Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Хвърлих 1 око и прочетох през ред, обаче искаш ли да се обзаложим на 1 бира какво е имал предвид JDFU? :)

 

Хайде сега хвърли и останалото око... :lol: - какво е имал предвид JDFU не е интересно, важно е какво аз съм имал предвид. :bgrin:

 

Виж по-горе, където за пръв път поместих картинката с необходимия ми преходник и ще видиш, че спорът не е за бушоните, а за бройката дупки и формата им. Звучи малко перверзно, но тука повечето сме си мръсници...:devil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

а аз пък бях предложил да си купи мидекс комбиниран преоходник, тък като разликата дали ще е специално за US->BG или UK/US-> BG е малка, особено от функционална гледна точка. в никой преходник няма предпазители, а само правят електромеханична връзка между различните щекери и щепсели. малко по-важно е да се погледне дали ТЗУ-то на устройството дето ще го включваш към нашенските 220-240 волта е предвидено да носи на бой до 250, а и общата мощност не би било зле да се следи дали може да бъде осигурена. и честотата по принцип не би било зле да е упоменато че я понася.

за нито един от електрическите параметри мидекс не беше споменал някакви особености или желания. в такъв случай чисто механичната връзка между различните щекери е еднаква за всички типове.

 

ама за раптора беше важно да отбележи колко съм крив и прост и смотан, сякаш от това той ще стане по-прав, умен или вървежен.

 

 

едит: много търсих, но не намерих да съм казал накъде стандартите да са еднакви. аз писах за преходници и подобие, а ти за стандарти и щекери + разлики. аз обмислях решения за проблема на мидекс, а ти за всеобщото благо. ок, изяснихме се.

 

п.п. някои неща няма защо да ги решавам. те са си прост факт. на колене!

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

ама за раптора беше важно да отбележи колко съм крив и прост и смотан, сякаш от това той ще стане по-прав, умен или вървежен.

 

Харесва ми как си фантазираш, но това което написах ЗА ИНФОРМАЦИЯ НА ВСИЧКИ бе с цел да не се бъркат, че двата стандарта са еднакви, защото и такива грешки стават. Разбира се ти си решил, че си център на събитията - каква изненада laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

[Тотален офтопик!]... И някой да донесе пуканки и бисквитки, а от мен - един доста сносен микромер, та да видим най-накрая... чие пиле е пораснало повече.... [/Тотален офтопик!]

Link to comment
Share on other sites

От 2-3 години срещу нас има Денс Клуб (лат. ам. танци)... чудя се вече, да опаковам павета с посвещения или да взема да се запиша и аз - поне да отхвърлям в тефтера бройки.

всЕка вечер "дале" "1, 2, 1, 2, 2, айдЕ!!!" и не знам си какво още. То се не изтрайва.

Добре, че нямам свободно време да пиша жалби - а иначе ако си затваряха прозорците, няма проблем... но :)

Link to comment
Share on other sites

От 2-3 години срещу нас има Денс Клуб (лат. ам. танци)... чудя се вече, да опаковам павета с посвещения или да взема да се запиша и аз - поне да отхвърлям в тефтера бройки.

всЕка вечер "дале" "1, 2, 1, 2, 2, айдЕ!!!" и не знам си какво още. То се не изтрайва.

Добре, че нямам свободно време да пиша жалби - а иначе ако си затваряха прозорците, няма проблем... но :)

 

Идва зима, ще ги затварят :lol:

Link to comment
Share on other sites

Къде са? И сигурна ли си че са 50? Много ми се струва като за една печка biggrin1.gif

48, ако трябва да съм точна, муцка. Става дума за грамадна допотопна печка. Даже има и някакви други от друга печка. В Пловдив са.

Нека поясня, че не става дума за подаряване - все пак вървят по около 3,50 бройката, ако не се лъжа. Идеята е да намеря някой желаещ да ги вземе, та да не се налага да ги пренасям до другата къща :)

Link to comment
Share on other sites

Имам странен въпрос, но дано случа на юрист да ми каже за какво иде реч и колко пари ще ми излезе цялата галимация.

Искам да си сменя трите имена (собствено, бащино, фамилно) поради изяснени причини! Възможно ли е, какви са процедурите и после трябва ли веднага да си сменям другите китапи (шоф. Книжка, всичките ловни китапи и разрешително за оръжие, карти, банкови щуротий) или могат да почакат и да се позлват временно с някакъв талон. Благодаря за информацята предварително и нека си спестим въпроси от рода "ти луд ли си, Грехота е" и прочее

Link to comment
Share on other sites

Не е ясно какво са "изяснени причини". Не мога да ти помогна в конкретния случай, но общия ред е съдебен за промяна на имената. Между 20 и 50лв ще ти е хонорара при адвокат и ще ти обясни в детайли процедурата и ще изясните конкретните обстоятелства. И най-вероятно ще те накарат да преиздадеш всички налични документи на до този момент на твое име.

