Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 6/20/2023 at 12:00 PM, w00x said:

Ако ви се пътува повече, мога да ти препоръчам обаче една много хубава къща в Габрово и една в Априлци. В района на Априлци има още много самостоятелни къщи.

Давай ги насам.

Link to comment
Share on other sites

Тази е в Априлци: http://villabegria.com/bg/

 

Ако отвориш AirBnB ще видиш още много в района.
Може да се качите до хижа Тъжа. До Видимско Пръскало маршрутът е лек и много живописен, покрай реката. Водопадът, дори в далечината е особено впечатляващ ако има вода. При тия жеги не знам колко вода ще има обаче, въпреки дъждовете.

 

Тази е в Габрово: https://thelegends-villas.bg/bg/

Две къщички с общ двор са. Във всяка къща има по 3-4 спални, всяка със самостоятелна баня + тоалетна и общ хол с кухня.
Ние бяхме само двама и тъй като нямаше никой друг, ни дадоха цялата една къща, като съответно си седяхме само в нашата спалня. Другата къща беше празна. Бяхме само ние в целия имот. И собственичката, но нейната къща е в съседство, на 200-300 метра.
С две ръце препоръчвам. Природата наоколо е страхотна. В селото има още 1 или 2 обитаеми къщи, така че е тотална тишина и спокойствие. Габрово е на 15-20 минути с автомобил. Комплекс Етъра е на 30.

Стара Планина и местност Узана са на 45 минути - 1 час. От там имаш пътеки към хижа Партизанска Песен, хижа Мазалат (3 часа от Партизанска песен), връх Исполин (1 час от Узана), връх Шипка (с автомобил или пешеходен).

Велико Търново ти е на 40 минути в другата посока.

Трявна е красив малък град на 20 минути от къщата.

Комплекс Боженци е на 20 минути в друга посока. Също много красиво старо село, архитектурен резерват. През седмицата бяхме само ние и още 2 автомобила.

Дряново и Дряновски манастир с пещерата Бачо Киро са ти на 20 минути посока Търново.
Спокойно може да запълните 1 седмица без проблем.

Тетевен също е хубав район с много природни забележителности наоколо, но там имаше предимно хотели. Може да се качите до заслона на ръба на планината. Има кратки пътеки до водопади. Има пътеки по билата на планините наоколо. Гложенски манастир също е хубав за посещение. Мога да ти препоръчам ето тези вили но голямата (Мони). Малката е малко по-западнала или поне беше преди 2 години.

https://petrovivili.com

 

Друга дестинация е Искърското Дефиле и село Заселе. В селото няма много варианти за настаняване освен този комплекс и няколко хотела. Състои се от 2 отделни постройки, като в едната има 3 или 4 стаи, в другата има 2. С голям двор и ресторант е.

https://zasele.com

 

В горната част на селото се намира, също е много красиво като природа. В подножието на върховете е, така че може да се изкачите до върха на планината при желание. В района може да се видят Вазовата пътека, село гара Бов, пътека "Под пръските на Камико". Из дефилето има още, стига да ви се обикаля.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

търси 2242 NVMe

значи заменям съществуващата с нещо като това: SSD Samsung 970 EVO Plus M.2 NVMe 1 TB | Ozone.bg

и добавям един SSD диск за storage. Или 2-ра NVME със слот 2280, https://www.ozone.bg/product/kingston-fury-renegade-1tb-ssd-with-heatsink-m-2-2280-pcie-4-0-nvme-read-write-7300-6000mb-s-ran/

 

имам едни виртуални пари в озон, за това давам линкове от там.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktor said:

значи...

 

Аз бих добавил 2280 и след това бих преместил там данните (без OS, приложения и игри).

Много по-малка занимавка е, отколкото да се занимаваш с клониране или преинсталация на всичко.

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Аз бих добавил 2280 и след това бих преместил там данните (без OS, приложения и игри).

Много по-малка занимавка е, отколкото да се занимаваш с клониране или преинсталация на всичко.

 

всъщност да - по-добре, т.к. във видеото пише, че този 2242 слот поддържа до 512, които в момента се ползват. 

Благодаря за помощта. 

Link to comment
Share on other sites

виж тези дискове в jar/Senetic, Щото първия е 120 там срещу 180 в озон. Втория и той сигурно е така изгърбен с цената

Ангеле, благодаря, ще ги покажа на хората, да видим какво ще решим

980 Evo е 90 лв в Германия https://www.amazon.de/dp/B08TJ2649W?ref_=cm_sw_r_apin_dp_XB35ASKR1JQ4KM9S9CWH

Link to comment
Share on other sites

Читав майстор да провери климатика на колата? Че нещо 10 минути се пъне да почне да духа хладно.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mIRCata said:

Читав майстор да провери климатика на колата? Че нещо 10 минути се пъне да почне да духа хладно.

Има ли изобщо останали майстори?В сервизите вече са с едни автоматични станции, закачат го и прочитат системата, ако има проблем го отстраняват.

