Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Може въпросът ми да ви се стори тъп, но има ли интернет доставчик, който да предлага връзка за 5 лв на месец.

 

1. Телефон на Глобул с тарифен план за повече от 10лв на месец.

2. Добавяш пакет за 2.50 на месец с неограничен интернет със скорост 15KB/sec.

3. Споделяш интернетът на компютъра и не прекаляваш, защото ще те отрежат.

 

Нужен е смартфон, който може да споделя мобилния интернет през USB/Wi-Fi (в зависимост от устройството приемник).

 

Мисля, че и N3 предлагаха безплатен кабелен интернет с много бавна скорост ако си абонат на телевизията им.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доставчик за 5 лева не знам, ама ако толкова си я закъсал може да помислиш вариант споделяне на нета с някой съсед или скромна инвестиция в безжичен адаптер с надеждата да ползваш някоя близка незащитена мрежа.

 

ЕЕЕЕЕ да бе, не се бях сетил да поразпитам бабите из махалата, дали някоя не е навита да направим партийка за рутер и да си делкаме връзката :laughing:

 

Visio имат такава оферта, но оловката, е че им предплащаш една година (60 лв.) и отделно инсталационна такса. А и интернетът им не е от най - читавите, така че не ти го препоръчвам.

 

1. Телефон на Глобул с тарифен план за повече от 10лв на месец.

2. Добавяш пакет за 2.50 на месец с неограничен интернет със скорост 15KB/sec.

3. Споделяш интернетът на компютъра и не прекаляваш, защото ще те отрежат.

 

Нужен е смартфон, който може да споделя мобилния интернет през USB/Wi-Fi (в зависимост от устройството приемник).

 

Мисля, че и N3 предлагаха безплатен кабелен интернет с много бавна скорост ако си абонат на телевизията им.

 

Благодаря ВИ за информацията. Идеята е не, че съм я закъсал, а че като си направя простата сметка, че давам 240лв на година за лукс който ползвам по 1 час дневно, а това е капитал който може да се вложи в книги например...

А що се отнася за оскъдността на връзката, абе като се замисля, колкото и да е бавна ще ми е достатъчна за прехвърляне на данни, а и двата епизода на "Забранена любов" все ще се свалят докато се навечерям.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как се изключва "режим спестяване на енергия" на нокия Е52?Вчера ми падна батерията и попринцип като се включи към зарядното и режима сам се изключва,но този път не иска...

Благодаря! :)

 

 

добре тъй като и аз съм със същия телефон, искам да питам, ако случааайно можеп да ми помогнеш. горе вдясно непрекъснато ми мига символа за съобщение, значи пробвах да изтрия всички съобщения, зашото си помислих че е препълнена пощата, но п=и тогава мигаше. нямам гласова поща. никой не успя да открие защо се получава така. и сега вече съм си свикнала де, но все пак ако открия решение, много ще се радвам.

може ли просто да е бъг в софтуера?

Link to comment
Share on other sites

От микросметката в епай.бг могат ли да се прехвърлят пари по дебитни карти ? Не видях такава опция, а само от дебитна карта към микросметката...

Link to comment
Share on other sites

добре тъй като и аз съм със същия телефон, искам да питам, ако случааайно можеп да ми помогнеш. горе вдясно непрекъснато ми мига символа за съобщение, значи пробвах да изтрия всички съобщения, зашото си помислих че е препълнена пощата, но п=и тогава мигаше. нямам гласова поща. никой не успя да открие защо се получава така. и сега вече съм си свикнала де, но все пак ако открия решение, много ще се радвам.

може ли просто да е бъг в софтуера?

 

С Hard reset пробва ли?

Link to comment
Share on other sites

добре тъй като и аз съм със същия телефон, искам да питам, ако случааайно можеп да ми помогнеш. горе вдясно непрекъснато ми мига символа за съобщение, значи пробвах да изтрия всички съобщения, зашото си помислих че е препълнена пощата, но п=и тогава мигаше. нямам гласова поща. никой не успя да открие защо се получава така. и сега вече съм си свикнала де, но все пак ако открия решение, много ще се радвам.

може ли просто да е бъг в софтуера?

 

А пробва ли да си отвориш книжката на телефона и да видиш какво по-точно означава тоя символ дето мига? Винаги помага.

