Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Само на един единствен филм не ми тръгват субтитрите с абсолютно никакъв плейър. Като се опитам да ги заредя излиза това:

 

clipboard02ne1.th.jpg

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте, искам да питам за внасянето на коли от страните на Европейския Съюз. По-специално се интересувам от Холандия и Германия. Каква е процедурата ако съм си намерил там кола и искам да я купя и препродам на купувач от България?

Link to comment
Share on other sites

Защо пише регистрирани 9520 юзера, а виждам Member No.: 13965?

 

Защото едното е броя на юзърите в базата данни в момента, а другите номера ги кара по ред. Има трити, неактивни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Да не би Йордан Йовчев гимнастика да живее в Пловдив вече????Случва ми се в продължение на няколко месеца да го виждам из града а снощи го видях да слиза от джип Тойота Ланд Крузър с регистрация РВ0101ХХ ?????

Link to comment
Share on other sites

Да не би Йордан Йовчев гимнастика да живее в Пловдив вече????Случва ми се в продължение на няколко месеца да го виждам из града а снощи го видях да слиза от джип Тойота Ланд Крузър с регистрация РВ0101ХХ ?????

 

Ми той е пловдивчанин принципно...нищо не пречи да се връща чат-пат като не тренира и няма ангажименти...

Link to comment
Share on other sites

Уфф..мже ли някой да ми обясни за кво служи GPRS-a, щото не съм много наясно, а снощи си изгубих телефона :cry Мисля, че служеше за ткриване на местонахждението ли...не знам, нещо такова ми се върти в главата, а точно сега нямам кого да попитам !?

Link to comment
Share on other sites

ГПС е за откриване на местоположението а ГПРС беше за интернет поне доколкото си спомням

Ок, мерси.

Link to comment
Share on other sites

Уфф..мже ли някой да ми обясни за кво служи GPRS-a, щото не съм много наясно, а снощи си изгубих телефона :cry Мисля, че служеше за ткриване на местонахждението ли...не знам, нещо такова ми се върти в главата, а точно сега нямам кого да попитам !?

GPRS накратко е технология за високоскоростно предаване на данни по радиоинтерфейса на клетъчни мобилни мрежи като GSM например. Скоростите достигат до около 200 килобита в секунда.

GPS пак накратко е глобална позиционираща система, при която чрез измерване на сигналите от 24 броя спътници на ниска орбита около Земята, устройство с такъв приемник може да изчисли географските си координати заедно с надморската височина.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

GPRS накратко е технология за високоскоростно предаване на данни по радиоинтерфейса на клетъчни мобилни мрежи като GSM например. Скоростите достигат до около 200 килобита в секунда.

Като стана дума, можете ли да обясните с думи прости за каво служи GPRS в GSM-ите? Какво ти дава възможност да правиш тази опция?

 

Уфф..мже ли някой да ми обясни за кво служи GPRS-a, щото не съм много наясно, а снощи си изгубих телефона :cry Мисля, че служеше за ткриване на местонахждението ли...не знам, нещо такова ми се върти в главата, а точно сега нямам кого да попитам !?
Доколкото знам, телефонът може да ти го открият, особено ако е по-скъпичък и ако си подала молба в полицията. Всъщност май го открива операторът, но не действат без разрешение на полицията.
Link to comment
Share on other sites

Като стана дума, можете ли да обясните с думи прости за каво служи GPRS в GSM-ите? Какво ти дава възможност да правиш тази опция?

 

Доколкото знам, телефонът може да ти го открият, особено ако е по-скъпичък и ако си подала молба в полицията. Всъщност май го открива операторът, но не действат без разрешение на полицията.

GPRS е по-бърз начин на предаване на данни и зависи от:

1.Кой клас ГПРС поддържа телефона ти (хардуерно)

2.Дали оператора ти поддържа ГПРС

 

Ако и 2те условия са изпълнени получаваш интернет на телефона, който е доста по-бърз от обикновения CSD. Друга разлика между двата е, че при GPRS се таксува на килобайти приети данни, докато при другия вид - плащаш за време.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми препоръчате някой вертикален солариум без значение дали е турбо или не на по сносни цени в Пловдив,а също и стилисти и какви са им цените.Благодаря предвареително :)

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума, можете ли да обясните с думи прости за каво служи GPRS в GSM-ите? Какво ти дава възможност да правиш тази опция?

 

Доколкото знам, телефонът може да ти го открият, особено ако е по-скъпичък и ако си подала молба в полицията. Всъщност май го открива операторът, но не действат без разрешение на полицията.

въпроса е дискутиран нееднократно.

