Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам спомен, че специализирана версия на finereader също разпознаваше ръкопис - доколко успешно, не знам...

 

Едит: alchemy вече е писал, не забелязах...

 

А аз имам друг въпрос - я ми кажете къде продават някакви самозалепващи се етикети/листове, ама с много яко лепило - като се лепне, да ти трябва време да го отлепиш.

Днес имах няколко срещи и задачи на предварително фиксирани часове из града и както неведнъж ми се е случвало - някакъв тъпанар с микробус спрял пред двата гаража (единият е моя) и блокирал напълно излизането. Вариантите бяха да си хвана такси, което щеше да ми излезе над 30-40 лв. ако го разкарам из всичките ми срещи и задачи ; да ползвам градски транспорт, свършвайки най-много 1-2 задачи ; да се пробвам да го намеря - не успях (чаках половин час, опитах дали случайно няма аларма - нямаше) ; да се обадя на всички, с които имам срещи и да ги отложа...което и направих.

Тъй като не съм hardcore-фен, използващ прийоми като спадане/пукане на гуми, чупене на чистачки или ключ по каросерията, поне да си напечатам двайсетина листа с надпис "Тъпанар съм, затова съм паркирал така!" и да лепя по предното стъкло на тъпанарите дето редовно спират. Ама трябва да е здраво лепило и при опит за отлепване да остава долния слой хартия, че да се помъчи малко, иначе няма много полза ако го отлепи веднага - следващият път пак ще спре. :angry1

 

Аз ще си правя лепенки "Отличник в паркирането" с една голяма шестица. Ако искаш мога да ти дам 20-30 бройки като са готови. :)

 

Ако ги напече слънцето за 20-30 минути не можеш да ги отлепиш после.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако ги напече слънцето за 20-30 минути не можеш да ги отлепиш после.

 

A пък ако сложиш малко секундно лепило ако знаеш как хубаво хващат... без препарат няма махане :)

 

ПС: И аз искам от лепенките с 6цата... я покажи ако го имаш дизайна да видя как ще изглеждат

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

A пък ако сложиш малко секундно лепило ако знаеш как хубаво хващат... без препарат няма махане :)

 

ПС: И аз искам от лепенките с 6цата... я покажи ако го имаш дизайна да видя как ще изглеждат

 

Не. Не съм седнал да ги правя още. Като ги направя ще ги покажа.

Link to comment
Share on other sites

ТУК ... пише, че стъклото може да се спука от секундното лепило.

Ето и малко коледни промоции

 

Всеки паркирал пред гаража получава безплатно каноколит в ключалките!

Всеки пети паркирал – допълнителен бонус – уплътняване с монтажна пяна във фугите на вратите, предния и задния капак!

Промоцията важи до изчерпване на броя на паркиралите пред гаража!

Ееее, не ща да стигам дотам както казах, но щом от каноконлита се пукало стъклото, значи прави някаква реакция с повърхностния слой. Няма да пукам стъкла, но определено ще изпитам удовлетворение от малка 1 капчица каноконлит в полезната видима част на шофьора...доста е изнервящо като имаш постоянен, макар и малък дефект точно там, дето ти е погледа. :devil

Link to comment
Share on other sites

Определено ще си взема няколко бройки от "отличника", но и идеята с 'каноконлит'-а много ми допада. :punk

 

Пламене, аз отдавна си нося стек лепенки в колата - ХОП

 

Хората са любезни и експедитивни, до седмица куриера ти ги носи на вратата. Съвет от мен - поръчай по-голяма бройка.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък да попитам за китайски ресторант, но ако може да не е от сорт "евтино и по много" а предпочитам да е нещо по-качествено и с приятна обстановка и най-вече хигиена на ниво.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък да попитам за китайски ресторант, но ако може да не е от сорт "евтино и по много" а предпочитам да е нещо по-качествено и с приятна обстановка и най-вече хигиена на ниво.

Онзи ден бях в китайски ресторант Азия, намира се на ул. Гладстон срещу Рондо. Вътре си беше доста приятна обстановката, не беше задимено и храната е вкусна.

Link to comment
Share on other sites

off: Тери Пратчет е казал, че истински добрият китайски ресторант задължително леко понамирисва и има кухня, която не може да издържи никаква инспекция... и си е прав :love един от най-добрите такива в които съм бил, в центъра на Виена (яд ме е, че не помня името), мирише... като уличката зад стандартна българска кръчма всъщност, вътре е задимено и можеш със затворени очи да определиш какво се готви в момента, но хората го ценят, винаги е пълно и цените са съвсем достойни за респект...

 

по темата: съгласен съм с ХМД за Азия-та, готвят много добре, особено пържено оризово фиде!

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Мога ли и ако да как да настроя един рутер Netgear да разделя равномерно интернета?

