Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Фелациото ще го прави 20 годишната по-малка сестра на Ева Херцигова, нали? :D

 

_____________________

 

Нз с кой си говорил , но вероятно се фантазира щото не си е направила 1/4 таргета от годината и ще цъфне пред шефа.

 

80бр на месец и машина от тях. Толкоз. Ненай-си-брой пъти съм го чувал и са ми го предлагали това. Дали е Дженара или СофСток няма значение, едни и същи са ;)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Фелациото ще го прави 20 годишната по-малка сестра на Ева Херцигова, нали? :D

 

_____________________

 

Нз с кой си говорил , но вероятно се фантазира щото не си е направила 1/4 таргета от годината и ще цъфне пред шефа.

 

80бр на месец и машина от тях. Толкоз. Ненай-си-брой пъти съм го чувал и са ми го предлагали това. Дали е Дженара или СофСток няма значение, едни и същи са ;)

Свирката няма знячение коя ще я върти, важното е да я прави с много чуство! Иначе ако са по 80 броя само, офертата хич не е лоша...

Link to comment
Share on other sites

Ами 80 броя кафета спокойно ги изпиват 2ма човека за 1 месец... 22 работни дни * 2 човека * 2 кафета на ден прави 88 кафета... като се замисля сигурно аз самия бих изпил това количество... дотук съм си направил 4 кафета (т.е. 2 ама в голяма чаша та пускам по 2 пъти)... а сигурно още 2 ще пусна след 2часа някъде.... и това само аз... а ще има и други хора в тоя офис...

Link to comment
Share on other sites

Ами 80 броя кафета спокойно ги изпиват 2ма човека за 1 месец... 22 работни дни * 2 човека * 2 кафета на ден прави 88 кафета... като се замисля сигурно аз самия бих изпил това количество... дотук съм си направил 4 кафета (т.е. 2 ама в голяма чаша та пускам по 2 пъти)... а сигурно още 2 ще пусна след 2часа някъде.... и това само аз... а ще има и други хора в тоя офис...

 

 

Абсолютен факт. Не съм сложил в магазина само, защото не съм уверен, че имам клиентела за над 0.60лв кафето. Пък и имайки предвид, че не мога да работя вече аз гледам да не си създавам краткосрочни усложнения.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Къде мога да изследвам точния химичен състав на течност? Мислих за ХЕИ,ама ми казаха,че там май няма да стане

Какво ще изследваш? Течни фармакологични субстанции съм давала в БАН в една лаборатория за спектрален анализ. Ако е нещо на биологична основа - частна микролаборатория.

Link to comment
Share on other sites

Какво ще изследваш? Течни фармакологични субстанции съм давала в БАН в една лаборатория за спектрален анализ. Ако е нещо на биологична основа - частна микролаборатория.

 

Медикамент,смес от различни антибиотици и други подобни,от онези които се приготвят в аптека.Да разбирам ли,че само в София има такава възможност? И колко ти струваше,ако не е нетактично да попитам?

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да изследвам точния химичен състав на течност? Мислих за ХЕИ,ама ми казаха,че там май няма да стане

Никъде няма да стане. (Ако не броим Хорейшо, ХАХА!).

Изпитване за отделни, предварително назовани съставки - да. Вероятно в няколко различни лаборатории, защото повечето са специализирани.

Колко ще струва? Обикновено съответната лаборатория има ценоразпис за всеки отделен анализ, и повечето големи лаборатории си имат сайтове.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Никъде няма да стане. (Ако не броим Хорейшо, ХАХА!).

Изпитване за отделни, предварително назовани съставки - да. Вероятно в няколко различни лаборатории, защото повечето са специализирани.

Колко ще струва? Обикновено съответната лаборатория има ценоразпис за всеки отделен анализ, и повечето големи лаборатории си имат сайтове.

 

Ееееееее, ти ме разби колега!!! 100% ли си сигурен? Да ти кажа не ми се вярва да е невъзможно.Ако не те затруднява би ли казал някои от тези лаборатории?

Edited by geraldo
Link to comment
Share on other sites

Медикамент,смес от различни антибиотици и други подобни

Да ти кажа не ми се вярва да е невъзможно.

 

Почти няма невъзможни неща, но в случая той е прав - няма как да кажеш "ето ви това лекарство - изследвайте го за всичко". Ако ги накараш например да проверят има ли (и в какво количество) калций и магнезий да речем - сигурно ще ти кажат, но да ги караш да установят химичния му състав в пропорции...това ми се струва доста невъзможно. То поради тази причина някои от илачите не могат да бъдат узаконени, понеже тоя, дето ги е измислил не казва какво има вътре, а само какво лекува, а при изследване могат да се видят само най-основни неща, но не и всеки един елемент и количеството му.

Link to comment
Share on other sites

Ееееееее, ти ме разби колега!!! 100% ли си сигурен? Да ти кажа не ми се вярва да е невъзможно.Ако не те затруднява би ли казал някои от тези лаборатории?

Ще го обясня така:

Отиваш в една фармакологична лаборатория и казваш: "ето ви проба от лекарството "Антиглавоболин" на производителя Х, можете ли да направите количествен анализ на основните съставки?". Те знаят, че според националната фармакопея Антиглавоболин трябва да съдържа като основни съставки веществата А, Б, В, и като помощни съставки Г, Д, Е, Ж, З, И, К. Вероятно ще имат подходящата апаратура за основните съставки, но едва ли и за всички помощни.

