Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Тия и за връткане на космите по топките не бих си ги взел. Макар,че Ейнхела, ако се пипне малко, става що-годе приличен. Ма само що-годе.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Боклуци. Възможно е и да не направиш дупка в стената с тия tounge.gif

 

Стойностни винтоверти правят Бош и най-вече Макита. Но цените са между 250 и 600 лева....biggrin1.gif

 

Не позна. Поне Макитата са доста над 500 (то за малката им електрическа отверка ми искаха 500лв http://www.makita.bg/bg/products.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=382&category_id=7 за ей тази говоря)

 

Бош - синята серия не зелената!

 

ПС: От ebay.de си взех зеленото бошче което се оказа невероятно добро попадение като за 100тина лв и е по-мощно в пъти от повечето големи винтоверти които съм пипал.

 

hardcore_united, тези боклуци по-добре не си хаби парите за тях. Последния път като взех нещо подобно (щото не намерих друго по онова време на денонощието) и резултата беше - няколко китайски бургии стопени без да направят и 2см дупка в станата след което изпуши и въпросния боклук + аз доста ядосан че съм си загубил 2 часа време с глупости (ходенето, напразните опити) както и 30тина лв на вятъра.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички за съветите ! :) Явно за момента по-добър вариант си остава бормашина назаем от комшията :bgrin:

А ще стана ли много нагъл ако отправя и запитване относно едни храсторези,ако има градинари сред вас? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Не позна. Поне Макитата са доста над 500 (то за малката им електрическа отверка ми искаха 500лв http://www.makita.bg...2&category_id=7 за ей тази говоря)

 

Бош - синята серия не зелената!

 

ПС: От ebay.de си взех зеленото бошче което се оказа невероятно добро попадение като за 100тина лв и е по-мощно в пъти от повечето големи винтоверти които съм пипал.

 

hardcore_united, тези боклуци по-добре не си хаби парите за тях. Последния път като взех нещо подобно (щото не намерих друго по онова време на денонощието) и резултата беше - няколко китайски бургии стопени без да направят и 2см дупка в станата след което изпуши и въпросния боклук + аз доста ядосан че съм си загубил 2 часа време с глупости (ходенето, напразните опити) както и 30тина лв на вятъра.

 

 

Ники, аз няма да ти говоря за програмиране, ти не ми говори за машини и инструменти. Като съм дал тоя ценови дапазон сигурно съм имал нещо предвид. Има винтоверти и към 1000 лева, но едва ли му е нужна подобна техника на човека.

 

Благодаря на всички за съветите ! :) Явно за момента по-добър вариант си остава бормашина назаем от комшията :bgrin:

А ще стана ли много нагъл ако отправя и запитване относно едни храсторези,ако има градинари сред вас? :rolleyes:

 

Питай смело.

Link to comment
Share on other sites

Отново мнение относно няколко артикула :

 

90567901.jpg

 

62895415.jpg

 

49138954.jpg

 

А и въпросът,който зададох по-горе все още си остава :) :

 

1.Имам на работата един комп с вграден говорител,който допреди няколко дни си бачкаше,но сега няма звук.Странно е (поне за мен), тъй като като включа слушалки звук има. Идеи за справяне с проблема ? :)

Link to comment
Share on other sites

някой да знае къде правят прилични букети за 30-40лв ?

 

На много места.Ако си от Кичука препоръчвам цветарския магазин който се намира ето тук Жената наистина прави направо чудеса!!! ( за всички сватби взимаме от там )

Иначе класика си е Тилията.Малко по-висока цена, за сметка на качеството.

Link to comment
Share on other sites

Отново мнение относно няколко артикула :

 

Отново гледаш тотални боклуци. Ако имаш 2-3 храста, може и да ти свършат работа за известно време. Поясни колко и какво ще подстригваш, че да ти дам съвет.

Link to comment
Share on other sites

Видене ше ме извиняваш ама Айнхела си е мнооого мнооого добра машинка за парите си , да не кажа и по-добра от Бошчетата за под 200лв...... той човека пита за винтоверт за 50лв вие му препоръчвате Макита за 600лв :blink:

Имама Айнхелче сигурно от 5 години няма да ти говоря колко бях изумен когато бошчето за 175лв отказа а Айнхела си бачка до ден днешен и не е като да не е видял зор виж бошовете от профи серията са друго нещо ма са и доста повечко пари :beer:

 

 

Иначе всеки знае за Макита и Деволт ма сигурно в Пловдив хората с Маки-ти са доста малко а тия пък с Деволт най-вероятно са под 50 :tongue

Link to comment
Share on other sites

Видене, аз споделях това което знам. Търсех най-малкия винтоверт който е с променливи обороти. Професионалната серия на бош е точно такъв - натискаш леко - върти бавно, натискаш по-силно и увеличава оборотите. Тука Киров ми казаха че го нямат но можели с поръчка само че не помня каква беше цената (нещо като 300лв ми се върти) а макита казаха че имали и след 5 минутно чакане на телефона ме застреля с цена като 500лв (да не беше 550) при което поех дълбоко въздух и се извиних че съм им загубил времето. Минута след това си го поръчах от германия за 60 евро с доставката и след седмица дойде един нов неразопакован син бош чистак бърсак нов който още работи че и мебели сглобявахме с въпросната джаджичка.

