Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Откъде мога да си купя зарядно (оригинално) за лаптоп ASUS X51R? И кога ще оправите ИП борд про, че половината от нещата не бачкат :D?

Link to comment
Share on other sites

Няма да го оправяме, ако излезе версия 3.1 ще се сложи - засега няма. Ако ти прави голям проблем ползвай новия Блу скин 3.1 - той е най-близък до него.

Link to comment
Share on other sites

Еми така де, аз мисля да почерпя за услугата, самото дойствие на размяната. И какво, не може някой да ми направи услуга, ей така за спорта ли? Просто много ваучери ми се събраха, а така могат да ви стоят като един вид, спестени пари за Новогодишното пазаруване. К'вото е. Можеше да кажете : "Не, няма да ти направим тази услуга", а не да си говорим празни приказки.

 

Тоя пък и той, с тия телепортации... :confused :blink: :pirate

Не разбрах това, че работя в Карфур, какво общо имаше с моите ваучери и услугата, за която моля, ама... Каква отстъпка да правя? Да ида да кажа на колежката : "Тука момчето ти дава 30 лв. ваучери, ама ти си ги хвани като 35 лв."... Ако вие бяхте на мое място, за колко пари щяхте да ги дадете пустите ваучери - за 5 лв. ли?

 

Аз щях да ги пусна 2 към 1 поне или 30лв за 15лв

Link to comment
Share on other sites

Аз щях да ги пусна 2 към 1 поне или 30лв за 15лв

 

Защо? Тя при това положение може да си ги ползва за нещо. Момичето просто искаше някой, който редовно пазарува в тия магазини, да и направи услуга и да и обърне ваучърите в пари.

 

Големи тарикати са всички...

Link to comment
Share on other sites

Ако ти прави голям проблем ползвай новия Блу скин 3.1 - той е най-близък до него.

Работата не е толкова в скиновете, колкото до това как показва темите. Не ми харесва пиннатите и нормалните да ми седят на едно. Явно ще чакам 3.1

Link to comment
Share on other sites

Някои по-запознат с копирните машини ? По-точно става въпрос за консумативите им. Какви неща по тях се подменят - тонер, барабани или там каквото имат. Дочух, че е добре да викнеш специалист да ти ги смени тези работи, но искам да знам какво точно трябва и да си изчисля предварително някаква цена.

Link to comment
Share on other sites

Защо? Тя при това положение може да си ги ползва за нещо. Момичето просто искаше някой, който редовно пазарува в тия магазини, да и направи услуга и да и обърне ваучърите в пари.

 

Големи тарикати са всички...

 

 

На нея най-вероятно и ги дават като някви бонуси.

Мисля, че е нормално тоя дето и прави услуга и ги зима да спечели някой лев.

Няма безплатен обяд, другаря Костов го каза преди време, а и други преди него.

Link to comment
Share on other sites

Както казваш - няма безплатно... Тези ваучери в над 90% от случаите ги одържат от самата заплата на хората и единствената полза е, че работодателя пести от данъци.

Ако не бях зле с парите бих помогнал.

Link to comment
Share on other sites

Няма да продължавам спора, за да не се разводнява прекалено темата...

Ето още един нестандартен въпрос:

"Вдига ли шум дърво, което пада в гората, ако няма кой да го чуе ?" Т.Пратчет

Link to comment
Share on other sites

Някои по-запознат с копирните машини ? По-точно става въпрос за консумативите им. Какви неща по тях се подменят - тонер, барабани или там каквото имат. Дочух, че е добре да викнеш специалист да ти ги смени тези работи, но искам да знам какво точно трябва и да си изчисля предварително някаква цена.

Аз имам наблюдения върху няколко копирни машини xerox ,при които няма проблем сам да си сменяш тонера , не е нещо сложно но не си спомням на каква цена го купувах. Веднъж се наложи да се сменя Waste (остатъчния) тонер и ми взеха 250лв за неговата смяна с нов. Добре че следващата му смяна ще е след 25000 копия.

Edited by chorbaka
Link to comment
Share on other sites

Няма да продължавам спора, за да не се разводнява прекалено темата...

Ето още един нестандартен въпрос:

"Вдига ли шум дърво, което пада в гората, ако няма кой да го чуе ?" Т.Пратчет

 

Да.

 

Т. Пратчет да не се мисли за много умен... Той и философските му въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Някои по-запознат с копирните машини ? По-точно става въпрос за консумативите им. Какви неща по тях се подменят - тонер, барабани или там каквото имат. Дочух, че е добре да викнеш специалист да ти ги смени тези работи, но искам да знам какво точно трябва и да си изчисля предварително някаква цена.

 

Заинтересувай се за конкретната копирна машина колко копия средно издържа барабана и каква му е цената като дойде време да се сменя. За тонера ти е ясно, че най-често и сам може да се оправиш, но отново цената му и броя отпечатани копия с една касета са много важни за да определиш себестойността на едно отпечатано копие.

