Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да питам защото не мога да намеря информация.

Личният лекар на леля ми и взима такса за преглед и при лично посещение пак и искал пари.

А, при положение че жената мина през инсулт има и диабет, води се в графата на социално слабите и е пенсионер. Просто ми звучи смешно да искаш 1,20 ли там колко лева за измерване на кръвна захар или 10 лева за да минеш и да кажеш да пие парацетамол, защото има втрисане с температура, което и аз успях да установя!

Та къде мога да видя лист с таксите и колко пари трябва да взимат лекарите за преглед на хора, здрави, болни, социално слабите, прочие?

:/

 

Само ме е малко срам, че не намерих информация, а трябва да питам тук, като някой който не се интересува от важни работи като тези.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да питам защото не мога да намеря информация.

Личният лекар на леля ми и взима такса за преглед и при лично посещение пак и искал пари.

А, при положение че жената мина през инсулт има и диабет, води се в графата на социално слабите и е пенсионер. Просто ми звучи смешно да искаш 1,20 ли там колко лева за измерване на кръвна захар или 10 лева за да минеш и да кажеш да пие парацетамол, защото има втрисане с температура, което и аз успях да установя!

Та къде мога да видя лист с таксите и колко пари трябва да взимат лекарите за преглед на хора, здрави, болни, социално слабите, прочие?

:/

 

Само ме е малко срам, че не намерих информация, а трябва да питам тук, като някой който не се интересува от важни работи като тези.

http://www.lekari.bg/articles/view/11/49

Link to comment
Share on other sites

Десен клик върху бар-а -> Settings -> от падащото меню горе избираш английски. В момента ти е настроено езика по подразбиране да ти е български и затова ти го променя.

 

Освен това се помни езика за всяка програма. Т.е. ако си чатил в скайп с някой на латиница а в браузъра си писал по форума на кирилица след това като отидеш в скайп пак ще си на латиница а като превключиш на браузъра ще те върне отново на кирилица - т.е. където каквото си е било си остава.

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже в Пловдив магазин за моделчета на самолети, танкове и корабчета (говоря за такива неуправляеми). Благодаря ви предварително

Може да погледнеш и в Сани - Гранд, имат специализиран щанд с доста богат избор... самолети, кораби, танкове...

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже в Пловдив магазин за моделчета на самолети, танкове и корабчета (говоря за такива неуправляеми). Благодаря ви предварително

 

Библиотека Иван Вазов. Качваш се срещу централния вход на библиотеката. От лявата ти страна ще видиш книжарница. Вътре продават модели, лепила, бои и всякакви други работи.

 

Също и в Бонжур продаваха преди 1 година, но сега не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

...

 

 

...

 

 

...

Благодаря на всички, мислех че трябва да си тутка за да ти отговорят. Благодаря Ви отново и ... весели празници.

Link to comment
Share on other sites

Браво! Около 6 киловата! От останалото още един. И ако някъде цъка и бойлерче става класика. Супер умно. Ако така наречения главен бушон не е поне 60 ампера даже много изкарва. Гледайте да не направите още по-голямата умнтия да сложите повече тел, че тогава може и да се запали таблото.

 

Абе аз ли се бъркам нещо или 6kW не е чак толкова много ?

Не съм си смятал в къщата колко ми е консумацията ама съм почти сигурен че е над тази.....

То всъщност ако 6кВ са много при всяко пускане на проточният ми бойлер в кухнята трябва да спирам всичко друго.....

Link to comment
Share on other sites

Абе аз ли се бъркам нещо или 6kW не е чак толкова много ?

Не съм си смятал в къщата колко ми е консумацията ама съм почти сигурен че е над тази.....

То всъщност ако 6кВ са много при всяко пускане на проточният ми бойлер в кухнята трябва да спирам всичко друго.....

 

много зависи от годината на производство на апартамента, съответно на ел.инсталацията и от качеството й (възраст на жиците, колко е бил пиян ел.техника при строежа и дали въобще е имало смислена поддръжка).