 

Айнхел успях да чупя една ел. отверка докато разглобявам компютри...

 

 

За зелената серия на бош съм чувал че не са много по-добре от по-хубавите китайски, но лични наблюдения нямам.

 

Та затова и за Макита предположих че малко по-големите са още по-скъпи. Освен онзи да съм му звучал кат'много отворен и да ме е залющил с 300% надценка пък ако мине номера...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Може и да стане пък и да не стане тия ги получават на килограм и да изпуши директно ти връщат парите не се занимават да го правят , само Айнхела май вече имат сервиз в Пловдив и ги правят другите не.

Link to comment
Share on other sites

Момчил от Дони и Момчил в момента пише и прави музика с различни български групи и изпълнители.

 

За ейнхела - наскоро ми се наложи да работя с резачка за домакински нужди....Изпуши по някое време. Щото беше със пластмасова предавка. Намалените уреди не винаги са най-качествените, но тоя трион ще ти върши работа, щом ще го ползваш веднъж-дваж месечно. Аз ползвам класически градинарски ножици.

Link to comment
Share on other sites

Видене ше ме извиняваш ама Айнхела си е мнооого мнооого добра машинка за парите си , да не кажа и по-добра от Бошчетата за под 200лв...... той човека пита за винтоверт за 50лв вие му препоръчвате Макита за 600лв :blink:

Имама Айнхелче сигурно от 5 години няма да ти говоря колко бях изумен когато бошчето за 175лв отказа а Айнхела си бачка до ден днешен и не е като да не е видял зор виж бошовете от профи серията са друго нещо ма са и доста повечко пари :beer:

 

 

Васко, всички китайски и прочее боклуци са с пластмасови части. Всичко вътре е пластмаса! Пълни отпадъци. В момента, в който се счупи се изхърля. Бош няма какво да споменаваш сред тия марки - няма нищо общо. Проверка на силата може да се направи много лесно, а за издържливост няма какво да говорим изобщо. Тези машини не са надеждни и за мен са в графа боклуци. Добра машина под 200-250 лева не съм видял. Като казвам добра машина имам предвид, че като се купи ще се ползва 10 години без проблеми и късане на нерви. За 2 видии и 3 дупки (примерно) няма смисъл да се купува машина изобщо.

 

Видене, аз споделях това което знам. Търсех най-малкия винтоверт който е с променливи обороти. Професионалната серия на бош е точно такъв - натискаш леко - върти бавно, натискаш по-силно и увеличава оборотите. Тука Киров ми казаха че го нямат но можели с поръчка само че не помня каква беше цената (нещо като 300лв ми се върти) а макита казаха че имали и след 5 минутно чакане на телефона ме застреля с цена като 500лв (да не беше 550) при което поех дълбоко въздух и се извиних че съм им загубил времето. Минута след това си го поръчах от германия за 60 евро с доставката и след седмица дойде един нов неразопакован син бош чистак бърсак нов който още работи че и мебели сглобявахме с въпросната джаджичка.

 

Айнхел успях да чупя една ел. отверка докато разглобявам компютри...

 

За зелената серия на бош съм чувал че не са много по-добре от по-хубавите китайски, но лични наблюдения нямам.

 

Та затова и за Макита предположих че малко по-големите са още по-скъпи. Освен онзи да съм му звучал кат'много отворен и да ме е залющил с 300% надценка пък ако мине номера...

 

Много е верятно да са ти предложили машина с новите компактни и леки литиево-йонни батерии. Последния път като ги разглеждах в магазина ми се зави свят направо.... На Макита машините си струват всеки лев, но само ако вадиш пари с тях, иначе е просто келешлък и харчене на пари. Те са направени за много и тежка работа с невероятна издържливост.

 

----------------------------------------------------

 

На колегата му препоръчвам мощен електрически храсторез от стойностна марка, за да е спокоен занапред. Боклуците блокират при всеки по-дебел клон, отделно колко други слаби места имат. Лично аз сим казал, че електрически машини от тоя тип никога няма да си купя (полудявам от мотащи се около мен кабели), но това е мое решение. Всичко по отношение на качеството е въпрос на средства. В момента има и достъпни електрически храсторези от известни марки.

Link to comment
Share on other sites

Аз от келешлък можеше да им дам 200 до 250лв даже, но в никакъв случай повече. Обаче 500лв определено за малка ел-отверка след като я исках да си сглобявам компютрите по-лесно е абсурдна цена.. а тази на Бош дето си взех е просто перфектна, хем е про серията хем ми излезна 100тина лв с доставката а с нея преди няколко седмици сглобявахме мебели, докато една такава на einhel даже не успя да завърти винта

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да препоръча аудио/видео сервиз с безплатен транспорт от и до дома? Тъй като имам една голяма машина и няма как да я транспортирам...Или примерно човек който да дойде до адрес да погледне машината?

