Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Май имаха файда докато бяха CRT мониторите. Сегашните LCD/TFT май няма нужда от тях. Беше свързано с излъчването на монитора и антирефлексното покритие на очилата предпазваше. Иначе е нормално стъкло, само с допълнителен слой. Не знам да има нужда от тях вече.

Не виждам как примерно ще помогне за умората на очите.

 

Аз да питам - някой да има под ръка лаптоп Lenovo N100 серията? Че спря да ми се зарежда батерията и искам да видя с друга как ще е - да разбера дали е прецакана батерията или е нещо от дъното - да не иска да предава ток към нея.

Съквартирантката има такъв. Ако ти се идва до Бургас ... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Съквартирантката има такъв. Ако ти се идва до Бургас ... :D

Прати ми я по пощата, пък тя ще кара на кабел до тогава :)

Link to comment
Share on other sites

Прати ми я по пощата, пък тя ще кара на кабел до тогава :)

Отивам да я питам , ако до 10 минути не ти пиша лс , начи не се е навила :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз да питам - някой да има под ръка лаптоп Lenovo N100 серията? Че спря да ми се зарежда батерията и искам да видя с друга как ще е - да разбера дали е прецакана батерията или е нещо от дъното - да не иска да предава ток към нея.

 

Не можеш ли да измериш ? Не се сещам сега като се махне батерията и се пусне на ток лаптопа, дали не спира подаването на ток към зарядното на батерията. Ама даже и така да е пак може да се измери. Само че не мога да обясня нормално какво трябва да се направи, ебахти. Ако измисля как да го обясня ще пиша :)

Link to comment
Share on other sites

Не можеш ли да измериш ? Не се сещам сега като се махне батерията и се пусне на ток лаптопа, дали не спира подаването на ток към зарядното на батерията. Ама даже и така да е пак може да се измери. Само че не мога да обясня нормално какво трябва да се направи, ебахти. Ако измисля как да го обясня ще пиша :)

те на тая батерия са 4-6 извода. Като сложа зарядното и индикатора за батерията примигва 3-4 сек и спира - а винаги на захранване свети. Та затова се чудя дали не е нещо и от дъното.

Link to comment
Share on other sites

те на тая батерия са 4-6 извода. Като сложа зарядното и индикатора за батерията примигва 3-4 сек и спира - а винаги на захранване свети. Та затова се чудя дали не е нещо и от дъното.

 

Те би трябвало само 2 да са за зареждане. Другите са за мониторинг. Предполагам си проверил за зацапани изводи и т.н. По-скоро изглежда като проблем с батерията, отколкото дъното.

Link to comment
Share on other sites

Че то такава държава има ли ?

 

Браво сега ако и ми отговориш си върха...

Мерси

 

Какво стана с картите за градски транспорт? Я кажете, че не ми се дава по лев за дестинация... при положение, че съм студент...

Link to comment
Share on other sites

Та... абе има ли файда от защитните очила? Тия, за работа с компютри? Някой може ли да изкаже лично мнение? Дали са му помогнали, осезаем резултат, нещо такова? Че... 100-на лева не ми се дават ей-така - за пробата...

 

Има но слаба работа според мен.

 

Май имаха файда докато бяха CRT мониторите. Сегашните LCD/TFT май няма нужда от тях. Беше свързано с излъчването на монитора и антирефлексното покритие на очилата предпазваше. Иначе е нормално стъкло, само с допълнителен слой. Не знам да има нужда от тях вече.

Не виждам как примерно ще помогне за умората на очите.

 

Всъщност намаляват отблясъците и са абсолютно актуални при всеки един смотан лаптоп с огледален екран (a.k.a. мултимедиен дисплей) защото стъклото точно както и покритието на CRT-тата отразява всевъзможни гадости от околната среда и очилата като са поляризирани ужким го намалят това. Не че го елиминират, да не си помисли някой, просто са по-малко.

 

Има смисъл от такива очила за хора с диоптър понеже освен друго ще са "за четене" а не за навън а доколкото ми обясняваха има разлика в стъклата. Но за човек без проблеми за мен почти няма смисъл. Има по-голям смисъл да се инвестира в IPS монитор отколкото в такива очила, но пък инвестицията не е съизмерима...

Link to comment
Share on other sites

Браво сега ако и ми отговориш си върха...

Мерси

 

Какво стана с картите за градски транспорт? Я кажете, че не ми се дава по лев за дестинация... при положение, че съм студент...

