Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Идея какво става с тъпата система на Мтел, че вече 10ти ден не може да се провери сметката и дължими суми по сметка от Мтел+ менюто?

И какви бяха тия смс-и, за объркани сметки?Взе да става като работата на DCC.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

гледам от няколко дена готини съобщения във Фейсбук, отправени към родата шефове на Mtel, но не знам какво става

 

Някой знае ли къде се продават четирилистни детелини в саксия, защото помня, че някъде видях....?

Link to comment
Share on other sites

Идея какво става с тъпата система на Мтел, че вече 10ти ден не може да се провери сметката и дължими суми по сметка от Мтел+ менюто?

И какви бяха тия смс-и, за объркани сметки?Взе да става като работата на DCC.

 

Ъпдейт от 2 седмици насам на цялата система - всичко е боза и не работи. Днес и 1616 не работи, по 10 мин се свързваш с *88 ако изобщо успееш. НЕ ЗНАЯТ кога ще е края на великия ъпгрейд!?!? Ужас е!

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали в КАТ-Пловдив снимат на място за шофьорски книжки или трябва да си занеса мои актуални снимки?

 

че шофьорските книжки мисля се правят там където и личните карти, а там имат за снимане

в КАТ само талона, поне аз така помня, че беше....

Link to comment
Share on other sites

че шофьорските книжки мисля се правят там където и личните карти, а там имат за снимане

в КАТ само талона, поне аз така помня, че беше....

 

Така ли...утре сутринта рано смятах да ходя до КАТ, че ми е изтекла книжката, а и четох едно софийско обяснение как и къде става цялата работа, но никъде не ставаше дума да се ходи до районно управление на МВР, сектор лични карти...:huh:

Link to comment
Share on other sites

на няколко места в статията пише КАТ - не искам да те заблуждавам, по-добре се довери на госпожата (госпожица) написала статията.

Според тази статия http://www.standartnews.com/news/details/id/60010/%D0%A1%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B5-%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BA%D0%B0-%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE - и на двете места можеш да си свършиш работата : ))

Link to comment
Share on other sites

Ми не може в районното. по случай очакваните масови подмени на лични документи са разделили функциите на службите и вече шоферски книжки обработва и издава само КАТ, а не паспортна служба. та от таз година в паспортна служба дори формуляра за издаване на СУМПС не приемат.

мчитъй де. що пък да има само една грамадна опашка ако може да се направят 2?

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

По Районните управления може да си подададеш заявление за подмяна на шофьорска книжка, само ако сменяш и лична карта. Ако сменяш само шофьорска книжка, трябва да идеш в КАТ. Това в отговор на Мidex.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички, които се задълбаха с въпроса ми. :punk

 

Само за инфо (ако има и други на моето диридже, да знаят какво ги очаква):

Днес отидох в 7.30 до КАТ (медицинското изкарах вчера). Вече имаше около 30-тина човека, които си бяха направили списък и аз се записах 32-ри. Всъщност имаше и втори списък - за получаване на готовите книжки, но мен не ме касаеше. КАТ започват да работят в 8.30 ; пак в толкова отваря банката отсреща, от която се взимат всички формуляри и се плащат таксите. Btw, хубавото е, че снимките вече се правят на място, а не трябва да ги носиш. Та...пиейки едно кафе, около 7.45 ходейки насам-натам случайно се озовах пред банката (на 30-40 метра от КАТ). Оказа се, че и там има около 30 човека, които чакайки, също си бяха направили друг списък. Записах се и там. В 8.15 дойде една служителка, отключи вратата на банката и веднага сложи една преградна табела, на която по ирония пишеше "30 минути почивка" :P, след което разбира се зевзеците започнаха да коментират, че вече са се преработили и затова ще почиват и т.н. В банката поради няколкото гишета, номерата вървяха бързо. При мен обаче се появи друг проблем тъй като старата ми книжка е издадена в друг град и първо е необходимо да ми пренесат досието тук в Пловдив, така че си закупих срещу 4.60 лв. заявление за преместване на досие. За щастие ми казаха да не чакам на първата опашка, а само да влезна и да подам на 6-то гише заявлението. Междувременно номерата на другата опашка пред вратата на КАТ едвам бяха стигнали до 6-ти номер, но аз подадох заявлението доста бързо, като само изчаках 5 човека, наредени на 6-то гише. Иначе принципно се попълва една декларация, че не притежаваш и друга шофьорска книжка, издадена някъде в ЕС....абе каквото трябва да си купуваш и попълваш или го разбираш докато си хортуваш с останалите чакащи, или ти го казват като влезеш в банката. Лошото е, че при мен гратисният период изтича в края на този месец, но поради "светкавичното" изпращане по мрежата на досието ми от града, където ми е издадена старата книжка, ми беше казано, че трябва да чакам и да проверя след 1 месец!?! От което следва, че задължително минавам гратисния период и когато отида след месец (когато ми пристигне шофьорското досие) да подам вече заявлението, тогава ще ми лепнат една глоба, понеже съм извън срока. Не мога да разбера при днешната мигновена комуникация от България до другия край на света, как е възможно да се чака месец да ми дойде досието от град град, ама вече нищо не ме учудва. Като си платя глобата след месец и си подам заявлението, ще се чака още един месец (ако е обикновена поръчка) или ако си платя 2-3 пъти повече ще я пуснат за седмица с бърза...или пък ако се оръся с трицифрена сума за експресна поръчка - тогава ще стане за 2-3 дена.