Става въпрос за следното - от НГ се разведохме с ЕК и докато чакам N3 да стигнат до мен в Кючука, сложихме рутер Netgear RP614 в комшията, който е на Angel Soft и ще делим нета, защото всички други доставчици ми искат 1г. договор. Но след слагането на рутера като пусна да свалям нещо по-тежко и взимам цялата скорост, а той отваря Гугъл по 1мин. :D Та... Е ли е възможно да се пипне нещо по настройките на рутера, за да ми дели скоростта 50/50 или да се сложи ограничение за всяко IP да не хваща повече от 15MBit?

Link to comment
Share on other sites

Мога ли ....

Зависи от рутера и дали настройките в контрол-панела позволяват това, но силно ме съмнява. Ако ти трябва цялостно решение, доколкото си спомням имаше специални програми за разпределяне на трафика, а по-простото е да си дадеш лимит за теглене/качване от самия торент клиент, ако става дума за теглене на торенти. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Хм... ами сега ще направя един скрийншот на контролния панел на рутера, а вие се надявам да ми кажете дали ще стане или не :) Торент клиентът може да ограничи до 1MB/sec, а доставчикът може да сваля с 4MB/sec.

 

Ето: 73157649.jpg

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

... Та... Е ли е възможно да се пипне нещо по настройките на рутера, за да ми дели скоростта 50/50 или да се сложи ограничение за всяко IP да не хваща повече от 15MBit?

По-скоро трябва да пипнеш настройките на торент-клиента относно броя конекции за един торент, отделно можеш да сложиш лимит на скоростта ако искаш. За въпросния Netgear не знам, но други марки и модели устройства могат да се префлашнат с линукс-базиран фърмуер (DD-WRT и подобни), който ти дава възможност да правиш подобни неща от самия рутер. Но не е толкова елементарно, затова моят съвет е първо да опиташ с настройки на торент-клиента, пък ако не те удовлетворява, да се ограмотяваш относно възможностите на алтернативния фърмуер и дали твоя рутер е съвместим изобщо.
Link to comment
Share on other sites

Мога ли и ако да как да настроя един рутер Netgear да разделя равномерно интернета?

Става въпрос за следното - от НГ се разведохме с ЕК и докато чакам N3 да стигнат до мен в Кючука, сложихме рутер Netgear RP614 в комшията, който е на Angel Soft и ще делим нета, защото всички други доставчици ми искат 1г. договор. Но след слагането на рутера като пусна да свалям нещо по-тежко и взимам цялата скорост, а той отваря Гугъл по 1мин. :D Та... Е ли е възможно да се пипне нещо по настройките на рутера, за да ми дели скоростта 50/50 или да се сложи ограничение за всяко IP да не хваща повече от 15MBit?

 

DCC нямаха срок на договора като се включвах към тях. Сега проверил ли си ги?

Link to comment
Share on other sites

DCC нямаха срок на договора като се включвах към тях. Сега проверил ли си ги?

 

Нямат, но за да им ползвам нета, трябва да им ползвам и кабелната, а тук сложих Булсатком. В тази връзка - как да проверя реалните скорости на този нет на Angel Soft, защото ако съдя по speedtest скоростите са 75МБит даун и 45Ъп :)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми услужи с кримпър за RJ-11? Само едно конекторче искам да си направя, а не ми се дават пари за комплект. А самия RJ-11 накрайник има ли откъде да си го купя?

И откъде мога да си купя кримващи клещи за максимум 20лв.?

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми услужи с кримпър за RJ-11? Само едно конекторче искам да си направя, а не ми се дават пари за комплект. А самия RJ-11 накрайник има ли откъде да си го купя?

И откъде мога да си купя кримващи клещи за максимум 20лв.?

Буксичките ги продават в магазини като Кузмов, Викиват, Квазер. Клещи до 20 лв - на руския пазар. Щом се касае за едно кабелче и имаш букси, може да минеш и без клещи, само с отвертка. Някъде го бях описвал във форума как се прави, ама беше отдавна.

Ако ти се разкарва до района на Папараци, ще ти кримпна кабела, имам и конектори. Edit: Намерих си писанията (пак в тази тема) тук: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=35843&st=14200&p=1495299688entry1495299688

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Някой днеска да се е разкарвал до х. Здравец? Понеже гледам, че има сняг, но гледам, че е малко та искам да ми кажете ако сте се качвали разбира се колко е снежната покривка?

И става ли според вас за зимен спорт?

Link to comment
Share on other sites

Някой днеска да се е разкарвал до х. Здравец? Понеже гледам, че има сняг, но гледам, че е малко та искам да ми кажете ако сте се качвали разбира се колко е снежната покривка?

И става ли според вас за зимен спорт?

http://skikoprivki.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...