панелките са проектирани и изпълнявани уж да понасят по 8киловата, но често дори тази стойност е трудно достижима. та 6 киловата са си бая за стара инсталация.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да купя саксия с диаметър поне 1 м?

По възможност да не е пластмасова и да има платформа на колелца за по-лесно придвижване.

 

Ако идваш към Пловдив се обади - може да измислим нещо. Най-добре е с поръчка. Другия вариант е МЕТРО - оттам последно си купих саксия с много голям диаметър, но не метър - такива отсега ти казвам доста трудно се намират. Цените им в магазини като бриколаж са кошмарни в сравнение с всички други места.

 

Абе аз ли се бъркам нещо или 6kW не е чак толкова много ?

Не съм си смятал в къщата колко ми е консумацията ама съм почти сигурен че е над тази.....

То всъщност ако 6кВ са много при всяко пускане на проточният ми бойлер в кухнята трябва да спирам всичко друго.....

 

Василий, мобо ти е обяснил по-долу добре. По принцип нормалното централно захранване на една къща е с кабел 2х10, в блокове и то стари ме съмнява да има и толкова. Това ще рече че подминеш ли 10 киловата си търсиш белята вече, да не говорим пък с порцеланови бушони. Като знам какви магии заварих при моя ремонт в инсталацията, то почти нищо не може да ме изненада в комунистическото строителство и монтаж. Тоя бойлер дето си го хакнал дано си го подкачил с правилен кабел, че и кабели горят с времето. Засрана инсталация не се разбира от първия ден, а понякога и години по-късно, дано ти да нямаш проблеми.

 

А пък ако не си виждал има доста "мъдри" изпълнения на табла с главен бушон 40 и по-малко ампера (мамка му виждал съм и с 25). Тогава вече става весело. И като се намери някой, който без да гледа и проверява е решил да хакне всичко дето има щепсел в контакта става веселбата.

Link to comment
Share on other sites

Аз смених ВиК и Ел. Инсталациите още като я купих , всеки по-голям консуматор е с отделно захранване и бушон.

Иначе тва за панелките не го знаех , полезна информация е

Link to comment
Share on other sites

Колко е минималният размер на файл, за да може да се запише с Нерото? Два пъти опитвам да запиша един 20мб-тов файл на CD и на DVD и дава грешка. Не е от диска, защото като му ръгнах 300МБ глупости и се записа... ? :ghost

Link to comment
Share on other sites

Колко е минималният размер на файл, за да може да се запише с Нерото? Два пъти опитвам да запиша един 20мб-тов файл на CD и на DVD и дава грешка. Не е от диска, защото като му ръгнах 300МБ глупости и се записа... ? :ghost
Не мисля, че има ограничение за минималния размер. Друга ще да е причната.

Защо не пробваш да запишеш файла направо с възможностите на Windows: провлачваш файла до оптичното устройство, десен клик върху него и избираш от контекстното меню Write files on CD (цитирам по памет).

Link to comment
Share on other sites

.....

Сложих друга записвачка и пак същата работа... Освен да е нещо от Нерото и да пробвам с някоя нова версия да видя какво ще стане. Ще пробвам и това което каза, но като взема нови дискове че всички отидоха. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой занимавал ли се е с инсталиране на гпс навигация на Symbian v9.3 . Става въпрос за нокиа е52 или за какъвто и да е друг симбиан ?

Link to comment
Share on other sites

Някъде около главната да продават ето такъв преходник http://yfrog.com/5pphotosmallj

 

Мерси.

 

Технополис, техномаркет... точно на главната едва ли

 

Някой занимавал ли се е с инсталиране на гпс навигация на Symbian v9.3 . Става въпрос за нокиа е52 или за какъвто и да е друг симбиан ?

 

Antares :P

Link to comment
Share on other sites

Има ли "свински опашки" по 40 см и продават ли се на бройки или трябва цял пакет?

 

Не знам дали са точно 40, но са в зоната и са на пакет. Което не е чак толкова скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...