Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как стават резервациите на ефтини билети и т.н.? Нещо не мога да се ориентирам. Тря'а да летя на 10ти в Брюксел и да се върна на 12ти МАРТ. Може ли някой да ме ориентира, помогне и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Тук можеш да поразгледаш http://wizzair.com/?language=BG . Отляво попълваш основните данни и ще ти излезе общата цена. Аз видях някъде около 98лв излиза. Но има и разни скрити такси. Предимно летищните. На втора стъпка, долу вдясно има разни условия.

Някой ако е пътувал да каже по-подробно. Също и, че е добре да направи онлайн чекин, за още по-евтино

Link to comment
Share on other sites

Posted 21 November 2010 - 22:58

Къде/Кой в Пловдив може да ми хакне xbox-a ( 360 fw: 74850c ) ?

 

Ако ти се идва до Асеновград , аз ще ти свърша работа ... 0899140759 Йордан

Edited by dankissa
Link to comment
Share on other sites

Преди време съм виждал в Метро едни доста големи пластмасови куфари. Светло синьо - зелени на цвят. Около 140-200 лева бяха като цена. Бях и в двата магазина на Метро, но ги нямат вече. Продаваха ги с години. Някой да знае къде мога да ги намеря? Марката също би ми била от полза.

Up.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали ще има разлика в картината, ако вместо стандартния кабел на монитора, ползвам HDMI? И изобщо има ли някаква разлика?

Зависи кой стандартен кабел (VGA или DVI) единия е аналогов и а другия цифров. И въпреки че като гледаш, няма особена разлика, аз винаги предпочитам цифровото. По HDMI върви висококачесвтено видео и звук и монитора ако ти е цифров няма нужда да преобразуваш сигнала в аналогов -> VGA -> и пак в цифров... DVI или HDMI ще е по-добре.

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Зависи кой стандартен кабел (VGA или DVI) единия е аналогов и а другия цифров. И въпреки че като гледаш, няма особена разлика, аз винаги предпочитам цифровото. По HDMI върви висококачесвтено видео и звук и монитора ако ти е цифров няма нужда да преобразуваш сигнала в аналогов -> VGA -> и пак в цифров... DVI или HDMI ще е по-добре.

 

VGA е стандартния. :( Значи утре отивам да купувам HDMI :) Мерси за помоща.

Edited by BlackGuardian
Link to comment
Share on other sites

И въпреки че като гледаш, няма особена разлика, аз винаги предпочитам цифровото.

 

Има и то голяма. LCD монитор закачен с аналогов (VGA) a не с DVI го усещам за около 15 секунди. Размазва и то винаги. Някой път повече друг път по-малко но винаги има едни сенки които мен лично ме дразнят до побъркване

Link to comment
Share on other sites

Има и то голяма. LCD монитор закачен с аналогов (VGA) a не с DVI го усещам за около 15 секунди. Размазва и то винаги. Някой път повече друг път по-малко но винаги има едни сенки които мен лично ме дразнят до побъркване

Голяма разлика е ако, да речем образа е видимо разкривен или цветовете не съвпадат. Това е малка, но изключително дразнеща разлика, която аз също предпочитам да избегна със цифров кабел.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да ви питам нещо за лазерни и мастилено струйни принтери.

Бях вече повдигнал тази тема, но сега вече съм наясно, че мастилените протичали и се запушвали ако не се ползват и че лазерните са по добрите.

Но има един по-конкретен и основен въпрос-парите!

Като се позаинтересувах по-обстойно си намерих типът принтер като цена и функции и това са тези мстилено струйните 3в1 дето са принтер, скенер и копир на цена около малко над 100лв с идеята да си го пълня, но се оказа не толкова лесна работа, понеже имало някаква хватка с чип която трябв да се преодолее.

Интересува ма има ли някой който да притежава такова домашно комбо и да си го пълни собственоръчно и ако няма да е проблем да ми обясни каква марка да си купя и как става цялата работа.

 

Или другият вариант е да си купя Kyocera лазерен принтер за около 80лв има едни и да си купя скенера отделно. Възможно ли е да се пълни и той, това ми е главния въпрос.

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Тези с чиповете са си кофти, хватките бяха да лепкаш чипове от празни касетки, но трябва да махнеш предупрежденията, че ти свършва мастилото, но нямаш индикация за количеството останало мастило и има опасност да го развалиш.

Друг евтин вариант, но 100 пъти по-приложим е да купуваш рефили, които са 1 към 1 с оригиналните, които имат нов чип и т.н., и които са на половин цена спрямо оригиналните...

Примерно моя на канон е към 30лв. едната касета, а рефила е около 14-15...

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Ветим, май пак ти ще ме спасиш като гледам!!

Можеш ли да ми дадеш повече инфо за Канона ти , модел, цена, и от кои магазини може да си набавя всичко и как става набързичко, ако няма да е проблем, може и на лични.

Благодаря за помощта!

Link to comment
Share on other sites

Ton4o, мастилено струйните принтери са ако ще печаташ малко но редовно... малко защото ако печаташ много не ти излиза сметката (една глава е за 500-600 страници на съизмерима цена като тонера на лазерен принтер който изкарва по 2000). А редовно защото ако печаташ 1 път на 2 месеца може да засъхне мастилото и да не печата. Те затова и цените на тези принтери са колкото цената на една нова глава.

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за около 200стр. седмично! Знам, относно това проучих пазара горе-долу до колкото ми позволява времето, ясно ми е и затова се интересувам как може да се хакне системата, че да се пълни в домашни узловия.

