Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

5 hours ago, ARPAnet said:

Мисля си същото като Кръстника, че може да има скрит траф някъде.

Нещо такова не би ли ти свършило работа ? https://www.t-led.cz/p/led-vestavne-svitidlo-ran-w-bile-106510/106512?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA0bWvBhBjEiwAtEsoW9c3zhwfYVBV0yz8p3Qs1J0GGWTVVRu8GVgLx1R9ZtyDT7pBeeCY7BoCEncQAvD_BwE

Зависи от мястото и т.н. де, просто рандом идея :)

 

Всъщност да. Може и да свърши работа. Добра идея. Ще премеря първо тока, но предопалагм, че е 220V.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, w00x said:

 

Просто не знам как напрежението може да е 12V в жилищна сграда.

На асансьора крушката и звънецът по спомен са 12V.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

На асансьора крушката и звънецът по спомен са 12V.

 

Значи може и тази да е 12, тъй като тези жички по спомен са прихванати от едно от двете. Ще замеря с един мултимер и ще видя вариантите. Или диод като от на Кръсника снимката, или цяла лампичка като тази споделена от ARPAnet. Или ще търся фасунгата от първата снимка.

 

Благодаря за отговорите.

Link to comment
Share on other sites

Ангел това от първата ти снимка ми прилича на държач на предпазител. Най-лесно и безпроблемно е да отидеш до първата морга и да си вземеш един плафон за номер, разколачваш и взимаш холдера. По спомен там държача е напречен с дупки, където влизат двата полюса.

 

1963971061_.jpg.4057fee9d017fd7b8a1f474d0cfc01d7.jpg

 

За къде точно ти това?

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vinyl_master said:

Ангел това от първата ти снимка ми прилича на държач на предпазител. Най-лесно и безпроблемно е да отидеш до първата морга и да си вземеш един плафон за номер, разклачваш и взимаш холдера. По спомен там държача е напречен с дупки, където влизат двата полюса.

 

За къде точно ти това?


Може и да си прав. Пишеше, че е държач за крушка, обаче.

 

Над входната врата са извадени 2 жици, вероятно от звънеца, които захранват една такава крушка и тя си свети постоянно.

Link to comment
Share on other sites

В Тракия, около акваленд, в момента не мога да се обадя на никой. Само интернет има. На виваком съм. Друг с подобни наблюдения?

Link to comment
Share on other sites

Имам една подадена жалба в КЗП, от 25 януари. Още не са дали становище по нея. Материалният интерес е 300 лв. Да почвам ли да се притеснявам?

Link to comment
Share on other sites

Какви са им сроковете за отоговор. Сега като се замисля и аз имам една към КЗЛД и от там ни вест ни кост

Link to comment
Share on other sites

Обаче нямам идея дали ще се извършва проверка, или пък дали е налице фактическа/правна сложност. :lol:

Quote

Когато по жалбата ще се извършва проверка, Комисията за защита на потребителите следва да разгледа случая и да вземе решение в едномесечен срок от датата на постъпването ѝ. При случаи с фактическа или правна сложност срокът за извършване на проверката може да бъде удължен с още един месец.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Тия са гола вода.

Аз имам подадена жалба от 19 май 2023 г.

Само един бастун ми се обади към месец след подаването да съм му носил документите дето съм ги приложил в on-line формата.

Link to comment
Share on other sites

Оказва се, че на борсата в Първенец са им скъсали интернет кабелите преди година и нямало да ги оправят.
Имам приятел там се мъчи с 'бисквитка' на Вива.

Знаете ли дали има някой , който предлага безжичен интернет в района?

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да възстановя по някакъв начин цяла група от затворени табове в Хром, които не излизат в краткия списък на последните 9 затворени под менюто хистори ?

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Поне във Firefox ctrl shift T вместо нов таб, започва да отваря наобратно затворените табове. Може и в хром да има такава комбинация. Винаги съм ползвал клавишната комбинация вместо да търся в менютата опцията последно затворени табове. Ако е нещо важно нямали го така и така запазено в историята  на браузъра за дадения ден?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми дръпне 1 файл от файловия хостинг u.to

Упорито не мога да се свържа към него....

Link to comment
Share on other sites

Не е файлов хостинг,

U.TO - a link shortening service

Най-вероятно не можеш да се свържеш с "маскирания" адрес.

Link to comment
Share on other sites

И може би е добре, че не можеш да се вържеш, ако опитваш такъв съкратен адрес. Често се ползва да се маскират зловредни файлове/сайтове през такива услуги. Може би като се декодира съкратения линк, браузъра или някоя добавка те спира да се нанижеш на големия понеже разпознава нещо гадно отсреща.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dunc said:

Мога ли да възстановя по някакъв начин цяла група от затворени табове в Хром, които не излизат в краткия списък на последните 9 затворени под менюто хистори ?

 

Не. Ако не ти излизат в Recent Tabs, просто трябва да ги търсиш в Хисторито.

Link to comment
Share on other sites

Алтернативи на Габиели за Германия за Пловдив? Които не са толкова дебилни като тях?

Link to comment
Share on other sites

Ползвам https://www.dostaviam.com/ и https://www.ggbg.bg/ и в двата има опция за асиситирана поръчка (което най-вече ползвам). Първите са доста по експедетивни в поръчките, цените им са еднакви с малки разлики.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Алтернативи на Габиели за Германия за Пловдив? Които не са толкова дебилни като тях?

 

Ако не е тайна, каква е издънката?

Link to comment
Share on other sites

Ми малко по малко се натрупва. Един път бяха решили да почиват в събота без да го обявят никъде. Нито по поща, на сайта или фейса. А не беше някакъв специален ден. Просто така. Даже бяхме няколко човека там така.  И беше в период където нямах как да ходя в друг ден, като не знаех че ще почиват нямаше как да организирам нещо и дори таксуваха за заседяване над 10 дена. Като смениха мястото за получаване пак без никакви пояснения, не сложили поне бележка или надпис на старото място, вътре някъв почва се държи като говедо и да дзяпа. В последно време вече не приемат плащане с карта ако е под 10 кинта, все едно се върнах 2005г. Забити извън града. 8 9 дена от тръгване до възможност за получаване. Средно нещата идват за по 2 седмици общо. И разни такива. Малко по малко и като се случи и на мен да ми е крив деня и стават нещата

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Ми малко по малко се натрупва. Един път бяха решили да почиват в събота без да го обявят никъде. Нито по поща, на сайта или фейса. А не беше някакъв специален ден. Просто така. Даже бяхме няколко човека там така.  И беше в период където нямах как да ходя в друг ден, като не знаех че ще почиват нямаше как да организирам нещо и дори таксуваха за заседяване над 10 дена. 

Това с почиването в събота внезапно, съмнително ми говори за липса на персонал за въпросния ден. Случвало се е и при мен, кофти са направили с таксуването за заседяване…

Link to comment
Share on other sites

Всичко беше затворено. Даже автоматичната врата. И пред нас се отвори и влизаме с другите хора и излезе, че просто от сервиза човека му идвал клиент и отвори за него. И ние влизаме и после го търсихме да ни отвори да излезем

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...