Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

10 minutes ago, vikktor said:


като се роди дъщеря ми, купувах 2 пъти от Криспи и беше ОК. Качеството много бързо спадна, 2 пъти объркаха поръчка и ги зачертах завинаги. Колекция пробвах и не беше зле, но нищо особено. От Нико не останах доволен. В Тракия има една сладкарница just cakes, правят доста разнообразни торти без захар. Пробвах, хубава беше. Най съм останал доволен от Арманд. Потърси ги във фейсбук. Жената беше направила сладкарница, обаче ковида я затвори и сега прави само по поръчка 12+ парчета. Използва добри съставки. 

 

От Криспи и аз не останах доволен последния път. Бяха страшно сладки и вкусовете не бяха смесени добре. Не ми трябва нищо поръчково. Просто искам да отида на място и да си взема, затова последната няма да ми свърши работа.
Сега погледнах, че е била на Гладстон преди..

 

2 minutes ago, UzITo said:

https://www.facebook.com/TheSunnyBakery/?locale=bg_BG  тук правят малко са по-скъпи също и без глутенови, ако търсиш такова нещо.

 

Не търся безглутенови конкретно, но ще ги погледна като вариант тези. Изглеждат добре, поне на снимките. Благодаря. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Малката Ида - намира се във високия блок до пазара в Тракия, който е срещу католическата църква.

Има и едни, които са на Даме Груев в разкопания участък. От там си взимам морковена торта, добре я правят.

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2023 at 2:12 PM, plameni said:

 

Аз бих добавил 2280 и след това бих преместил там данните (без OS, приложения и игри).

Много по-малка занимавка е, отколкото да се занимаваш с клониране или преинсталация на всичко.

Поръчах 1 тб 980 pro сега е на 167 лв от емаг. 
 

сега ми трябва саундбар да вържа към Монитор 

Link to comment
Share on other sites

Това е полезно, но сега няма да се занимавам да отказвам поръчка (о, чак на мен ми е трудно да го повярвам) за няма и 15 лв

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,
Препоръчайте ми някакви компютърни игри на тема мексикански/колумбийски наркокартели,
нещо от сорта на това, фърст пърсън путър в който идва някакъв агент и ги изтребва всичките :)

Мерси

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, UzITo said:

Водата по южното ни Черноморие бива ли я? 

@gado ти имаш ли наблюдения между миналата и тази година?

В какъв смисъл дали я бива? Течна е ако това питаш. Иначе в момента е мътилка заради дъждовете и  няколкото бури в последните дни. Но пък е вече топла като чай.

Ама по южното черноморие си е дебело и здраво дърво да се ходи. Цените на всичко са меко казано - Стряскащи. То това си е традиция за там, де...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

В какъв смисъл дали я бива? Течна е ако това питаш. Иначе в момента е мътилка заради дъждовете и  няколкото бури в последните дни. Но пък е вече топла като чай.

 

Дали се е отразил взривения язовир по някакъв начин. Повече стомашно-чревни болни, конюнктивити или кожни проблеми все готини неща, които няма да бъдат официално обявени през сезона.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, vikktor said:

Получих паметта ама не виждам да пише слот и се притесних, че ако не е правилен, няма да мога да го върна :busted2:

тази ли трябва да е, за да я разопаковам

https://imgur.com/a/1OMlmwv

 

Слота го пише. Не пише форм-фактора, но има продуктов номер

По него излиза, че е какъвто трябва - 2280.

 

ЕДИТ:

Когато го слагаш, не забравяй първо да разкачиш батерията на лаптопа!

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

основната

Добре. 
 

утре ще го правя това, така че ако се сетиш за още нещо важно, ще съм ти благодарен. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, UzITo said:

Дали се е отразил взривения язовир по някакъв начин. Повече стомашно-чревни болни, конюнктивити или кожни проблеми все готини неща, които няма да бъдат официално обявени през сезона.