Хвърлил съм око на Канона, понеже за тези парички получавам и трите неща в едно (принтер, скенер, копир) за 100лв, а и на някой моменти ще ми трябва и цветен печат, за което мастилено струйния на първо време е чудесен, понеже за лазерно от същия клас трябва да се бръкна около 400лв, а за момента нямам възможност.

Аз затова и питам как да го хакна, понеже ако си го пълна аз, ще излиза горе-долу добре като разходи, някъде четох но за друг принтер който сходен на Канона ако си купуваш глава ти ляга 16ст страницата, но момчето като си го пълнело му лягало 7ст. което е прекрасно и ми изнася.

 

Но все пак съм писал, че ако може да се пълни в домашни условия и лазерен, ще пренебрегна цветното и ще си взема лазарен и страничен скенер и пак ще нагодя работата, иначе съм хвърлил око на Kyocera за 70лв. Личната ми лекарка има такъв и като ми напечата едно направление ми направи впечатление, че печата някакси много светло и буквите са наместа по бледи, точно с ефект като на буквите на стари книги, ефект който ми хареса много и който търся. Трябва ми да си разпечатвам материали за четене на по-тъмни листове, понеже немога да чета на компютър, понеже ме хипнотизира.

 

Въпросът е, че колкото и да проверям където и да било, явно хората се разбират на лични и затова темите по форумите заминават на никъде изведнъж.

Link to comment
Share on other sites

Ще добавя и аз: Ton4o, евтините 3в1 са компромис. Те са за непретенциозна дейност, колкото да се каже, че го има.

Киосерите са отлични машини, ама тези за 70 лева печатат точно като за толкова, защото са амортизирани.

Ще споделя личен опит - от поне 6 години имам HP PSC1315 с черна и цветна глава. Айде, черната я пълня със задоволителен успех, но цветната си е мъка всеки път... И все е мазало след процеса на пълнене.

Скенера не може да се ползва за сериозна работа - цветовете му не са реални, изображението седи някак дразнещо зърнесто, абе - компромис е.

Чел съм, че струйните с отделни глави за трите цвята са по-изгодни, но май предимно Canon правят такива и слагат чипчета, за да може да си осигурят продажбите на оригинален консуматив.

Ще ти дам генерален съвет, понеже не мога конкретно: Не се хвърляй на евтиното, премисляй внимателно. Скъпото също не е гаранция за качество. Ако трябва, събирай по малко парички известен период от време, за да може ако се наложи да вземеш нещо от по-горен клас.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Моя е Mp520, но тогава го взех само защото беше на някаква промоция. Тук можеш да гледаш цените на оригинални касети и рефилите http://bgprinter.com/ . По принцип и в Офис 1 имаха рефили. За такова печатане май ще ти е по-добре без чип. Излиза по-евтино, а пълненето ти става лесно. Аз не печатам много. До сега съм му сменял само черното веднъж.

Link to comment
Share on other sites

Токущо с братовчедка ми си писахме тя има канон и днеска е направила беля с него и сега е БЯСНА и иска да го продава. Купила си рефил, същия като на главата, вкарала го както беше показано на един клип и е показало, че няма глава и сега е бясна.

 

alchemy Благодаря за съвета, ще те послушам!! Но това където казваш за скенера ме озадачи, защо да е скапан и зърнест, провал ли си да му смениш драйверите!? Аз съм виждал сканирано от толкова стар скенер, но си изглежда нормално. Мен ме интересува същата машина, комбинация от тези функции като твоята. На каква цена си я купувал тази машина преди години и произвежда ли се още. Радвам се, че се справяш с него сам, значи да се надявам, че ще се справя и аз като намеря някое друго клипче. Не разбрах лазерен ли ти е или мастилено струен?

 

Бях се хвърлил на този тип комбота с идеята да ги пълня и да ми излиза що-годе и същевременно да си върша работата, но май ще се размина със по-удачния вариант :)

Още веднъж Благодаря!

 

Vetim Благодаря и на теб, благодаря за линка!! Но с едно нещо ме озадачи, как така без чип, някак си го махаш ли, че да го пълниш и как си го пълниш!! На братовчедка ми е модел мр490 ПИКСМА и си взе мастило същото като на главата и има проблеми, ако можеш да го оправиш, че се е пищисала, пък ще се разберете какви са ти условията.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

...

По ред на въпросите.

1. Не казвам, че е скапан - казах, че цветовете при сканиране не са реални и дори с много зор не успях да ги докарам при обработката след това. Зърнистостта също е характерна за ниския клас скенери. Нисък клас, но още работи. Въпросът е дали ще ти свърши работатата с необходимото качество като скенер. Като принтер за черното се представя много добре, за цветното не помня, понеже твърде рядко съм печатал цветно и не съм държал на съответствие.

2. Драйверите са от оригиналния диск. По стечение на обстоятелствата на работата имаме същия - и с "пресни" драйвери от сайта на HP няма разлика.

3. Купих го от Метро за около 140 лева.

4. Мастилено-струен (не съм сигурен как точно е правилно да се изписва).

Link to comment
Share on other sites

Тук можеш да поразгледаш http://wizzair.com/?language=BG . Отляво попълваш основните данни и ще ти излезе общата цена. Аз видях някъде около 98лв излиза. Но има и разни скрити такси. Предимно летищните. На втора стъпка, долу вдясно има разни условия.

Някой ако е пътувал да каже по-подробно. Също и, че е добре да направи онлайн чекин, за още по-евтино

При уизеър имаш само ръчен багаж,за това не се плащат летищни такси и за това са на такава цена билетите :)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже заведение(бар, кръчма, кафе, бирария и т.н) където да има Булсатком и ТВ + и е подходящо да се събере компания и да се гледа мачът довечера ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...