В този смисъл, за съдържанието на неизвестен течен обект в горната лаборатория могат да ти кажат дали и колко има от веществата А, Б, В, Е, И,К или с други думи, за които имат методи.

Не мога да назова конкретна лаборатория, но по принцип всяка сериозна фармацевтична компания трябва да има лаборатория за контрол на суровините и/или крайния продукт.

Link to comment
Share on other sites

Пак ще напиша, че съм давала за анализ течна субстанция в БАН, при това преди 3 месеца. Имам там една позната професор по химия, която ми е преподавала, та тя изследва един продукт - изпратен от немска лаборатория. Наистина, че имах и сертификат от въпросната лаборатория, който придружаваше медикамента, та помолих просто да го види дали наистина съдържа тези неща, защото ми трябваше за специални цели. Платих 5лв. но това не знам дали е реална такса. Моето, geraldo, е частен случай. Но ако ми трябва пак подобна услуга, пак бих постъпила така.

 

Само да кажа, че си получих стикчето от http://hsti.com/ !

За 3 дни дойде, днес си я внесох, дори ме регистрираха като вносител!

Отивам да си я пробвам и ... ле-ле ТВ-то ми говори! :woot

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Продават се по 1лв, даже и във форума.Ако не виж е Ера-та не може да нямат.

За жалост Ера не работи :( Ще видя другата седмица да взема от някъде :)

Link to comment
Share on other sites

За жалост Ера не работи :( Ще видя другата седмица да взема от някъде :)

 

USB->PS2 мога да ти подаря... PS2->USB аз не съм виждал (то че има - има ама общо взето е излишно)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Днес около обяд в Jysk Пловдив ми откраднаха кафяво пормоне с пари и лични документи. За парите не си правя илюзии, но ако някой го намери, моля заради документите и снимките, които имам вътре - нека ми се обади. Благодаря ви!

 

Емилия Месробович

0886 032 901

Link to comment
Share on other sites

Случайно някой да знае добър аудио електротехник?Тъй като предполагам е изгорял потенциометърът на електрическата китара или нещо такова и няма никакъв сигнал от нея...работа със запояване на жички е , ама аз като не разбирам...

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам следното: някои от клиповете в YouTube не могат да се гледат у нас, защото ъплоудерът не е разрешил това. Има ли някакъв начин това да бъде преодоляно и все пак да мога да гледам клипчето?

Link to comment
Share on other sites

Купих си USB wi-fi адаптер с насочена парабоилична антена, но впоследствие видях, че е имало и друг подобен модел (като че ли с по-добри характеристики) и сега ме гложди мисълта дали не е трябвало да взема оня другия....

Затова искам да попитам "знаещите" кой параметър е с приоритетно значение за наситеността на сигнала и далечината на приемане - миливатите или децибелите?

 

Ето въпросните стойности на двете системи (моята и онази другата):

 

 

- Chipset: Realtek 8187L

- Power: 2500mW

- 25dBi directional radar antenna (SMA interface)

 

---------------------------------------------------------------------

 

- Chipset: Ralink 3070

- Power: 3000mW

- 18dBi directional radar antenna (SMA interface)

 

 

Нямам представа дали миливатите не са просто само това, което черпи уреда от мрежата, а децибелите да показват единствено потенциала на антената, но не и реалното усилване...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Спешно ми трябва да купя нов акумулатор. Гледах, че в кауфланд има нови монбат и работят утре. Дали ще са заредени, че ми трябва за утре? И като цяло заредени ли са новите акумулатори по разните вериги? Някой има ли опит, че не съм купувал от такива :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Спешно ми трябва да купя нов акумулатор. Гледах, че в кауфланд има нови монбат и работят утре. Дали ще са заредени, че ми трябва за утре? И като цяло заредени ли са новите акумулатори по разните вериги? Някой има ли опит, че не съм купувал от такива :unsure:

Плащаш, качваш го на колата и палиш! Абсолютно готови са за употреба. Само гледай датата на производство да не е от преди повече от година-година и половина.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам следното: някои от клиповете в YouTube не могат да се гледат у нас, защото ъплоудерът не е разрешил това. Има ли някакъв начин това да бъде преодоляно и все пак да мога да гледам клипчето?

 

Само с прокси. Няма как иначе.

Link to comment
Share on other sites

Само с прокси. Няма как иначе.

 

w00x, благодаря за предложението, но нищо не се получава - винаги ми изписва грешка. Обаче не си прав напълно - има как и без прокси. Оказа се, че видео, което не можеш да гледаш в YouTube, можеш да си го свалиш на рс-то и да го гледаш с BS Player например. Само два от по-известните онлайн конвертери обаче могат да правят това; Този е най-добрият, понеже няма дневен лимит на конвертиране без регистрация. И другият е този, но пък позволява конверт само на две клипчета на ден. Между другото тези двата не са строго ориентирани само към YouTube, но също и към други (по-големи/по-известни) сайтове за клипове (без Vbox7 :)).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...