 

Абе я стига с тая реклама бе! devil.gif

 

Ти бъди доволен, че не съм си сложил темите в подписа...;)....и освен това предпочитам вместо да се обяснявам какво ще подарявам на Галя и малкия Стенли, направо да дам линк към съответната тема, откъдето ще подарявам. Освен това сега знаеш съм на зор и до понеделник трябва да съм взел някакъв лаптоп, защото си загубвам клиентите баш по празниците...:throw:

 

Хора къде и може ли да се купи от онези бинокли на които се вижда какво е разстоянието до наблюдаваният обект...или това само по филмите го има?? =]

 

 

Не е само по филмите - някъде бях виждал...като се сетя къде ще ти дам линк, но цената хич не беше малка...

Link to comment
Share on other sites

Хора къде и може ли да се купи от онези бинокли на които се вижда какво е разстоянието до наблюдаваният обект...или това само по филмите го има?? =]

Link to comment
Share on other sites

 

Мерси, Ангеле, един човек, който да ме е разбрал. И какво като са бонуси, това не значи ли, че съм си ги заработила? Оня пък не можел да помогне, защото е зле с парите. Ми к'во се обаждаш тогава. Има достатъчно хора, които биха ги изхарчили, независимо във ваучери или в брой за пазаруване в хипермаркетите. Исках услуга, явно, че няма да е от някого тук, ама к'во от това. Струваше си да опитам. Да ги дам за 15 лв. Тия хора чуват ли се? Ти ако си работил за 200 лв. и аз ти дам 100 и ти кажа "Мерси", дали ще се чувстваш добре? Виж, кафенце казах, че може да почерпя, ама 15 лв... Направо се чудя откъде ви идват тия гениални идеи?

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Оня пък не можел да помогне, защото е зле с парите. Ми к'во се обаждаш тогава.

"Оня" дето е зле с парите се обади за да те защити и мисля, че не е нужно това пренебрежение в поста ти!!!

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Ами благодаря. Аз попитах нещо, помолих за услуга, но не, никой не се отзова, само трябваше да спамим и да разтягаме локуми. Мисля, че намерих човек, който ще ми ги размени, о, чудо, без да ми иска 100 % комисионна. Какви хора сме, не знам. Къде отидоха човешките същества, които правят добрини ей така, заради доброто дело, и заради това, че ще им се каже едно "Благодаря" по форума, че ще изпият една чаша кафе с човек, който им е благодарен. Никой, освен Ангел не ме защити както трябва, ще ме прощаваш, charmock. Можеше да си кажем "Не, няма да помогна" и да спрем, ама не, трябва да си говорим празни приказки. Еми сори, на никого не съм длъжна, че да си държа езика зад зъбите. Има далеч по-приятни места, където може да бъде :) Нищо против Vetim, знам, че е точен, ама се ядосах, че говорите малко наизуст. Няма човек, който да ги даде тия ваучери с 50 % подарък, или поне не познавам такъв.

Link to comment
Share on other sites

Работата не е толкова в скиновете, колкото до това как показва темите. Не ми харесва пиннатите и нормалните да ми седят на едно. Явно ще чакам 3.1

 

Баш до скин е работата, вЕрвай ми - ако изтърпиш "синината", ползвай новия Блу временно. Аз също съм на мнение, че по-добър от Про няма - перфектно деление между теми, постове и прочее - просто няма равен. Но с новата версия киха.

 

Някои по-запознат с копирните машини ? По-точно става въпрос за консумативите им. Какви неща по тях се подменят - тонер, барабани или там каквото имат. Дочух, че е добре да викнеш специалист да ти ги смени тези работи, но искам да знам какво точно трябва и да си изчисля предварително някаква цена.

 

По принцип разбира се рано или късно тонер трябва. Кажи каква е машината да ти кажем главата пълни ли се, сменя ли се. Барабани се сменят рядко, предимно поради грешна употреба. Тефлоновият барабан примерно е възможно да струва повече и от машината. Затова кажи за каква иде реч.

 

Няма да продължавам спора, за да не се разводнява прекалено темата...

Ето още един нестандартен въпрос:

"Вдига ли шум дърво, което пада в гората, ако няма кой да го чуе ?" Т.Пратчет

 

 

Момък, наясно ли си на колко трудещи се в момента им плащат "в натура"? И защо си въобразяваш че при тотал 30 лева някой някъде нещо иска да печели??? И колко по-точно в поценти примерно? Що за глупост е е да се коментира подобен казус изобщо?

