Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой да знае кога ще пускат Jennifer's Body по кината в Пловдив?

Знам, че го има в Замундата, но ми трябва на кино, че съм се разбрал с един приятел да го гледаме само и единствено на кино :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе и без пари съм готова да ги дам, стига да се рециклират. Приоритетни са ми пунктове в район Южен.

ТУК преди имаше един фургон ... друго не се сещам в този квартал.

успех !!!

Link to comment
Share on other sites

ТУК преди имаше един фургон ... друго не се сещам в този квартал.

успех !!!

Ха, това е точно до нас! Да, човекът от този фургон изкупива стъклен амбалаж, хартия, велпапе...

От другата страна на улицата (Константин Нунков) има едно магазинче с дървена облицовка където също се изкупуват вторични суровини.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми заеме за събота клетка за пренасяне на котка?

Трябва да заведа "ЛОШОТО СЪЩЕСТВО" на ветеринар...

Аз мога да ти услужа....

Link to comment
Share on other sites

Ха, това е точно до нас! Да, човекът от този фургон изкупива стъклен амбалаж, хартия, велпапе...

От другата страна на улицата (Константин Нунков) има едно магазинче с дървена облицовка където също се изкупуват вторични суровини.

 

Изкупува обаче бутилките от кока кола за които плащам по 20ст/бутилка няма да ми ги вземе на тази цена.

 

Отделно велпапе, хартия и т.н. ще ми даде жълти стотинки и то трябва да се задръстя хубаво преди да ги занеса, а като ще ги нося с колата смятай колоко ще са ми разходите по събирането, складирането и носенето и накрая като ми даде 5 лв сигурно ще трябва да скачам от радост. Бих ги хвърлял без пари стига да има къде. И не, извинявам се ама за 2 батерии няма да обикалям града за да намеря къде да ги изсипя а подобни неща изхвърлям един път седмично, луминисцентни лампи 1 път в годината. Мойте уважения към всички еколози обаче докато не се оправи малко системата с рециклирането и събирането на отпадъците аз ще продължавам да си ги изхвърлям в коша за боклук барабар с другите боклуци които остават като се белят краставиците примерно. Всичко това надлежно напъхано в найлонови торбички от Билла, Метро или Пикадили и съм сигурен че поне едно 90% от хората са като мен и то не защото не искат да събират разделно отпадъците или защото ги мързи примерно а защото и да ги съберат разделно после няма къде да се изхвърлят а да ги складирам така за да ги нося на майната си само заради едната идея не си струва - бензина който ще изхабя ще компенсира другото.

Link to comment
Share on other sites

И не, извинявам се ама за 2 батерии няма да обикалям града за да намеря къде да ги изсипя а подобни неща изхвърлям един път седмично, луминисцентни лампи 1 път в годината.

Та това са доста чести изхвърляния на силно токсични отпадъци. Знаеш ли, че една батерия може да замърси 600 000 литра вода, а някои луминисцентни лампи съдържат живачни пари, сигурно знаеш колко опасни са те.

Моят съвет - отдели си кошче за батерии и го занасяй периодично до посочените по-горе в темата контейнери. И стига си мислил само за това колко пари ще изхабиш за бензин - един слънчев ден можеш да се разкараш до там пеша - малко ходене на никого не е навредило. А и ще избавиш природата от малко CO2 от колата.

Link to comment
Share on other sites

Та това са доста чести изхвърляния на силно токсични отпадъци. Знаеш ли, че една батерия може да замърси 600 000 литра вода, а някои луминисцентни лампи съдържат живачни пари, сигурно знаеш колко опасни са те.

Моят съвет - отдели си кошче за батерии и го занасяй периодично до посочените по-горе в темата контейнери. И стига си мислил само за това колко пари ще изхабиш за бензин - един слънчев ден можеш да се разкараш до там пеша - малко ходене на никого не е навредило. А и ще избавиш природата от малко CO2 от колата.

Един един нестандартен въпрос : Къде изхвърлят за преработка Баумакс този кош ( или друг с подобно предназначение ) ? Ако може обосноване не да се стреля на посоки .

