по-висока доставка и обмитяване на стоката.

От Английският съм си поръчвал само.

 

До кварталният ти клон - да. Получаваш си известието и отиваш да си вземеш кулета.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се кое е по-добрия вариант. Нагърбване за Галакси С2 или да си запазя е51-цата и някво 7инчово таблетче? :)

 

Зависи за какво ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

бъзикня, нищо съществено с една дума...играчка един вид :)

 

При това положение - което ти дойде по-евтино. Щом ще е само играчка и таблета ще ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Има една игра, FPS военен екшън, в част от играта се търсеше един кораб в пустинята (заседнал там, не помня поради какви причини) и се обикаляше по разни крепости, за да се открият данни/координати за кораба...Та, как се казва тази игра?

Една от сериите Battlefield ли да беше...., но със сигурност не е от CoD (MW).

Link to comment
Share on other sites

Само на офиса ли е така? Опитай в Notepad, Wordpad, в браузъра. Опитай и с десния контрол. И Ctrl+P е Print, не е Paste ;).

 

Само с Офис пакета е така, всякаш ги няма зададени като команди, от коя опция да го оправя, на рибона нищщо не намирам :(

Link to comment
Share on other sites

Само с Офис пакета е така, всякаш ги няма зададени като команди, от коя опция да го оправя, на рибона нищщо не намирам :(

 

Пробвай да превключиш клавиатурната подредба на латиница и виж дали няма да започнат да работят клавишните комбинации.

Link to comment
Share on other sites

Само с Офис пакета е така, всякаш ги няма зададени като команди, от коя опция да го оправя, на рибона нищщо не намирам :(

 

Paste е control + insert, copy май беше с control + home, на виста го имах тоя проблем, така и не го реших.

Ако не ме домарзи, може да пусна другия лаптоп и да ти кажа комбинациите със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...