 

________________

 

Пусни си въпроса в темата за правна помощ и виж форума на БГ Мама (не се базикам), там много често имат въпроси относно промяна имена (но на деца) - може да ти е от помощ.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Между 20 и 50лв ще ти е хонорара при адвокат и ще ти обясни в детайли процедурата и ще изясните конкретните обстоятелства. И най-вероятно ще те накарат да преиздадеш всички налични документи на до този момент на твое име.

 

Значи за да стане първо причините трябва да бъдат ОСНОВАТЕЛНИ и съда да прецени че това е така. Имаше един списък с основателните причини и съм почти сигурен че и трите не можеш да ги смениш. Освен това хонорара на адвокат за подобно дело изобщо ама изобщо не е нито 20 нито 50лв... 250-300 е по-вероятно може вече и повече да е... И е леко затегнато положението заради всичките ни мургави събратя върнали се от Германия след незаконна работа и върнати обратно които за да заминат пак (и да не ги върнат на границата) си сменяха имената.

 

Мисълта ми е, че това че ти си имаш причина и смяташ че е достатъчна причина за да си смениш името не означава, че съда ще се съгласи с теб и ще уважи молбата ти.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз не говоря да ти осъществи процедурата Дедо ;) за правна консултация говорим ;)

 

_________________

 

Все пак има ориентировъчен минимум ;) >

 

Чл. 6. Възнагражденията за съвет, справка, изготвяне на книжа и договори са следните:

1.за устен съвет и справка в съдебни и административни места и др. - 20 лв.;

2.за писмена консултация - 40 лв.;

3.за проучване на дело с даване на мнение по него - 60

лв.;

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

след смяната на име до всички китапи се закрепя удостоверение от ЕСГРАОНът (или както там се казва тая служба) към съответната община по постоянен адрес, което потвърждава че лицето А.Б.В. с ЕГН:------------ и лицето Г.Д.Ж. със ЕГН:---------- са едно и също лице. разликите може да са в цифри на ЕГН или в имената, но без него разните китапи не се уважават от контролните органи. например дипломите за завършено основно и средно образование не се приемат от работодател или от КАТ за издаване на ново СУМПС.

така или иначе основните лични документи трябва да се преиздадат в едномесечен срок (или пък бяха 2 месеца?!) след промяна в обстоятелствата за издаването им - промяна на име, адрес или др.

ма тва са си общи приказки, а произволен адвокат определено ще ти помогне доста повече за конкретен казус.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички отговорили, благодаря за липсата на спам, форумтът БГ МАМА го знам, но смятам, че и тук има кадърни хора които отговориха достатъчно. Колегата Много правилно се изрази за смяната на имената на децата и вие всички знаете, че водят до проблеми, които едва ли не ще разделят хората и подобен е и моят случай като съм бил малък.

Първо са щели да ме кръстят Емил, ама баща ми баща му, мамка му, лека му пръст казал, че ще се хвърли под лините, ако не са ме били кръстили на него, но неговото име било Танчо и звучи грубо, решили да ме кръстят Станислав, ама се оказа, че имало някакъв Станислав от родът , който уморил майка си и накрая нашите решили да ме кръстят Тони, но чисто Тони, не Антон, представете си, няма да ви казвам как по социалистическо време са ме кръстили със капиталистическо име, ще се досетите сами :).

Но да видите куриоз, отивам 2003-та да си вадя първата лична карта в живота и какво да видя, 18 години съм се водил във системата Станислав, а навсякъде съм си Тони, а някоя шматка не си е свършила работата и ми оправиха името, нали вече се работи с компютри и стана бързо. Въпросът е, че всички знаете, но и да не знаете, сега ще разберете, че на едно дете което му е сменяно веднъж името, му се прецаква целия живот и съдба, смешно ми беше като го чух, но се оказа истина и преди години когато достигнах върха на желанието си да си го сменя, четях много проучвания на уучени и се оказа, че има подобни хора които правят самоубийства или им се случват злополуки.

Незнам до колко ще ви се стори сериозно и колко от вас ще се изсмеят не ме интересува, но замислям да се махна от нашите скоро и да срежа абсцеса на проклятието и да започна нов живот, ново начало (A new Life) и без това от тези хора нищо хубаво не видях през целия си живот и не искам да наследя лошото, не искам да нося фамилии и имена на лоши хора. Благодаря за съветите отново, а ако има някой отворен юрист, може би ще му стана клиент след време.

Хресва ми като име Владимир, а като фамилия, не се смейте Жириновски, за бащиното още се чудя :)

Само не разбрах, значи всички дипломи, уверения и грамоти които имам няма да могат да се преиздадат на новото ми име ли!!