 

В общи линии това са премеждията в КАТ Пловдив. За съжаление тука си нямаме екстрата на КАТ София, където си теглиш номерче, отиваш да пиеш кафе или да си свършиш работа и пътьом наблюдаваш по нета на камерката, излъчваща в реално време таблото и следиш до кой номер са стигнали. ;)

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна, че най-евтино излизало плащането с пощенски запис, в някоя централна поща (имали сметките на ведомствата, а струва стотинки), но важи май само за личните документи или като са в пакет (+книжка). Алтернативата е да се ръсвате от 3 до 5 кинта за спонсорство на Сибанкя, ОББирджийницата и т.н.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Откакто си смених видеокартата, влезна ли във някоя игра след 2-4 минути компютъра забива. Идеи ?

 

Тука колегите предположиха, че е от захранването.

Днес един приятел донесе 500 W захранване. (Моето е 300)

Слагаме го, пробвахме с него - заби.

Температурите на видеото/процесора са нормални.

После извадихме 1та РАМ памет (512), оставихме другата (1ГБ) и не заби.

Моя човек си взе захранването и с моето пак ми заби.

Май ще се ходи до сервиза, няма да оттърва, но все пак приемам предположения, за да видим кой ще се окаже прав накрая :D

Edited by _Freestyler_
Link to comment
Share on other sites

Въпросът е малко тъп, но някой има ли идея как точно се прави офлайн ъкаунт за уиндоус лайв :blink: ?

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос специфичен въпрос. Интересува ме информация за кана за коса. Разбрах от тук от там, че не само боядисвала косата, но я и подхранвала и я правела по-твърд, дебел и тъмен косъм по възможно най-добрият начин и дори я имало и в цветове като боята за коса.

Рабрах също и за някакви шампоани които със времето на употреба потъмнявали цветът на косата. А те подхранват ли, правят ли косъмът по-твърд и тъмен ли я или каната е по-добрия избор.

Просто ме интересува за две неща:

1. Искам да си подчертая кафевия цвят на косата

2. И да я подхраня, защото започна лека полека да капе от дължината.

Благодаря за инфото!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Аз доколкото знам, къната за коса е по-безвредна от боята, подхранва косъма. Майка ми ползва къна, защото косата и е оредяла от боите за коса. Но всеки вид химическа обработка на косата, я прави по-податлива на падане, омазняване, в смисъл не е много хубаво. Най-добре си е естествената коса. А не е ли по-добре, вместо да питаш тук, да идеш на дерматолог, да ти види главата, косата, кожата, да си каже мнението, пък тогава действай?

Link to comment
Share on other sites

Аз знам, че къната е абсолютно натурален продукт, със съставки от природата! А и кое не е химия, аз сега си спомних в кабинето по химия имаше един лозунг "Всичко което ни заобикаля и ядем е химия", то дори и растението си има химичен състав, но вече въпросът е друг. Това имах предвид и за къната, знам, че има и безцветна, само за подхранване, затова питах. Понеже ми наговориха куп неща и то все суперлативи! Дане би да има значение производителя!

Link to comment
Share on other sites

Мисля да си сменя гумите на колата,но съм се спрял на следния вариант.2 зимни отпред(колата е с предно) и 2 всесезонни отзад.Какво ще кажат по-запознатите,удачно ли е?Или вариантите 4 зимни или 4 всесезонни са за предпочитане?Тъй като гумите ще са 2-ра ръка,четхо някъде,че независимо дали колата е с предно или задно предаване,гумите с по-добър грайфер се слагат отзад,това така ли е,май няма еднозначно мнение по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Малко като офтопик, от друг дългокос потребител - нормално е с удължаването - косъма да изтънява. А коса винаги пада. Май бяха стотина косъма на ден като нормално количество - едновременно с това израстват и нови косми. Ако е започнала видимо да оредява - това е друга тема. Но падат стари и растат нови косми, това е постоянен процес, който при къса коса е трудно да се забележи.

 

Ако искаш да подхраниш косата си - по-добрия вариант е с маска за коса и ползването на балсами. Мога да ти кажа и една доста добра маска за коса от естествени материали, ако те интересува - драсни едно ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да си сменя гумите на колата,но съм се спрял на следния вариант.2 зимни отпред(колата е с предно) и 2 всесезонни отзад.Какво ще кажат по-запознатите,удачно ли е?Или вариантите 4 зимни или 4 всесезонни са за предпочитане?Тъй като гумите ще са 2-ра ръка,четхо някъде,че независимо дали колата е с предно или задно предаване,гумите с по-добър грайфер се слагат отзад,това така ли е,май няма еднозначно мнение по въпроса?

 

Ако ще сменяш, сменяй четирите!

Ако си с предно, да сложиш хубавия грайфер отзад ми се вижда нелогично....

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

4 всесезонни и си цар на пътя. задната ос не е за пренебрегване при колите с предно защото в завой може задницата да поднесе ако е с неподходящи гуми.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...