Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Или някой недоброжелател да ти помогне. Според мен тялото би реагирало преди да се случи нещо толкова фрапантно, мисля, че няма как. Нека letalis да каже :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дали е възможно при екстремно протягане назад да си счупя гръбнака?

 

Чак да си го счупиш почти невъзможно, ама може да си направиш разни гадости на прешените...

Link to comment
Share on other sites

Абе гледах рекламите на БТВ-то , за новият им канал : Cinema . Казаха ми , че имали и БТВ Comedy , та ми е интересно : със нормална антена тия канали могат ли да се хванат ? В смисъл - ефирни ли са , или са само по кабеларките и сателитите ?

Link to comment
Share on other sites

Абе гледах рекламите на БТВ-то , за новият им канал : Cinema . Казаха ми , че имали и БТВ Comedy , та ми е интересно : със нормална антена тия канали могат ли да се хванат ? В смисъл - ефирни ли са , или са само по кабеларките и сателитите ?

Няма да можеш с антена за момента. След преминаването към цифрова телевизия ще е възможно. Друг въпрос е колко хора са готови за такова прехвърляне.

Link to comment
Share on other sites

Дали е възможно при екстремно протягане назад да си счупя гръбнака?

 

Матилда, не знам каква идиотщина си намислил, но пий едно и се откажи. Като дете, впечатлен от разни филми и стойки се опитах да направя салто на един матрак на пода и едва не се самоубих, но си съсипах кръста доживот. Мисля си подминал възраст 10, така че не си търси белята. Между другото предай моите съболезнования на Копчолина.

Link to comment
Share on other sites

Харманлия, нищо не съм намислил - просто всяка сутрин се протягам, докато гръбнакът ми изпука. И се замислих дали е възможно да го скърша, ако се напъна.

Иначе и аз като дете, впечатлен от филми, съм се опитвал да чупя турски керемиди и да правя мавашите над масивни дървени столове. Не успях да счупя нищо, но все пак имам болезнени спомени.

Link to comment
Share on other sites

За чупенето на гръбнака:вярно е че мускулатурата на гърба е силна,обаче връзките на гръбначния стълб ограничават движенията,а и самото свързване на прешлените не позволява да се стигне до такива ексцесии!

Най-често травмите стават от камшични удари , по компресионен механизъм или при директен удар.Подчертавам за счупване говорим,на тялото на прешлена или негов израстък.Иначе за разтежения,прищипшване на коренчета(нервни) и др може да стане не чак толкова трудно.

Link to comment
Share on other sites

С какво да махна гадния варовик от плочките в банята? Направо ужас. За има няма годна какво стана...

Някой с опит да сподели освен с много търкане, кой препарат да използваме.

Link to comment
Share on other sites

Хора много ще съм ви благодарен ако ми кажете има ли къде в Пловдив да ми направят ключодържател от акрил.Имам предвид http://www.qwdirect.com.au/images/keyrings...lic_keyring.jpg и аз да дам нещото,което искам да бъде вътре в ключодържателя.

Link to comment
Share on other sites

С какво да махна гадния варовик от плочките в банята? Направо ужас. За има няма годна какво стана...

Някой с опит да сподели освен с много търкане, кой препарат да използваме.

Топакс, но не знам дали го има в свободна продажба. Малко е миризлив, но пък ефекта е поразителен. 5:1 се разрежда някъде(общо взето на око), намокряш повърхностите с него и след 30 мин. до 1 час най-много изплакваш.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

С какво да махна гадния варовик от плочките в банята? Направо ужас. За има няма годна какво стана...

Някой с опит да сподели освен с много търкане, кой препарат да използваме.

 

МЕДИКС, бутилката е синя. Уникално се справя и с металните повъхности - душове, батерии и т.н. Намокри, намажи добре с четка и го остави 20-30 мин. След това ще черпиш. Има и един препарат ФАЯНС в оранжева бутилка (няма го по веригите, само по квартални магазини), но той е доста силен, миризлив и опасен за метални покрития. Повече става за подове.

Link to comment
Share on other sites

От коя фирма в Пловдив е най-изгодно да си закупя компютърни части и да си сглобя конфигурацията? и ако може някакви координати :)

Link to comment
Share on other sites

От коя фирма в Пловдив е най-изгодно да си закупя компютърни части и да си сглобя конфигурацията? и ако може някакви координати :)

Ако имаш някой твой приятел да пазарува с отстъпки значи това е правилното място. Бих ти препоръчал първо да разгледаш какво се предлага на пазара. Да си решиш каква да бъде конфигурацията и след това да видиш коя част от кое място ще ти излезе най - евтино.

Link to comment
Share on other sites

Така, сложил съм ASIO4ALL за WinAmp , имам и DTS плъгин ... обаче не ще да свири парчетата. Има само фонов шум. KMP Player ги свири без проблем. Идеи?!

 

Следващ проблем. Понякога като пиша кавички - " - и не се показват. Като чукна още веднъж бутона да станат "" чак тогава излизат първите кавички и трябва да изтрия вторите и т.н. ????

Link to comment
Share on other sites

Следващ проблем. Понякога като пиша кавички - " - и не се показват. Като чукна още веднъж бутона да станат "" чак тогава излизат първите кавички и трябва да изтрия вторите и т.н. ????

Смени си клавиатурната подредба от US Internation на US Traditional.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да бъде така добър да ме информира, какви документи освен дипломите е нужно да се преведат и легализират при кандидатстване в чуждестранно учебно заведение? Също ме интересува и колко излиза като пари превода и легализацията.

Link to comment
Share on other sites

Така, сложил съм ASIO4ALL за WinAmp , имам и DTS плъгин ... обаче не ще да свири парчетата. Има само фонов шум. KMP Player ги свири без проблем. Идеи?!

 

Следващ проблем. Понякога като пиша кавички - " - и не се показват. Като чукна още веднъж бутона да станат "" чак тогава излизат първите кавички и трябва да изтрия вторите и т.н. ????

 

A за фонетичната кирилица вече дадох кадърна подредба при това с инсталация... а да и има и с ударение: ѝ (shift + ь) Ако искаш ще ти дам линка пак. Имаше го някъде в тази тема май

Link to comment
Share on other sites

A за фонетичната кирилица вече дадох кадърна подредба при това с инсталация... а да и има и с ударение: ѝ (shift + ь) Ако искаш ще ти дам линка пак. Имаше го някъде в тази тема май

То този проблем май го прави с английската подредба. Защото при интернешенъл, имат и разни знаци с ударения и затова вин-а изчаква да види следващия знак кой е и решава какво да прави.

Аз имах същия проблем с 7-цата, но след промяна на подредбата за английския се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Смени си клавиатурната подредба от US Internation на US Traditional.

 

Смених на English "US", traditional нямам като опция..., но какво е това? Ink Correction? > dasdah.th.jpg

______________________

 

Проблема с " го няма , но и под US и под BG пак има такова Ink Correction.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...