Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Всичките тези проблеми можеш да ги решиш ако си пренасочваш пратките към офис на Спиди/Еконт. Нещо, с което така или иначе ще се сблъскаш ако избереш някоя от предложените по-горе алтернативи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, w00x said:

Всичките тези проблеми можеш да ги решиш ако си пренасочваш пратките към офис на Спиди/Еконт. Нещо, с което така или иначе ще се сблъскаш ако избереш някоя от предложените по-горе алтернативи.

Тогава доставката се оскъпява доста.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, но изброените горе варианти нямат офиси в Пловдив, та доставката така или иначе ще е с куриер. А и за нещо малко, доставката се оскъпява 5лв.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, w00x said:

Разбира се, но изброените горе варианти нямат офиси в Пловдив, та доставката така или иначе ще е с куриер. А и за нещо малко, доставката се оскъпява 5лв.

А само тези ли са за Пловдив? Габиели и горните 2

Link to comment
Share on other sites

От Германия за Пловдив май няма алтернативи, без допълнително плащане за куриер.
Случвало ми се е, няколко пратки без ID да ги препратят на мой съименник в Бургас, въпреки че още преди години се бяхме разбрали да изписвам името ми по точно определен начин, така че да не стават грешки, но... пак стават недоразумения.

Пробвал съм няколко други доставчика, но в крайна сметка се върнах към Габиели. И за пратки от Англия, и за такива от Германия.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mIRCata said:

Това е много жалко. Такива моруци да са основния вариант


Ами, срещу още 5лв (малки пратки) за куриер имаш и други варианти, както и решение на настоящите си проблеми с "моруците". :D 
Но ако искаш да ходиш да си взимаш пратките от офис в Пловдив, май нямаш други варианти. По спомен, преди един от другите доставчици имаше офис в Пловдив, но вече не ги виждам в списъка с адреси.


По търсене в Гугъл, тук ми излезнаха някакви, но за първи път през живота си ги чувам.

https://shopper.bg/

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2024 at 3:52 PM, mIRCata said:

Алтернативи на Габиели за Германия за Пловдив? Които не са толкова дебилни като тях?

ггбг, габко ? 

Какво ще рече дебели ? колко им е тарифата до Пловдив ? 

 

Им вариант да ти го взема аз от ггбг и да ти го донеса до Пловдив :) 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

колко им е тарифата до Пловдив ? 


Колкото цената на куриерска услуга (Спиди/Еконт) от София до Пловдив за конкретния артикул.

 

Той просто оценява неудобствата, които има с Габиели в момента, на по-малко отколкото ще му струва куриерската услуга, затова и търси фирми с офис в Пловдив, от който може да си вземе пратката директно.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Боря се тук с една NAS програма, на име XigmaNas.

Убих се да гледам видеа и да чета, но така и не успях да намеря информация.

Въпроса ми е, дали мога да й закача директно  NTFS дискове вече пълни с информация, които до сега е стояли на уиндоус или задължително Ксигмата трябва да си ги изтрие и форматира и тогава да ги напълня - което не ме устройва, понеже са 2 диска по 2ТБ.

Навсякъде срещам подобни обяснения.

Мерси

 

 

ScreenShot00018.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ton4o said:

Здравейте,

Боря се тук с една NAS програма, на име XigmaNas.

Убих се да гледам видеа и да чета, но така и не успях да намеря информация.

Въпроса ми е, дали мога да й закача директно  NTFS дискове вече пълни с информация, които до сега е стояли на уиндоус или задължително Ксигмата трябва да си ги изтрие и форматира и тогава да ги напълня - което не ме устройва, понеже са 2 диска по 2ТБ.

Навсякъде срещам подобни обяснения.

Мерси


Краткият отговор на въпроса ти е "не".
Дългият е пак "не", но и с обяснение - стъпките след форматирането са създаване на виртуално устройство, и pool от дискове. За това нещо е почти сигурно да е нужна partition таблица, различна от NTFS, а дори и работи с NTFS - изключително силно вероятно е групирането на дисковете отново да е нужно форматиране.

Аз лично за себе си тоя проблем го реших лесно - качих си едно Ubuntu на Odroid платката, която ползвам за бедняшки NAS, и му вързах два старите NTFS дискове, които махнах от PC-то и единия съм го сложил в Samba share.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:


Краткият отговор на въпроса ти е "не".
Дългият е пак "не", но и с обяснение - стъпките след форматирането са създаване на виртуално устройство, и pool от дискове. За това нещо е почти сигурно да е нужна partition таблица, различна от NTFS, а дори и работи с NTFS - изключително силно вероятно е групирането на дисковете отново да е нужно форматиране.

Аз лично за себе си тоя проблем го реших лесно - качих си едно Ubuntu на Odroid платката, която ползвам за бедняшки NAS, и му вързах два старите NTFS дискове, които махнах от PC-то и единия съм го сложил в Samba share.

 

"Бедняшки NAS" - това е лафа на деня :laughing:

Благодаря за отговора, ще махна Ксигмата и ще пробвам TrueNAS, понеже нямам свободен диск на който да прехвърлям, а и става въпрос механични хардове и цялата галимация ще трае цял ден.

-Може ли малко информация за този ODROID, за първи път го виждам това чудо, което е гениално и икономично откъм електроенергия хрумване, което може да работи без да спира!
Как си свързал два диска, понеже виждам че няма САТА изходи и защо си избрал да качиш цяло убунту, вместо Openmediavault или TrueNAS, мудна ли е връзката с него или си работи нормално.

Мога ли да му накича 5 механични харда, например.

