Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Може ли да се възвърнат изтрити снимки от карта памет на телефон ? Телефона е нокиа е52 , oперационна система Symbian v9.3 , картата е микро сд 2 гб .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Към кой потребител мога да се обърна за един лекичък style.css въпрос :) ?

 

С какво се стига до бившата "ДАЯНА" на Околовръстното ? ....

някаква идея освен Такси ?

С лична кола :)

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се възвърнат изтрити снимки от карта памет на телефон ? Телефона е нокиа е52 , oперационна система Symbian v9.3 , картата е микро сд 2 гб .

 

Може. С всяка програма за възстановяване на информация. Трябва само да свържеш картата към компютъра като устройство, а не като телефон. За целта може да използваш Card Reader или да свържеш телефона в режим Data Transfer или нещо от сорта. Забравил съм как беше.

 

Аз използвам R-Studio за възстановяване на файлове.

Link to comment
Share on other sites

Така, освен че ми трябва някой средно компетентен с css-a , вече ме интересува до колко кг е безплатният багаж за пренасяне във самолета. Колко кг трябва да е ръчният също ?

Link to comment
Share on other sites

И общото между css и багажа в самолетите е?

Няма общо ... просто 2рото запитване изникна преди малко .

 

Първото е по-спешно :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Така, освен че ми трябва някой средно компетентен с css-a , вече ме интересува до колко кг е безплатният багаж за пренасяне във самолета. Колко кг трябва да е ръчният също ?

 

Зависи за къде пътуваш. Позволените килограми варират от превозвач, на превозвач. По принцип е един куфар около 20-25кг за багаж и една чанта ръчен, като лаптоп-а не се брои към тая чанта. Чанта за лаптоп, дамска чанта са отделно. За през-океански полети, лимита са 2 куфара по 20-25кг. За САЩ важаха правилата за през-океанските полети, но след тия опити за атентати, не е позволен никакъв ръчен багаж и може да носиш само един куфар до 20-25кг в зависимост от превозвача. На страницата на компанията пише какви са им изискванията. На билета също.

Link to comment
Share on other sites

Начи въпроса ми е следния. Имам завършен 99.9% сайт, оправил съм го да изглежда по един и същи начин и на мозила и на IE и т.н . обаче има само един проблем. Имам текстови линк , който като го цъкна излиза поп ъп прозорец 400x500. При мозилата всичко е ок - излиза си нормално , но при IE ми иска разрешение за blocked content . Ако цъкна no , ми отваря pop up-a на цял екран , ако цъкна yes и разреша ползването на блокираният обект си ми го изкарва нормално като при мозилата .

 

Мисълта ми е , как да направя така , че да не се отваря поп ъпа докато не бъде разрешен blocked content-a ?

 

ПП. Не е спам , на линка пише "Карта" , а поп ъп-а картата :) . И се извинявам за css-a , исках да кажа javascript , ама понеже вече 3ти час фиксвам css-a и само css ми се върти в главата :D

 

ППП.

 

Това е скрипта в head-a

 

<script TYPE="text/javascript">
<!--
function popup(mylink, windowname)
{
if (! window.focus)return true;
var href;
if (typeof(mylink) == 'string')
  href=mylink;
else
  href=mylink.href;
window.open(href, windowname, 'width=400,height=500,left=195.5,top=450,scrollbars=yes');
return false;
}
//-->
</SCRIPT>

 

а така е маркиран линка

 

<li><A HREF="map.html" onClick="return popup(this, 'map')">Карта</A></li>

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

От цялата сложнотия дето си изписал остави това:

 

<script type="text/javascript">
function popup(href, windowname)
{
 window.open(href, windowname, 'width=400,height=500,left=195,top=450,scrollbars=yes');
 return false;
}
</SCRIPT>

.....

<li><A HREF="map.html" onClick="return popup(this.href, 'map')">Карта</A></li>

 

И това 195.5 откъде ти дойде на акъла?

 

След като си задал размери не виждам защо ще се разпъва на цял екран. Я виж това дали оправя работата или трябва да го тествам тук първо че сега пиша наизуст

Link to comment
Share on other sites

И това 195.5 откъде ти дойде на акъла?

