Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Къде се продават вентилатори за CPU на лаптоп? Гледам из ценовите листи на компютърните фирми, ама нещо няма... Пък моят е за смянааа!

 

Само в оторизираните представители/сервизи за модела.Строго различни са и доста често се предлагат заедно с радиатора.

Иначе виж в ebay

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли дали като има примерно 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ъпдейта за дадена игра дали трябва да ги инсталирам всичките, или се предполага, че в по - новите са включени и промените от по - старите? (конкретно за Рortal говоря)

 

Различно. Като започнеш да ъпдейтваш, тя сама ще изпищи ако има проблем и не си с правилната версия. Можеш да се ориентираш и по размера на пачовете.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме как стоят нещата с техниките в US.Доколкото знам там нещата работят на други стойности на тока ,било то зарядни ,компютри.

Да речем че си взема лаптоп от там,и се върна в Бг ...тогава само зарядното ли трябва да сменя ,за да не изпуши машината ?

 

След 2 седмици заминавам към щатите да работя това лято ,та така :tongue .

 

btw, номерацията на дрехите и обувките също ли беше различна ?

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Интересува ме как стоят нещата с техниките в US.Доколкото знам там нещата работят на други стойности на тока ,било то зарядни ,компютри.

Да речем че си взема лаптоп от там,и се върна в Бг ...тогава само зарядното ли трябва да сменя ,за да не изпуши машината ?

 

След 2 седмици заминавам към щатите да работя това лято ,та така :tongue .

 

btw, номерацията на дрехите и обувките също ли беше различна ?

 

На адаптера/зарядното пише на какъв волтаж работи. Повечето работят и тук и ти трябва сама приставка за контакта. Вземи си и от тук приставка, за да си ползваш електроуредите там. Ако електроуредите ти не поддържат 110V ти трябва адаптер, за да ги ползваш там. В САЩ са на 110, тук сме на 220. Повечето са 110~220V.

 

Номерацията на дрехите и обувките също е различна.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме как стоят нещата с техниките в US.Доколкото знам там нещата работят на други стойности на тока ,било то зарядни ,компютри.

Да речем че си взема лаптоп от там,и се върна в Бг ...тогава само зарядното ли трябва да сменя ,за да не изпуши машината ?

 

След 2 седмици заминавам към щатите да работя това лято ,та така :tongue .

 

btw, номерацията на дрехите и обувките също ли беше различна ?

На захранването само щепсела трябва да му смениш.Принципно зарядните са универсални 100-240 волта.За номерата на дрехите мисля че са същите,но на обувките са по-различни.Потърси си в гугъл някъде трябва да има калкулатор или таблица с размери :)

Link to comment
Share on other sites

Ако го направя така, няма да мога да пиша в тоя форум. Изчезва ми интернета.

Ако задам да са статични, какви IP-та да дам на компютрите? И не само IP-тата, ами и цялата конфигурация как трябва да изглежда?

Както и по-напред ти бях казал - Взимаш си шибаният инсталационен диск, хакваш го в ПЦ-то и си преинсталираш рутера! Още на първото меню те пита дали ще ти е основен рутер или ще бъде зад рутер (казваш му, че ще е отзад). От там нататък машинката си знае работата, започва да работи като суич, на си имаш и Ви-Фи, и това без да се ровиш по настройки, да вкарваш ръчни и прочее...

Link to comment
Share on other sites

На захранването само щепсела трябва да му смениш.Принципно зарядните са универсални 100-240 волта.За номерата на дрехите мисля че са същите,но на обувките са по-различни.Потърси си в гугъл някъде трябва да има калкулатор или таблица с размери :)

 

Зарядните за лаптоп са универсални, но за много други устройства не са и им трябват адаптери. Размерите са различни за дрехите също. Зависи от марката и това за къде е правена. Не го подвеждай.

Link to comment
Share on other sites

Не намерих темата Откъде да Купим, та питам тука.

