Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Проблема е, че има прекалено много кретени завиващи от средна лента. И като застанат 3ма в средна лента и запушват минаващите направо. Нямам много напреки когато е 1 защото минава и освобождава платното, дори 2ма... като се съберат 5 такива и след това няма минаване през тази лента. Особено пък малоумните шофьори на автобус като тръгнат да го правят това и пред тях се окаже друг тарикат завиващ наляво.

 

И точно на руски / 6ти септ. е тъпа идея, защото там всичките са с 3 платна и завиващите наляво не пречат ама грам на никого (освен тарикатите завиващи от средна лента). На патологична бременност - може би, въпреки че тогава ще е весело на следващото кръстовище. На сточна гара подозирам че става дума само за това в посока бетонния мост.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не мога да разбера какъв е проблема да се сложи по една камера на въпросните кръстовища и всеки който се прави на тарикат, да си плати за кефа една 50тарка.

След като се струпват много МПС-та, просто във въпросните часове да има т.н. "зелена вълна".

 

П.С. Сега като видях по ТВ-то шефа на КАТ, ми.. той вярно на 28г.Нищо против, но няма ли там някаква ерархия през която се минава и да се иска стаж за да станеш шеф?

Link to comment
Share on other sites

За помпи от бакшиш към КЗП ли трябва да се обърна?

При положение, че имам касовата бележка от апарата.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

За помпи от бакшиш към КЗП ли трябва да се обърна?

При положение, че имам касовата бележка от апарата.

 

To ако пише 50км а е било 5 как ще докажеш откъде до къде те е возил?

Link to comment
Share on other sites

За помпи от бакшиш към КЗП ли трябва да се обърна?

При положение, че имам касовата бележка от апарата.

 

 

 

Да. Пускаш жалба и те проверяват. Не че ще си върнеш парите...

 

 

Link to comment
Share on other sites

За помпи от бакшиш към КЗП ли трябва да се обърна?

При положение, че имам касовата бележка от апарата.

 

Като за начало мисля, че трябва да се обърнеш към компанията в която работи. А и да кажеш на нас коя е.

Link to comment
Share on other sites

За помпи от бакшиш към КЗП ли трябва да се обърна?

При положение, че имам касовата бележка от апарата.

 

Първо отиди във фирмата, както ти казва Ангел. Това е първата стъпка. Те си имат начини да се оправят с такива (ако не са някакви боклуци естествено). Бележката ти има час и поръчката ти е записана. Ако си дал на диспечера крайна точка - те имат и отправната. Няма как да се мами. При положение, че не си свършат те работата - първо им спомени КЗП, а ако не се осъзнаят - пусни си жалбата. Или онлайн, или на ул. В.Търново 25.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да намеря темата за радарите по пътищата.Ще може ли някой да ми я даде моля :)

 

Иначе за таксито можеш да се обадиш на Надзор-а към Метрологията.

Link to comment
Share on other sites

9199 са от точка до точка 3 кинта :D

Те са от където ги хванеш - от повикване, от стоянка, да го спреш на улицата. Винаги е 3 лева, стига да не е до крайните квартали.

Link to comment
Share on other sites

Те са от където ги хванеш - от повикване, от стоянка, да го спреш на улицата. Винаги е 3 лева, стига да не е до крайните квартали.

 

Кто разбира се това за крайните квартали никога не го упоменават.

Преди даже имаше глупости от сорта на "От точка до точка 3лв в рамките на града,само дето Коматево не е в рамките на града".

Link to comment
Share on other sites

Фирмата е с телефон 9199. Лошото е, че го хванах от стоянка.

 

Ако знаеш часа и номера на колата пак може да опиташ. Той е докладвал преди това на коя стоянка е. Би трябвало като тръгне да каже и накъде отива... Общо взето все още сме боси с такситата. В София хората са с GPS системи и всяка стъпка се записва...

Link to comment
Share on other sites

Ако знаеш часа и номера на колата пак може да опиташ. Той е докладвал преди това на коя стоянка е. Би трябвало като тръгне да каже и накъде отива... Общо взето все още сме боси с такситата. В София хората са с GPS системи и всяка стъпка се записва...

