Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Като съм получавал работи, които са били задържани на митница, са ме карали да ходя да ги освобождавам в София. До тук никой не ги кара даже.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Идеята е да мога да ги изсуша след това в определена форма :)
Каква е материята? Мога да ти кажа как да разтвориш изцяло естествен памук (например медицински) до бистър разтвор, а после с друг разтвор да го "пресечеш" и да стане като каша, която може да се суши.
Link to comment
Share on other sites

някой пазарувал ли е от dealerxtreme.com ? всичко наред ли е с доставките и може ли да се пазарува без притеснение ?

 

Забрави. Вече минимума е 15 евро или нещо такова. Т.е. за почти всяка пратка ще ти се налага да се разкарваш до митницата за да я освободиш. Разбирай го като 2-3-4 часа загубено време и поне още едно 20-30лв разходи за попълване на митническа декларация, такси, и какво ли не... а и естествено ДДСто на сумата.

 

 

Като съм получавал работи, които са били задържани на митница, са ме карали да ходя да ги освобождавам в София. До тук никой не ги кара даже.

 

Митница има и в Пловдив и аз като съм си поръчвал разни неща са идвали в Пловдивската митница. Не знам какво си поръчвал че да се ходи до София но неща които аз съм поръчвал в средно големи кашони са пристигали тука. Не съм поръчвал нищо особено тежко или обемисто, като взема големия монитор ще обадя откъде съм го освободил.

Link to comment
Share on other sites

Митница има и в Пловдив и аз като съм си поръчвал разни неща са идвали в Пловдивската митница. Не знам какво си поръчвал че да се ходи до София но неща които аз съм поръчвал в средно големи кашони са пристигали тука. Не съм поръчвал нищо особено тежко или обемисто, като взема големия монитор ще обадя откъде съм го освободил.

 

2 кашона дрехи.

 

Ще поръчваш мониторa от САЩ?

 

Не искам да ти се бъркам в работите, но не мога да остана безучастен. Монитора не знам за колко пари ще го взимаш, но аз най-ниска цена го намерих $1530. Доставката предполагам, ще е безплатна. По днешния фиксинг е 2100 лева почти. Преди да ти го обложат с мито и ДДС. Отделно риска от повреди по огромния панел при транспортирането. Ако има повреда, а няма международна гаранция, която да признаят в България, връщането на обратно е за твоя сметка, като за толкова голям кулет ще е поне $100.

 

Цената му тук е 2700лв. Като си прибереш ДДС-то, ще ти излезе 2100 и ще има гаранция.

 

Заслужава ли си?

Link to comment
Share on other sites

Цената му тук е 2700лв. Като си прибереш ДДС-то, ще ти излезе 2100 и ще има гаранция.

 

Заслужава ли си?

 

Къде къде??? Индекс България ми го оферираха на цена $2400 с ДДС-то... в щатите е $1400...

 

При това офертата беше "с 2 месеца за доставка" и без гаранция за изгорели пиксели (освен ако не са над 5)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Къде къде??? Индекс България ми го оферираха на цена $2400 с ДДС-то... в щатите е $1400...

 

При това офертата беше "с 2 месеца за доставка" и без гаранция за изгорели пиксели (освен ако не са над 5)

 

Гледах го в първия сайт който излиза като напишеш Dell 3008WFP в гугъл.бг. Самоче цената от 2700 лева е била без ДДС. Съжалявам. Мое недоглеждане.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някъде място (зала) в Пловдив дето отиваш с приятел плащаш си наем 1 час ,налупваш боксови ръкавици (тяхни) и си правите спарингче ?

Link to comment
Share on other sites

Да. Останал съм с впечетлението, че Dreamer редовно си пазарува от там. Самоче ще ти налагат митнически такси и трябва да се разхождаш до София за всяка доставка.

4 пъти лично съм си поръчвал нещица и snejko ако не се лъжа също е поръчвала някъде 3 пъти.

 

1. 6 неща за 15.05$.

2. 2 неща за 16.58$.

3. 6 неща за 23.09$.

4. 11 неща за 42.57$.

 

Колега си бе поръчал GPS за 120$ и му дойде без проблем, не е и плащал каквото и да е. Аз за горните неща също не съм плащал каквото и да е за доставката.

 

Нещата, които ги имат наличност за 2-3 дни ги опаковат и ги пращат към HK пощите, след което се чака до седмица за точния полет и след още седмица идва в пощата. Цялата процедура е около 2 седмици.