Link to comment
Share on other sites

кажете ми кои билкови видове чай (освен машерка и жълт кантарион) са сладки на вкус, изключваме плодовите.Някой сеща ли се къде мога да видя приборчета за чай, от онези металните топчести от неръждаема стомана дето са с дупки със синджирче и се развиват и се слага чая и се топкат вутре в него, малък чайник, чаши.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Можеш да си купиш в "Карфур", на първия етаж, при приборите за хранене.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли в Пловдив място, където да правят/поправят/да си поръчаш стъкло за автомобил? Че миналата нощ е имало ромска спецакция в нашия квартал и нашата кола е сред потърпевшите.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли в Пловдив място, където да правят/поправят/да си поръчаш стъкло за автомобил? Че миналата нощ е имало ромска спецакция в нашия квартал и нашата кола е сред потърпевшите.

 

Значи с тези работи баща ми, имат стъкла от-до и също ги и поставят ЦЪК

Link to comment
Share on other sites

Абе реших да понауча основни неща за PostgreSQL та го инсталирах.Но се оказа, че wordpress няма официален съпорт за postgre-са.Има някакви модове, но така и не можах да го подкарам.

Препоръчйте някой блог който да работи с PostgreSQL.

Link to comment
Share on other sites

кажете ми кои билкови видове чай (освен машерка и жълт кантарион) са сладки на вкус, изключваме плодовите.Някой сеща ли се къде мога да видя приборчета за чай, от онези металните топчести от неръждаема стомана дето са с дупки със синджирче и се развиват и се слага чая и се топкат вутре в него, малък чайник, чаши.

Истинските шипки също са сладникави. Не знам по магазините какъв чай продават, но натуралните са такива.

 

Някой знае ли в Пловдив място, където да правят/поправят/да си поръчаш стъкло за автомобил? Че миналата нощ е имало ромска спецакция в нашия квартал и нашата кола е сред потърпевшите.

Също можеш да видиш и Кобрата. Аз останах доволен от тях.

Автостъкла Пловдив

Бул. Македония No 11

тел. +359 32 675644; +359 32 694537

Магазин оторизиран да се представя от името на КОБРА Автостъкла

Link to comment
Share on other sites

кажете ми кои билкови видове чай (освен машерка и жълт кантарион) са сладки на вкус, изключваме плодовите.Някой сеща ли се къде мога да видя приборчета за чай, от онези металните топчести от неръждаема стомана дето са с дупки със синджирче и се развиват и се слага чая и се топкат вутре в него, малък чайник, чаши.

Отиваш в Чаената къща и там имат много видове и предполагам ще ти предложът http://www.teahouseplovdiv.com/index-3.html .Вземал съм от тях и съм доволен скоро мисля пак да отскоча . Имат и каталог .

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в Чаената къща и там имат много видове и предполагам ще ти предложът http://www.teahouseplovdiv.com/index-3.html .Вземал съм от тях и съм доволен скоро мисля пак да отскоча . Имат и каталог .

 

Толкова грозен сайт отдавна не бях виждал, пък и пари са им взели да го направят.

Link to comment
Share on other sites

Къде във форума би било най-удачно да пусна тема от сорта на "Извършвам еди-каква-си услуга на еди-какви-си цени" ? Дали разделът за ПОКУПКО-ПРОДАЖБА би бил подходящ?

Link to comment
Share on other sites

Имам FullHD филм с английски звук. Имам и DVD (купено от метро едното другото не помня) с българско аудио. Как най-лесно да прехвърля аудиото от единия на другия филм за да може малкия хем да гледа филма с хубаво качество хем да слуша на български като говорят рибите, колите или каквито там чудесии се падат.

Link to comment
Share on other sites

Зависи... Ако е mkv, можеш да използваш mkvmerge GUI, смесва потоците без конвертиране. Само трябва да рипнеш аудиото с каквото и както ти е удобно.

Link to comment
Share on other sites

Къде във форума би било най-удачно да пусна тема от сорта на "Извършвам еди-каква-си услуга на еди-какви-си цени" ? Дали разделът за ПОКУПКО-ПРОДАЖБА би бил подходящ?

Не, не е подходящ. Предлагането на платени услуги е бизнес, за рекламата на който е редно да се плати. Това става с договаряне с администраторите/собствениците на форума.

