Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Два проблема, за които се надявам да помогнете със съвет(и) :) :

 

1.Ползвам флекстайп, пиша си някъде (примерно в скайп) на бг фонетика,сменям прозореца (отивам в мозилата, примерно), после се връщам в скайп и вече пиша на "Bulgarian BDS", като иконата на флекстайп не се е сменила на съответната жълта, ами все още си седи на червената фонетична... Идеи?

+ 1. Ама не го прави винаги този номер :) Свикнах, може би и ти трябва да свикнеш :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дори не зная какво е Malware и как трябва да проверя дали го имам или нямам :D

 

С някоя Anti-Malware програма. Според мен първия ти проблем идва от флекс тайп-а.

 

На Windows 7 в частност, клавиатурната подредба се пази според прозореца. Ако на браузъра си писал на EN, като цъкнеш браузъра, пуска EN. Ако на Скайп си писал на BG, като цъкнеш Скайп, пуска BG. Можеби е време да махнеш архаичния Windows XP (ако си с него) ако компютъра ти го позволява.

 

Втория ти проблем би трябвало да се оправи с последната версия на браузъра и изчистване на кеш-а от настройките. Виж за всеки случай дали с друг браузър го прави същото.

Link to comment
Share on other sites

2.Имам смахнат проблем с фейсбук.Не мога да поствам никъде.Нито на моята "стена",нито където и да било.Започвам да пиша,символите ми излизат не със стандартния черен шрифт,ами бледи, и колкото и да натискам ENTER,нищо не мога да пост-на.Също така не мога да си излезна от акаунта.Колкото и да натискам на бутона "My account",не ми излиза падащо меню на което да има "log out" (или sign out,квото там беше) ами направо ми отваря нова страница за модифициране на акаунта...Идеи ?

 

За жалост трябваше да ъпдейтна мозила-та...А така не ми се щеше да свиквам с промените,колкото и минимални да са те :)

Link to comment
Share on other sites

За жалост трябваше да ъпдейтна мозила-та...А така не ми се щеше да свиквам с промените,колкото и минимални да са те :)

 

Новите браузъри не носят само козметични промени и оправени бъгове. Голяма част от тях носят и подобрения на сигурността, което в днешно време е сериозен проблем докато човек е онлайн.

Link to comment
Share on other sites

И въпреки всичко според мен е задължително унищожаването по особено жесток начин на Флекстайп, жалко че няма как и болезнено. Кошмарен паразит е тая пущина!

Link to comment
Share on other sites

Може ли да вдигна в раздела "Купува" една тема, която съм пуснал преди 5 месеца за търсене на продукт? Или да пусна пак същата?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

И въпреки всичко според мен е задължително унищожаването по особено жесток начин на Флекстайп, жалко че няма как и болезнено. Кошмарен паразит е тая пущина!

 

Преди време се опитвах да обяснявам че флекстайп трябва да се забрани със закон и по-излишна проргама не може да съществува. И не просто излишна ами и вредна... и всеки път ме гледат като голям камък и си я инсталират че дори и питат "няма ли да ми сложиш флекстайп"... щото били чували че без него не знам си какво не работи.

 

Отскоро видя ли компютър с флекстайп спирам да се занимавам и ги пращам при "компетенцията" която го е инсталирала да се бори с него.

Link to comment
Share on other sites

На Windows 7 в частност, клавиатурната подредба се пази според прозореца.

Това го прави и Windows XP, затова няма никакъв смисъл да сменя ОС-а. Просто трябва да заличи от машината (чрез преинсталация, защото по друг начин вируса не се премахва), както и от главата си всякакви идеи за използването на този вирус, наречен флекстайп. След толкова години ДОКАЗАНА некадърност на въпросния вирусоподобен софтуер и абсолютно излишната му употреба, не мога да разбера как продължават да се намират хора, самобичуващи се с тази измислица.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам никави проблеми с флекстайпа,слагъл съм го на много pc. и никой не ми се е оплакъл.За мен е една прекрасна програма.

Link to comment
Share on other sites

Инженера нали уж го разкарваше успешно, говоря по спомени от преди доста години.

Ако може да ми се обясни, какво по дяволите прави тая програма (за флекстъпа говоря) дето ОС да не го прави, че да се налага да се слага.

На 98 или 95 имаше проблеми с кирилизацията по скоро с фонетика и БДС ама след XP, да се слага подобна простотия нямам думи.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

Как разбират от телевизиите кога и колко хора гледат дадено предаване или сериал ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, може ли да ми кажете къде точно има магазини за въздушни пушки ( оръжейни явно ) в Пловдив ?

 

Искам да си взема някаква за стрелба по мишени.

Link to comment
Share on other sites

Абе от близо 1ч търся в google и не мога да намеря отгово: от какво са направени панелните блокове ( не сградата ).Дефакто какво представлява самия панел като материал?

Link to comment
Share on other sites

Абе от близо 1ч търся в google и не мога да намеря отгово: от какво са направени панелните блокове ( не сградата ).Дефакто какво представлява самия панел като материал?

 

 

А - бетон

 

Б - цимент - керамзит - бетон

 

в - цимент - керамзит - стиропор - бетон

 

Май това са най-често срещаните.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея от къде купуват "начосите" в синема сити и кой е соса? Намерих един сос чили на Дерони, с парченца чушки, като на киното, но май не е същия - по-малко лют ми се струва. И ако някой знае от къде и кои точно тортила чипс купуват.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви попитам нещо. Понеже живея на първия етаж, много често у нас се появяват от големите черни хлебарки и каквито и отрови да сложа не помага. Също така от скоро се появи и мишка, която е или много хитра или много претенциозна към примамката в капана и не мога да я хвана. Въпроса ми е, ако си взема котка ще си реша ли проблема от към гадини? Защото съм чувал, че където живее котка, такива изроди не влизат.

Link to comment
Share on other sites

Някой добър татуист в Пловдив? Може и да е подомашно работещ,просто да е пичага и надежден :)

Насо Моторхеда. Аз съм много доволен от него. Жена ми също.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...