Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Колебая се между:

1. http://www.technomarket.bg/products/09061457/hp-photosmart-c4680-q8418b

2. http://www.technomarket.bg/products/09057140/canon-pixma-mp250

3.http://www.technopolis.bg/b2c/details//550204/P11010403/%D0%9C%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D1%83-%D0%B2%D0%BE-EPSON-EPSON-SX-130

 

Искам съвет. Трябва ми за домашна употреба, основно за черно-бяло. Не повече от 200 страници месечно. И чат-пат някоя топографска карта. Не ми навирайте Lexmark - бих го предпочел, но са адски скъпи консумативите, няма да си ги избие бързо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пробвай да превключиш клавиатурната подредба на латиница и виж дали няма да започнат да работят клавишните комбинации.

 

Това се получава фотошопа, но на Уорда не става, пробвах :(

Link to comment
Share on other sites

Абе трябва ми само за някакви схеми и текст бе човек, няма да принтирам "Тайната вечеря"....Но щом казваш, ще се насоча към друго нещо...

Link to comment
Share on other sites

Имай предвид, че сега им правят стартовите касети много е*ани. За да направиш стартовата презареждаща, първата манипулация гони 50 лева. Може да тестваш първото все пак. Не изглежда чак толкова зле.

Link to comment
Share on other sites

7 лева е цветна глава за каноните. Не оригинална разбира се, но не се занимаваш да я ръчкаш и мъчиш нещо, че да я пълниш пак. Но от друга страна са им малки резервоарите за мастилото и бързо свършват. Дори голямата, черна глава. Ако не ти трябва цветно, а само черно, може да намериш някой лазерен втора ръка примерно от Изот-а. За 50-60лв ще се разцепиш от печатане.

Link to comment
Share on other sites

Лайняна история...значи все пак лексмарк ще си взема...

 

Абе...което и 3в1 да вземеш - все ще се омажеш повече или по-малко, но идеята е да е второто...за съжаление не мога да дам съвет, защото канон-ът, дето го имам е само принтер.

 

 

Въпрос: Някой скоро да си е правил PVC врати и да е останал доволен от майстора/фирмата, защото мен ме чака да свърша тази задача в близките седмици? Нямам кой знае какви изисквания, понеже няма да са за жилището, в което живея.

Link to comment
Share on other sites

Абе...което и 3в1 да вземеш - все ще се омажеш повече или по-малко, но идеята е да е второто...за съжаление не мога да дам съвет, защото канон-ът, дето го имам е само принтер.

 

 

Ох бе хора...Не ми трябва за непрекъсната работа - написал съм: максимум 200стр на месец. Нито снимки ще вадя на него, че да ми трябва перфектно качество.

Link to comment
Share on other sites

7 лева е цветна глава за каноните. Не оригинална разбира се, но не се занимаваш да я ръчкаш и мъчиш нещо, че да я пълниш пак. Но от друга страна са им малки резервоарите за мастилото и бързо свършват. Дори голямата, черна глава. Ако не ти трябва цветно, а само черно, може да намериш някой лазерен втора ръка примерно от Изот-а. За 50-60лв ще се разцепиш от печатане.

Аз намерхи от къде да си взимам комплект 2черни+1 цветна.Да моят принтер е ip1000,но пак са евтини консумативите.10лв за 3 глави с доставката.Еми изкарват по 100тина листа,но зависи и как е настроен принтера :)

Link to comment
Share on other sites

Ох бе хора...Не ми трябва за непрекъсната работа - написал съм: максимум 200стр на месец. Нито снимки ще вадя на него, че да ми трябва перфектно качество.

 

Добре де - ще перифразирам....ще си се омазал в неясна степен, но няма да знаеш колко точно, защото няма да те интересува. :P

Истината е, че някои са супер доволни (имам такъв познат) от покупката на такова 3в1, а други с повече претенции към качеството на печат, стойността на консуматива за 1 страница и т.н. казват, че никога повече няма да си вземат такова. Удобството е, че всичкото го имаш в една машина ; минусите са, че ще е бавна (това теб няма да те касае), че себестойността на 1 страница излиза скъпо (май за 200 стр./месец пак няма да те касае) и че качеството на печат няма да е близко до перфектното, макар че на хубава фотохартия, дори и снимка да решиш да отпечаташ, ще я направи в сравнително добро качество. Оригиналните консумативи, дори и за 3в1 са достатъчно скъпи, но може да взимаш съвместими или да пълниш (ако моделът позволява това).

Link to comment
Share on other sites

Аз имам HP M1005 и два броя SAMSUNG SCX-4300 (подарък от Виваком). НР е просто бетон машина и няма нужда от манипулации по касетата, но вече ги няма тоя модел из магазините. Самсунгите за моя изненада работят отлично (те са около 120-130 лева май). Досадна е първоначалната манипулация по касетата, за да стане презареждаема. Оттам нататък се пълни за няма и 30-на лева и толкова (аз зарежедам веднъж, максимум два пъти на година). Машините си работят отлично и в трите функции. Не са никак бавни между другото, освен при детайлно сканиране.

 

Та затова, Наско, според мен това НР като че ли е най-читаво от списъка ти.

