Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Какво да направя, че да "българизирам" :) ?

"Българизирай" си уиндоуса с подходящите шрифтове.

Ако не се оправи от това, дето ти казва XMD, опитай следното, а тъй като не даваш много информация и даже не казваш с какъв уиндоус си, ще карам на сляпо:

В "Regional and Language Options" отиваш на Advanced и освен вече маркираните шрифтове, маркираш всеки един шрифт, дето има "Cyrillic" в скобите до него. Това би трябвало да сработи, тъй като с масовото маркиране със сигурност ще случиш и липсващия ти шрифт...и не забравяй да рестартираш. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може да е от Regional and Language Settings. Control Panel -> Regional and Language Settings -> Advanced -> Select a language to match the language version of the non - Unicode programs you want to use, и го дай да е на Bulgarian.

Получи се с това :)

 

Мерси за бързата реакция и на двама Ви :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде в Пловдив се продават неща на Razer ?

Искам да си взема един пад, а ми е мерак да го видя на живо какво представлява.

Най-вероятно в Мултирама ще ги има - Форум тракия зад Сани, втори етаж.

 

http://www.multirama.bg/manufacturer/851/razer.html

 

EDIT: Също и в Техномаркет.

Edited by Dreamer
Link to comment
Share on other sites

колко струва отпечатването на плакат формат а4 - черна рамка и четири реда текст в нея - в тираж да речем 1000 бройки. и в какъв срок би се изпълнла подобна поръчка?

 

не, не са некролози.. ама сега като се замисля... къде печатат некролози и на какви пари?!

 

а флаери формат а5 - едностранен печат на горното и двустранен печат - горното и пълна страница текст на другата страна .- тираж по 3000-5000 от едностранното и двустранното?

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

В Пловдив да ти кажа къде... ДОГ Виза на Гладстон 1 до Евроком aма като гледам е само пловдивска фирмата. Поне можеш да се информираш за цените на Телефон: 032 62282.

Link to comment
Share on other sites

а флаери формат а5 - едностранен печат на горното и двустранен печат - горното и пълна страница текст на другата страна .- тираж по 3000-5000 от едностранното и двустранното?

 

5000бр двустранен печат на флаер А5 ще е към 1000лв. По спомен карам. За съжаление не мога да ти дам координати на по-малка печатница в София. Големите надали ще ти вземат поръчката.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно в Мултирама ще ги има - Форум тракия зад Сани, втори етаж.

 

http://www.multirama.bg/manufacturer/851/razer.html

 

EDIT: Също и в Техномаркет.

 

Лошото е, че нямат пада който искам, поне според сайта, но ще мина на място да огледам.Мерси ;)

 

колко струва отпечатването на плакат формат а4 - черна рамка и четири реда текст в нея - в тираж да речем 1000 бройки. и в какъв срок би се изпълнла подобна поръчка?

 

не, не са некролози.. ама сега като се замисля... къде печатат некролози и на какви пари?!

 

а флаери формат а5 - едностранен печат на горното и двустранен печат - горното и пълна страница текст на другата страна .- тираж по 3000-5000 от едностранното и двустранното?

 

Ако е за Пловдив, препоръчвам ти ето тук Правил съм доста неща при тях и съм много доволен.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Какви са цените за превод (от български на английски) и легализация(?) на академична справка и диплома за средно образование?

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

ае къде замина XXX раздела?Тъкмо исках да споделя едно интересно участие на наша Мис... пф деа ;)

Махнаха го...пфу, гадни пуритани такива... :woot

 

Ама ти пак си споделяй, няма да се сърдим... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Махнаха го...пфу, гадни пуритани такива... :woot

 

Ама ти пак си споделяй, няма да се сърдим... :rolleyes:

 

бе исках да кажа, че напредваме, но все още е актуален въпроса:

Кога ще ги стигнем... руснаците, поляците и румънците ;)

Link to comment
Share on other sites

Кога ще ги стигнем... руснаците, поляците и румънците ;)

И тук е мястото за дежурния въпрос - "А стига бе, това тя ли е?"...обаче няма да го тегля, щото и аз съм гаден пуритан...или пък не съм?