Офф....Честно ли и тук се подавате на тази турско-гръцка кампания!?

Няма такива работи! На скоро заради едни мангалски миди, дето бяха натровили някаква група (предполагам знаете какво са мангалски миди), бяха блокирали работата на доста мидени ферми. Докато не се извършат съответните изследвания. Нямаше пресни миди никъде. Резултатите излезнаха (всичко в норма) и работата си продължи. А както е известно, мидата е филтратор, така че ако има гадости, те се откриват първо в нея.

А иначе тази тъпотия с последствията от онзи язовир и ала-бала се завъртя (о, чудо!) най-напред из гръцките, а след това и из турските медии. И отново - О, чудо и Какъв съвпадък... баш в началото на активния туристически сезон. Нали... този туристически сезон е слаб не само в България, та всяка стинка от привлечен турист си е стинка.

 

П.п. Забавни факти - Интересното е, че се забелязват все повече турски готвачи със все екипите им да работят в нашите хотели (да, в клоаката Съни). При това готвачи и екипи привлечени от големите турски курорти. Както и се забелязват все повече англичани и ирландци, които работят като сервитьори, бармани и дори касиери в магазините. Иначе след затишието, цирковете отново започнаха да се случват. Този път обаче звездите на представленията са не англичаните, а датчаните. Егати, тия са още по-големи свини и измет. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Знам, че тука има фенове на revolut. За какво го използвате, сметките там свързани ли са с банки и сметки в банки, има ли тънкости с дребен шрифт под бутона Съгласявам се, парите облагаеми ли са, има ли защитена сума, ако фалира?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vikktor said:

Знам, че тука има фенове на revolut. За какво го използвате, сметките там свързани ли са с банки и сметки в банки, има ли тънкости с дребен шрифт под бутона Съгласявам се, парите облагаеми ли са, има ли защитена сума, ако фалира?

 

Link to comment
Share on other sites

Вчера пуснах новия сезон на Black Mirror и с огромно учудване видях, че има български субтитри. Веднага се регистрирах в Netflix и с разочарование видях, че почти нищо няма български субтитри. Опитах се да намеря някаква закономерност, но и такава не намерих. Първоначално реших, че може би са започнали вече да превеждат новите сериали, за това гледах дали има бг субтитри на епизодите от 2023 година. Видях, че blacklist имат субтитри на по-стари сезони. Не успях да намеря никаква закономерност. Защо Netflix не вземат пример от hbo или appleTV. Някой чул ли е нещо за български субтитри?  

Link to comment
Share on other sites

Имаше автоматично преведени български субтитри преди години, които бяха тотална трагедия. Вероятно затова са ги и спрели.
Ако има субтитри на новото съдържание, може да са започнали да превеждат, но вероятно няма да преведат вече съществуващото.

Link to comment
Share on other sites

покрай аферата с мониторите и опитите ми да накарам windows да използва geforce картата, вместо вградената, сега докато използвам edge и температурата на видеото доста се покачва, съответно и вентилаторите набурат голяма скорост. Уж натиснах на всичко restore defaults, обаче все още наблюдавам високи градуси от време на време. Какви други опции, освен тези на GeForce control panel има в windows за насилственото ползване на хардуерен ускорител?

 

междувременно ми хрумна нещо друго:

трябва ли ми усилвател, ако искам да си вградя 2 колони за автомобил в бюрото?

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

междувременно ми хрумна нещо друго:

трябва ли ми усилвател, ако искам да си вградя 2 колони за автомобил в бюрото?

 

Да.

Link to comment
Share on other sites

трябва да обединя C: и D:

обаче не мога да форматирам D и да го merge-на със Ц.

 

 

Edited by vikktor
премахване на attachment
Link to comment
Share on other sites

Това действие няма да изисква преинстал на Windows нали?

Защото сега нямам време за това, макар много да ми се иска.

 

 

Edited by vikktor
премахване на attachment
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...