Link to comment
Share on other sites

Здравейтеее и за много години :D Някой знае ли къде в Пловдив мога да намеря A1 portfolio sheets и A1 portfolio case също и Drawing tube .Че проблема е че и на български не знам как точно се казват пък в Англия са много скъпи и ако успея от тук да си набавя ще е идеално

Link to comment
Share on other sites

photo_big_400120_jpg_475x500_q85.jpg

В Пловдив - на Д. Николаев, малко след като влезеш от Руски отдясно.

 

 

Под Партийния дом откъм Тримона имаше една специализирана книжарница за художници. Там със сигурност ще намериш цилиндъра, ако го няма в Офис 1.

Link to comment
Share on other sites

Здравейтеее и за много години :D Някой знае ли къде в Пловдив мога да намеря A1 portfolio sheets и A1 portfolio case също и Drawing tube .Че проблема е че и на български не знам как точно се казват пък в Англия са много скъпи и ако успея от тук да си набавя ще е идеално

 

Има един, който е на много забутано място и не знам дали ще успея да те ориентирам. В посока Радиото и ТВ има един ресторант, който едно време се казваше Пасифик (сега май е Корал). Та, той е на ъгъла на една малка пресечка. Като подминеш ресторанта, веднага свиваш вляво. Там е малка уличка с 2-3 магазина, един от които е за художници.

 

Под Партийния дом откъм Тримона имаше една специализирана книжарница за художници. Там със сигурност ще намериш цилиндъра, ако го няма в Офис 1.

Тази книжарница не съществува от 2005-2006 г.

Edited by Brumbar
Link to comment
Share on other sites

Пичове имам следния въпрос: Как да си "върна" черните ленти на филмите? От скоро съм с нов лаптоп 17 и ми разпъва брутално(на фулскрийн)всеки филм или било то сериал с обикновенно качество. На стария ми компютър си излизаха съвсем нормално. Ползвам BSplayer но пробвах и с други 2 плеъра не става. Пробвах да сменямам някакъв render в настройките на BSplayer(копирах тези от настолното PC) пак не става. Имате ли идея как може да се оправи това защото е супер изнервящо на видео файлове които не са high definition. Променях всякакви aspect ratio но няма оправия.

 

Надявам се да съм го обяснил достатъчно ясно.

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

Пичове имам следния въпрос: .....

 

Ако не беше споменал, че освен BS плеъра си пробвал и други, причината щяхме да я търсим в настройките на плеъра, но при положение, че и при другите плеъри положението е същото, най-вероятно или е нещо софтуерно на ниво драйвер (в настройките му), или имаш някаква клавишна комбинация на самия лаптоп, с който се контролира съотношението на страните.

Link to comment
Share on other sites

Ако не беше споменал, че освен BS плеъра си пробвал и други, причината щяхме да я търсим в настройките на плеъра, но при положение, че и при другите плеъри положението е същото, най-вероятно или е нещо софтуерно на ниво драйвер (в настройките му), или имаш някаква клавишна комбинация на самия лаптоп, с който се контролира съотношението на страните.

 

Ами уж е инсталиран драйвъра, но когато си намирам точния модел за картата на лаптопа от Тошиба и се опитвам да го инсталирам ми дава че не става за моя модел. Когато качвах Уин7 явно са се качили и автоматично драйвъри за картата. Дава ми че няма конфликти и т.н. Проверих в настройките но не мога да се ориентирам нещо. Както и да е мерси Midex

Link to comment
Share on other sites

Драйвърчето ти да не би да има някое Медия центърче, което да взема самостоятелни решения относно видеоплея?

 

Я си пусни един VLC Player и гледай на спокойствие.

Link to comment
Share on other sites

Пичове имам следния въпрос: Как да си "върна" черните ленти на филмите? От скоро съм с нов лаптоп 17 и ми разпъва брутално(на фулскрийн)всеки филм или било то сериал с обикновенно качество. На стария ми компютър си излизаха съвсем нормално. Ползвам BSplayer но пробвах и с други 2 плеъра не става. Пробвах да сменямам някакъв render в настройките на BSplayer(копирах тези от настолното PC) пак не става. Имате ли идея как може да се оправи това защото е супер изнервящо на видео файлове които не са high definition. Променях всякакви aspect ratio но няма оправия.

 

Надявам се да съм го обяснил достатъчно ясно.

 

Като натискаш O на BS Player не се ли променя?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми Bluetooth програма, която да върши следните функции:

- да търси през възможно най-малък интервал от време нови устройства (в частност мобилни апарати) - нещо от порядъка на под 30 секунди

- след като намери устройствата, да им изкара заявка за сдвояване

- след като са сдвоени лаптопа и намереното ново устройство, да се изпрати автоматично картинка /.jpg файл/ към мобилния апарат

 

Това са фукциите които ми трябват, подобно нещо съм виждал функциониращо преди 5 години в Панаира, фирмата не беше софтуерна за да е тяхна разработка.

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Може и да греша, но не се сещам каква ще да е тази програма. Когато две устройства имат хардуеърно Bluetooth, всичко изредено от теб е налице (с изключение на Айфон, който "умно" го ползва само за хендсфрий)....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...