 

*** DX имат опция да ти пишат нещата като gift и на пакета да липсва логото на DX и дефакто изпращача да е единствено некъв си там китаец. В тоя случай предполагам се решават проблемите. Тук има информация по въпроса, нужно е да се добави като покупка:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1888

 

Някъде в статиите на Дневник беше казано, че 30лв важат само за неща купени от магазин/фирма докато от човек е 100лв или 150-те евро... точната сума не помня, май си оставаше както досега.

 

1888-a647684c-78b9-4f9c-8c0d-7294443ee13d.jpg

 

Даже има шанс снимката да е стара и сега въобще да я няма тая лепенка върху знака на DX и да е направено по-културно. Поне така пише в update-с на 'продукта'.

Link to comment
Share on other sites

Каква е материята? Мога да ти кажа как да разтвориш изцяло естествен памук (например медицински) до бистър разтвор, а после с друг разтвор да го "пресечеш" и да стане като каша, която може да се суши.

Нямам конкретна материя предвид, просто ми беше интересно възможно ли е да се получи както с хартията - да я направиш на каша, а след това отново да се получи "лист".

Това нещо с памука също ще ми свърши работа, благодаря предварително :)

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

Абе ква е тази мода във фейсбука да си пишеш цветове като статус?

И в скайп същото... и то само от момичета?

 

WTF става тук? :blink:

как си предтсвашя момчетата да имат нещо общо с цветовете : ))

нормално да са само момичета, но каква е (тъпата, предполагам) идея и от къде идва - не знам.

и на мен взе да ми става съмнително вече ...

Хайде, ако има момичета тук, които са в крак с "модата", да споделят

 

С горните редове нямам за цел да обидя нежната половинка от човечеството...

Link to comment
Share on other sites

Абе ква е тази мода във фейсбука да си пишеш цветове като статус?

И в скайп същото... и то само от момичета?

 

WTF става тук? :blink:

 

Трудно е да се пише, мисли... неприятно е. Липсата на мозъчна дейност достига нови нива.

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата между активни и пасивни тонколони?

Най общо :

Активните имат вграден усилвател чрез , който можеш да регулираш сила на звука , високи и ниски честоти и други глезотийки .

Пасивните трябва да ги свържеш към усилвател , уредба от който да настройваш тези работи .

Link to comment
Share on other sites

някой запознат ли е с творчеството на Skazi?

имам му цялата дискография, но вътре няма любимата ми песен - Psycho Killer

Това не е заявка тип "от къде да сваля", чудя се дали е от албум или само live я прави

Link to comment
Share on other sites

някой запознат ли е с творчеството на Skazi?

имам му цялата дискография, но вътре няма любимата ми песен - Psycho Killer

Това не е заявка тип "от къде да сваля", чудя се дали е от албум или само live я прави

 

На мен ми е ясно за какво става въпрос и съм запознат с музиката горе-долу. Не е от албум това 100% съм сигурен. Вероятно е просто сингъл. Питай някъде другаде най-добре, тук едва ли ще ти се отговори точно. Пробвай в ouim.org. ;)

 

UZITO, благодаря. :)

Link to comment
Share on other sites

За Фейс-а:

Какъв цвят ти е сутиена... :lol:

казах ли аз, че ще е няк'ва тъпотия....

предлагам да отговорим по мъжко - колко пъти ходи по голяма нужда днес? : ))))

На мен ми е ясно за какво става въпрос и съм запознат с музиката горе-долу. Не е от албум това 100% съм сигурен. Вероятно е просто сингъл. Питай някъде другаде най-добре, тук едва ли ще ти се отговори точно. Пробвай в ouim.org. ;)

 

UZITO, благодаря. :)

ами... дали не е част от друга песен?

или случайно да не се казва psycho killer (в youtube е под това име)

не е толкова важно - не ми се занимава с други форуми : )

Link to comment
Share on other sites

... или просто я сваляш от youtube с това. Работи прекрасно, лесно и бързо.

дали ще успее да изкара някакво добро аудио?

свалям в момента програмата... и все пак ми се иска да си сваля няква кадърна 320-килобитова mp3-ойка : )

 

Баси простотията. Приемам офертата на дринкин парк (поздрави за якия ник). :laughing:

хехехехе мерси за поздравите

може да си размерним фейскнигите, че поне да има 2ма, които да знаят за какво става въпрос : ))

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам: Въведено ли е ограничението за млади шофьори да не могат да управляват автомобил над 1.6 ? Или поне къде има достоверна информация за това ?

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...