Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Къде може да има резервни части за хладилници Мраз?

 

Колко горе-долу струва външна изолация на обикновен 80л бойлер? В банята ми държи студено и с такава изолация си мисля, че доста ще се пести...

 

Всякакви идеи и съвети са добре дошли. Мерси :beerchug

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има ли начин да се разбере местоположението на даден човек по IP адреса му? Знам, че мога да звънна на доставчика и да питам, но този вариант не ме устройва в случая.

Link to comment
Share on other sites

Пантички за камера, намерих едни, но те са друг вид. Не го знам кой модел е. Доста стар.

На ул. Славянска (ориенировъчен номер 38) има едно скромно магазинче за резервни части за домакински уреди. Не знам за твоя хладилник дали има, но асортимента от части там е наистина огромен. Ако вървиш по улицата в източна посока, магазинчето ти се пада отдясно.
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча магазин за кожени портмунета? Вече съм бил в Арт-а в халите и в този на пешеходния мост и не ми хареса какво предлагат. Също така ако може магазина да е с нормални цени (някъде около 50лв. си търся портмуне)

в Форума в Тракия на първият етаж има едно магазинче за таквиз неща. Като влезнеш от централният вход тръгваш наляво, минаваш едно кафене на кръстопътя и се пада 3-4 магазинче отдясно. Ще го намериш ако имаш мерак. И само за инфо:

Портмоне (на френски: Porte-monnaie буквално приспособление за носене на монети), (във вариант за мъже портфейл) ....

... Мъжете обикновено носят портфейла си в джоба, докато жените слагат портмонето в дамска чанта

Edited by bio
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

имам едно тръбно скеле, около 40-45кв.м.,но нямам талпи за него, и се чудя колко пари може да му търся ако го пусна под наем,

ако някой се е занимавал скоро време със такива неща, моля да ме светне.Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми направи празна картинка с размери 10х10см ?

Искам да си направя едни стикерчета но понеже не разбирам нито от фотошоп нито от нещо друго няма как да направя размера.

Link to comment
Share on other sites

На ул. Славянска (ориенировъчен номер 38) има едно скромно магазинче за резервни части за домакински уреди. Не знам за твоя хладилник дали има, но асортимента от части там е наистина огромен. Ако вървиш по улицата в източна посока, магазинчето ти се пада отдясно.

Мерси много, имаха точно каквито ми трябват.

 

Някой може ли да ми направи празна картинка с размери 10х10см ?

Искам да си направя едни стикерчета но понеже не разбирам нито от фотошоп нито от нещо друго няма как да направя размера.

Бял или прозрачен фон искаш? Ако е бял и с paint става.

Link to comment
Share on other sites

обикновенна бяла картинка 10х10 ми трябва после да и сложа шрифта и тва е

къде е опцията на пейнт ?

ctrl+e и ти изкача. Пишеш 10 на 10, долу правиш см и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Какви трябва да са горе-долу волтажите на 5V, 12V, 3.3V? Както и на ядрото? И нормално ли е да играят с 10-20mV ?

Link to comment
Share on other sites

до колкото знам (но не съм пробвал) - да промениш Locale на Japan или нещо подобно, след което трябва да ти поиска диск, за да инсталира необходимите клавиатурни подредби - пробвай, ако не стане .... ще мислим друг вариант : )

Link to comment
Share on other sites

Сигурно вече е задаван този въпрос, но аз пак да си питам. Има ли начин да се редактира .PDF файл или ако не, то поне с какво да го конвертирам във вид удобен за бъзикане?

Link to comment
Share on other sites

Сигурно вече е задаван този въпрос, но аз пак да си питам. Има ли начин да се редактира .PDF файл или ако не, то поне с какво да го конвертирам във вид удобен за бъзикане?

 

PDF файлове могат да се редактират например с Adobe Acrobat Professional, сигурно има и много други софтуери. Има програмки за конвертиране PDF to Word и оттам нататък е лесно.

 

Да де, ама ако се конвертира в Word няма ли да се получи тотална мазаница със схемите и картинките вътре ?

 

Не ми се вярва. То повечето документи се правят на Word, Excel и т.н. други програмки и после се PDF-ват за удобство. В този случай зависи софтуера за конвертиране как точно "смачква" оригиналния файл и каква информация за форматирането запазва. Т.е. при прехода на обратно от PDF към Word например как ще се нагласи файла. Виж в Google като търсиш за PDF to Word излизат много програми, някои се представят за по-точни при конверсията :)

 

 

Аз мога ли да попитам, с коя програмка се запазват интернет страници в png формат, както dRiNKiN_pARk е показал 2 поста по-нагоре?

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

Сигурно вече е задаван този въпрос, но аз пак да си питам. Има ли начин да се редактира .PDF файл или ако не, то поне с какво да го конвертирам във вид удобен за бъзикане?

 

Има начин. Зависи какво има вътре обаче и какво наричаш "начин удобен за бъзикане".

Link to comment
Share on other sites

Като сме хванали софтуерни въпроси, да питам и аз.Предложете програма за конвертиране от DTS към .... ..няма значение какъв формат.Имам музика, която е в DTS формат и искам да си я слушам в колата.Бая порових из нета, но от това което намерих, нищо не ми свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

PDF файлове могат да се редактират например с Adobe Acrobat Professional, сигурно има и много други софтуери. Има програмки за конвертиране PDF to Word и оттам нататък е лесно.

Да де, ама ако се конвертира в Word няма ли да се получи тотална мазаница със схемите и картинките вътре ?

 

 

Има начин. Зависи какво има вътре обаче и какво наричаш "начин удобен за бъзикане".

Вътре има текст (който трябва да бъзикна*) и схеми, като текста е шрифтов...

 

бъзикна => променя

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Да де, ама ако се конвертира в Word няма ли да се получи тотална мазаница със схемите и картинките вътре ?

 

 

 

Вътре има текст (който трябва да бъзикна*) и схеми, като текста е шрифтов...

 

бъзикна => променя

 

Прикачи файла някъде и ми прати линка на лично съобщение. Ако не е таен разбира се. Ще видя какво мога да направя и ако има възможност, ще ти го върна в DOC.

 

 

Другия вариант е да си го оправиш сам ако имаш Adobe Acrobat Pro или Adobe Illustrator. В едното можеш да го заредиш и да го експортнеш като Word, но става много криво, защото всичко се размества, а в Illustrator-а можеш да го заредиш като обект и да го едитваш като дизайн. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Сигурно вече е задаван този въпрос, но аз пак да си питам. Има ли начин да се редактира .PDF файл или ако не, то поне с какво да го конвертирам във вид удобен за бъзикане?

Имам един портабъл Foxit phantom, който се справя перфектно със задачата. Ако не го намериш до довечера из нета, ще намеря начин да ти го пратя.

Всъщност на ЛС ще ти дам мейл, ако ти е спешно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...