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2023 at 1:58 PM, mIRCata said:

Майстор/сервиз, някой да свърши работата качествено. И да дере само по 1 кожа, не 5 6 :)

 

Мирца,яла пак да ядем барбекюта и да пием бира (с женати). И щи го погледна на аванта. :)

Link to comment
Share on other sites

Счетито прави годишно приключване и не си вдига носа. Иначе не пречи да пална колата да дойдем за УЙкенда, там на яките скари, но трябва да е другия месец.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Имам 2 въпроса в един, относно този монитор Asus Tuf, който ползвам и искам към него да вържа още един компютър и по избор да гледам съдържанието на единият от двата компа.

Монитора ми има два порта, един DP порт към който съм свързал основниоят ми компютър и един HDMI такъв.
Въпросът ми е, ако свържа втория компютър чрез HDMI порта, има ли вероятност компютър или монитор да се повредят от това.
И другото е, има ли някакъв вид механичен суитч, с който да ползвам едни и същи мишка и клавитура на един от двата компютъра по избор.
Благодаря!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Не, няма да се повреди нищо. Можеш да си ги закачиш на различните портове и да си превключваш.

Да, има USB Switch-ове точно за тази цел.

Ето един пример: https://eu.ugreen.com/collections/hdmi-switch/products/ugreen-usb-2-0-switch-2-in-4-output-usb-kvm-switch

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Не, няма да се повреди нищо. Можеш да си ги закачиш на различните портове и да си превключваш.

Да, има USB Switch-ове точно за тази цел.

Ето един пример: https://eu.ugreen.com/collections/hdmi-switch/products/ugreen-usb-2-0-switch-2-in-4-output-usb-kvm-switch

 

Значи, намирам един HDMI камел и директно свързвам втория комп чрез него ли?

А какво се случва с монитора, ако са включени и двата компа и получава сигнал и от двата едновременно?
Да не би да се разделя монитора на две и да показва умалени картини от двата компа или да се появява падащ панел в START менюто за да избера от кой компютър да гледам?

Питам, понеже малко ме е страх, а нямам опит, а на информация от случайни хора в нета, малко ме е страх.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ton4o said:

 

Значи, намирам един HDMI камел и директно свързвам втория комп чрез него ли?

А какво се случва с монитора, ако са включени и двата компа и получава сигнал и от двата едновременно?
Да не би да се разделя монитора на две и да показва умалени картини от двата компа или да се появява падащ панел в START менюто за да избера от кой компютър да гледам?

Питам, понеже малко ме е страх, а нямам опит, а на информация от случайни хора в нета, малко ме е страх.

 

Да.

Нищо няма да се случи. Трябва да можеш ръчно да си избереш кой от двата сигнала да показва. Вероятно има някакво автоматично превключване, което сам трябва да видиш как действа. Или ще хваща първия постъпил сигнал след включване, или автоматично ще превключва ако подадеш нов, или пък ще има Default и ще ти показва директно него като го включиш.
Няма да се раздели на две или да се появят двете картини едновременно в някаква конфигурация. Picture-in-Picture режими май не се предлагат от доста време вече. Не съм забелязал да ги рекламират в спецификациите. Може да ги има в разни серии насочени към професионални потребители.

Преди години имах един Dell, който предлагаше PiP режим.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 

Да.

Нищо няма да се случи. Трябва да можеш ръчно да си избереш кой от двата сигнала да показва. Вероятно има някакво автоматично превключване, което сам трябва да видиш как действа. Или ще хваща първия постъпил сигнал след включване, или автоматично ще превключва ако подадеш нов, или пък ще има Default и ще ти показва директно него като го включиш.
Няма да се раздели на две или да се появят двете картини едновременно в някаква конфигурация. Picture-in-Picture режими май не се предлагат от доста време вече. Не съм забелязал да ги рекламират в спецификациите. Може да ги има в разни серии насочени към професионални потребители.

Преди години имах един Dell, който предлагаше PiP режим.

 

Благодаря сърдечно за пореден път!

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли добри отзиви за сладкарница? Искам да купя торта.
Колекция, Чочко, Неделя, Долче Мела, Долче Фелини и Криспи ги знам. Ако някой се сеща за друга.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Някой има ли добри отзиви за сладкарница? Искам да купя торта.
Колекция, Чочко, Неделя, Долче Мела, Долче Фелини и Криспи ги знам. Ако някой се сеща за друга.


като се роди дъщеря ми, купувах 2 пъти от Криспи и беше ОК. Качеството много бързо спадна, 2 пъти объркаха поръчка и ги зачертах завинаги. Колекция пробвах и не беше зле, но нищо особено. От Нико не останах доволен. В Тракия има една сладкарница just cakes, правят доста разнообразни торти без захар. Пробвах, хубава беше. Най съм останал доволен от Арманд. Потърси ги във фейсбук. Жената беше направила сладкарница, обаче ковида я затвори и сега прави само по поръчка 12+ парчета. Използва добри съставки. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Някой има ли добри отзиви за сладкарница? Искам да купя торта.
Колекция, Чочко, Неделя, Долче Мела, Долче Фелини и Криспи ги знам. Ако някой се сеща за друга.

https://www.facebook.com/TheSunnyBakery/?locale=bg_BG  тук правят малко са по-скъпи също и без глутенови, ако търсиш такова нещо.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...