Да го тегля или да не го тегля - в 5 сутринта, това е въпросът! :lol:

Link to comment
Share on other sites

И тук е мястото за дежурния въпрос - "А стига бе, това тя ли е?"...обаче няма да го тегля, щото и аз съм гаден пуритан...или пък не съм?

Да го тегля или да не го тегля - в 5 сутринта, това е въпросът! :lol:

 

Коя "тя"?

Link to comment
Share on other sites

Има ли програма, която може да "разчете" ръкописен текст? Тоест нещо подобно на finereader (май беше), само че да работи с ръкописен текст?

Link to comment
Share on other sites

Има ли програма, която може да "разчете" ръкописен текст? Тоест нещо подобно на finereader (май беше), само че да работи с ръкописен текст?
Abbyy FineReader го прави, но е почти безпредметно при еднократно ползване, защото се губи много време в създаване на шаблон за конкретния почерк. Ако пък почерка е неравномерен, е направо кошмар.

Иначе пътя е: Tools>Pattern editor и т.н.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Има ли програма, която може да "разчете" ръкописен текст? Тоест нещо подобно на finereader (май беше), само че да работи с ръкописен текст?

Имам спомен, че специализирана версия на finereader също разпознаваше ръкопис - доколко успешно, не знам...

 

Едит: alchemy вече е писал, не забелязах...

 

А аз имам друг въпрос - я ми кажете къде продават някакви самозалепващи се етикети/листове, ама с много яко лепило - като се лепне, да ти трябва време да го отлепиш.

Днес имах няколко срещи и задачи на предварително фиксирани часове из града и както неведнъж ми се е случвало - някакъв тъпанар с микробус спрял пред двата гаража (единият е моя) и блокирал напълно излизането. Вариантите бяха да си хвана такси, което щеше да ми излезе над 30-40 лв. ако го разкарам из всичките ми срещи и задачи ; да ползвам градски транспорт, свършвайки най-много 1-2 задачи ; да се пробвам да го намеря - не успях (чаках половин час, опитах дали случайно няма аларма - нямаше) ; да се обадя на всички, с които имам срещи и да ги отложа...което и направих.

Тъй като не съм hardcore-фен, използващ прийоми като спадане/пукане на гуми, чупене на чистачки или ключ по каросерията, поне да си напечатам двайсетина листа с надпис "Тъпанар съм, затова съм паркирал така!" и да лепя по предното стъкло на тъпанарите дето редовно спират. Ама трябва да е здраво лепило и при опит за отлепване да остава долния слой хартия, че да се помъчи малко, иначе няма много полза ако го отлепи веднага - следващият път пак ще спре. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли фирма която прави паравани за баня по поръчка в Пловдив?

Търся сега в гугъл но намерих само една на ул.Янко Сакъзов която има само готови размери. Казаха ми че имало такава фирма на Братя Бъкстон но днес така и не я намерих..... някой идеи ?

Link to comment
Share on other sites

Баща ми получи писмо от Дирекция " МД и ТБО и РЕВИЗИОНЕН КОНТРОЛ " , че дължи суми Данък върху превозните средства , Пътен данък и лихвите за просрочение към тях . ...Уведомяваме Ви ,че съгласно разпоредбите на чл.4,ал.2 и чл.9б,ал1 от ЗМДТ, невнесените в срок местни данъци и такси се събират заедно с лихвите по Закона за лихвите върху данъци , такси и други подобни държавни вземания , по реда на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс , включително и чрез Агенция за държавни вземания и Частни съдебни изпълнители . ...

Какви са тези чл. че немога да ги намеря да видя какво пише . Става въпрос за стар автомобил бракуван в кат преди 6-7г. някъде . Интересува ме къде да намеря то ЗМДТ с тези чл. и ал. ?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...