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички отговорили, благодаря за липсата на спам, форумтът БГ МАМА го знам, но смятам, че и тук има кадърни хора които отговориха достатъчно. Колегата Много правилно се изрази за смяната на имената на децата и вие всички знаете, че водят до проблеми, които едва ли не ще разделят хората и подобен е и моят случай като съм бил малък.

Първо са щели да ме кръстят Емил, ама баща ми баща му, мамка му, лека му пръст казал, че ще се хвърли под лините, ако не са ме били кръстили на него, но неговото име било Танчо и звучи грубо, решили да ме кръстят Станислав, ама се оказа, че имало някакъв Станислав от родът , който уморил майка си и накрая нашите решили да ме кръстят Тони, но чисто Тони, не Антон, представете си, няма да ви казвам как по социалистическо време са ме кръстили със капиталистическо име, ще се досетите сами :).

Но да видите куриоз, отивам 2003-та да си вадя първата лична карта в живота и какво да видя, 18 години съм се водил във системата Станислав, а навсякъде съм си Тони, а някоя шматка не си е свършила работата и ми оправиха името, нали вече се работи с компютри и стана бързо. Въпросът е, че всички знаете, но и да не знаете, сега ще разберете, че на едно дете което му е сменяно веднъж името, му се прецаква целия живот и съдба, смешно ми беше като го чух, но се оказа истина и преди години когато достигнах върха на желанието си да си го сменя, четях много проучвания на уучени и се оказа, че има подобни хора които правят самоубийства или им се случват злополуки.

Незнам до колко ще ви се стори сериозно и колко от вас ще се изсмеят не ме интересува, но замислям да се махна от нашите скоро и да срежа абсцеса на проклятието и да започна нов живот, ново начало (A new Life) и без това от тези хора нищо хубаво не видях през целия си живот и не искам да наследя лошото, не искам да нося фамилии и имена на лоши хора. Благодаря за съветите отново, а ако има някой отворен юрист, може би ще му стана клиент след време.

Хресва ми като име Владимир, а като фамилия, не се смейте Жириновски, за бащиното още се чудя :)

Само не разбрах, значи всички дипломи, уверения и грамоти които имам няма да могат да се преиздадат на новото ми име ли!!

 

:blink:

Само адвокат няма да ти помогне...

Link to comment
Share on other sites

Само не разбрах, значи всички дипломи, уверения и грамоти които имам няма да могат да се преиздадат на новото ми име ли!!

Както @MOBO е писал, по-скоро се касае за презаверяване или преиздаване - в зависимост от практиката и вътрешните правила на съответния орган или институция издаващи документ на твое име.

Имайки предвид обосновката за промяната, то ще се наложи излагане на мотиви пред съда - като дали ще бъдат уважени е отделен въпрос.

Ще ти трябва специалист по семейно право - такъв за съжаление не мога да ти посоча.

 

При теб реален и много сериозен проблем може да е разминаването в базата данни на ЕСГРАОН (и аз не помня дали е точно така името) и в издаваните ти до момента на 1ва лична карта документи - визирам специално диплома за основно образование.

Ако тя (дипломата за основно) не е заверена на името ти по лична карта и/или дипломата за средно образование не е със същите реквизити (т.е. тази за основно, не е на същото име като тази за средно образование).

 

Наистина няма да ти е излишна правна консултация, проблема може да се окаже много сериозен. Ако си и в трудовоправни отношения към момента с работодател или си студент е напълно възможно да се стигне пак до колизия с базата данни на ЕСГРАОН и да се окаже, че ти текат осигуровки отиващи в нищото - без да си уведомен, защото нямат данни за теб.

Link to comment
Share on other sites

Щом има "хора" които си сменят полът и следователно и трите си имена нямат проблеми, значи не би трябвало да имам и аз. Но определено ще спазя всяка една идея която си ми дал и ще продължавам да събирам информация и опит до големият ден! Благодаря ти host за помоща и съветите!!!

Link to comment
Share on other sites

Щом има "хора" които си сменят полът и следователно и трите си имена нямат проблеми, значи не би трябвало да имам и аз. Но определено ще спазя всяка една идея която си ми дал и ще продължавам да събирам информация и опит до големият ден! Благодаря ти host за помоща и съветите!!!

 

Първоти си име по всяка вероятност няма да имаш проблеми да смениш. Мога да ти дам координати на адвокат който може да ти помогне, но за останалите две силно се съмнявам.

Link to comment
Share on other sites

Първоти си име по всяка вероятност няма да имаш проблеми да смениш. Мога да ти дам координати на адвокат който може да ти помогне, но за останалите две силно се съмнявам.

 

Ники, я си признай как ти е истинското име! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Не съм си сменял името но знам за какво става въпрос от един мой познат адвокат, който с такива неща се занимава.

 

ПС: И ей сега Ванчо ще ревне че задръстваме темата с офтопици...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...