Link to comment
Share on other sites

Абе и без пари съм готова да ги дам, стига да се рециклират. Приоритетни са ми пунктове в район Южен.

В Kaufland не изкупуваха ли някакви бутилки на 10-20 стотинки броя ?!

Link to comment
Share on other sites

Та това са доста чести изхвърляния на силно токсични отпадъци. Знаеш ли, че една батерия може да замърси 600 000 литра вода, а някои луминисцентни лампи съдържат живачни пари, сигурно знаеш колко опасни са те.

Моят съвет - отдели си кошче за батерии и го занасяй периодично до посочените по-горе в темата контейнери. И стига си мислил само за това колко пари ще изхабиш за бензин - един слънчев ден можеш да се разкараш до там пеша - малко ходене на никого не е навредило. А и ще избавиш природата от малко CO2 от колата.

 

Предлагам ти друго. Аз ще ги събирам и на края на седмицата ти ще идваш до нас аз лично ще ти ги връча и ще ти давам по 2лв за да ме отървеш от тях. Така хем ще се разходиш в този слънчев или не дотам ден (ако вали може да е друг ден - нямам претенции) хем ще припечелиш 2лв. Навит?

 

И не ми е за бензина или другото а заради това че ме правят на маймуна... а за бутилките стъкло съм кисел защото на няколко пъти купувам бутилки от денонощното зарязвам ги в къщи по 3-4 седмици след това отказвт да ми ги вземат, само че преди това съм платил по 20ст/бутилка а ако ги върна на вторични суровини се теглят на кг (не че съм ходил скоро ама преди беше така)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

offtopic: момчета и момичета полека с амбалажа ... :>

много се отплеснахте на тази тема. аз съм 100% съгласен този път с djadomraz ... пред нас има контейнер и предпочетох да ги счупя пред това да ги мъкна 500м., за да ми даде 1лв. преди това дори попитах в кварталният магазин дали имат нужда и че ще им ги подаря. не ми се обсъжда сега екологията, политиката на държавата в това направление и т.н. нито пък му е тук мястото.

ontopic: някой скоро да е ходил по битаците/пазарите в Пловдив и близките села. Искам да си купя някой стар соц. велосипед и да си го стегна. Да сте виждали подобни антики ?!?

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми поръча нещо от Amazon? Става въпрос за едни слушалки, които са намалени и ИСКАМ ДА ГИ ИМАМ! МОЛЯ ВИ!

 

Ако има доставка до България аз мога да ти ги поръчам...

Link to comment
Share on other sites

То май си имаше отделна тема, ама така и така се заформи диалог тук - да питам дали има някой, чрез който да пусна една продажба или търг в Ebay, понеже нямам подходяща карта, че да си правя ъкаунт в ПейПал, а и в началото ще съм с нулев рейтинг и никой няма да ме знае какъв съм и дали да рискува с мене. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

То май си имаше отделна тема, ама така и така се заформи диалог тук - да питам дали има някой, чрез който да пусна една продажба или търг в Ebay, понеже нямам подходяща карта, че да си правя ъкаунт в ПейПал, а и в началото ще съм с нулев рейтинг и никой няма да ме знае какъв съм и дали да рискува с мене. :ph34r:

Аз съм регистриран в PayPal с кредитна карта. Ама не знам дали мога да получавам по нея и пари от там. Нямам идея дали го разрешава банката.

Link to comment
Share on other sites

ти може да си направиш paypal account и без да имаш карта. и можеш да пуснеш търга/продажбата и парите ще ти дойдат в paypal сметката. за да изтеглиш(withdraw) от там ти трябва вече карта.

Withdraw funds to your card 2-3 business Days popup €2.00 EUR

за което мога да ти съдействам. пък и може да си вземеш visa electron в някоя БГ банка - безплатно е !!!

Link to comment
Share on other sites

Дали е възможно при екстремно протягане назад да си счупя гръбнака?

Всичко е възможно, но в случая трябва много да се постараеш (според мен).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...