Е аз затова си взех бележката, щото го усетих, че ме помпи, и затова реших да не се заям за 3-те лева, ами направо да се оплача. Понеже на обяд по същия маршрут, на място където слязах апарата показваше 2.30, като минах с тоя, апарата вече показваше 2.70. По бележка маршрута е 5.3 км, което от ресторант Краси в Тракия до тунела няма как да стане. Че аз вечерта като се прибирах на нощна тарифа ми излезе по-евтино по апарата.

Link to comment
Share on other sites

По бележка маршрута е 5.3 км, което от ресторант Краси в Тракия до тунела няма как да стане. Че аз вечерта като се прибирах на нощна тарифа ми излезе по-евтино по апарата.

 

Само от колелото на МЕТРО до кръстовището на сточна гара са 3 - 3,5км. Защо да няма как да стане? Ако те е прекарал през Източен и Мария Луиза, може и повече да са.

Link to comment
Share on other sites

Е аз затова си взех бележката, щото го усетих, че ме помпи, и затова реших да не се заям за 3-те лева, ами направо да се оплача. Понеже на обяд по същия маршрут, на място където слязах апарата показваше 2.30, като минах с тоя, апарата вече показваше 2.70. По бележка маршрута е 5.3 км, което от ресторант Краси в Тракия до тунела няма как да стане. Че аз вечерта като се прибирах на нощна тарифа ми излезе по-евтино по апарата.

 

Слакър, какво помпене има тука? Той ако ще те краде няма да се занимава със стотинки... Аз разбирам вместо 3 да ти вземе 5 примерно, но такива дребни разлики са възможни по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Te такива разлики са възможни да станат от висене по светофари също така...

 

Има смисъл ако вместо 2-3 ти е взел над 10 примерно.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Това са Скай такси. Пише го и в чичко Гошо (а.к.а. google) :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Дядо, на бележката престой и изминато разстояние са отделни редове. Чакането не го броя.

Ангеле - дори до сточна гара да е 3.5, от там до спирката след панаира не са 2км, защото по апарат съм минал 5.3 км. При разстояние 4.3 км. И все пак минахме покрай СПС и Мария Луиза до тунела. Аз вечерта на нощна тарифа по апарат беш по-малко, отколкото през деня на дневната. А престоя е 1 минута и малко.

Видене - какво помпене ли? - ми той ми прасна 25% повече път отгоре бе бате. Онова за стотинките го казах, че като минах през точка, която по-рано през деня бях ходил по апарат вече се разминаваше с 40 ст. За едно и също разстояние, с по-малък престой от по-ранния курс. Че ако ходех до Захарната, сигурно на дневна щеше да ми излезе 7-8 лева, дето на нощна е 6.

Много мразя да ме лъжат на дребно, все едно е някой супер мега голям тарикат, а е просто някъв сопол. Разбирам някой да ме излъже с много, ама като почнат някви да ме правят на идиот за жълти ст. побеснявам.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Дядо, на бележката престой и изминато разстояние са отделни редове. Чакането не го броя.

Ангеле - дори до сточна гара да е 3.5, от там до спирката след панаира не са 2км, защото по апарат съм минал 5.3 км. При разстояние 4.3 км. И все пак минахме покрай СПС и Мария Луиза до тунела. Аз вечерта на нощна тарифа по апарат беш по-малко, отколкото през деня на дневната. А престоя е 1 минута и малко.

Видене - какво помпене ли? - ми той ми прасна 25% повече път отгоре бе бате. Онова за стотинките го казах, че като минах през точка, която по-рано през деня бях ходил по апарат вече се разминаваше с 40 ст. За едно и също разстояние, с по-малък престой от по-ранния курс. Че ако ходех до Захарната, сигурно на дневна щеше да ми излезе 7-8 лева, дето на нощна е 6.

Много мразя да ме лъжат на дребно, все едно е някой супер мега голям тарикат, а е просто някъв сопол. Разбирам някой да ме излъже с много, ама като почнат някви да ме правят на идиот за жълти ст. побеснявам.

 

Ами казахме ти какво да направиш тогава.... Ако смяташ, че може да докажеш нещата - действай - първо фирмата, после КЗП.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...