Мерси за отговорите, предварително!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Ton4o said:

"Бедняшки NAS" - това е лафа на деня :laughing:

Благодаря за отговора, ще махна Ксигмата и ще пробвам TrueNAS, понеже нямам свободен диск на който да прехвърлям, а и става въпрос механични хардове и цялата галимация ще трае цял ден.

-Може ли малко информация за този ODROID, за първи път го виждам това чудо, което е гениално и икономично откъм електроенергия хрумване, което може да работи без да спира!
Как си свързал два диска, понеже виждам че няма САТА изходи и защо си избрал да качиш цяло убунту, вместо Openmediavault или TrueNAS, мудна ли е връзката с него или си работи нормално.

Мога ли да му накича 5 механични харда, например.

Мерси за отговорите, предварително!


Odroid e алтернатива на RaspberrtyPI - мини PC-та, които ако успееш да подкараш (бая псуване падна) - вършат работата на някакъв мини-сървър. В новата работа ме принудиха да ползвам служебен лаптоп с бая ограничения, та за да си имам музиката - си направих въпросния бедняшки NAS с един техен комплект и два стари SATA диска.
Не мога да кажа, че съм супер доволен - периодично забива, работи ужасно бавно (самата OS, с дисковете не усещам разлика), но понеже имам достатъчно познания с Linux - успявам да се преборя. Закачих и един медиен сървър, който дори VLC-то успява да си намери само, та - в общи линии ми върши работа.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:


Odroid e алтернатива на RaspberrtyPI - мини PC-та, които ако успееш да подкараш (бая псуване падна) - вършат работата на някакъв мини-сървър. В новата работа ме принудиха да ползвам служебен лаптоп с бая ограничения, та за да си имам музиката - си направих въпросния бедняшки NAS с един техен комплект и два стари SATA диска.
Не мога да кажа, че съм супер доволен - периодично забива, работи ужасно бавно (самата OS, с дисковете не усещам разлика), но понеже имам достатъчно познания с Linux - успявам да се преборя. Закачих и един медиен сървър, който дори VLC-то успява да си намери само, та - в общи линии ми върши работа.

 

Благодаря за отговорите и винаманието.

Питах, защото и аз съм навит за подобно нещо, но мислех да използвам едно от онези Mini-atx combo дъна с вградено видео и процесор, на които купуваш само рам, но си имат сата изходи и PCI слотове на които да сложиш една разширителна PCI-SATA карта, които също са също енергоефективни, но далеч по-бързи и нямаше да имаш този проблем със забиването - и затова ми стана интересно, защо си избрал odroid-a пред тази опция, като парите им са еднакви, да не кажа и по-евтино с няколко W отгоре.

Мерси пак за инфото.

Link to comment
Share on other sites

Ами - взех Odroid-a, щото приятел ми ги препоръча. Не ми се отделяше време да правя сериозни проучвания, та просто поръчах.

Link to comment
Share on other sites

Как стои в момента въпросът с доставките от Алиекспрес ?

Слагат ли им задължително мито и кои пратки ги пращат към митницата ?

Link to comment
Share on other sites

Не. Мито и ДДС за пратки под 150 евро се начисляват при чекаута директно в Алиекспес. 

 

Над 150 евро отиват в митницата и се плащат през пощата.

Link to comment
Share on other sites

Свързан въпрост.

 

https://www.amazon.com/gp/product/B089655HQV

$25.25+$12.40 shipping to BG. Delivery 18 Apr.

 

До тук ме устройва. Мито явно че няма, <150 EUR е. 

Нещото не го знам дали пътува от ЕС или извън, не знам дали има значение.

Въпросът е.. ще трябва ли да плащам ДДС на това, щото тогава вече няма да е оферта? 25$ да не отидат 100лв :D 

И ако трябва, как/къде става работата. Да не трябва да хода по митници и да оправям документи..?

 

За Алиекспрес ми е ясно, там ДДС има и то се начислява автоматично от сайта.

При Амазон как са нещата? Има ли значение относно ДДС от кой точно Амазон поръчвам?

Дали ще е от ЕС или не. И има ли смисъл да се ползват поддоставчици, за които чета, като Габиели?

И с тях никога не съм се занимавал...

И накрая, кой ми доставя пратката?

 

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

image.png

 

Явно таксата ти се начислява при Амазон, вероятно ще ти я платят те, за да не се занимаваш ти с митници.

Има значение от кой Амазон поръчваш, защото това определя държавата, от която идва пратката. Тази ще дойде от САЩ. Съотвено при едните имаш ДДС, при другите не.
Пратката ти я доставя куриерската фирма, с която ти пратят пратката. Като я пуснат ще разбереш.

Link to comment
Share on other sites

Дам... това излиза след като се регистрираш/логнеш.

До тогава с BG IP виждаш:

 image.jpeg.0badff2ff5c3344fa0b3537ce7f00d64.jpeg

 

Благодаря!

 

EDIT

 

Тогава... поръчвам туй:

https://www.amazon.de/-/en/fire-tv-stick-lite-with-alexa-voice-remote-lite/dp/B091G3WT74

От немски Хамазон и с Габиели.

Изникват нови 2 въпроста:

 

1. Честно ли искат само 3лв да ми го доставят?

2. Ще трябва ли да платя ДДС и в България?

image.jpeg.afd9d8a3088743b64cff259d283c453f.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7b7e3fb0296a0cfec2eb080e4224c061.jpeg

 

 

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

1. Тези панти предполагам, че нямат опция за регулиране на вратата?

2. Как да сваля вратата от пантата, ако изобщо е възможно без да развивам самата панта от касата?

 

 

20240227_190314.jpg20240227_190339.jpg

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Доколкото гледах като слагаха моите врати слагането и свалянето, както и регулировката се извършва от тея винтове. Да ме поправи някой ама аз това видях.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...