при кражба или загуба на телефон се докладва в полицията за това, като се представят смислени доказателства за първоначална собственост на предмета от вида на фактура+гаранционна карта, в която да са описани техн. данни на конкретния апарат. от там издават акт и образуват дознание, с препис от което се отива при мобилните оператори и се дава IMEI за проверка. мобилните оператори могат да направят справка този апарат с коя карта е бил ползван последно и приблизително в коя област (например град Пловдив), ако използваната с апарата карта е на договор, са длъжни да предоставят на полицията данните на абоната по договора. следват проверки, разпити по адреси, привиквания в районното и т.н. докато евентуално се открие предметът. в случай на успех той все пак невинаги се връща на първоначалния собственик, а се чака приключване на дознанието и/или делото срещу извършителя, защото той е част от веществените доказателства за деянието.

при цялата тежест на горната процедура се досещате, че за телефон на текуща пазарна стойност под 500 лв примерно трудно ще накараш някой да се размърда. ако телефона е особено скъп - над 1000 лева се води по-сериозна кражба и можете да ги крънкате, защото са длъжни да образуват дознание и да почнат процедурата по издирването.

дерзайте ако ви се занимава. ама аз за последен път обяснявам толкова подробно!

Link to comment
Share on other sites

Преди много време по Канал 1 имаше една френска анимация "Мариан първата". Обаче не съм много сигурен, че така се казваше. Ако някой се сеща точното име да каже :)

На френски би трябвало да е "Marian la premiere" ама нищо не открих под това заглавие... хелп!

Link to comment
Share on other sites

къде в пловдив има магазин за реплики на часовници усвен в новият търговски център срещу хотел България , искам да взема някво часовниче за подарък та ако харесам няква реплика......

Link to comment
Share on other sites

къде в пловдив има магазин за реплики на часовници усвен в новият търговски център срещу хотел България , искам да взема някво часовниче за подарък та ако харесам няква реплика......

 

аз се сещам за 2 магазина:

-срещу Fashion-а (на джумаята) има едно малко магазинче за подаръци и на витрината има бая часовници на ниски цени.

-другия е ..... пак до джумаята. от 18g shop (тоя скейтърския) тръгваш нагоре към градинката с чешмичката. та от лявата ти страна първо е някъв магазин за дрехи, после ти е тоя за часовници (има доста Q&Q, Casio и така желаните ти реплики), после е MAZE и така.....

дано си се ориентирал

 

П.С. във втория гледах реплики от сорта на 100 кинта бройката, в първия са към 20-40, но избора е оскъден. Успех!

Link to comment
Share on other sites

аз се сещам за 2 магазина:

-срещу Fashion-а (на джумаята) има едно малко магазинче за подаръци и на витрината има бая часовници на ниски цени.

-другия е ..... пак до джумаята. от 18g shop (тоя скейтърския) тръгваш нагоре към градинката с чешмичката. та от лявата ти страна първо е някъв магазин за дрехи, после ти е тоя за часовници (има доста Q&Q, Casio и така желаните ти реплики), после е MAZE и така.....

дано си се ориентирал

 

П.С. във втория гледах реплики от сорта на 100 кинта бройката, в първия са към 20-40, но избора е оскъден. Успех!

 

Реплика означава часовник който струва (примерно) $20 000, да ти го продадат за 500 лева. Да е 1:1 с оригинала, но естествено да няма скъпоценни камъни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

искам да взема качествена реплика понеже часовника ще е за скъпа моя позната и искам качество готов съм да дам до 300лв а не примерно ролекс за 12.50лв :bgrin:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Искам да питам къде в Пловдив може да се тренира бокс и колко горе-долу е заплащането?

Стадион Ботев отиваш търсиш питаш 20-30 лв беше мисля , че може да се уреди и личен треньор

Link to comment
Share on other sites

Мерси много,ще ида да питам.

А само да питам още нещо,ако някой е напълно запознат...

По колко пъти се тренира седмично и това 20-30 лв е на месец,нали?

Edited by CTAH4O
Link to comment
Share on other sites

CTAH4O на месец е ;)

Ако отида с гсм в някой фото или копирен център може ли да се принтира дадена информация на ксерокс . Тъй като нямам диск в момента да запиша информацията нямам и принтер , дали този вариянт с гсм ще стане ( СЕ к750и ) ако кача информацията във флаш памета дали ще стане ?

Link to comment
Share on other sites

Снимки знам, че със сигурност свалят, би трябвало и информация да свалят. Ако не е няква голяма, качи я на дискета и в някой квартален ин'ет клуб.

Продават ли се Бриколажа от ония дребните бели камъчета, които са за декориране на градини, и ако има на кви ценя вървят (ориентировъчно). И между другото чакъл ли се наричат или не

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...