 

 

П.П. : И всъщност дали биха се заели да се занимават с подобна джаджа ? :

32474_1431207933106_1020108687_1256553_5740885_n.jpg

 

 

ЕДИТ : Тоест по-добре да е някой,който да дойде до адрес,тъй вчера я включих,работи 5мин и се прецака,а днес примерно работи вече 20мин и всичко наред...Нямам идея какъв би могъл да е проблема...

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Като гледам така май телевизионен сервиз ти трябва. Потърси някой из града, който да се навие да дойде. Може да питаш и в сервиза на Викиват, но не знам дали те ще се съгласят да те посетят. 0899288451 - на този телефон би трябвало да ти отговори лицето Жоро, един от техниците. Попитай.

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли Facebook-a днес е пълен кенеф
Че то това му е нормалното състояние...

 

Иначе при мен си е все същия кенеф, ес южуъл.

Link to comment
Share on other sites

откъде да си напазарувам набързо екипировка за леководолазене, по-точно за гмуркане без ексцесии в дълбочините? и какво по-точно ми трябва?

 

искам минимума: плавници, маска и шнорхел е моето предположение. ама какви точно и какви са разумните цени?

 

предполагам, поне нетрут ще скокне с предложения от по илядо лева бройката през ибей само за след 1 месец доставка, ама на мен ми трябва до неделя, щото в понеделник мисля да съм вече осолен. искам просто да пробвам дали ще ми ареса, а не да печеля шампионски титли посмъртно или да нанизвам октоподи и летовници на харпун.

примерно в "джъмбо" съм виждал разни чудеса на китайското производство, а и по разните му спортни магазини ( там пък плавниците са с канали, без канали, трислойни, 10 сантиметрови или половин метрови, мъжки, женски, с 3литров двигател и с тутурутки :blink: ......)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

откъде да си напазарувам набързо екипировка за леководолазене, по-точно за гмуркане без ексцесии в дълбочините? и какво по-точно ми трябва?

 

искам минимума: плавници, маска и шнорхел е моето предположение. ама какви точно и какви са разумните цени?

 

предполагам, поне нетрут ще скокне с предложения от по илядо лева бройката през ибей само за след 1 месец доставка, ама на мен ми трябва до неделя, щото в понеделник мисля да съм вече осолен. искам просто да пробвам дали ще ми ареса, а не да печеля шампионски титли посмъртно или да нанизвам октоподи и летовници на харпун.

примерно в "джъмбо" съм виждал разни чудеса на китайското производство, а и по разните му спортни магазини ( там пък плавниците са с канали, без канали, трислойни, 10 сантиметрови или половин метрови, мъжки, женски, с 3литров двигател и с тутурутки :blink: ......)

С не лека задача си се нагърбил! Ако ще пазаруваш от Джъмбо, то:

Плавници - тесни и дълги, поне 50-60см пера с добре изразени укрепващи ребра по двата канта (зада усетиш разликата можеш да си вземеш и едни от шир потребата, като ги изпробваш на вода и двата чешита, тогава ще ти просветне)

 

Маска - Подбира се по лицевочерепната ти структура. Търсиш модел, който при поставяне да ти прлияга плътно по извивките на лицето, без обаче да те притиска на конкретни неща. Натискът трябва да е равномерен и не много осезателен. Ако нямаш навици за употреба на подобна екипировка, то тогава си търси маска която освен, че трябва да отговаря на горните условия, трябва да има и отделна камера за носа (носът не трябва да е в общия обем). Преди гмуркане, задължително пусни да се процеди мъничко вода в маската, така хем тя няма да се замъглява, хем херметичността и се подобрява.

 

Шнорхел - Ако нямаш опит, не ти трябва. Действай без шнорхел. Ако обаче държиш да се научиш да го употребяваш, то тогава си търси такъв, но с клапан. Клапана ще ти спести изпиването на бая морска вода и последващо кашляне, докато свикнеш при изплуване да издухваш постъпилата вода.

 

Ами това е, успех и да знаеш, че кефа е неописуем. Пак повтарям - шнорхел не ти е необходим, освен ако няма да е занимаваш с харпунджилък.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Да, Галин ти е отговорил добре. А ако пушиш - спри ги поне за малко, все пак ще си на апнея, без бутилки. От неопрен и прочие нямаш нужда, но една тениска и едни къси гащи няма да ти навредят много.

Link to comment
Share on other sites

 

Егати глупостта. Като забранят левия завой на сточна гара към центъра (където е с отделен светофар за ляв завой и няма изчакване) ще се скупчат колите на левия завой по-долу до Военна болница в пресечката и вместо трафика да минава през големия булевард, ще минава през малките улици между къщите и покрай училището... Тия са скъсали със здравия разум. Ако искам да завия на ляво, за да се прибера, все някъде трябва да завия на ляво, за да се прибера. Ще изместят трафика от едното кръстовище на следващото.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...