Откъде може да се купят такива адаптерчета, с които да пъхнем ААА батерйики в устройство, предназначено за работа с по-големите АА ?

В момента го направих с пружинка от химикал и увих батерийката в хартия няколко ката за да не играе (за мишка става въпрос), но си играх 10-15 мин докато направя цялата галимация и макар че следващия път просто ще преоблека следващата батерия със същото облекло, номера с пружинката е леко tricky докато се намести, та ако тия адаптерчета са леки, бих се радвал да намеря.

Идеята е че ААА са Доста по-лекички от АА (дори алкални да са и двете), а за мишка това е важно.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не намерих темата Откъде да Купим, та питам тука.

Откъде може да се купят такива адаптерчета, с които да пъхнем ААА батерйики в устройство, предназначено за работа с по-големите АА ?

В момента го направих с пружинка от химикал и увих батерийката в хартия няколко ката за да не играе (за мишка става въпрос), но си играх 10-15 мин докато направя цялата галимация и макар че следващия път просто ще преоблека следващата батерия със същото облекло, номера с пружинката е леко tricky докато се намести, та ако тия адаптерчета са леки, бих се радвал да намеря.

Идеята е че ААА са Доста по-лекички от АА (дори алкални да са и двете), а за мишка това е важно.

 

В МЕТРО има такива на щанда за батерии и прочее... beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Само в оторизираните представители/сервизи за модела.Строго различни са и доста често се предлагат заедно с радиатора.

Иначе виж в ebay

Дам, много педерастка работа. В сервиза нямали, ама правили поръчки от Холандия и излиза общо 75 лв. Това заедно с цялото охлаждане, дето на мен не ми трябва. Чудя се, просто дали да не потърся вентилатор със същия размер и същите ел. параметри.

Link to comment
Share on other sites

Дайте предложения от къде в Пловдив да си купя раница. Може и няколко магазина.

Link to comment
Share on other sites

Дам, много педерастка работа. В сервиза нямали, ама правили поръчки от Холандия и излиза общо 75 лв. Това заедно с цялото охлаждане, дето на мен не ми трябва. Чудя се, просто дали да не потърся вентилатор със същия размер и същите ел. параметри.

 

75 лв не са чак толкова много като отчетем че един хубав вентилатор е около 30лв + 10лв доставка ... а ако в тази сума е включен и монтаж направо го взимай без да мислиш (аз поне бих)

Link to comment
Share on other sites

Колеги, кажете къде мога да излекувам счупен дисплей на дигитален фотоапарат ? По възможност някой, от който сте доволни :) :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой да е продавал стоки по ebay?

Интересува ме как седят нещата със суми по-големи от... $1000?Изобщо какви са стъпките след като евентуално някой реши до купи това което продавам.Също така до сега когато съм купувал неща от ebay, парите ми се теглят автоматично от карата.А как седят нещата когато някой купи нещо и парите отидат в paypal?

Мерси

Link to comment
Share on other sites

Имаше един сайт в който хора, подаряваха животинки за които не могат да се грижат вече. Някой да му помни адреса?

Link to comment
Share on other sites

Някой да е продавал стоки по ebay?

Интересува ме как седят нещата със суми по-големи от... $1000?Изобщо какви са стъпките след като евентуално някой реши до купи това което продавам.Също така до сега когато съм купувал неща от ebay, парите ми се теглят автоматично от карата.А как седят нещата когато някой купи нещо и парите отидат в paypal?

Мерси

 

Какво точно те интересува? Продавал съм и неща, струващи над $1000 - принципно е същото, както когато продаваш и за $10 ; неприятният момент е, когато дойде времето да се издължиш към Ибей, понеже за 4-цифрените суми и таксата им е пропорционална...;)

Иначе когато ти преведат сумата, тя влиза в твоя пейпал ъкаунт и след това ти решаваш дали ще оставиш парите там за някакви бъдещи покупки от теб самия или ще си ги прехвърлиш в картата, за да си ги изтеглиш и да си ги харчиш тук.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...