Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Би трябвало да се погрижат ако се обадиш на оператор. След това могат да ти замерят покритието и евентуално да направят нещо по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как се формулира правилото за формиране на сложни и сложносъставни думи? Т.е. кога е с тире и кога слято изписването - цял следобяд пиша едни материали по съдебни експертизи и толкова странни словосъчетания видях, че вече се чудя.

 

__________

грешка :)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

от къде мога да си закупя тютюн за наргиле ?до четвъртък пазара имаше един магазин ,но сега не съществува.

На Джумаята, срещу Фешън кафето има магазинче за тютюн. Точно до Пиреус банк е.

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли къде се продава чуждестранна преса? По-специално Billboard.

Дали има Billboard не съм сигурен,но на сергията м/у Тримонциум и Пощата продават чужди вестници и списания

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да се погрижат ако се обадиш на оператор. След това могат да ти замерят покритието и евентуално да направят нещо по въпроса.

 

Евентуално. Колко пъти се обаждах на MTEL че в САНИ-то на Кап. Райчо нямат обхват защото клетката им е неясно къде но така и не взеха мерки. В новото метро е същата история. До метрото и джъмбо вече има та може и да се стегнат и да сложат 1 клетка там до тях но на други места не вярвам да инвестират точно сега за да имат хората идеален обхват навсякъде...

Link to comment
Share on other sites

Ако не направят нищо, не може ли да развалим договора? Все пак получавам услуга с ниско качество на обслужване...

 

Може да се пробваш. За мобилен телефон ли говорим все пак?

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да закупя Star Wars антологията? DVD-тата...

Обиколих Метротата, бях в 4 видеотеки... Просто не ми идва на акъла. ;(

 

 

Пробвай в големите книжарници. В Пингвините, например, има цял етаж с ДВД-та.

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да закупя Star Wars антологията? DVD-тата...

Обиколих Метротата, бях в 4 видеотеки... Просто не ми идва на акъла. ;(

 

Май няма Box комплект с 6-те филма.

 

Трябва да си вземеш

 

Star Wars Prequel Trilogy

и Star Wars Trilogy

 

За второто съм сигурен, че съм го виждал в МЕТРО, но явно е свършило. Беше в една сиво-черна кутия.

 

Двете трилогии ги има в Amazon.co.uk по 15 паунда.

 

Ето тук

 

Ако искаш може да се замисля дали да не направим партия. Аз се чудя дали да не си взема това

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата между paradise и heaven?

 

Значи, аз мисля че е нещо от сорта, но не съм сигурен - heaven си е библейския рай, този на небето, докато paradise е нещо като рай на земята, т.е. някое красиво място. Само че дали е така и в английския...

Link to comment
Share on other sites

Пощата ми е тотално залята със спам, досега не съм получавал повече от 1-2 спам писма на месец, а сега имам над 500. Възможно ли е да е заради празницитетая спам атака?

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата между paradise и heaven?

 

Значи, аз мисля че е нещо от сорта, но не съм сигурен - heaven си е библейския рай, този на небето, докато paradise е нещо като рай на земята, т.е. някое красиво място. Само че дали е така и в английския...

 

Точно това е разликата.

 

Също се използва и термина Heaven on earth.

Link to comment
Share on other sites

Пощата ми е тотално залята със спам, досега не съм получавал повече от 1-2 спам писма на месец, а сега имам над 500. Възможно ли е да е заради празницитетая спам атака?

 

Не. Помисли си къде си се регистрирал, получавал ли си поздравителни картички напоследък от някой и т.н. От самосебе си пощата не почва да ти се пълни със спам - нужно е преди това да са разбрали за нея.

 

Дам... По-специално на GSM.

 

Забрави. Намери си телефон с по-добра антена

 

Бръкнах в джоба, видях че имам достатъчно и викам на каката - давай да правим:)

 

И после? Какво стана с каката? Поне кафе не пихте ли :P

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как е името на онзи класик, на който преди концерта неприятелите му скъсали струните на цигулката и той изпълнил целият концерт на една струна.

 

Верно. Благодаря, Мидекс :)

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как е името на онзи класик, на който преди концерта неприятелите му скъсали струните на цигулката и той изпълнил целият концерт на една струна.

Паганини. :music

Link to comment
Share on other sites

от къде мога да си закупя тютюн за наргиле ?до четвъртък пазара имаше един магазин ,но сега не съществува.

 

От денононощните в капана или от денонощното на гладстон,но в подлеза на ПУ има по голям изобр на тютюн.

Link to comment
Share on other sites

Значи имам един по-сериозен въпрос.

 

Искат да ме назначат на една работа, на някаква чуждестранна фирма, да отразявам мачове за букмейкъри. И искат да им кажа от кой район мога да го правя и да им изпратя сканирана личната си карта. ( :confused ) Така... доколкото знам има закон за защита на личните данни, не съм го чел, но мисля че никой работодател няма право да ми иска личните данни. Още повече, че тия не са от тука и знам ли ги дали няма да злоупотребят нещо. Аз по-късно днес ще говоря с човека по въпроса, защото не е на разположение в момента, но бих бил благодарен, ако ми се дадат някакви разяснения и съвети относно проблема. :)

Link to comment
Share on other sites

... никой работодател няма право да ми иска личните данни.

 

Това не е вярно. Кандидатства се с копие от личната карта, придружено с молба, автобиография и медицинско удостоверение. За всяка работа.

 

Това обаче не означава, че на тези им е чиста работата. Аз само ти казвам за личната карта, че не си прав.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми място и ориентировачни цени за защитни очила. Тоест, такива, които да ми предпазват зъркелите от ежедневното дзверене в най-различни монитори...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...