Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да ми перепоръчате начини за бързо и качествено възстановяване при чести схващания на мускул(прасец)? В неделя ще ми се налага да бягам доста, от няколко дена насам като се затичам повече и странно защо почват да ми се схващат прасците.

Магнезий ;) е отговора на твоя въпрос. Иначе влизаш в първата аптека и веднага ще ти дадат нещо - даже сега рекламират по ТВ едно лекарство.

Впрочем схващането на прасците е симптом не само на липса на магнезий, но и на повишена кръвна захар - говорим за системно схващане, не случайно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доколкото знам "атеист" означава човек, който отхвърля религиите и отрича съществуването на божества и други висши сили. Има ли термин за човек, вярващ в по-висша сила, но отричащ само религиите и техните догми?

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам "атеист" означава човек, който отхвърля религиите и отрича съществуването на божества и други висши сили. Има ли термин за човек, вярващ в по-висша сила, но отричащ само религиите и техните догми?

Най-близо до това (а, може би и точно това) е пантеист...

Link to comment
Share on other sites

А аз доколкото знам "пантеист" е човек, който вярва, че Бог е във всичко. А това само по себе си е вид ерес.

 

Представката "-пан" значи навсякъде.

 

Пешо, аз поне, не твърдя, че съм веща, но не знам за такава дума. А това би било хубаво разграничение, защото аз в някаква степен съм точно такъв човек. По принцип протестантите претендират или са претендирали за най-голяма чистота на вярата, без църкви, "интимно", лично отношение между човек и Бог, при което няма нужда от посредник. Но пък от друга страна пак си имат догми и правила...

Link to comment
Share on other sites

ТРЯБВА да има догми и правила... още не сме достатъчно умни хората за да може да разсъждаваме върху всичко и да се осланяме на собствената си преценка. Ако сте виждали такива хора, с каквито аз се сблъсках докато бях в казармата ще го подкрепите това с 2 ръце. Не говоря за идиоти в преносен смисъл а за толкова тъпи, прости и елементарни хомо сапиенси че думата човек употребена към тях е като да наречеш 20 годишен москвич спортен болид.

Link to comment
Share on other sites

Май ще опрете до вселенския въпрос за познаваемостта на света. А за атеизма един път вече уточнявахме термина. Агностиците са си едни съвременни софисти.

 

А Гадо е дал термина, и ти правилно го даваш - поне и аз така го знам. И то точно си съвпада с питането. Божественото у всичко и единение с бога чрез вселената.

 

______________________

 

Дедо, Дедо... трябвали ни правила? Еми, да. Те са лубриканта, който замазва болезнените прозрения, че развитието на обществата ни е стабилно и праволонейно - от общестества чисто физическото налагане, към общества на културното подтисничество, към общества на икономическо робство ( с гарнитура от правни системи, вероучения и прочие).

Това, че живеем в свят на насилие и натиск от "силния" (дали е физически, социално или други тип е без значение) просто се поднася по-меко на хората. Но е така.

 

Сега да не излезе, че съм анархист. Просото е видно за всички, че интереса на обществото винаги служи първо на интереса на силата - дали с пръчка, паричка или свита на руло книга по главата те убеждават няма особено значение.

Ама като гледам май ти имаш предвид един от другите проблеми - там с константното IQ , пък нарастващо население :D

 

_____________________

 

Само аз ли 2 седмици не мога да си проверя текущата сметка към М-Тел?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че ние тримата сме достатъчно умни, за да казваме какво трябва и какво не. Че чак да правим глобални заключения какви сме и не сме хомо сапиенсите, не знам какво. Всеки си знае. Нека има правила, но нали знаеш, че трябва да има 5 % неспазващи ги и всеки човек си мисли, че е в тези 5 % :)

 

Както и да е, да не го мъдрим повече. Съгласна съм донякъде с host за агностиците, че са съвременни софисти.

 

Хайде стига само, анархисти, вярващи... Нали знаете вица : Сифилистици, католици, важното е да сме здрави :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

kakvo praviat tezi tolkova komentirani energiini grivni gledah niakakvo klipche edin go butat kato sloji grivnata malko po trudno go butat neshto ne vijdam kav im e smisala osven ako ne si niakoi mladshi sumist

Спомагат за пълненето на нечий чужд джоб, благодарение на хора които се питат - Абе, кво толкоз аджеба, праат тез гривни...??? И си купуват от любопитство. А има и едни други случаи, които са патологични! Те пък, от чист мързел и тъпотия решават, че е по-добре вместо да си мръднат задниците за да направят нещо по въпроса със здравославното си състояние..., да се впуснат в търсене на "живата вода"... (в даденият случай вълшебна, гумена лентичка)Другото им предназначение е да правят така, че типчетата и типките по чалготечниците да изглеждат по-куул... Иначе, според производителите и патенто държателите (ако има такива) тези лентички могат да се справят с всякакви здравословни проблеми, от преждевременна еякулация и напукани пети, та до сериозни страдания като кърчан (примерно)

Link to comment
Share on other sites

Аз чакам да измислят "енергийния ЧЕП" слагаш си го не перорално ами анално и се фръцкаш по главнЪТЪ или клубчето завъртайки дупе.