 

BulForum.com> Търговия и Работа> Работа (търся/предлагам), няма ли да свърши работа?

Това е секция за обяви за предлагане/търсене на работа. Извършването на платени услуги няма нищо общо с това.

Link to comment
Share on other sites

Това е секция за обяви за предлагане/търсене на работа. Извършването на платени услуги няма нищо общо с това.

Видях и си взех забележка, затова си изтрих поста (edited by Fibaman: Today, 21:11), преди да напишеш твоя. :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Толкова грозен сайт отдавна не бях виждал, пък и пари са им взели да го направят.

Мисля, че сами са си го направили. Но аз имам резерви към там, защото чаят им си е скъп ~60 лв/кг. Като на друго място съм го виждал същия 36 лв/кг... Иначе някое от момичетата във форума беше споменало за магазин до сточна гара (може и да се бъркам). Ако някой знае за кой е ставало дума или за такъв с по-нормална надценка ще се радвам да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Зависи... Ако е mkv, можеш да използваш mkvmerge GUI, смесва потоците без конвертиране. Само трябва да рипнеш аудиото с каквото и както ти е удобно.

 

Мерси.

 

Сега следващия ми въпрос е как се рипва аудио от DVD? :)

 

Толкова грозен сайт отдавна не бях виждал, пък и пари са им взели да го направят.

 

Верно толкова некадърна работа рядко се намира вече. Ето това е идеален пример защо е прав Стив Джобс да отсвири флаш на iphone. Дизайна е страхотен по критериите на човек сядащ пред компютъра за 5ти път и радващ се на възможно най-много анимации и абсолютно досаден за някой търсещ определена информация и дразнещ се от фанфарите които го посрещат при зареждането на всяка страница от сайта и подскачането и щракането навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

В тази връзка как намирате сайта на Кулбокс, при всяко влизане, да те посреща с POPUP, макар и в самата страница? Мен лично Изключително ме дразни, ако ще и 2 пъти в месеца да вляза. За мен това е не по-малко лош похват.

И преди пак някой да ме заподозре че имам нещо против Кулбокс, нищо подобно, просто рядко се сещам за такъв сайт като техния, с подобен дразнещ попъп.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Инстинктивно го затварям. Сайта не е толкова зле като изключим рекламата но това някак го прескачам. Не е на всяка страница, не е повече шаренията от полезната информация.

 

ПС: Ако искате можем да направим подфорум за дизайн и там да обсъждаме подобни... само идея не че има толкова много дизайнери тук.

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ме светнете относно някой зъболекърси въпроси.

Интересува ме за здравно осигурените има ли някакви привилегии, имам предвид, преди време бях дочул, че здравната каса ли, здравната книжка ли, покривали една или две пломби на година.

Можете ли да ми препоръчате добър зъболекар, защото мястото е малко деликатно и трябва да пипне човек с любов към професията си.

Даже ако има някой потребител на форума и е зъболекар, нека не се срами да каже, то било и на лично съобщение.

Благодаря за вниманието.

 

Vetim..Мисля, че сами са си го направили. Но аз имам резерви към там, защото чаят им си е скъп ~60 лв/кг. Като на друго място съм го виждал същия 36 лв/кг... Иначе някое от момичетата във форума беше споменало за магазин до сточна гара (може и да се бъркам). Ако някой знае за кой е ставало дума или за такъв с по-нормална надценка ще се радвам да сподели.

 

Въпросната чаена къща ми дадоха едни рекламни листовки с основните видове чай, които са около 10 вида, което ме навява на мисълта, че останалите 90 вида, са техни различни вкусове или плодови щуротии които са просто ненужни. Да ти кажа относно чая в "Чаената къща" си прав, много е скъпо, дори дрънкулките са им двойно по-скъпи от на другите места където съм ги гледал в нета, но неможе да се отрече, че продавачката им е една разбираща от работата си симпатична възрастна дама с очарователна усмивка и нежен глас. А що се отнася до магазина на сточна гара мисля, че не е специализиран магазин със много видове билки, а обикновени наши си билки според информацията която имам и не е само Чаената къща, а имало още няколко места където се продават и чакам инфо, но нека въпросът за магазините за чай остане отворен.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...