Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Много е възможно да има на бул. "Източен". Като слизаш надолу към "Билла 1" вдясно се пада магазинът, не му знам името. След автомивка "Румекс", срещу някакво голямо заведение за дюнери. Имат многооооо осветителни тела, включае диодни ленти, мигащи, светкащи и т.н. LED истории. Тъй че съм почти сигурна, че ще има.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Я кажете някакъв препарат за борба с мравки,че са ни нападнали кухнята на шестият етаж.

Sol , vrqla voda sas sol , v aptekite ima halex za hlebarki i mrafki stava .

 

Koq firma izliza nai-eftino za izprashtane na kolet ot UK do Balgariq ?

Link to comment
Share on other sites

Да, теоретично това се прави, но не е толкова просто. Мисля, че ще е необходимо и препрограмиране на чипа в самата батерия, който трябва да позволява рестартиране или нещо подобно. Ако само се сменят елементите, няма да има ефект, тъй като чипът показва износването на старите елементи. В крайна сметка си е до модел. При едни става - сменяш елементите и готово. При други - нова батерия.

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Я кажете някакъв препарат за борба с мравки,че са ни нападнали кухнята на шестият етаж.

 

Жули смело с РАЙД, нема се пуашиш laughing.gif

 

Има и по-тежки химии, но щом е кухня не бива...

Link to comment
Share on other sites

Да се сещате за нек'во магазинче, откъдето мога да купя ресни за вратата? От онея найлоновите, че да се предпазвам от мухите :)

 

Магазините за домашни потреби са добро място за тоя артикул. Не съм го виждал в големите магазини.

Link to comment
Share on other sites

Еми ако успее да се завре зад кухненският шкаф :lol:

Не, бе. Започни да им четеш форумните си изявления и гарантирано царицата мравка ще се самоубие ритуално. Кошерът няма да просъществува за дълго след нейната кончина и така проблема ти ще се реши....

Link to comment
Share on other sites

Да, теоретично това се прави, но не е толкова просто. Мисля, че ще е необходимо и препрограмиране на чипа в самата батерия, който трябва да позволява рестартиране или нещо подобно. Ако само се сменят елементите, няма да има ефект, тъй като чипът показва износването на старите елементи. В крайна сметка си е до модел. При едни става - сменяш елементите и готово. При други - нова батерия.

Прави се по описаният от теб начин. Задължително трябва да се препрограмира чипа. Струва ли си обаче заниманието. В ebay.co.uk можеш да намериш батерии на цени по - ниски отколкото излиза описаната по - горе процедура.

Link to comment
Share on other sites

Прави се по описаният от теб начин. Задължително трябва да се препрограмира чипа. Струва ли си обаче заниманието. В ebay.co.uk можеш да намериш батерии на цени по - ниски отколкото излиза описаната по - горе процедура.

 

Това беше резервният ми вариант, но съществува рискът (висок %) да попадна на на китайско менте. Така или иначе, моята батерия не подлежи на рециклиране.

Link to comment
Share on other sites

"40.в. (Доп. съгласувано с Решение № 639/13.04.2006 г. на КРС; изм. съгласувано с Решение № 319/02.03.2007 г. на КРС) Мобилтел има право да изпраща на абоната/потребителя по поща, по телефон, чрез кратки текстови съобщения (SMS, електронна поща или други форми на съобщения) или чрез други средства за адресирана реклама информация относно промоции, специални програми, тарифи, оферти и всякаква друга информация, отнасяща се до него като абонат/потребител, както и да се обръща към абоната/потребителя за информация относно потребителско мнение, маркетингови проучвания и др. Мобилтел може да предоставя мрежите си на трети лица за осъществяване на повиквания или предаване на факсимилни съобщения, предназначени за пряка реклама само в случаите, когато е налице писмено съгласие за това от страна на абоната."

 

Някой може ли да ми каже според тази точка от общите условия на Мтел, какво точно гласи "когато е налице писмено съгласие за това от страна на абоната. "

Трябва ли допълнително да съм подписал нещо за да ме спамят или с подписване на общите условия съм си сложил главата в торбата?

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми някакъв преводач от руски на български.

 

На първо време започни с гугълския.

 

 

Аз пък имам друг въпрос...

 

Когато регистрирах колата си, поради конструктивни ограничения за заден регистрационен номер ми дадоха не от продълговатата табела (стандартната), а онази, дето почти се доближава до квадрат. И тъй като след една "случка" на Калояново, предният ми номер (който си е със стандартна форма) вече е доста изкривен и ожулен, дали е възможно в КАТ да ми го заменят пак с такъв, почти квадратен какъвто е и отзад. Има ли някаква стандартна процедура срещу заплащане в подобни случаи, когато някоя от регистрационните табели се повреди (изгуби, открадне,...) да я сменят? Готов съм да търся връзки, да почерпя допълнително и т.н. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

На преводача по-малко ли ще пратиш?!

Хм, електронен преводач, безумие е - то така ако ставаше, филолозите щяха да умрат от глад.

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Когато регистрирах колата си, поради конструктивни ограничения за заден регистрационен номер ми дадоха не от продълговатата табела (стандартната), а онази, дето почти се доближава до квадрат. И тъй като след една "случка" на Калояново, предният ми номер (който си е със стандартна форма) вече е доста изкривен и ожулен, дали е възможно в КАТ да ми го заменят пак с такъв, почти квадратен какъвто е и отзад. Има ли някаква стандартна процедура срещу заплащане в подобни случаи, когато някоя от регистрационните табели се повреди (изгуби, открадне,...) да я сменят? Готов съм да търся връзки, да почерпя допълнително и т.н. :rolleyes:

 

Пламене, не съм сигурен напълно, но май не става тая работа. Например навремето като ми беше паднал нита на задния номер ме караха да пререгистрирам колата - не било възможно да се сложи нов. Малоумия колкото щеш. Слава богу и без това прехвърлях собственост, та се оправи всичко наведнъж...

Link to comment
Share on other sites

...навремето като ми беше паднал нита на задния номер ме караха да пререгистрирам колата - не било възможно да се сложи нов...

 

Вероятно защото с нита е паднал и номера, а моят си е в наличност и ще го върна...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Не само че не ми е падал номера, а бях обвинен, че с тия номера карам 10-на автомобила...

 

(и когато кажа, че ми е паднал нита на номера нямам предвид, че ми е паднал номера laughing.gif)

Link to comment
Share on other sites

Два проблема, за които се надявам да помогнете със съвет(и) :) :

 

1.Ползвам флекстайп,иша си някъде (примерно в скайп) на бг фонетика,сменям прозореца(отивам в мозилата,примерно), после се връщам в скайп и вече пиша на "Bulgarian BDS",като иконата на флекстайп не се е сменила на съответната жълта,ами все още си седи на червената фонетична....Идеи?

 

2.Имам смахнат проблем с фейсбук.Не мога да поствам никъде.Нито на моята "стена",нито където и да било.Започвам да пиша,символите ми излизат не със стандартния черен шрифт,ами бледи, и колкото и да натискам ENTER,нищо не мога да пост-на.Също така не мога да си излезна от акаунта.Колкото и да натискам на бутона "My account",не ми излиза падащо меню на което да има "log out" (или sign out,квото там беше) ами направо ми отваря нова страница за модифициране на акаунта...Идеи ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...