Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Здравейте. Бих желал да помоля някой фотограф любител да направи малко снимки на центъра. Онзи ден минавах от там(става дума за тъмната главна след Джумаята) и видях, че са сложили едни много интересни светещи пръчки, който светят една след друга и това много ми хареса. Та идеята ми е ако на някой му се занимава и има добър апарат и добро око ако може да направи една две снимки за десктоп. Ще съм щастлив да си го ползвам за коледните празници.

И в този ред на мисли искам да благодаря на човека който е заснел снимката на главната още в началото. Преди година мисля, че попаднах на нея, много е добра.

И отново да кажа, че ще съм много щастлив ако някой направи тази моя идея.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой да може да ми каже от къде да си купя ароматизатор тип "елхичка" и игличка за помпене на топка? Или поне в какви типове магазини да ги търся :)

 

Благодаря ви ;)

Link to comment
Share on other sites

Какво крещят феновете в Англия преди вратаря да ритне топката. Нали в България, като се засили и викат "ОООО Яж х♚й". Какво викат в Англия?

Link to comment
Share on other sites

Ако някой от САЩ по някакви обстоятелства ми преведе към сметката през пейпал около 2-3000 долара , доказуемо ли е после че ги е превел и мога ли да бъда съден ако случайно се изгубят тея пари ? :D

Link to comment
Share on other sites

Ако някой от САЩ по някакви обстоятелства ми преведе към сметката през пейпал около 2-3000 долара , доказуемо ли е после че ги е превел и мога ли да бъда съден ако случайно се изгубят тея пари ? :D

Ами нали в сайта има статистика и логове на това кой, кога колко и на/от кой

Link to comment
Share on other sites

в ратони на опълченска провери ли ?

също може да провериш и на ъгала н.геров и май.

 

Не съм проверявала никъде. Не съм обикаляла пловдивски магазини от години, а имам една свободна събота за мотаене из града, която трябва да съчетая с намирането на буйки, затова и питам.

Edited by second.life.syndrome
Link to comment
Share on other sites

Не съм проверявала никъде. Не съм обикаляла пловдивски магазини от години, а имам една свободна събота за мотаене из града, която трябва да съчетая с намирането на буйки, затова и питам.

В началото на Пещерско шосе има едно магазинче.Идваш от гладстон,пресичаш В.Априлов вървиш още малко и ще го видиш.Пада се от лявата страна.

 

Тоя глас в рекламните паузи на Радио 1 Рок на Джоко Росич ли е?

Link to comment
Share on other sites

в пловдив Converse има .. на пресечката като се качваш от Гладстон към Центъра покрай тунела, на Отец Паисий в началото към Пощата, мисля че и по центъра има магазини и долу пресечката преди Пешеходния мост ... обаче в последно време .. са големи боклуци всички ..

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме знамето на картинката по-долу кое е? Отначало мислех, че е самарското, защото има икона на него, но пък цветовете не съответстват. Картината се казва Свободна България, има в гугъл повече картинки, ако не е ясно от тази.

 

Georgi-Danchov-Svobodna-Bulgaria.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ако някой от САЩ по някакви обстоятелства ми преведе към сметката през пейпал около 2-3000 долара , доказуемо ли е после че ги е превел и мога ли да бъда съден ако случайно се изгубят тея пари ? :D

 

Доказуемо е, че ги е превел, но няма как да те съдят, при положение, че ти нямаш нищо общо. Все едно някой да ти пъхне в джоба 200 лева и да дойде някой да те съди.

 

@Vetim: Не е изтрита темата. Просто не е на Runner. :) ето я.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Доказуемо е, че ги е превел, но няма как да те съдят, при положение, че ти нямаш нищо общо. Все едно някой да ти пъхне в джоба 200 лева и да дойде някой да те съди.

 

тц. не е едно и също. ако някой ти пъхне чужди (не негови) 200 лева в джоба, и ти задържиш 100 за себе си, а другите сто ги предадеш на някой трети - тогава ще те осъдят и ще ти плющят ушите (и бузите, ама другите) в панделата... pazu пита за изтърканата вече врътка - дай да ти преведем на теб едни 3000 долара, ти задръж 25% от тях, другите ние ще ти кажем къде да преведеш. Детайлите са различни - от "ето ти данните на картата "ми" - изтегли от нея 3000, плати ми една стока от един търговец с 2500, останалите 500 си ги задръж за услугата" до каквато дебела лъжа ти хрумне. Накрая обикновено посредника връща едни 3000 пари, дето няма и бере ядове със съдебната система, а възложителя си пече гъза на Кайманите с 2500 в сметката.

Link to comment
Share on other sites

Както каза колегата по-горе, вече изтъркана врътка.Това е системата за т.н. "мулета".

Ползваше се предимно в УСА, защото в няколко щата имаха... нещо като бъг :) в бановата политика на някой банки, но това е др. тема :)

Идеята е, че по е-мейл някой ти праща писмо с което ти казва обикновенно, че търси сътрудници за твоята държава, защото не знае езика, мързи го да пътува и т.н. Пращат ти определена сума ( обикновенно няколко хиляди $ ), като ти задържаш някакъв % ( нечовешко голям за тази работа ), а с останалата сума уж плащаш или превеждаш някъде.

 

Имаше една тема на Runner за офис стол. Изтрита ли е, че не мога да е намеря?

 

Да не става дума за тази

 

 

Някой да знае къде продават неща на Puma, освен този на главната където е близо до джомаята?

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Интересува ме знамето на картинката по-долу кое е? Отначало мислех, че е самарското, защото има икона на него, но пък цветовете не съответстват. Картината се казва Свободна България, има в гугъл повече картинки, ако не е ясно от тази.

 

 

Цветовете са бяло, зелено, червено. На знамето няма икона, колега, а Георгиевски кръст(прототип на нашия "За храброст"). Знамето си е българско, било е замислено като бойно знаме, но не се е наложило(разбирай - не са го одобрили).

 

Ред.: Няма да намериш картината цветна, защото по оригинал е литография.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Цветовете са бяло, зелено, червено. На знамето няма икона, колега, а Георгиевски кръст(прототип на нашия "За храброст"). Знамето си е българско, било е замислено като бойно знаме, но не се е наложило(разбирай - не са го одобрили).

 

Ред.: Няма да намериш картината цветна, защото по оригинал е литография.

 

Ясно. Благодаря ти за информацията. :) Въпреки че вътре в кръста ми се вижда, че има нещо като двама с ореол на главата, ама може и да се бъркам. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...