Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има. От менюто с гаечния ключ -> bookmarks manager. Отваря ти нов таб. Там кликаш на organize -> export bookmarks to HTML file. Това ти прави едно файлче с всички отметки, след реинсталацията от същото място избираш import и си готов.

Link to comment
Share on other sites

теоритичен въпрос - хард диск от Мас машина - слагам го в кутийка и го закачам на УСБ-то - ще тръгне ли като external HDD под Windows без форматиране в NTFS или FAT? Доколкото съм запознат те са си форматирани по друг начин (а може и да се бъркам, не съм запознат с Macintosh)?

Link to comment
Share on other sites

теоритичен въпрос - хард диск от Мас машина - слагам го в кутийка и го закачам на УСБ-то - ще тръгне ли като external HDD под Windows без форматиране в NTFS или FAT? Доколкото съм запознат те са си форматирани по друг начин (а може и да се бъркам, не съм запознат с Macintosh)?

Не. MacOS работи с друга файлова система-HFS. Ако харддиска е бил вътрешен, то той вероятно е бил с HFS. MS Windows поддържа FAT, FAT32, NTFS и има драйвер за EXT файлови системи-ползвани от Linux. Не съм сигурен дали има HFS драйвер. Единствената файлова система, която поддържа MacOS и която едновременно с това се разпознава от MS Windows е FAT/FAT32

Link to comment
Share on other sites

теоритичен въпрос - хард диск от Мас машина - слагам го в кутийка и го закачам на УСБ-то - ще тръгне ли като external HDD под Windows без форматиране в NTFS или FAT? Доколкото съм запознат те са си форматирани по друг начин (а може и да се бъркам, не съм запознат с Macintosh)?

 

Може да си сложиш програма под Windows и ще имаш достъп до информацията от HFS файловата система на MAC.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързите отговори!

 

значи варианта е да намеря друга Мас машина, на която да бекъпна информацията от харда, който е 500 гб, и тогава да го форматирам - трудния вариант

 

или да намеря такъв софтуер, с който да се чете харда под Windows - лесния вариант. w00x знаеш ли какъв точно софтуер, разполагаш ли с такъв, или просто да ме насочиш какво да търся? (безплатен, разбира се)

 

иначе варианта да е FAT/FAT32 го изключвам на 99%...

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързите отговори!

 

значи варианта е да намеря друга Мас машина, на която да бекъпна информацията от харда, който е 500 гб, и тогава да го форматирам - трудния вариант

 

или да намеря такъв софтуер, с който да се чете харда под Windows - лесния вариант. w00x знаеш ли какъв точно софтуер, разполагаш ли с такъв, или просто да ме насочиш какво да търся? (безплатен, разбира се)

 

иначе варианта да е FAT/FAT32 го изключвам на 99%...

 

И на двата линка, които съм ти дал има такъв софтуер. :)

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв вариант да се играят пиратски игри без да се хаква PS3 ?

Едит:А ако няма дайте някакъв линк за подробно описание как се хаква :)

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв вариант да се играят пиратски игри без да се хаква PS3 ?

Едит:А ако няма дайте някакъв линк за подробно описание как се хаква :)

 

Доколкото знам се слага някакъв чип, т.е. софтуерно не може да се направи, ама нека някой по-запознат да каже :)

Link to comment
Share on other sites

теоритичен въпрос - хард диск от Мас машина - слагам го в кутийка и го закачам на УСБ-то - ще тръгне ли като external HDD под Windows без форматиране в NTFS или FAT? Доколкото съм запознат те са си форматирани по друг начин (а може и да се бъркам, не съм запознат с Macintosh)?

 

Ще тръгне само ти трябва програмата.

Не видях че са ти отговорили но ето ти торента My link.

@jjjjk когато не разбираш няма да се обаждаш.

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Някой сигнализирал ли е на ХЕИ относно конкретна нередност и те взимали ли са мерки по въпроса? Искам да знам дали си струва да поизхабя малко нерви>)

 

EDIT : Както и да е,след като ме препратиха от 3 телефонни номера на 4ти,подадох сигнала.Дано се направи нещо по въпроса.

 

 

 

НОВ ВЪПРОС : Имат ли право големите супермаркети, в случая ЛЕКСИ, да таксуват за ползването на тоалетната?

От около седмица, в Лексито,което е под ГРАНД-а на тоалетната вече има некво автоматче за монети и ползването на WC-то ти струва 50ст...

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

В заведение не се плаща, но те са магазин. Та може и да са си в правото. Нищо чудно да са сложили таксата, ако освен клиенти на магазина са взели да ходят от целия Гранд и околностите, ако е по-поддържана, че да намялт малко потока "нуждаещи" се.

Link to comment
Share on other sites

Ай сега кажете с какво върви най добре водката :beer: На 31ви ш'се събираме да празнуваме ,и всеки ще си носи пиене.

 

Някакво сокче ,примерно.

 

от доматен сок ще драйфам доста ... :unsure:

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Ай сега кажете с какво върви най добре водката :beer: На 31ви ш'се събираме да празнуваме ,и всеки ще си носи пиене.

 

Някакво сокче ,примерно.

 

от доматен сок ще драйфам доста ... :unsure:

 

Сода или чиста водка много студена,но без лед.Може и с редбул.

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Ай сега кажете с какво върви най добре водката :beer: На 31ви ш'се събираме да празнуваме ,и всеки ще си носи пиене.

 

Някакво сокче ,примерно.

 

от доматен сок ще драйфам доста ... :unsure:

Водката върви най-добре с рускиня... :D

Ако нямаш, то може и содичка...

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча gsm, който ще се използва предимно за слушане на музика.Ще е добре ако има и радио и добър мp3 player и да вади добър звук и да се вмества в границите на 100-200лв.Останалото не ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

Водката върви най-добре с рускиня... :D

Ако нямаш, то може и содичка...

 

еххх чак и рускиня :rolleyes: ... много ще ми дойде .

 

Мисля си за чист Абсолют (щото ако си взема ванилия и съм сигурен на 110 % че ще има салати и подобни такива) със сок от боровинки или ред бул :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

еххх чак и рускиня :rolleyes: ... много ще ми дойде .

 

Мисля си за чист Абсолют (щото ако си взема ванилия и съм сигурен на 110 % че ще има салати и подобни такива) със сок от боровинки или ред бул :bgrin:

 

Абе какви са тия въпроси? Ти не си ли пил алкохол до сега, че да си знаеш предпочитанията?

Link to comment
Share on other sites

Ай сега кажете с какво върви най добре водката :beer: На 31ви ш'се събираме да празнуваме ,и всеки ще си носи пиене.

 

Някакво сокче ,примерно.

 

от доматен сок ще драйфам доста ... :unsure:

Водката върви с всичко, затова ми е любимо питие. Аз лично я предпочитам с газирани напитки, кола, фанта и т.н., но пък върви и с всякакви сокове. По принцип водката няма вкус, затова не е претенциозна към определен разредител. Например акцента върху ракията и уискито е вкуса на самия алкохол, затова повечето хора предпочитат да ги консумират със сода.

Предимството на водката е, че можеш да я консумираш с кеф и с всичко! :rolleyes:

EDIT: Ако искаш удоволствието да е пълно, си вземи от Метро сельодка, не е скъпа. Има разфасовки по 200 грама които са на цена около 2,30 лв.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...