 

Ми дойде ми , аз съм самоук виртуоз :lol:

 

Я виж това дали оправя работата или трябва да го тествам тук първо че сега пиша наизуст

Пак същата хава :(

Link to comment
Share on other sites

http://www.instantpopover.com/JavascriptSource.js

 

Виж тези ще свършат ли работа

Свърших си работата сам, просто реших да го направя по трудния начин, но за сметка на това - сигурен.

 

Изброих всички атрибути със прилежащите им стойности (макар че се усетих че проблема идва от това че не е дефиниран "resizable" , ама реших да играя на сигурно и да изброя всичко) и да офъкам малко линка, и работата стана.

Сега кода изглежда така (ако някой за вбъдеще се сблъска със същият проблем) :

 

<script language="javascript">
function popUp(URL) {
URL = URL.toString();
day = new Date();
id = day.getTime();
window.open(URL,  id , 'toolbar=0,scrollbars=1,location=0,statusbar=0,menubar=0,resizable=0,width=40
0,height=500,left =195,top=450');
}
</script>
-----------------
<li><A HREF="java script:popUp('map.html')">Карта</A></li>

 

Невольооо ... :lol:

 

ПП. Заради уместната корекция на "195.5" - получаваш бира като се върна в Пловдив или дърпане с въже в (рамките на града)на Тойотата като закъсаш някой ден - по избор :lol:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Грубо но щом работи. Ето ти го леееко пооправено:

 

<script language="javascript">
function popUp(URL) {
 window.open(URL,  "mypopup" + (new Date().getTime()), 'toolbar=0,scrollbars=1,location=0,statusbar=0,menubar=0,resizable=0,width=40
0,height=500,left =195,top=450');
}
</script>

 

Това URL.toString() ми се струва абсолютно излишно.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се възвърнат изтрити снимки от карта памет на телефон ? Телефона е нокиа е52 , oперационна система Symbian v9.3 , картата е микро сд 2 гб .

http://www.zamunda.net/details.php?id=204103&hit=1

Link to comment
Share on other sites

Как по химичен път мога да превърна парчета плат в каша?

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

Как по химичен път мога да превърна парчета плат в каша?

ква ти е идеята ?!? иначе с киселина, ще ги направиш дро(п)б :> ако идеята ти е да ги втечниш и след това отново да преминат в твърда фаза .... мисля че не е възможно.

Link to comment
Share on other sites

ква ти е идеята ?!? иначе с киселина, ще ги направиш дро(п)б :> ако идеята ти е да ги втечниш и след това отново да преминат в твърда фаза .... мисля че не е възможно.

Идеята е да мога да ги изсуша след това в определена форма :)

Link to comment
Share on other sites

Намери изтритите снимки , но като ги избера дава No Preview Available . Свалям ги на пц и пак това изписва . Освен да се е записало нещо друго върху тях или проблема е другаде ? Вчера изтрих едни снимки и тази програма ги намери и се свалят а предишните неискат .

Link to comment
Share on other sites

Идеята е да мога да ги изсуша след това в определена форма :)

.. за съжаление не мога да ти помогна. има специалности "текстилна химия и технологи" в ВХТИ, има и текстилна техника в ТУ ... тези хора могат да ти дадат някакъв изчерпателен отговор на въпроса. ако са влакна те се тъчат (или както се пише там) и след това се шият, не се "леят". разни гуми, полимери и други ... може и да се леят. наистина незнам, налучквам в момента. успех ти желая !!!

 

Намери изтритите снимки , но като ги избера дава No Preview Available . Свалям ги на пц и пак това изписва . Освен да се е записало нещо друго върху тях или проблема е другаде ? Вчера изтрих едни снимки и тази програма ги намери и се свалят а предишните неискат .

ако си записвал нещо след изтриването им, е много вероятно да си записал информация върху тях ... и след възстановяването те вече не са снимки ... а са някакви файлове със старото име и разширение, но носещи само част от стара графична информация и новата презаписана отгоре. успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Да. Останал съм с впечетлението, че Dreamer редовно си пазарува от там. Самоче ще ти налагат митнически такси и трябва да се разхождаш до София за всяка доставка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...