Супер хит ша е!

Подобрява настроението, задоволява 'секви нужди, подобрява чупката на дупето... абе направо може да ви се направи демонстрация на място - 1вия път е безплатно, после ще ви пускат стотинки ама пак не орално.

Link to comment
Share on other sites

preporachaite mi niakakvo hubavo foto xmas.gif i da ne e niakakvo skaparsko da mi vzemata za 20 snimki 20 leva xmas.gif az hodeh do tova pink v nachaloto na glavnata ama neshto posledno vreme ne sam dovolen ot tam i ako znaete kade prodavat obiknoveni plastmasovi ramki takiva prozrachni edno parche plastamasa i podganato ot dvete strani da si mushnesh snimkata

Edited by shtaiga
Link to comment
Share on other sites

Аз съм много доволна от Fuji фото (стъклени врати, зелени надписи), на колелото на централна гара, второто фото се пада, ако идваш от кебапчийниците там :)

Хубаво и бързо работят и не вземат много пари. Аз специално фото Pink никога не съм ги харесвала.

Обикновени рамки от магазини за 1 лев най-добре. В Evroland съм почти сигурна, че ще има.

Link to comment
Share on other sites

Само за справка на всички - разликата е МНОГО голяма:

 

Даже е огромна...но благодарение Руския пазар вече си имам от второто няколко, дори и за резерва. :)

Link to comment
Share on other sites

Пламене, дано си взел читав, че боклуците могат да ти докарат големи главоболия. Хобав преходник "кликва" и се застопорява, като е способен да удържи и тежък адаптор вертикално. Боклуците "хлопат", клатят се и излизат много лесно, случва се там да направи лоша връзка, виждал съм и заварки направо. Абсурд е да удържи по-тежък кабел, камо ли адаптор вертикално.

Link to comment
Share on other sites

Само за справка на всички - разликата е МНОГО голяма:

 

UK:

 

EUUK008l.jpg

 

US:

 

EUUS0014l.jpg

направо е огромна!особено като се загледам комбинирания преходник. дупките са Т-образни вместо плоски цепнатини и ......не мога да повярвам на очите си, но и в двата случая все пак им се подава ~220V/50 Hz без предпазители даже.

 

 

ужаст! как можах така да сгреша?! 

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Както по принцип грешиш за много неща. Нищо, абсолютно еднакви са като ги гледаме така laughing.gif

 

А всъщност е прав. В английските е предвидено да има предпазител. Това че в някои няма не значи че по принцип това липсва в оригиналния замисъл.

Link to comment
Share on other sites

А всъщност е прав. В английските е предвидено да има предпазител. Това че в някои няма не значи че по принцип това липсва в оригиналния замисъл.

 

Това какво общо има с прехвърлянето от един стандарт на друг??? Американски има и с маса и без маса, примерно, но какво от това след като са напълно различни конфигурации като цяло? Сложи му 8 предпазитела и 3 прекъсвача на английския, па вземи го вкарай в американски контакт и обратното. Аз черпя.

Link to comment
Share on other sites

Четеш през ред като мен. Това което аз разбрах от поста на JDFU е че говори по принцип че в английските предпазители е предвидено да има и бушон затова са такива огромни.

 

А за пускането на 110 или 220в на същия уред е без значение ако е с импулсно захранване като лаптопите примерно и където ги пуснеш все работят само да успееш да навреш буксата в контакта. Затова и такива преходници които просто свързват контакта с щепсела.

Link to comment
Share on other sites

От самото начало Пламен е писал, че му трябва преходник от US стандарт към европейски, понеже явно се оптитва да включи американски стандарт щепсел в неговия контакт. Това, което аз поясних след изказването на mobo как US/UK почти нямат разлика е, че има много голяма разлика между двата. Както е очевадно и от приложените снимки.

 

Аз изчетох от 11-ти до днес какво са писали хората. Ти повече от пост-два назад погледна ли? biggrin1.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...