Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

1 hour ago, mIRCata said:

Каращ неизправен автомобил, който няма работа на пътя. И ако не си го карал е нямало да стане. Примерно.

Преправиха закона. Вече е 3 месеца срока. Затова горе го написах. Преди беше 2 години след изтичане на прегледа автомобила започва да се води изоставено МПС. Сега е 3 месеца.

 

59 minutes ago, netrootbg said:

Не е така. Липсата или наличието на преглед не показва дали автомобилът ти е изправен. Потърсете информация по темата.

От няколко години насам вместо да ходя Понеделник на годишен преглед отивам Петък/Събота точно заради написаното над теб иначе ми се пада в Неделя :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, RaptoR said:

Някой да разбира от харпуни? Да не си давам парите наизуст...
 

За какъв вид риболов ти трябват. Аз грам не разбирам, но имам близък познат дето е пръснал поне един апартамент в оборудване за всякакви случаи, та мога да го питам.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, XMD said:

За какъв вид риболов ти трябват. Аз грам не разбирам, но имам близък познат дето е пръснал поне един апартамент в оборудване за всякакви случаи, та мога да го питам.

 

В Гърция като ходим да има нещо, нищо особено, край брега до 3-4 метра, разбрах че октоподи дори ловят така... Миналата година ме хвана яд какви риби се разкарваха под мене без да им пука :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Хапваш боб с кисело зеле, влизаш във водата и като се съберат пак рибите около теб, газова атака и ще изплуват и без харпун :lol::lol::lol:

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Хапваш боб с кисело зеле, влизаш във водата и като се съберат пак рибите около теб, газова атака и ще изплуват и без харпун :lol::lol::lol:


Тва ти като дойдеш. Или направо да те дупна с хапруна тебе и сичко ше изплува! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

 

В Гърция като ходим да има нещо, нищо особено, край брега до 3-4 метра, разбрах че октоподи дори ловят така... Миналата година ме хвана яд какви риби се разкарваха под мене без да им пука :laughing1:

В такъв случай, взимай най-евтиния възможен :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, XMD said:

В такъв случай, взимай най-евтиния възможен :)


О, не - нямам такива навици, не и за такива техники. Днес ударих греда в декатлона, надявах се да си употребя и двете подаръчни карти - нейсе - тия бастуни нямат един харпун тука! Трябвало да го поръчам от София онлайн. Викам и как го реши тва, младеж, да поръчам харпун по нета без да съм го пипнал? Идвал тук без пари и ако не го харесам го връщам... Викам и аз да го тествам пред блока освен, имам кандидати... Смее се - вика няма друг начин, може и в магазина да се викне и дотам. 
В крайна сметка с Радост имаме много хубави нови плавници SUBEA - кат за нас тъкмо :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Или да ти дупна един харпун по дупките :lol:

 

Видене добре, че не си взел падъл борд :) Аз си карам един в багажника, ще ходя тия дни до Декатлон да си взема една блуза с уве защита, че на тия надуваемите работи се изгаря зверски :) 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kotora said:

Видене добре, че не си взел падъл борд :) Аз си карам един в багажника, ще ходя тия дни до Декатлон да си взема една блуза с уве защита, че на тия надуваемите работи се изгаря зверски :) 


Мани - едни каяци надути отвън... Направо  :devil

Link to comment
Share on other sites

Май са ми пратили честитка по пощата :) Колата ми е регистрирана в Пловдив, а аз няма как да отида до пощата и да си взема писмото. Ако отида директно в КАТ в София мога ли да си платя глобата ? 

При излизане от Страната също ги връчват глобите нали ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

 

При излизане от Страната също ги връчват глобите нали ? 

 

Да, и при желание може да си я платиш даже :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Отидох до кат, близо ми е до работа и за 15 минути си ги взех и платих :) Мислех, че са от тази година, а те са били от 2022 :D 

Link to comment
Share on other sites

Да сте доволни от някоя самостоятелна къща в Родопите, където може да идем 2 +4 за няколко дена?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Да сте доволни от някоя самостоятелна къща в Родопите, където може да идем 2 +4 за няколко дена?

В случай, че искаш да субсидираш местните предприемачи, те съветвам да погледнеш OAK Residence на Смолянските Езера или къща за гости - Плевнята в Банско.

 

Цените и на двете преди Ковид бяха народни, а яденето беше запомнящо се.

 

Link to comment
Share on other sites

И двете са тип хотел, където освен нас има и други хора. Не ми се връзват с искането да сме самостоятелни. Банско пък въобще не е в Родопите. Търсим си къща, където да идем 2 семейства. Да може и малко разходки из гората да си правим. Банско ми е далеч от идеята за подобен тип почивка.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,  някой да знае къде могат да ми ушият брезентово покривало за шатра?

Трябва ми да им занеса старото и по него да направят ново, тъй като е по-специфично.

Обиколих може би всички шивачки в Тракия, никоя не шое, или вече няма подходяща машина.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

И двете са тип хотел, където освен нас има и други хора. Не ми се връзват с искането да сме самостоятелни. Банско пък въобще не е в Родопите. Търсим си къща, където да идем 2 семейства. Да може и малко разходки из гората да си правим. Банско ми е далеч от идеята за подобен тип почивка.

Е да де, ние - две семейства бяхме резервирали цялата Плевня за нас и използвахме собствениците да ни готвят в механата. :) 
по време на престоя нямаше други хора.

 

 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mIRCata said:

Да сте доволни от някоя самостоятелна къща в Родопите, където може да идем 2 +4 за няколко дена?

 

Гледал съм в Родопите, но повечето са малко смотани и вехти, та винаги съм отсядал на хотел. Има една горе на Пампорово. Не съм я посещавал обаче. Бях я набелязал за едно събитие, но беше заета. Отзивите са добри.

 

https://www.booking.com/hotel/bg/vila-morava.bg.html

 

Ако ви се пътува повече, мога да ти препоръчам обаче една много хубава къща в Габрово и една в Априлци. В района на Априлци има още много самостоятелни къщи.

Около Габрово може да видите страшно много неща и дори да отидете до Велико Търново, Трявна. Страшно спокоен район е там, особено в делнични дни. Ние бяхме Неделя - Петък и се чувствах сякаш съм на края на света. Хора виждах само по хипермаркетите в Габрово.

 

В Априлци природата е страхотна и също има много места за посещение.

Link to comment
Share on other sites

Миро, виж Вила Малина в Пампорово, отделни къщички са. Мисля, че имаше и ядене. И по спомен са ги реновирали, не са като едно време. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Нямам права да пусна в Haradware/Laptop.... за това питам тук:

 

Лаптопа ми е този: IdeaPad Gaming 3-15IHU6 - Type 82K1

И според някакъв сайт на Lenovo, частите използвани в него са това: SmartFind (lenovo.com)

Искам да ъпгрейдна харда, който се оказа M.2 обаче никога не съм се занимавал с това и не знам какво ми трябва. Виждам, че размера на тази карта е по-различен от тези, които съм виждал, вероятно това е form-factor 2242, съответно има и адаптери за такъв размер. Кое е по-изгодно - адаптер + M.2. с размер като РАМ памет или директно да търся 2242? И как да разбера каква би била подходяща?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...