само да вметна, че старите карти важат до 31.01.10

Link to comment
Share on other sites

само да вметна, че старите карти важат до 31.01.10

Да и аз това усетих днеска като питах един кондуктор. Не каза дата, но каза, че важат още :)

Link to comment
Share on other sites

Има едни такива палта, 'дето са по-късички (до кръста примерно), с качулка и в кариран цвят. Не изглеждат официални, като останалите палта. Някой да знае от къде може да купя такова?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни как мога да инсталирам Garmin CityNavigator Europe NT2010 на SD карта - GPS-ът е nuvi250w

 

Преди някой да напише ask google... изчетох всички коментари, но нещо не става работата, та някой ако може да ми обясни по-лесничко.

 

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни как мога да инсталирам Garmin CityNavigator Europe NT2010 на SD карта - GPS-ът е nuvi250w

 

Преди някой да напише ask google... изчетох всички коментари, но нещо не става работата, та някой ако може да ми обясни по-лесничко.

 

Благодаря предварително

Важно е да знаеш map IDто на картата която ще инсталираш! Ако не го знаеш си свали Гармин тул от някъде и с него ще го намериш, друг вариант е да отвориш картата с програма от рода на UltraEdit и там в стрингът в който се намира името на картата броиш шест бита на зад от първият бит от името, взимаш последните два бита т.е. 5 и 6, записваш си ги някъде но в обратна последователност т.е. 6,5 и полученото шестнадесетично число го превръщаш в десетично - числото което си получил е мап айдито. Следваща стъпка е да откриеш айдито на SD картата, след което си пускаш Гармин кейген и въвеждаш номерът на SD картата, после на второто прозорче въвеждаш въвеждаш проверяваш дали в падащото меню не фигурира името и версията на картата която искаш да си качиш - ако го има просто кликваш върху него, ако ли пък не - отиваш най-отдолу и кликваш на къстъм мап след което ти изскача още едно прозорче в което трябва да въведеш мап айдито - тогава вече цъкваш на генерейт. Кей генът ще ти изпише един код съставен от цифри и букви, копираш този код в нот пада, цъкваш Save as...\ All files и го кръщаваш "gmapsupp. UNL" - това е отключващият ти файл. След това копираш картата (която трябва да бъде архив с разширение .IMG) и отключващият ти файл на SDто, важно е преди това да преименуваш картата на "gmapsupp. IMG"! Ако имаш качени и други карти на SDто трябва да влезеш в мапсетовете и да видиш с какви номера са те, примерно - gmapsupp2. IMG, gmapsupp3. IMG и т.н след което слагаш в името на новата карта пореден номер пр. gmapsupp4. IMG. Ако направиш всичко това не би трябвало да имаш проблем с използването на новокачената карта. Преди всичко запомни, че е от ключово значение да имаш map ID номерът на картата! Иначе няма да можеш да си я отключиш за устройството (в случая SD картата).

 

Дано да съм ти помогнал, по-простичко не мога да ти го обясня...., а и колкото и сложно да звучи всъщност е доста проста работа....

Link to comment
Share on other sites

Уф, не. По-дълго (не до кръста, а малко над четала) и без ластици по ръкавите и отдолу. И с качулка.

coat_mackinaw_thmb.jpg

 

Ами няма определено място от което да го купиш. За съжаление, ще трябва да тръгнеш наред по магазините и да гледаш. Може да пробваш тези по центъра, които продават маркови стоки. United Colors of Benetton, Hot Spot, Fox. Честно казано, други не се сещам. Останалите са в МОЛ-а. Не че на по-евтините магазини няма да има такова яке, просто е малко рисково за собствениците да зареждат подобен артикул, защото не много хора ще го купят, а на марковите магазини малко или много им ги карат на колекции.

Link to comment
Share on other sites

А бе незнам къде да си задам въпроса,и тук ми се вижда най подходящо.

От 2 дена виждам мненията на хората не на цялата страница а като линкове под главната тема.

Та ако има някой кой да ми помогне в настройките може да изкара една бира,

Link to comment
Share on other sites

А бе незнам къде да си задам въпроса,и тук ми се вижда най подходящо.

От 2 дена виждам мненията на хората не на цялата страница а като линкове под главната тема.

Та ако има някой кой да ми помогне в настройките може да изкара една бира,

Най-горе в дясно на тази страница ...

 

12312312a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...