 

Ти бъди доволен, че не съм си сложил темите в подписа...;)....и освен това предпочитам вместо да се обяснявам какво ще подарявам на Галя и малкия Стенли, направо да дам линк към съответната тема, откъдето ще подарявам. Освен това сега знаеш съм на зор и до понеделник трябва да съм взел някакъв лаптоп, защото си загубвам клиентите баш по празниците...:throw:

 

 

Ако си се засилил спешно свирни и насам - имам как евентуално да ти помогна. Дори и с тия дето са срещу вас laughing.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

На някой трябват ли му подаръчни ваучери на стойност 30 лв.(3 по 10 лв.), че на мен ми трябват като пари в брой? Ако сте си харесали нещо или неща, които ще ги купувате от един магазин, можете да ги ползвате. Приемат ги в Лидл, Карфур, Кауфланд, Триумф, за другаде не знам. Подаръчни значи, че не сте задължени да пазарувате само храна, може и антифриз, цигари и т.н. :)

 

Ако ги приемат и в пикадили (че ми е най-удобен той) друг път може да ми се обаждаш. А и ваучер за храна мога да ти взема спокойно до към 50лв примерно

Link to comment
Share on other sites

Ако ги приемат и в пикадили (че ми е най-удобен той) друг път може да ми се обаждаш. А и ваучер за храна мога да ти взема спокойно до към 50лв примерно

 

Благодаря, Ники. Ами по-големите вериги ги вземат, те са известен модел ваучери, така че предполагам...

 

Ваучерите за храна не са ми толкова чак толкова много пари, лесно се харчат, ама тези подаръчните няма какво да ги правя.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Някои по-запознат с копирните машини ? По-точно става въпрос за консумативите им. Какви неща по тях се подменят - тонер, барабани или там каквото имат. Дочух, че е добре да викнеш специалист да ти ги смени тези работи, но искам да знам какво точно трябва и да си изчисля предварително някаква цена.

 

Зависи за каква копирна машина говориш.Тонера ти се сменя след като свърши и различните модели имат различен капацитет / копия / съответно и цена.По принцип най-голямата фирма в Пловдив за консумативи е Ти Ен Си ( T & C Ltd. ).Ние в момента ползваме някаква софийска ( натресоха ни я малко уж, че цените им са по ниски ) - PrinterJet.

Иначе след определен брой копия започват да се скапват разни механизми по копира ( ролки, барабани, "печката" и т.н. ).Вече за тези неща ползваме Кантек и Стемо. Вторите са оторизиран сервиз на HP. Принципно може да звъннеш и на двете и да питаш за модела ти колко ще ти струват джаджите.

 

Ами благодаря. Аз попитах нещо, помолих за услуга, но не, никой не се отзова, само трябваше да спамим и да разтягаме локуми. Мисля, че намерих човек, който ще ми ги размени, о, чудо, без да ми иска 100 % комисионна. Какви хора сме, не знам. Къде отидоха човешките същества, които правят добрини ей така, заради доброто дело, и заради това, че ще им се каже едно "Благодаря" по форума, че ще изпият една чаша кафе с човек, който им е благодарен. Никой, освен Ангел не ме защити както трябва, ще ме прощаваш, charmock. Можеше да си кажем "Не, няма да помогна" и да спрем, ама не, трябва да си говорим празни приказки. Еми сори, на никого не съм длъжна, че да си държа езика зад зъбите. Има далеч по-приятни места, където може да бъде :) Нищо против Vetim, знам, че е точен, ама се ядосах, че говорите малко наизуст. Няма човек, който да ги даде тия ваучери с 50 % подарък, или поне не познавам такъв.

 

Галче нещо много лесно палиш.Дали работата ти е кофти или не обичаш езика ти да седи зад зъбите :) , но никой тук не е имал намерение да те обиди.Просто във форума влизат всякакви хора и е нормално когато не познаваш някой да подходиш по-предпазливо.

Времената когато нещата бяха за едно "Мерси" отдавна отминаха ( може би едно от малкото хубави неща на тошовото време ).Както е модерно да се казва: "Сега и мама на тати не дава за без пари" ;)

На мен когато са ми трябвали спешно пари, съм взимал заем и след седмица съм връщал 150% отгоре.

Друг е въпроса, че форума не е много подходящ за такъв тип... сделки, а и ти едва ли нямаш хептен приятели които да ти свършат тази услуга.

Link to comment
Share on other sites

Ами радвам се, че познавам все още хора, които биха ми дали заем и без лихва... И биха ми подарили нещо, без да давам нещо в замяна, ако нямам какво или как. И че биха ми разменили ваучерите без да ми говорят глупости. Форумът си е точно нещо, чрез което може да се свърши услуга, друг е въпросът, че никой не искаше. За мен тошовото време не е отминало, ако това е критерий за доброта у хората. И не, няма да си пазя езика зад зъбите, за нещо, за което знам какво предлагам, какво искам и какво говоря. Не казвам, че съм права, ама тук начинът на оцеляване е "Атаката е най-добрата защита". Иначе нито ще се сърдя на тези хора, нито съм се трогнала, просто не беше това начинът.

Link to comment
Share on other sites

Ето още един нестандартен въпрос:

"Вдига ли шум дърво, което пада в гората, ако няма кой да го чуе ?" Т.Пратчет

Ти като правист (нали беше такъв?) най-добре би трябвало да знаеш! Според римското право - Не иформираноста, не оневинява! Тръгвайки от това съждение, преминаваме през една не много дълга логическа верига (съдържаща известен брой провирания на камили през иглени уши и стрелба по комари в тъмна стая)и стигаме до заключението, че да..., вдига шум.

 

П.с. И не е от Пратчет, а от някой от по-известните китайски философи (точно сега не мога да се сетя кой беше той)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...