Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ангеле, придържай се към дизайна. Нещата, (от) които не разбираш по-добре не ги дискутирай ;) Все още масово се ползват машини, на които е по-добре да си седи XP. Ще ти дам лекичък hint - памет.

 

Пробвах при мен слагането на отметката "use drop shadows for icon labels" - премахна цвета и сега се вижда само текст, на фона на тапета.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ангеле, придържай се към дизайна. Нещата, (от) които не разбираш по-добре не ги дискутирай ;) Все още масово се ползват машини, на които е по-добре да си седи XP. Ще ти дам лекичък hint - памет.

 

Пробвах при мен слагането на отметката "use drop shadows for icon labels" - премахна цвета и сега се вижда само текст, на фона на тапета.

 

 

В момента се занимавам с вируси. И мога да ти кажа, че пущините направо ВЛИТАТ в тва XP, защото никой не го ъпдейтва вече и всичките дупки си му седят.

 

Паметта е колкото 1 бутилка марков алкохол или колкото 3 бутилки БГ. Или колкото 10 кутии цигари. Това никакво оправдание не може да е.

Link to comment
Share on other sites

поправете ме ако греша, но темата май се превърна от "нестандартни въпроси" в "нестандартни спорове" :)

 

тааа,както питах по-нагоре преди да се разразят словесни нападки : Някой да има стари неннужни видеокасети? :)

Link to comment
Share on other sites

поправете ме ако греша, но темата май се превърна от "нестандартни въпроси" в "нестандартни спорове" :)

 

тааа,както питах по-нагоре преди да се разразят словесни нападки : Някой да има стари неннужни видеокасети? :)

 

Аз имам около 150 видеокасети.

Link to comment
Share on other sites

Факта, че вече няма поддръжка за тая система, а излизат само Malicious Software Removal Tools, и то не за дълго, сам по себе си трябва да подсказва на разумните хора, че е време да напускат ковчега. Нищо де, като започнат да се пълнят с вируси и malware, ще започнат да се местят.

Факт е, че и идея си нямаш от темата. Security updates излизат и ще продължават да излизат до 8-ми Април 2014г.

Link to comment
Share on other sites

Факт е, че и идея си нямаш от темата. Security updates излизат и ще продължават да излизат до 8-ми Април 2014г.

 

Ок. Моя грешка. Подвел съм се от Extended Support политиката на Microsoft.

 

И все пак, за мен лично, реално оправдание някой да седи на XP на нова машина, няма. Освен ако не иска да му е легално копието, което в България е много, много рядко срещано.

 

Сега пуснах една виртуална машина за едни тестове и проверих настройката за иконите.

 

десен бутон на десктопа - Properties - Desktop - Customize - Web таб-а - Lock Desktop Icons не трябва да има отметка.

Също така

десен бутон на десктопа - Properties - Appearance - Effects - Use the following method to smooth edges - Clear Type.

 

При мен се получава.

Link to comment
Share on other sites

което в България е много, много рядко срещано.

 

Само ние с колегата сме балъците в нашия магазин с тоя орижинал, а? Ебати.

 

________________

 

Кое е остроумно? Горното беше, че още ме е яд за парите за тоя тъп Win. Тук сме сумати обекти и да ти кажа само ние и още едни сме с ориг. копия. Другите или си карат с нелицензирани - на късмет да не ги проверят - или цъкат Линукс.

Ако зависеше от мен нямаше да сложа Win, ами щях да се мъча с Linux ама не постигнахме вътрешно-дружествено съгласие. Та за това ми е впечатлението, че бая тъпо постъпихме като си взехме лицензиран ама все тая.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Само ние с колегата сме балъците в нашия магазин с тоя орижинал, а? Ебати.

 

Остроумно. Само дето на теб с колегата могат да ви тропнат на стъклото и да ви искат касовата бележка, докато на чичо Киро и леля Мария в Тракия, няма да им стъпне проверка докато свят светува.

 

То и ние в офиса имаме около 20 лицензирани копия на Win7, но това не означава, че у нас съм дал 300лв за Уиндоус.

 

Лицензирани копия в България се ползват 99% от бизнес потребители и само 1% от домашни. Някакви ентусиасти.

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам нещо, ама няма да ми се смеете. Някой имал ли е допир до тези електронни джиджавки, тип IPAD, на които могат да се четат книги. И могат ли да се качват книги свалени от тракерите на тях, или трябва нещо да се хакнат. Имам си доста свалени книги, ама на компа взеха да ме болят очите вече, въпреки, че монитора ми е много хубав, ама пак не става. И съответно да ми препоръчате някоя марка, не много скъпа ако може. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам нещо, ама няма да ми се смеете. Някой имал ли е допир до тези електронни джиджавки, тип IPAD, на които могат да се четат книги. И могат ли да се качват книги свалени от тракерите на тях, или трябва нещо да се хакнат. Имам си доста свалени книги, ама на компа взеха да ме болят очите вече, въпреки, че монитора ми е много хубав, ама пак не става. И съответно да ми препоръчате някоя марка, не много скъпа ако може. Благодаря предварително.

Kindle

Link to comment
Share on other sites

...Някой имал ли е допир до тези електронни джиджавки, тип IPAD, на които могат да се четат книги. И могат ли да се качват книги свалени от тракерите на тях...

Интернет магазина за електронни книги.

 

Нямам такова но ми се иска . Има описание какви формати поддържа всяко устройство.

Имаха 2 модела в Технополис в Тракия навремето така че можеш да се минеш и да ги пипнеш на живо ако още са там.

 

Ето и още едно място за информация в БГ пространството:

Link to comment
Share on other sites

Уффф от колко време точа зъби и аз за една е-книга.Ама пусто все не мога да отделя 350лв.Скъпи са още ма***ка му.

Киндъл поръчан от Англия ти излиза точно 253 лева. Това е за модел без 3G. Не е кой знае какво липсата му.

Link to comment
Share on other sites

Имайте предвид че поддръжката на кирилица дори и в най новия Киндъл е доста условна. Налага се конвертиране на книгите в *PDF или *mobi формат. Не е голям проблем, но би отказало някои потребители...

Това от опит ли го знаеш или просто прочете някъде?....

От информацията в сайтовете които посочих. Ако са оправили поддръжката на кирилицата ще е идеално..

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Имайте предвид че поддръжката на кирилица дори и в най новия Киндъл е доста условна. Налага се конвертиране на книгите в *PDF или *mobi формат. Не е голям проблем, но би отказало някои потребители...

Това от опит ли го знаеш или просто прочете някъде?

Имам приятели които си го взеха и нямат никакви проблеми. С предишните версии имаше такива. Следващият месец мисля да си поръчам един.

Link to comment
Share on other sites

Някой, ако си е правил акаунт в Pay Pal, може ли да ми помогне с малко инфо :)

Проблемът е следния: преди 4 дни си направих регистрация, потвърдих си пощата и остана само да си потвърдя картата. Все още не са ми изтеглили сумата, с чието основание за превод да си потвърдя номера на картата. Аз ли не съм направила нещо или ... :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой ходил ли е скоро към Пампорово? Интересува ме от къде е по - хубав и подържан пътя, през Лъки или Чепеларе?

 

 

през Чепеларе естествено

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...